Epikondylitida loketního kloubu: léčba lidových prostředků

Epikondylitida loketního kloubu – je to zánětlivá onemocnění, надмыщелков pažní kosti. Nemoc je doprovázena дистрофическими a degenerativní nervové změny v zóně, kde se šlachy jsou připevněny k kostní tkáně. Také došlo k периостит (гнойное zánět), drobné lacerace svalů a jejich šlach, burzitida loketního kloubu.

Epikondylitida problém je poměrně častý a souvisí s existencí systematické monotónní zatížení na svaly předloktí. Téměř vždy onemocní dospělí lidé, kteří se zabývají těžké fyzické práce (pracovníci v zemědělství, masérů, stavitelé) a sportovci (тяжелоатлеты, tenisté).

Onemocnění loketního kloubu se může vyvinout během přenosu závažnosti nebo v důsledku úrazu.

Příznaky эпикондилита

Pro onemocnění je typický nedostatek jasných příznaků. To může pomalu postupovat, ale při tom zůstat naprosto nepostřehnutelné pro pacienta.

Medicína rozlišuje epikondylitida mediální a латеральный. Příznaky budou záviset na umístění krbu zánětlivého procesu:

 • při латеральном typu patologie bolestivý мучит pacienta na vnější straně loketního kloubu s иррадиацией na vnější straně. Bolesti se zhoršují při pohybu, zejména při разгибании, otáčení předloktí a pohmat;
 • při медиальном typu onemocnění bolest na vnitřní straně loktů a dává do svalů сгибатели předloktí. Zesílený bolest při pohybové aktivity, a to zejména při ohnutí, a aby předloktí dovnitř. Často podobnými problémy trpí ženy.

Pokud epikondylitida loketního kloubu zahájena, pak je bolestivý dost silný. Může se stát příčinou poruchy fungování pacienta.

V případech, kdy pacient není upozorňuje na příznaky náležitou pozornost (když se špatně vyjádřil), nemoc stane chronickou.

Nepříjemné pocity při tomto nezaniká, zejména pokud nejsou mizivé léčba tradičními nebo lidovými prostředky.

Jak probíhá léčba?

Jakmile pacienta začaly obtěžovat bolesti v lokti, mu okamžitě by měla zastavit jakékoli fyzické zátěže na postižené místo. Neuškodí uložit na postiženou oblast pružné nebo speciální bint pro loketního kloubu.

READ  Trny v kolenním kloubu: léčba наростов kolena

Je velmi důležité začít léčbu co nejdříve. Jen tak může spolehnout na kompletní a relativně rychlý, jak se zbavit nezdravého procesu v lokti. Také je třeba vědět, že léčbu nelze přerušit, i když tyto příznaky onemocnění.

V případě, že nemoc je spuštěn, pak to přejde do kroniky. Zbavit folk a tradiční prostředky bude mnohem проблематичнее.

Эпиконделит loketního kloubu poskytuje komplexní a zároveň individuální přístup. Často na pozadí farmakologické léčby lékaři doporučují provádění fyzioterapeutických postupů:

 • озокеритовые koupele;
 • parafínové koupele;
 • proudy Bernard;
 • фонофорез;
 • криотерапию.

Mnoho pacientů raději doplnit klasické metody léčby эпикондилита lidovými prostředky. V některých případech, se neobejde bez zásadní opatření – chirurgického zákroku.

Léčba doma

Pokud žádné kontraindikace, pak se rychleji vyrovnat se s zánětem loket pomůže lidové recepty. To mohou být různé tinktury, masti a odvary léčivých rostlin., které můžete použít při эпикондилите.

Takže, velmi populární již mnoho desetiletí používají následující způsoby, jak k léčbě:

Mast z kostival a oleje. Pro její přípravu bude potřebovat pečlivě brousit kořeny a listy rostliny ve stejné poměru. Suroviny přeloží do hluboké mísy, přidává se sklenici rostlinného oleje a dal na 30 minut živoří na sporáku.

Nenechat vychladnout, hned se přidá část 1/4 šálku drceného včelího vosku. Hotový prostředek naneseme na пораженное místo každý večer. Léčba mast pomůže zmírnit bolest v kloubu;

 • mast z kostival a tuku. Berou vnitřní tuk нутрии nebo jakékoli jiné zvíře (200g), растапливают na vodní lázni a filtrovat ji. Čerstvé kostival kořen натирают na struhadle nebo mleté pomocí mlýnek na maso a přidá k tuku. Mast by měla trvat 2 dny a aplikovat tlustou vrstvu, pre-растопив a bodne na husté отрез tkáně. Navíc obklad утепляют v šátku nebo шерстяным kapesník. Léčení mast je třeba do ukončení болевого syndrom;
 • ledový zelený čaj. Zvláště užitečný bude tento nástroj v období exacerbace. Je třeba, aby pevné заварку sypaného čaje (na sklenici vody, brát libovolné množství listů) a necháme. Poté čaj filtrovat ji, se nalije do sáčku a přesouvají se do mrazáku (v balíčku udělat důlek, aby bylo pohodlné dát na spoje mezi). Po zmrazení led vyjmout a прибинтовывают na nemocné místo. Udržet takovou obklad je třeba až do úplného tání. Tímto způsobem léčí kloubní náhrada loketního kloubu 4 dny, a poté tráví согревающие postupy;
 • modrá hlína. Je to přírodní látka používá jen ve stavu otevřenou remise, kdy bylo natočeno zánět. Je třeba vzít sklenici vařící vody a 200 g jílu. Osazení вымешивают a šíří na gázy, složený na polovinu. Dokud hmota není ochladilo, obvaz aplikován na spoje mezi a navíc обвязывают шерстяным kapesník. Jakmile obklad ochladí, je nahrazen novým. Postup opakuje třikrát denně po dobu jednoho týdne;
 • oddenek cauda щавеля. Opláchněte kořen, grind, zalijeme 500 ml vodky a trvat 10 dnů na tmavém místě. Pro léčbu těmito lidovými prostředky je třeba vzít отрез přírodní tkaniny, промочить jeho настойкой a zabalit bolavé místo. Drží hřejivý obklad na 2 hodiny každý den. Kurz bude 10 dní;
 • olej vavřín. Léčba эпикондилита loketního kloubu může být lidovými prostředky na základě šálky rafinovaných rostlinných olejů, настоянного na 4 polévkové ложках drceného koncových členů. Věku 7 dní olej vtírá do пораженное místo buď přikládáme jako obklad. Loket shora обматывают potravinové fólie a necháme na 30 minut. Tento nástroj je vynikající прогреет kloubu a zmírní bolest.
READ  Бубновский: cvičení kyčelního kloubu

Mnoha pacientům pomohla zbavit se zánětu normální прополис. Tento produkt může být použita pro vaření masti. Pro tento účtují 50 g z propolisu, rozpustí ve vodní lázni a smíchá s 50 g slunečnicového oleje.

Získanou hmotu остужают do pokojové teploty a leští to na bolavý loket. Navíc léčba může vyžadovat обвязать пораженное místo полиэтиленом, утеплить a držet až do rána. Lék nemá žádný vedlejší účinek na organismus, ale za předpokladu, že žádné alergické reakce na včelí produkty.

Pokud při onemocnění epicondylitis loketního kloubu se vyvinul otok, obnovit pohyblivost rukou je možné pomocí líbánky masáže. Je možné na noc nátěru postižená místa tekutým medem a jemně masírovat po dobu 15-20 minut. Po loket укутывают v šátku a necháme až do rána. Opakovat postupy by měly být každý den až do úlevy.

Nehledě na to, lidovými prostředky nevyužil pacient, s výhradou všech doporučení lékaře léčba bude účinnější a rychlejší.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00179 sec