Známky a příznaky červů u dětí 3-x let

Гельминтозы, nebo infekce s červy, jsou považovány za časté v dětském věku. Dítě do 3 let zejména aktivně se snaží prozkoumat svět, aniž by přemýšlel o pravidlech hygieny. V důsledku toho tělo téměř dokonale pronikají vajíčka parazitů.

Rodiče by měli pamatovat, že helminti představují vážné nebezpečí pro rostoucí batole s несформировавшейся imunitní systém, proto je lepší předem prozkoumat možné příznaky červů u dětí do 3 let.

Tyto znalosti poskytnou šanci včas reagovat a zahájit léčbu.

Kde a jak se dítě může nakazit s červy?

Získání nakažený s červy dost, jen v každém věku, ale zejména zranitelné jsou děti. Vysvětlit, proč se tak děje, je nutné zvážit základní cesty pronikání parazitů uvnitř lidského těla. Odborníci rozdělili všech jedinců červů na tři velké skupiny v závislosti na způsobu nákazy.

 1. Биогельминтозы. V tomto případě, paraziti na larvální fázi pronikají do těla spolu s potravou, která nebyla předána naplňující tepelného zpracování. Hrozbu představují hovězí maso, vepřové maso, některé druhy ryb.
 2. Геогельминтозы. Vejce některých druhů parazitických červů jsou umístěny volně v půdě a na vegetaci. Jsou pokryty ochrannými membránami, предохраняющими před poškozením a přispívající k vysoké vitality i při zhoršení vnějších podmínek.
 3. Kontaktní гельминтозы. Je to přímý způsob přenosu parazita z člověka na člověka nebo ze zvířete na člověka. Přesně tímto způsobem se nejčastěji nakazí děti.

Pravděpodobnost nákazy je 3-хлетнего dítě биогельминтозами malý. Jako obvykle, rodiče pozorně sledují kvalitu potravin a potenciálně nebezpečné speciality, jako je hovězí, ryby, steak s krví, sushi, nejsou zahrnuty ve stravě dětí.

Mnohem častěji se objevují případy геогельминтозов. Hlavním důvodem pro širokou šíření těchto červů — nedodržení pravidel osobní hygieny. Vajíčka parazitů mohou být přítomny nejen v půdě, kam se dostanou s výkaly zvířat — zprostředkujících hostitelů.

Zdrojem nákazy slouží:

 • špatně umýt zeleninu nebo ovoce, rostoucí přímo na zemi;
 • veřejné toalety;
 • madla ve veřejné dopravě;
 • areálu dětských hřišť.

Pokud po hraní na ulici se dítě myje ruce, je vysoká pravděpodobnost, že занесения vajíček parazitických červů v ротовую dutiny. Dále je zahájen cyklus vývoje гельминта v těle dítěte. Po určité době se vejce promění v dospělý jedinec.

Je třeba si uvědomit, že vajíčka červů mají mikroskopické rozměry, což zaručuje jejich snadné šíření. Vejce nelze pozorovat pouhým okem, protože to, co oni často zůstávají na prstech a pod nehty.

Dítě, zvyklý na kabát vzít do úst vlastní rukou a hračky, každou chvíli vystavuje se riziku infekce.

Nejčastější u dětí do 3 let je považován za kontaktní způsob přenosu odčervení. V rizikové skupiny patří děti navštěvující školky. Tímto způsobem jsou přenášeny pinworms — malé škrkavky, které způsobují enterobiasis. Tento zástupce červů není potřeba prozatímní šéf, on položí vejce v blízkosti řitního otvoru. Proces je doprovázen нестерпимым svěděním. V důsledku toho se dítě расчесывает зудящую oblast, a vejce parazita, které se na ruce, později se dostávají do okolního prostředí.

READ  Chelators, seznam léků pro děti i dospělé

Příznaky červů u dětí do 3 let

Paraziti mají zvláštní anatomické struktury. Trávicí systém funguje tak, že všechny potřebné látky, které obdrží od svého pána, od něhož přímo závisí život červa. To je důvod, proč helminti mohou dlouhou dobu zůstat bez povšimnutí. Nicméně, pediatři říkají řada příznaků, podle kterých je možné předpokládat глистную инвазию u dítěte.

Hlavními příznaky jsou považovány za:

 • snížení hmotnosti na pozadí normální chuti k jídlu;
 • bledá kůže příkrovů;
 • závratě;
 • slabost;
 • alergické vyrážky na kůži;
 • субфебрильная tělesnou teplotu (asi 37℃);
 • střevní poruchy.

Příčiny rozvoje výše uvedených příznaků snadno vysvětluje.

Parazitní červi zbavují tělo dítě potřebné živiny. To vyvolává slabost a celkové zhoršení pohody.

Kromě toho, v procesu života helminti produkují toxiny, trápí dětský organismus, který se projevuje alergickou reakcí a porušením trávení — zácpa, průjem, nevolnost a zvýšené газообразованием.

Nejjednodušší je předpokládat napadení dítěte острицами. O jejich přítomnost signalizuje silné svědění v oblasti řiti, беспокоящий převážně v noci. Při silné parazitární onemocnění nebo přítomnosti jednoho parazita velké velikosti možné, vznik bolesti v břiše. Na tento příznak je třeba věnovat zvláštní pozornost.

Léčba dětí 3-x let

Při podezření na глистную инвазию nutné složit řadu laboratorních testů. Pokud ve stolici zjištěna vejce nebo jednotlivé fragmenty dospělých jedinců, pak je třeba okamžitě přijmout opatření. Než léčit červy u dítěte, řekne pediatr. Rodiče by měli být pozorní, protože mnoho аптечные léky nejsou určeny pro použití v dětském věku vzhledem k vysoké toxicitě.

Tablet od červů

Nástroje systémového působení ve formě tablet berou orálně přesně podle schématu, navržené lékařem. Tyto léky mají vysokou koncentraci антигельминтных látek, ale mají řadu nedostatků. Zejména je to právě tato forma léků negativně ovlivňuje fungování jater. Kromě toho, u dětí mladší než 3 let mohou vzniknout potíže s проглатыванием pilulky. Pokud doporučená dávka je výrazně snížena nebo chybí jeden z triků, účinnost léku výrazně snížena.

Při výběru tablet, je třeba zvážit, proti jakých skupin odčervení jsou aktivní. Takže, pokud je diagnostikována infekce kulaté červy, lékař doporučí «Пиперазин». Jako tablet od červů dětem do 3 let poskytují na 300 mg jednou denně. Pro úplné uzdravení je nutné opakovat 3 пятидневных kurzu.

«Пиперазин» je považován za nejméně toxický z všech možných léků. Tento nástroj zabíjí parazity, ale jen zbavuje možnosti zajištěny za střevní stěny. Výsledkem je živé, ale обездвиженные červi postupně opouští tělo spolu s trávené potravy. Aktivní látky lék nepůsobí na vajíčka odčervení, tak zpracování je třeba opakovat po několik dní, když vznikne nová generace dospělých jedinců.

READ  Jak užívat ricinový olej od parazitů s koňakem a jeho účinnost

Tří-leté děti je dovoleno dávat pilulky «Вермокс», které jsou aktivní, pokud jde o to jak kulaté, tak i tasemnice. K vylučování pinworms stačí dát 25 mg prostředky jednorázově. Pokud v těle dítěte jsou přítomny škrkavka, měchovci nebo цепни, léčba pokračovat po dobu 3 dnů.

V závažných případech nebo při neúčinnosti ostatních nástrojů lékař doporučí prášky «Декарис», mechanismus účinku nichž je založen na naprostém zničení parazitů uvnitř trávicího traktu. V návodu k léku uvedeno, že jej lze použít přísně poté, co dítě dosáhne věku 3 let. Při tomto jednorázový dávkování musí být minimální — od 25 do 50 mg s přihlédnutím k tělesné hmotnosti.

«Декарис» nelze považovat za bezpečný lék, a proto se používá pouze v extrémních případech. Jeho aktivní složky způsobují masové úhyny odčervení, které je doprovázeno tvorbou toxinů. Z tohoto důvodu souběžně s tabletami doporučuje dát dítěti antihistaminikum lék — «Супрастин», «Зодак», «Цетрин». Kromě toho, zmírnit zdravotní stav a eliminovat následky intoxikace vám сорбенты — «Смекта», «Энтеросгель», «Полисорб».

Suspenze od červů

Mnoho rodičů si jisti, co použít, антигельминтные přípravky ve formě suspenze, je mnohem pohodlnější, než nutit tříleté dítě polykat prášky.

Nezpochybnitelné přednosti podobných léků uznány měkké účinek a příjemnou chuť. Většina farmaceutických společností, které nabízejí finanční prostředky ve formě suspenze speciálně pro použití v dětském věku.

 1. «Пирантел». Je to tekutý lék, účinná při různých druzích гельминтозов. Single-dávka pro tříleté dítě — 250 mg. po 3 týdnech se doporučuje opakovat příjem.
 2. «Комбантрин». Tato kejdy pro vnitřní užití je analog léku «Пирантел» se stejnými дозировками.
 3. «Вормил». Tato kejdy na základě альбендазола je považován za противогельминтным prostředkem širokým spektrem působení. Dětem je dovoleno užívat 400 mg aktivní látky (20 ml suspenze) denně po dobu 5 dnů.
 4. «Немозол». Ještě jeden přípravek, který obsahuje альбендазол, který je předepsán диагностированном энтеробиозе, аскаридозе a dalších глистных инвазиях. Dítě 3-let by měl vypít 20 ml suspenze jednorázově, což znamená, že 400 mg účinné látky.

Mnozí rodiče se domnívají, že tekuté suspenze mají výhody před tabletami díky jejich s péčí akci. Nicméně, tyto léky obsahují velké procento pomocných látek, které výrazně snižuje účinnost léčby. Pokud v těle dítěte je přítomen velký počet parazitů, je lepší zastavit svůj výběr na tablety.

Léky v kapkách

Se rodiče snaží vybrat pro své dítě to nejlepší prostředek pro efektivní a rychlé boje s гельминтами. Často lze slyšet pozitivní komentáře o přípravcích, выпускающихся ve tvaru kapky, například, «Антиглист Forte». Ve svém složení takové prostředky obsahují výhradně přírodní složky, což umožňuje se domnívat, že je bezpečné pro děti. Významnou nevýhodou kapek je doba trvání léčby. Dítě 3-x let, je třeba dát na 2-3 kapky denně v průběhu měsíce.

READ  Токсорбин: co je to, návod k použití, složení, rozvod, nebo ne, indikace, kontraindikace, analogy

Lékaři varují, že tyto léky nejsou považovány za plnohodnotné léky a nemohou zaručit výsledek.

Rostlinné extrakty zlepšují celkový zdravotní stav, zmírnit intoxikace a eliminují vnější příznaky, ale ne se stahují odčervení z těla. Z tohoto důvodu je lepší dát přednost osvědčené a bezpečné suspenzí nebo таблеткам proti červů.

Kontraindikace

Антигельминтные prostředky, stejně jako všechny léky, mají řadu kontraindikací, z nichž příjem může být omezen. Pokud se provádí ošetření dítěte, musíte nutně vzít v úvahu jeho věk. Dokonce i nejvíce bezpečné prostředky, jako je «Пиперазин», je přípustné použít pouze po 6 měsících. 3 roky mohou hostit mnohé léky, ale jejich standardní dávka by měla být snížena.

Dalšími společnými противопоказаниями jsou:

 • nesnášenlivost komponent složení;
 • patologie jater;
 • onemocnění ledvin;
 • léze CNS.

I když žádné přímé kontraindikace je třeba dětem dávat антигельминтные léky s opatrností. Mnoho z nich vyvolat rozvoj nežádoucích účinků — nevolnost, zvracení, alergické reakce, střevní křeče nebo bolesti hlavy. Při vývoji uvedených příznaků dítěte, je třeba ukázat педиатру.

Prevence глистной parazitární onemocnění u dětí 3-x let

Navzdory rozsáhlému šíření různých druhů parazitickými červy se zabránilo infekci, není vůbec těžké. Rodiče potřebují od raných let navyknout dítě dodržovat preventivní opatření a sám se držet těchto pravidel.

 1. Základem prevence глистных, — udržování čistoty. Dítě musí pochopit, že po návštěvě jakékoli veřejné místo nebo hry pod širým nebem je třeba důkladně umyjte ruce s antibakteriálním mýdlem.
 2. Veškeré jídlo, které dostane dítě, by se měla konat plnohodnotné tepelné zpracování. Zelenina a ovoce, které se jíst v čerstvém stavu, umyjte v čisté vodě s mýdlem.
 3. Je důležité postarat se o čistotu oblečení dítěte, jeho ložní prádlo a ručníky. Prát je třeba při vysoké teplotě s použitím dětského prášku.
 4. Zničit vejce parazitů v domě pomůže pravidelné mokré čištění místnosti.

Mnoho pediatři radí pravidelně užívat антигельминтные léky s mírným akce s preventivní účel. To by měli všichni členové rodiny, ve které žije 3-rok-staré dítě. Dodržování těchto doporučení vám umožní vyhnout infekci parazitní červy.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00145 sec