Známky a příznaky červů u dětí 2-x let

Onemocnění гельминтоз, způsobené parazitní červy se šíří přes špinavé ruce, špatně zpracované potraviny. A pokud je u dítěte riziko kontaminace sníženo na minimum, vzhledem k tomu, že jeho kontakty s vnějším světem silně omezené, a počet spotřebovaných produktů není jiný druh, pak u kluků o něco starší, je mnohem více pravděpodobné, že setkat se s infekcí. Příznaky červů u dětí 2-x let by se měly stát důvodem pro podání žádosti o kvalifikované pomoc.

Zabránit infekci vám znalosti o způsobu přenosu infekce a účinných opatření prevence.

Kde a jak se dítě může nakazit s červy?

Nejčastěji se u dětí vyskytují jako parazitární onemocnění, jako je:

 • enterobiasis;
 • ascariasis;
 • трихоцефалез;
 • гименолепидоз;
 • токсокароз;
 • описторхоз;
 • анизакидоз;
 • дифиллоботриоз;
 • тениидоз.

Existují tři způsoby přenosu infekce:

 1. pin (infekce se přenáší z člověka na člověka nebo ze zvířete na člověka);
 2. přes půdu, vodu a jimi znečištěné předměty;
 3. prostřednictvím infikované syrové nebo špatně zpracovaných masných a rybích produktů.

Kontaktní způsob přenosu

Kontaktní způsob přenosu je typický pro enterobiasis onemocnění způsobené острицами. Dospělý parazit vypadá jako нитевидное vzdělání délka až 10-14 mm. Jedinci se vyskytují v ženské a mužské pohlaví. Charakteristickou vizuální znamení je заостренное základ na těle mužů. V lidském těle žijí ne více než 30 dní. Žijí v tenkém oddělení tlustého střeva, někdy pronikají do аппендикс.

Oplodnění samice se děje uvnitř lidského těla. Samice klade vejce v kožních záhybech kolem řitního otvoru. 4 hodiny po kladení vajec jsou инвазионными. V nich zraje larva, která je schopná infikovat člověka.

Dítě расчесывает místa, kde гельминт odložila vejce, a špinavýma rukama se šíří infekci na všech okolních předmětech. Infekce může dojít prostřednictvím komunikace s nemocným osobou, a to prostřednictvím využití společné předměty a hračkami. Na domácích věcech vejce pinworms žijí až tři týdny. Ve veřejných budovách a vzdělávacích institucích nejvíce обсеменены parapety, kliky, studijní stoly. Threadworm žije na dětských hřištích, v песочницах. Mimo prostor zachovává vitalitu do 14 dnů. Někdy je zjištěna ve špinavé vodě, kde může být 7-8 dní.

Pin přenosných infekcí onemocnění токсокароз, patogen, který je kočičí nebo psí токсокара. Tento druh гельминта je schopen dosáhnout pohlavní zralosti a množí se pouze v těle zvířat. Člověka to napadá larvy.

V těle domácího mazlíčka červ usazovat ve střevech. Vejce jdou ven společně s výkaly. Do životního prostředí se dostanou инвазионной splatnosti. Kočka вылизывается. Pes běží přes ulici, znečištění tlapky o kontaminované půdě, обнюхивает výkaly jiných zvířat. Larvy červa dostanou na srst domácího mazlíčka. Je nemožné rozeznat vizuálně, protože mají mikroskopické rozměry.

Nejčastěji токсокарозом onemocní děti ve věku od 1 do 4 let. Děti umožňují miláčkům lízat sebe, dotýkat se zvíře za ocas, po kontaktu zahájení špinavé ruce do úst, nebo chytit jejich jídlo.

V lidském střevě токсокара se vyvíjí pouze do stadia larvy. Pak to je zaúčtován v celém těle. Postihuje srdce, mozek a orgány vidění.

READ  Дирофиляриоз u člověka - příznaky, léčba a diagnostika

Navzdory prevalenci u zvířat, u lidí токсокароз se vyskytuje vzácně. Při normální činnosti zažívacího ústrojí инвазионные vejce červa umírají pod vlivem žaludeční šťávy, ale při snížení imunity, a угнетении funkce sekrece, larvy mohou přežít.

Mezi гельминтозов sexuálně pin tím, způsobených pásovými červy, setkal takové onemocnění, jako гименолепидоз. To vyvolává trpaslíci цепнем, malý parazit, který je schopen vytrvat v těle člověka je stále ve fázi vývoje. Infekce se vyskytuje фекально-orální cestou, tj. při porušení pravidel hygieny. Pacient spolu s výkaly vylučuje инвазионные vejce глиста, čímž je zdrojem nákazy pro okolí.

Při přenosu infekce pin tím, že hlavním přispívajícím faktorem jsou nemyté ruce.

Přes půdu, vodu a jimi znečištěné předměty

Touto cestou se dítě nakazí аскаридами a власоглавом (onemocnění трихоцефалез). Zdrojem infekce je člověk. Nicméně, při kontaktu pacient není nebezpečný. Vejce červů dosáhnou инвазионной fázi vývoje v půdě. Pro zrání potřebují potřebná vlhkost a teplota. Larva škrkavka vejce zraje přes 2-2,5 týdne, власоглава po 3-4 týdnech.

Zralá vajíčka parazitů jsou na povrchu půdy, uložena ve vlhkém písku, spadají s канализационными стоками do vodních toků.

Infekce se vyskytuje při:

 • pojídání немытых ovoce a zeleniny, které vyvstaly ze země;
 • заглатывании vody při koupání ve vodní nádrži;
 • mytí potravin kontaminovaných vodou;
 • облизывании předmětů, pršelo na zemi.

Přes masné a rybí výrobky

Dítě ve věku 2 let se živí od společného stolu, tak to hrozí, že nakazit se přes nekvalitní potraviny. Spolu s rybami jsou přenášeny jako onemocnění, jako je анизакидоз, описторхоз, дифиллоботриоз.

Dospělí jedinci jsou paraziti žijí ve střevech ryb. Larvy jsou zavedeny v толщу svalů vodních živočichů, a představují nebezpečí pro člověka. Při nedostatečné zpracování produktu, ať už je to řezání тушка, filé nebo mleté maso, larvy zůstat životaschopné. Tam takové ryby nebezpečné. V lidském těle mohou larvy není umírají. Oni se stěhují do různých orgánů a tkání a způsobují systémové ničení.

Podobně se děje infekci prasečí nebo bovinní цепнем. Onemocnění jimi způsobená, nesou společný název тениидоз. Larvy лентецов jsou přítomny ve svalech infikovaného zvířete. Při špatné tepelné zpracování masa, které jsou schopny infikovat člověka.

Příznaky červů u dětí 2-x let

Všechny druhy гельминтозов mají společné a specifické příznaky. Proniká do těla dítěte, červ je již ve fázi rozpadu shell vejce nebo migrace larvy v orgány a vylučuje toxické látky, které způsobují u dítěte alergické reakce. Objevují se vyrážky na typu kopřivka, otoky. V závislosti na rozsahu napadení může mírně nebo výrazně stoupá tělesná teplota. Intoxikace je doprovázena bolestmi hlavy, poruchy spánku, nervové napětí, утомляемостью. Vznikají jako zažívací poruchy, jako je spontánní zvracení, průjem, nadýmání. Na pozadí celkového onemocnění, může dítě odmítají jíst.

READ  Klystýr od pinworms: jak a s čím ji dát

Specifické příznaky červů u dětí 2 let jsou spojeny s životním cyklem parazita. Například, аскарида, dostat se do střeva, мигрирует do plic, a pak spolu s sputa opět vydává na systém trávení. Postihuje dýchací cesty, larvy způsobují kašel s výraznou oranžovou sputa.

Do určitých důvodů lze připsat svědění v oblasti řiti, vznikající v důsledku rozvoje энтеробиоза. Vejce pinworms, odložené červem v перианальных záhybech, dráždí kůži. Enterobiasis je doprovázen zarudnutí kolem konečníku. U dívek v důsledku šíření červů na orgány močové a pohlavní soustavy vyvíjí kandidóza.

K nepřímým diagnostickým představoval, kterým lze tušit přítomnost onemocnění, patří: zvýšení eozinofilů v krvi; přítomnost těkavých svět je na snímku plic, snížení hladiny hemoglobinu v důsledku микрокровотечений, způsobené porušením integrity střevní shell.

Léčba dětí 2-x let

Předtím, než léčba červi u dítěte, je třeba potvrdit diagnózu.

Гельминтоз je kladen na základě analýzy výkalů, krve, sklad nátěru. Lékař zjistí okolnosti, za kterých dítě může nakazit, a na celkovém obrazu stanoví diagnózu.

Při onemocněních způsobených гельминтами, paralelně přiřazen dva druhy léčby: specifická a symptomatická. Symptomatická léčba určen k úlevě od důsledků, выражающихся poruchami v práci postižených orgánů a systémů. Na specifická terapie patří aplikace антигельминтных léky, jejichž účinek je zaměřen na očistu organismu od parazitů.

Tablet od červů

Od věku dva dovoleno brát jako антигельминтные léky ve formě tablet, jako je:

 • «Пирантел»;
 • «Вермокс»;
 • «Фенасал».

«Пирантел» jedná na základě stejnojmenné látky. Zabíjí výhradně kulaté odčervení (roupy, škrkavka, whipworm). Působí pouze na dospělé červy.

V jednom balení má tři tablety. Dávkování 250 mg. Při энтеробиозе a аскаридозе děti od 2 let berou na celé tabletě jednou. Lék je možné promýšlet nebo tření na prášek.

«Вермокс» — přípravek se širokým spektrem působení. Největší účinnost má při léčbě энтеробиоза a трихоцефалеза. Aktivní složka mebendazole působí na většinu kulatých a některé tasemnice.

Celá tableta obsahuje 100 mg мебендазола. Při léčbě энтеробиоза двухлетнему dítěti dávají čtvrt tablety jednorázově. Kurz opakovat po 14 dnech. V případě аскаридозом, трихоцефалезом, тениидозом a smíšené инвазиями podlaha pilulky dělí na tři příjmu v průběhu dne. Léčba trvá tři dny.

«Фенасал». Lék na základě никлозамида, 0,25 roce Vyléčí гименолепидоз, тениидоз, дифиллоботриоз. Snižuje odolnost цепней k zažívacím ферментам, čímž se rozpustí v кишечном šťávu a jdou spolu od trávené potravy. Pro děti 2 let denní dávka je 4 tablety. Přípravek se aplikuje podle schématu. Průběh léčby je od 4 dnů. Nutně dodržovat režim jídla, registrovaná návodu. První příjem se doporučuje kombinovat s projímadel prostředky.

Suspenze od červů

Suspenze — je to tekutina, příjemné na chuť. Snadno дозируются мерными jehly půjčuje nebo lžícemi. Jsou mnohem vhodnější pro aplikace, takže jsou psány častěji, než tablety z červů děti 2 let. Účinnost moderních léčiv není závislé na lékové formě.

READ  Jak jsou přenášeny giardia a jak se můžete nakazit

Mezi přípustné pro příjem kalů lze rozlišit:

 • «Пирантел»;
 • «Немозол».

«Пирантел» ve formě suspenze má podobný s одноименными tabletami akce. Je jmenován na děti od 6 měs. Při энтеробиозе samostatná dávka je 5 mg. se Užívá jednorázově. Smíšené гельминтозы se léčí na okruhu, vypočtené v závislosti na hmotnosti dítěte.

«Немозол». Высокоактивный přípravek na bázi альбендазола. Zabije většinu známých měchovci (škrkavky). Působí na цестоды (pásková parazitů), včetně jejich larvy formy.

Při běžných typech гельминтоза (ascariasis, enterobiasis, трихоцефалез) dítě do 2 let je přiřazen one-time příjem drogy v množství 20 ml. Samostatná dávka obsahuje 400 mg альбендазола.

Léky v kapkách

Velmi zřídka se vyskytují антигельминтные přípravky na rostlinné bázi ve formě kapek. Děti jsou obvykle jmenováni z-za neprověřené účinnosti.

Kontraindikace

Všechny uvedené антигельминтные prostředky se hromadí a rozkládají játry. Z těla jsou vylučovány ledvinami. Proto při porušení práce příslušných funkčních systémů jsou kontraindikováno.

S opatrností by měly být použity suspenze u dětí alergiky, protože tyto přípravky obsahují umělé вкусоароматические doplňky.

Prevence глистной parazitární onemocnění u dětí 2-x let

Doporučení pro prevenci odvozeny na základě informací o způsobech nákazy. Kontaktní гельминтозы se šíří přes špinavé ruce a předměty denní potřeby. Proto, v domě je třeba udržovat frekvenci. Dítěti včas stříhat nehty. Ž vezměte si jídlo špinavýma rukama. Po hry na hřišti, pobyt na ulici, na veřejných místech nutně umýt ruce. Pokud v domě jsou zvířata, musí dvakrát za rok podstoupit odčervení.

Aby se zabránilo infekci přes vodu a špinavé produkty je možné pomocí následujících kroků:

 • ne, koupat se v pochybných vodách;
 • pečlivě umýt ovoce a zeleninu před konzumací, ополаскивать jejich čistou vodou;
 • pít pouze balenou vodu, nebo vařené;
 • zničit domy škodlivého hmyzu, které jsou schopné разносить vejce červů;
 • řídit zapomenutou na stole jídlo.

Aby se zabránilo infekci prostřednictvím potravin je třeba:

 • smažit nebo vařit ryby alespoň 20 minut;
 • smažit nebo dušené maso více než 40 min

Pečlivě zpracovávat produkty z rybí a mleté maso. Ne kupovat pro dítě jídlo v pochybných prodejnách.

Malé děti doslova na každém kroku поджидает nebezpečí, nicméně, při dodržení základních pravidel hygieny můžete minimalizovat pravděpodobnost infekce.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00130 sec