Zástupci tasemnice, učebny, poškození a léčba

Třída tasemnice, červi (цестоды, лентецы) se vztahuje k zvířeti království a je součástí parazitární ploché červi nemají zažívací systém. Někteří zástupci třídy jsou velmi nebezpečné pro všechny živočichů (včetně člověka) a mohou být smrtelná.

 

Jejich rozvoj se děje změnou hostitele. V podstatě larvy těchto parazitů žije v bezobratlých živočichů a jejich konečné vlastníky slouží lidé a dobytek. Dospělí половозрелые jedinci žijí ve střevě člověka a zvířat, a pro larvy slouží jako «doma» tkání těla střední bezobratlých. Zástupci tasemnice obsahuje více než 1500 druhů parazitů.

Морфофизиологическая charakteristika

Protože zástupci tasemnice patří k подвиду ploché červy, které mají podobným stavbou těla, velikost, která může dosáhnout u dospělých jedinců desítky metrů na délku. Na rozdíl od oblých červů, цестоды mají vizuální rozdíl přední části těla od zadní. Charakteristický pro ně je dlouhý нитевидное tělo dělené na malé kousky (проглоттиды). Front-end má jasně vyjádřenou hlavu (сплющенной nebo zaoblený tvar), který se nazývá сколекс s ústní dutinu, na níž jsou umístěny 4 přísavky a хоботки s háčky pro upevnění na těle hostitele. Po сколекса třeba krk, s jejíž pomocí a отпочковываются членики nebo проглоттиды.

To je důvod, děložního цестода je zodpovědný za růst parazita třídy tasemnice. Během zrání se objeví na děložním перетяжка, která tvoří членики, v nichž dozrávají vajíčka těchto odčervení. Перетяжка časem oddělí, a zrající членик s vejci vyjde ven z těla hostitele spolu s каловыми masami. Tak se dostane do půdy, kde vejce цестод najdou si nové symbiotické partnery. Tento cyklus nekončí nikdy, takže byste měli být velmi pozorní, aby se nakazit pásovými červy.

Parazitární způsob života časem vedl k tomu, že u zástupců třídy tasemnice zcela атрофировалась nervový systém, střeva, čich a oběhový systém. Mají анаэробное dech. Jediná věc, která je velmi dobře vyvinutý u цестодов je reprodukční systém. Лентецы jsou od přírody гермафродитами. Každý членик jejich tělo má najednou mužský a ženská pohlavní orgány vytvořit co největšímu počtu potomků.

Druhy parazitární odčervení

Nejznámějšími zástupci třídy tasemnice jsou tak zvané цепни (býčí a vepřové). je nejdelší zástupce.

Délka dospělého jedince může dosahovat až 10 metrů. Tento гельминт způsobuje takové nemoci jako тениаринхоз a тениоз (léze v horní části gastrointestinálního traktu a léze tenkého střeva, respektive). Pozdní diagnóza a léčba těchto nemocí vede k velmi vážným následkům.

Existují i další zástupci tasemnice, jejichž seznam je uveden níže. Patří k nim:

 • Лентец široký. Původce дифиллоботриоза (vývoj B12 anémie).
 • Эхинококк. Původce эхинококкоза zvířat a lidí (vzdělávání ve všech životně důležitých vnitřních orgánech cystické útvary).
 • Trpasličí цепень. Původce гименолепидоза člověka (poškozování trávicího traktu).

Jsou páskové červi pronikají do těla člověka

Video

Podle statistik МОЗ každý třetí člověk na světě je nositelem цестодов nebo se již potýkají s tímto problémem. Důvody гельминтоза mohou být rozmanité. Existuje několik základních možností pádu tasemnice v lidském těle:

 • Геогельминтозы – přes vody a půdy kontaminované vajíčky цестодов.
 • Биогельминтозы – při konzumaci v potravinách немытых ovoce a zeleniny nebo syrového (špatně zpracované) masa nebo ryby.
 • Kontaktní – od infikovaného zvířete na člověka nebo z jedné osoby k jiné osobě.
 • Některé druhy parazitů mohou být přenášeny z bodnutí hmyzem – vektorů onemocnění.

Pro prevenci infekce гельминтозом je třeba dodržovat základní pravidla osobní hygieny, důvěrně známé všem z dětství:

 • důkladně si umyjte ruce po návštěvě ulice a před jídlem;
 • nepijte vodu z vodovodu nebo vodu z vodních nádrží;
 • snažte se vyhnout se kontaktu s cizími zvířaty, a domácí pravidelně řídit se na svého veterinárního lékaře;
 • snažte se co nejméně konzumovat jako jídlo steaky s krví nebo sushi.

Nezapomeňte o tom, že nebezpečí se může pastí v nejvíce neočekávaných místech – například v době chatových práce nebo na procházku s dítětem na dětském hřišti.

Škody na zdraví člověka způsobené pásovými červy паразитарного typu

Zástupci třídy tasemnice, dostat do těla, dávají podobné příznaky, ale to neznamená, že můžete doma sami odhalit u sebe přítomnost určitého onemocnění. Tím více, vzhledem k tomu, že každý druh odčervení паразитирует v různých částech těla, a proto je projev jakéhokoli nepohodlí není ve střevech, lidé obvykle dělají úplně jinou nemoc.

Onemocnění, způsobená pásovými červy, v medicíně se nazývají цестодозами. Hlavní příznaky léze lidského těla глистными инвазиями všeobecně:

 • Podrážděnost, špatná spánku, zvýšená únava, slabost.
 • Náhlé záchvaty bolesti v břiše.
 • Depresivní stavy.
 • Exacerbace chronických onemocnění.
 • Bolesti kloubů a svalů.
 • Anémie.
 • Svědění v anální průchodu.
 • Alergické reakce.
 • Zánět štítné žlázy.
 • Oslabení imunitního systému.
 • Bronchitida a typu astmatických projevů.
 • Bolesti hlavy a migrény.
 • Krev ve stolici, nevolnost, zvracení, nedostatek chuti k jídlu, nebo jeho náhlý vznik.
 • Bolestivé hubnutí nebo ostrý sadu hmotnosti.
 • Kožní vyrážky, špatnou pleť, problémy s vlasy a nehty.

Při projevu těchto příznaků, je třeba neprodleně se obrátit na odborníky v ambulanci. Dokonce pokud se toto podezření není pravdivé, stále riskovat za to nestojí – pozdější оказанная pomoc se může proměnit v непоправимыми změn v těle.

Lékaři podávají návod na několik laboratorních vyšetření, v jehož průběhu a nahraný nebo vyvrácena přítomnost zástupců třídy tasemnice v těle, kteří požádali. Navíc, testy jsou schopny zobrazit přesně, helminti ohromil vás. Lékař na základě těchto údajů bude moci předepsat správné a včasné léčby.

Než nebezpečné infekce pásovými červy v organismu těhotné ženy

Tělo těhotné ženy se stává velmi náchylné k infekcím a parazitům. Nejhorší je fakt, že цестоды nesou hlavní škody na zdraví není budoucí máma a эмбриону. Tyto děti se mohou objevit na světlo s недоразвитием vnitřních systémů orgánů nebo jinými патологиями.

Za prvé, budoucí maminky při poškození organismu цестодами, zesílené токсикоз, vyvolávat zvracení. Respektive, tělo není schopno absorbovat v normálním množství přicházející do něj užitečné látky, čímž se rapidně slábne. Je zřejmé, že přes pupeční šňůru zárodek taky nedostane samozřejmost množství vitaminů a minerálních látek pro správný vývoj.

Helminti jsou rozděleny do několika kategorií, v závislosti na jejich lokalizaci v lidském těle:

 • Látkové. Oni udeřili není systém GIT, svaly a plíce (парагоминоз), játra (эхинококкоз) a další.
 • Полостные. Tyto páskové červi zaujímají různá oddělení tlustého střeva.

Textilní páskové červi nemohou přímo ohrozit зародышу, mohou tak učinit pouze nepřímo, přes mateřský organismus, zcela uvolnění.

A tady полостные helminti mohou způsobit nenapravitelné škody na to dítě. Tak jako oni žijí ve střevech, oplodněná проглоттиды jdou ven. Proto je zde velké riziko pádu je do pohlavních cest ženy, a skrze ně a k эмбриону.

Lidové metody prevence a léčby tasemnice паразитарного typu

Přirozeně, že při projevení příznaků infekce stojí za to okamžitě kontaktovat nemocnici. A aby se to nestalo, měli vždy dodržovat základní pravidla osobní hygieny. Kromě toho, existuje ještě jeden způsob prevence vzniku nemocí souvisejících s infiltrací odčervení do těla – to je lidová medicína.

Existuje mnoho způsobů, jak se zabránilo od parazitů, kteří se vzaly nám od babiček. Většina z nich jsou spojeny s užíváním jíst některých potravin, které mají глистогонным efektem. To může být syrové dýňová semínka, česnek s rozpuštěným mlékem, hořká ředkvičky, mrkev, pampeliška, tinktura z kůry břízy, kopřiva, levandule, jalovec, черемша, jasan, ořech, zelí белокачанная, tinktura ledvin vrby, jahody, šťáva z červené řepy, meloun (ale těhotným ženám a lidem s nemocnými ledvinami jimi zneužívat nelze), listy kozlíku lékařského.

Nejoblíbenější jsou považovány za léčivé recepty s použitím dýňových semen:

 • 3 čajové lžičky rozdrcených semen dýně jíst nalačno a několik hodin vypít 2 čajové lžičky rostlinného oleje (slunečnicový čistí střeva, a olej se chová jako projímadlo).
 • V průběhu týdne je třeba konzumovat za hodinu před jídlem na podlahu šálku dýňových semen ráno a večer.

Opatrujte se, včas realizovat prevenci parazitů a buďte vždy zdravé!

 

READ  Немозол při аскаридозе – jak rychle umírají škrkavka po jeho požití?

MAXCACHE: 0.4MB/0.00090 sec