Základ účinné prevence лямблиоза

Důvody napadení parazity

Лямблиоз – to je onemocnění, které vzniká poté, co v lidském těle se objevují první половозрелые jedince parazita. Infekce se vyskytuje přes výkaly nemocného zvířete (kontaktním způsobem), takže hry na dětských hřištích tak často končí kontaminace лямблиями. Proniknout parazit na lidské tělo může během koupání ve znečištěném koupališti (příznivé pro nejjednodušší prostředí, a to zejména v teplejších měsících). Přes jídlo do střeva člověka dostanou цисты лямблий, proto je tak důležité ovoce, zelenina a masné výrobky prozradit správné čištění a zpracování. Vyvíjí паразитарное onemocnění velmi rychle. Jakmile цисты parazita se dostanou do zažívacího traktu, začíná životní cyklus giardia.

Množí dospělí jedinci jsou velmi rychle, a brzy se u pacienta objeví první příznaky, podobné s jídlem отравлениями nebo авитаминозом. Jeden člověk infikovat další přes tělesný kontakt nemůže. Цисты parazitů se dostávají do životního prostředí z tlustého střeva nemocného člověka přirozenou cestou. Jen фекально-orální cestu přenosu лямблий nejběžnější a nebezpečné.

Osobní hygiena – slib zdraví

Na první pohled se může zdát, že komunikace mezi každodenní osobní hygienu a onemocněním neexistuje. Proč pak prevence většiny druhů паразитозов bez výjimky zahrnuje dodržování jednoduchý každodenní rituál? Лямблиоз se přenáší poměrně jednoduché, že vede k jeho výskyt po celém světě. Nakazit se parazity mohou děti, dospělí, těhotné ženy, a dokonce i starší lidé. Jen jeden немытый zelenina nebo koupání v létě v нечистом koupališti, a již o týden později člověk мучается průjem a neustálé nevolnost. Každý rodič ví, jak důležité je navyknout dítě k praní rukou před jídlem, po procházky nebo návštěvy osoby. Proč je to tak důležité? Protože přes nemyté ruce, na kterých se na hřišti ocitli цисты, giardia spadají přímo do střeva dítě. Сиюминутная faux pas se může stát vašemu dítěti dlouhé týdny mučivé léčby.

Giardia samy o sobě, stejně jako většina podobných parazitů, живучие a mohou se přizpůsobit měnícím se podmínkám životního prostředí. Málo jen сполоснуть ruce, je třeba důkladně vymýt mýdlem a vodou (ne méně než třicet sekund). Pro děti je možné vymyslet celou hru, počítání času, za který špatné paraziti zmizí. Osobní hygiena se týká celého těla, denní подмывания intimních orgánů, řiti, ničí patogenní bakterie a mikroorganismy. Čistota těla – to je záruka silné imunity, který je schopen se vypořádat s vzniklou problém.

Jak se udržet si od лямблий?

O prevenci лямблиоза bez práce řekne ošetřující lékař, který ví, jak důležitá je péče o tělo po utrpení паразитарного onemocnění. Šetřící dieta je přiřazena malým a dospělým pacientům i v době primární léčby. Vyloučení škodlivých produktů umožňuje nejen zbavit se nenáviděných parazitů, ale také normalizovat fungování trávicího traktu. Vyčerpaný organismus pacienta po dlouhodobé léčby nemůže odolat opakovaným заражениям гельминтами. Prevence v podobě dieta se týká nejen potravin, ale i vody, kterou využívá celá rodina.

Лямблиоз nebude problém, pokud potraviny v denní stravě bude užitečné a bohaté na vitamíny, stopové prvky a prospěšné látky. Základní pravidla, po kterém se podaří, aby se zabránilo infekci лямблиями:

 1. Čištění ovoce a zeleniny. Před tím, jak uvařit jakékoliv jídlo, potraviny, pečlivě vymyje, i když jsou pěstovány na své vlastní zahradě. Цисты nejjednodušší vidět pouhým okem je obtížné, a proto spolknout pár kousků spolu s nemytý ovoce jednoduché. Maso nehodí teplota zpracování (při dlouhodobém vystavení vysokým teplotám se hroutit).
 2. Zákaz škodlivé produkty. Některé jídlo je jen zhoršuje stav pacienta, trpícího od лямблиоза, a urychluje proces množení parazitů. Z každodenní stravy je třeba vyloučit mastné druhy masa, smažená jídla a sladkosti ve velkém množství. Škodlivé jídlo zpomaluje trávicího traktu a oslabuje obranyschopnost organismu.
 3. Pití vody. Цисты лямблий delší dobu setrvávají v půdě a půdě, a tak mohou vlézt do vody, kterou využívá člověk. Surové vody, vody z kohoutku na pití v žádném případě nelze. Předtím, než spotřebuje veškerá voda pro potraviny, včetně těch, pro vaření, кипятится. Na dobu léčby a v zájmu prevence je třeba vypít méně než dva, tři litry tekutin denně.
 4. Režim stravování. Normalizovat fungování střev může pouze režim a vyvážená strava.
READ  Дирофиляриоз u člověka, příznaky a léčba

Populární článek: Menu щадящей a chutná strava při лямблиозе u dětí

Prevence лямблиоза v podobě dieta nemusí znamenat omezení nebo hladovění. Správná výživa a zdravý životní styl vám pomůže zabránit infekci a rychlé progresi паразитарной nemoci.

Druh preventivních opatření

Лямблия a její prevence je důležitá pro děti, rodiče a dospělé. Důsledky осложненного протозойного poruchy se mohou týkat každého bez ohledu na věk, pohlaví nebo postavení. Prevence – to není rozmar, ale reálná potřeba, zejména pro pacienty, kteří již narazili na takový problém, jako лямблиоз. Nakazit se mohou i груднички, které jsou na kojeni. Prevence лямблиоза je ze dvou typů:

 • sociální prevence;
 • individuální prevence.

Pro prevenci onemocnění u dětí lékař v ambulanci může předepsat laboratorní testy krve nebo výkalů. Jednoduché testy vám odhalit giardia v jakékoli fázi jejich rozvoje. Včasná diagnóza je klíčem k efektivní léčbě. Komu je třeba dbát o prevenci v první řadě?

V oblasti rizika nákazy лямблиозом dopadlo:

 • cestující a lidé, kteří se často nacházejí v místech s různým klimatem;
 • děti, které navštěvují dětské jméno (zahrady, oddíly a školy);
 • blízcí příbuzní nebo přátelé infikovaného лямблиями člověka;
 • lidé, kteří pracují přímo na pozemcích (zemědělci, obyvatelé venkova);
 • turisté a milovníci rekreaci (koupání v pochybných vodách, pití ve slupce ovoce a bobule).

Nedávné studie ukázaly, že lidé s druhou skupinou krve jsou náchylnější k заражениям лямблиями, než vykonavateli první, třetí a čtvrté skupiny. Pacienti s poruchou imunity jsou v oblasti rizika infekce jakéhokoliv druhu odčervení. Odborníci na vědomí ještě další skupiny lidí, které jsou náchylné k rozvoji гельминтоза – pacienti s гипохлоргидрией (snížená kyselost žaludku).

Veřejné prostory a různé výroby

Člověk je od přírody социален a je v neustálé interakci s okolním světem a ostatními lidmi. Sociální prevence se týká skupiny lidí, obyvatel sídel nebo kolektivu zaměstnanců velkých institucí. Tato opatření nemají vliv na jednotlivého člověka. Hlavní fáze sociální prevence je považován za kontrolu nad kvalitou vody, která je odváděna do domovů mnoho rodin, škol, zdravotních středisek. V bazénu, v kohoutku, na stole – voda by měla být čisté a odpovídat všem normám a standardům. Kontrola kvality vody se provádí speciální zařízení k dispozici služby a stanicemi.

READ  Protilátky k токсокарам: provádět analýzy, vyhodnotit výsledek

Práce čistíren odpadních vod a sací stanic by měla být provedena hladce, s ohledem na všechny stanovené pravidla. Organizace, zabývající se údržbou těchto zařízení, je povinen se včas opravit problémy a chyby v jejich práci. K sociální prevenci lze připsat kontrolu nad toxickým emisí továren a závodů, zejména do vodních útvarů v blízkosti obytných lokalit. Vzdělávací a dětské jméno tráví místní prevence гельминтозов: před školní rok nebo přijímání dětí na zahradě nebo školy, děti podstoupí vyšetření u lékaře a odevzdat příslušné krevní testy a копрограмму.

Bazény jsou velmi nebezpečné zejména pro děti. I přes to, že voda v nádržích хлорируется, infikovaný člověk přes vlhké prostředí může přispět k šíření лямблий a nakazit ostatní návštěvníky bazénu). Giardia přežívají dokonce i v chlorované vodě a představují skutečnou hrozbu pro dospělého a dítě. V bazénu je zakázáno vyprázdnit, a před a po koupání je třeba důkladně umýt celé tělo mýdlem a vodou.

Čistota v domě

Individuální prevence je plně padá na bedra člověka, dobrých rodičů a lidí, které nedávno absolvovaly паразитарную nemoc. Děti jsou náchylné k nákaze parazity více než dospělí, a proto je pro ně prevence je prostě potřeba. Zdrojem vajec лямблий pro děti se mohou stát domácí zvířata. Oznámení паразитарное onemocnění u domácího mazlíčka obtížné, a dítě je po hraní s miláčkem jen zřídka myje ruce. Napadení лямблиями se stane za pár minut. Kočky a psi mohou přinést vejce odčervení a цисты nejjednodušší z ulice na svou vlnu. Starostlivý rodiče je třeba kontrolovat domácí mazlíčky jednou za několik měsíců a sledovat jejich pohody.

Populární článek: Schéma léčby лямблиоза Немозолом

Čistota v domě – nejhorší nepřítel pro parazity. Цисты mohou být přivezeny z ulice do domu, takže čištění podlahy od špíny je velmi důležitá. Dodržování osobní hygieny a neustálé mytí rukou убережет dítě a jeho rodiče od лямблиоза. Jednoduchá prevence může být užitečné zvyk a později v životě.

Léčebná prevence

Zdravotní prevence se praktikuje poměrně často, zejména pokud se u pacienta je riziko nákazy. V případech, kdy někdo z rodiny je již nemocný гельминтозами nebo před tažením do nové vzdělávací instituce, doporučujeme složit laboratorní testy, které pomohou odhalit parazity ve střevech nebo jiných vnitřních orgánů pacienta. Dopřejte паразитарную nemoc v počátečních fázích je výrazně snazší a jednodušší, ale často, to je v první době po infekci, to jsou asymptomatické.

Zdravotní prevence – to je:

 • možnost detekce лямблий v jakékoli fázi vývoje (když člověk média nebo infikovaných гельминтозом);
 • moderní pomoc pro každého, kdo гельминтозом onemocní nativní nebo přátelé;
 • pomoc při určování místa паразитирования červů, jejich množství a stupeň zanedbávání onemocnění.

Jakmile je v průběhu preventivní vyšetření zjištěna parazitů, člověku je třeba přistoupit k léčbě naléhavé. Provádět медикаментозную prevence se doporučuje s následujícími účinné léky:

 • «Альбендазол»;
 • «Тинидазол»;
 • «Mebendazole».

Jmenování zdravotní prevence se týká pouze lékař, ознакомленный s anamnézou pacienta. Aby se zabránilo infekci гельминтами používány pouze bezpečné противогельминтные léky široké spektrum.

READ  Jak zjistit, že pes má červy?

Alternativní způsoby, jak se vyhnout infekci parazity

Prevence přebytečné nestane. Co lze a nelze podnikat pro varování infekce гельминтами? Léčebná prevence – ta radikální, protože противогельминтные prostředky mohou způsobit řadu nežádoucích účinků. Alternativou tohoto způsobu se může stát šetřící dieta a vyloučení produktů, které jen поспособствуют rychlému rozmnožování odčervení. Sociální prevence je stejně důležitá, ale její vedení není závislý na jednotlivého člověka. Co může a nemůže jíst? Jakékoliv kyselé potraviny, pokrmy s použitím silné koření a tučných druhů masa, nepomůže člověku v těžkém boji s parazity. Posilovat trávicí trakt je třeba, bez ohledu na hrozby napadení parazity.

Tekutiny pomáhají кишечнику rychleji vyčistit. Čím více vody bude používat člověk, tím vyšší jsou jeho šance normalizovat fungování trávicího ústrojí. Nejrůznější ovocné nápoje, kompoty a odvary pomáhají zpestřit každodenní stravy. Zdravý životní styl přispějí k rychlému posílení obranných mechanismů organismu.

Tipy odborníků

Co o prevenci лямблиоза říkají odborníci? Nedbalý člověk neobejde mu příliš drahé. Prevence není jen domácí, odborníci trvají na dodržování jednoduchých pravidel. Člověk musí přehodnotit celý způsob života, od stravování až po aerobní sporty. Žádné interakce s vnějším světem není třeba strašit lidi, vždyť anti-sociální chování, stejně není убережет proti možné infekci. Pro toho, že by se turistika na čerstvém vzduchu není u konce nepříjemnými příznaky, by měly dodržovat osobní hygienu. To je to pravidlo tak často zní z úst lékařů.

Ohledně zdravotní prevence, odborníci nejsou tak nejasné v jejich projevy. Někteří lékaři ochotně podávají противогельминтные prostředky, a jiní se obávají schůzky toxických látek bez akutní potřeby. Moderní léky proti parazitům jsou bezpečné, ale mohou způsobit řadu nežádoucích účinků. Opatrnost při užívání léků ještě nikdo навредила. Ve zbytku platí, lékaři radí dodržovat vyváženou stravu a naslouchat všem alarmům, poslal v těle. Laboratorní testy, jako систематичная prevence, umožní identifikovat problém v počátečních fázích, dokud to nezpůsobil komplikace pro vnitřní orgány.

Strach лямблиоза za to nestojí, s tím je třeba bojovat a čím dříve začne léčba, tím dříve se pacient vrátí do dřívějšího života. Co dělat dál? Zkušený lékař vám řekne o různých způsobech, jak zabránit relapsu паразитарного onemocnění. Dospělí mohou zabezpečit nejen sebe, ale i své děti a dokonce i domácí mazlíčky. Čistota v domácnosti, úklid, dodržování osobní hygieny a pozornost k tomu, co se zdá být na stole v kuchyni – jednoduché opatření, které уберегут celou rodinu od získání infekce s červy. Upozornit onemocnění je vždy jednodušší, než ji léčit a strávit na léčbu peníze, čas a vlastní síly.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00136 sec