Vývojový cyklus páskových červů, jejich druhy, příznaky napadení

Páskové červi, známé pod pojmem «цестоды» a «лентецы», jsou uvedeny pouze паразитирующими druhy, pro které jsou charakteristické 2 morfologické vlastnosti: приплюснутое лентовидное trup a změny v trávicím systému.

Příbytkem dospělých jedinců slouží nejčastěji střeva jejich nosičů. Méně často se lze setkat se těchto parazitů v potrubí slinivky břišní a žlučníku.

Avilable

Na pozadí parazitismus u převládající množství červů slaví редуцирование trávicího systému a nedostatek развитость nervózní. Ale spolu s tím slaví významný развитость pohlavních orgánů, díky čemuž se paraziti jsou nesmírně plodný a schopný přežít i v podmínkách nucené střídání hostitelů.

Pro zástupce této třídy je charakteristická přítomnost prodloužené лентовидного trupu. Délka je o několik milimetrů, někdy дорастает do ukazatelů, исчисляемых v metrech. Býku je rozdělen na různý počet члеников, a je také doplněn hlavicí s front-end.

Zóna, která začíná růst parazita, zastoupena krčku se vloží tablety, umístěnou hned za hlavicí. Od oblasti krčku jde pravidelné obor objevují члеников. A tady je na zadní části býka se děje obor a odstranění spolu s výkaly vytvořených jednotek s vejci. Díky vzniku čerstvých члеников v oblasti krční a probíhá záchrana trupu parazitů.

Vzhled

Na тельцах červy můžete vidět koberec z тегумента předloženého цитоплазматическим formace leží buněčných jednotek, které mají protáhl formami, zajišťujícími potřebné погруженность jader ve vrstvě.

Na povrchu тегумента se děje vzdělání микротрихий, které poskytují kompletní vstřebávání živin v oblasti střev disku. Také je zajištěno подстилание membránou open sloje тегумента, pod kterým se nachází prostor s кольцевыми a nymi svaly.

Systém organismu červy

Nervový systém parazitů ортогональна. Pozorována přítomnost v сколексе spojil ганглий, od nichž pochází obor nervových тяж. Největší развитость je typický pro dva boční kufry. Kožní závoje parazitů se skládají z buněčných jednotek s осязательными a рецепторными funkcemi.

Pohlavní systém parazitů charakteristický гермафродитность. Odrůdy, které se vyznačují нерасчлененными тельцами mají oddělené детородными přístroje nebo метамерными jejich liniemi.

A tady цестодам s menšími rozměry přirozené oplodnění přeshraniční povahy. Velké stejné tasemnice v lidském potravinovém systému – je to rarita, takže možnost jejich cross-oplodnění jednoduše není možné. Pravděpodobnost самооплодотворения v rámci jednotlivých члеников blíží nule.

Plodnost

Цестодам jsou charakteristické vysoké tempo rozmnožování. Jeden jedinec je schopen продуцировать řádu 600 milionů vajec v průběhu jednoho roku. A tady po celý život, doba trvání němž dosáhne 20 let, počet vyprodukovaných vajec dosáhne asi 11 miliard.

Upozornění: v podmínkách dlouhodobého nedostatku potravin možná съедание цестодами asi 95% vlastního těla.

Etapy vývoje

Cyklus vývoje prakticky všech druhů páskové parazitů je reprezentován tím, průběžné a konečné hostitele. Výjimku tvoří pouze Zakrslé цепни, pro které je možné stavový rozvoj v podmínkách jednoho organismu. Etapy vývoje:

 1. V první fázi. Charakteristika, rozmnožování a produkci vajec, které jsou dále spolu s výkaly dostávají do okolního prostředí.
 2. Druhá fáze spočívá v tvorbě larvy (embrya), co se děje ve vodě nebo na souši (v závislosti na vlastnostech stanoviště parazita).
 3. Třetí fáze je charakterizována infiltrací larvy v organismy střední je místo, kde se a vyskytuje se v dalším vzdělávání finové – шаровидного měchýře, který by se червеобразной forma, v rámci které obsahuje tekutinu a hlavy.
 4. Čtvrtá etapa — konečné. Zde dochází k vnikání finn organismy konečných hostitelů. Poté odpadnou shell parazity, a také opětovný růst члеников z hlav, které se podařilo прикрепиться na sliznice stěny střevní. Tato fáze je spojena s růstem a rozvojem dospělých jedinců.
READ  Празиквантел: návod k použití, složení, indikace, kontraindikace, forma vydání, verze

Je třeba říci několik slov o финнах, které mohou být prezentovány na jedné z pěti forem, v závislosti na odrůdě, tasemnice, a to:

 • цистицерком, který je reprezentován bublina s kapalinou uvnitř, jedna z stěny měchýře se liší вывернутостью dovnitř a tím сколекса;
 • цистицеркоидом, jehož tělo se skládá z přední надутой oblasti se сколексом a zadní části s malým ocasem;
 • ценуром, který je podobný s цистицерком, ale liší se spoustou сколексов;
 • эхинококком – největší bublina s velkým množstvím dceřiných bublin uvnitř;
 • плероцеркоидом, který se vyznačuje prodlouženým tělem se сколексом na jedné straně.

Rysy životních cyklů běžných zástupců

K nejčastějším zástupcům těchto parazitů patří vepřové a býčí tasemnice trpasličí цепни a široké лентецы. Vezměme to podrobněji.

Vepřové a býčí цепни

Tento druh parazitů patří k nejčastějším цестодам, kterým člověk čelí. Slavnější jejich názvem je «solitaire» a tímto druhem parazitů napaden ne méně než 60 milionů lidí po celém světě. Nicméně, tam je nějaký podmíněné rozdělení.

Takže, výhodné příbytkem býčí цепня působí rozvíjející se země, která je spojena s nízkou úrovní hygieny v těchto místech, a je také častým užíváním obyvateli masa v syrové formě. Prasečí цепня se můžete setkat v zemích Asie, Afriky a Latinské Ameriky.

Zásah larvy parazita do lidského těla, způsobuje rozvoj infekce, označované jako тениидозами. Přítomnost глиста v těle zřídka doprovázena jizvami симптоматикой a lidé si stěžují na drobné známky předložené průjmem, zácpou nebo jinými малозаметными poruchy fungování trávicího traktu.

Výsledkem náhodného požití vajec prasečí цепня může být rozvoj цистицеркоза.

Po pádu vajec uvnitř člověka děje uvolňování larev, jejich migrace přes stěny střeva, šíří po celém těle prostřednictvím krevního toku a lokalizace v různých látkových prostředích. Nejčastěji se vyskytuje injection svalů a podkožních tkání, ale nákaze vystaveni a mnoho orgánů a látkové vzory.

READ  Červi u papoušků — příznaky a léčba, prevence a příčiny infekce

Vývoj цистицеркоза nosí бессимптомный charakter, pokud je infekce není odlišný specifickou vahou. Někdy slaví vzdělání parazitární střediska v určitých systémů, orgánů, které jsou životně důležité. To je plná s neurologickými komplikacemi.

Trpasličí цепень

Tento název se používá pro nejmenší zástupci rodu Цепней. K diagnostickým představoval zástupci této čeledi patří крючья v množství ne více než 30 kusů. Dospělí jedinci vydávají na tři hlavní семенникам a mít мешковидной dělohy.

Trpaslík цепни jsou kosmopolitismu — jsou rozesety po celé zeměkouli. Projevy infekce jsou nejčastěji vidět u dětí, ale existuje mnoho případů nákazy a u dospělých.

V častých případech injection je asymptomatická, nelze říci o případech rozvoj гименолепидоза, který může být doprovázeno úzkostí, tím, podrážděnost, nedostatek chuti k jídlu, bolestivé pocity v oblasti břicha a průjmem.

Život se zástupci této třídy jsou mírně odlišné od životních cyklů většinu. Takže, zakrslé цепни nepotřebují meziproduktu hostitele, protože průchod vývoj od začátku až do konce se děje v rámci střev jednoho organismu.

Široké лентецы

Zástupci tohoto druhu se nejčastěji můžete setkat v organismech ptáků a ryb. Jsou charakterizovány přítomností сколекса, charakteristickými znaky kterého vystupují dvě mělké zvláště dlouhé štěrbiny v oblasti zad a брюха. Pro проглоттидов typické дорсовентральное vyhlazování — od zad do břišní dutiny.

Široké лентецы považovány za největšími солитерами, nákaze, kterým je vystaven lidský organismus. Název byl udělen červi v souvislosti s vlastnostmi jejich stavby. Tak, šířka проглоттидов vždy větší jejich délky.

Zástupci této řady se můžete setkat v mnoha zemích, včetně Ruska, Švýcarska, Finska, a také Severní Ameriky. Faktem je, že právě obyvatelé těchto zemí dávají přednost syrové nebo částečně vařené ryby. Ale инфицированию parazit vystaveni nejen lidé, protože od něj mohou trpět i domácí zvířata, která mají volný přístup k infikovaných potravin.

Injection člověka лентецами často vede k rozvoji дифиллоботриоза. Toto onemocnění se vyvíjí v důsledku konzumace ryb v syrové formě, stejně jako pokrmy, které neprošly náležitou tepelné zpracování.

Nemoc je asymptomatická nebo s minimálními projevy, které je třeba непроходимостью střev, průjem a bolestivé pocity v břiše.

K velmi vážné a nebezpečné představoval onemocnění by měla zahrnovat zhoubný anémie, která se vyvíjí na pozadí nedostatku vitaminu B12 v těle. Jde o to, že tato složka představuje základ potravy širokých лентецов.

Nebezpečí tasemnice

Všechny pásové parazitů, které se nacházejí v lidské tělo, jsou schopny způsobit vážné škody, který je spojen:

 • s mechanickým působením;
 • s токсическим vlivem;
 • s nerovnováhou živin a stopových prvků.
READ  Páskové červi u koček

Mechanický účinek spočívá v tvorbě незаживающих zánětlivých stánkem na místech úponu сколексов na stěnách tenkého střeva. Rány jsou neustále v otevřeném stavu, takže jsou náchylné k pronikání virů a infekcí. Méně často se vyskytuje střevní obstrukce, rozvíjející se v důsledku vyplnit lumen střeva s vlastním tělem.

Toxické působení souvisí s vývojem v tělo produktů – toxinů, které jsou příčinou otravy. Při tomto trvání expozice přímo ovlivňuje intenzitu projevy symptomatologie, je realizována tím, podrážděnost, slabost, dysbiózou, крапивницей a jinými зудящими pokročilým akné na kožní покровах.

Základ stravy páskové parazitů v lidském těle tvoří živiny, absorpce, která se vyskytuje v celé povrchem těla parazita. To často vede k vyčerpání, ztrátě hmotnosti, narušení rovnováhy stopových prvků v těle.

V takových podmínkách člověk riskuje setkat s poruchou endokrinní procesy a správné fungování žláz, což negativně ovlivňuje práci všech systémů a orgánů.

Nebezpečí larvy parazitů

Nebezpečí přichází nejen od dospělých jedinců, ale také jejich dílčích forem. Bylo pozorováno, že přítomnost larev солитера v lidském těle přispívá k rozvoji эхинококкоза, альвеококкоза a podobné nemoci.

Přemnožení finn v těle nakaženého podobné s rozvojem nádorů, protože je doprovázen сдавливанием orgánů a porušení jejich normální fungování.

Альвеококкоз doprovázena tvorbou sekundární ohniska rozvoje páskové parazitů. Jsou navenek podobné метастазами, jsou typické pro maligní nádory. Jinými slovy, larvy napadají všechny orgány nebo látkové vzory. Zvláštní nebezpečí představuje zapojení do těchto procesů nervové a kostní tkáně.

Možné porušení

Není vždy infekce je doprovázen intenzivním projevem symptomatologie. Takže, první době, kdy pacient vůbec nemusí tušit o инфицировании.

Симптоматика je zastoupena, celkové slabosti, zvýšené nervové возбудимостью možné tím, podrážděnost, poruchy spánku a neustálými bolestmi hlavy.

Na pozadí postupného rozvoje a zvýšení ve velikosti tasemnice se může projevit дисбактериоз a porušení židle.

Přítomnost je v lidském těle vede k podstatnému poškozování těla. Často se u nakažených lidí diagnostikována кахексию. Příznaky infekce se také může stát výskytu alergické reakce, změny v potravinových preferencích a anorexie.

Opatrujte se a pečlivě dodržujte pravidla osobní hygieny, aby se minimalizovalo riziko vzniku parazity!

Video

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00179 sec