Vývojový cyklus býčí цепня, jeho fázi života

Vzestupnou цепень — největší parazit v rodině tasemnice. To způsobuje rozvoj onemocnění – тениаринхоз. Dominuje v zemích, kde je značně probíhá chov skotu.

Vývojový cyklus солитера se skládá z několika fází. To infikuje organismy, zvířata a člověka. Podle statistik asi 40 milionů lidí po celém světě jsou infikovány tímto parazitem.

Důvody pro rozvoj onemocnění

Původcem гельминтоза je vzestupnou цепень. Je to velký parazit, který dosahuje délky asi 7 m se Skládá z hlavy, krčku a члеников, na kterých jsou vajíčka dospělý jedinec.

Parazit má na hlavě 4 přísavky, díky kterým je šikovně leze po trávě, se pohybuje v těle člověka a zvířat. U každého членика má svou vlastní reprodukční systém.

Konečným bodem ve vývojové fázi солитера je člověk, kde паразитирует половозрелая jedinec. Infikovaný člověk vylučuje vajíčka s výkaly, a членики sami plazí a pohybují se na těle nemocného, které jsou přiděleny na 3-měsíc po napadení.

Meziprodukt hostitel je rohovitá hospodářská zvířata, divoká zvířata, v jejich svalové tkáně dochází rozrůstání larvy цепня, která se stává nebezpečné nákazy člověka na 5-tý měsíc vývoje.

Napadení člověka dochází při konzumaci syrového nebo nedostatečně tepelně zpracovaného masa, při konzumaci немытых produktů z půdy, oplodněných výkaly hospodářských zvířat. Stejně jako při úzkém kontaktu se zvířaty — to platí i pro lidi, kteří vedou domácnost, starají o stádo (pastýři, доярки).

Vejce цепня odolné vůči různým podmínkám vnějšího prostředí, zachovávají vitalitu, dokonce i pod sněhem po celou zimu. Ale příliš vysoké a nízké teploty působí na ně fatální.

Náchylnost k tomuto паразитарному mysli vysoké, častěji onemocní dospělí, ženy, ve spojení s ochutnávkou masa v procesu kulinářské zpracování. Onemocnění nese profesionální charakter — to kuchaři a pracovní мясообрабатывающих podniků.

Důležité: parazity v různé míře závažnosti napaden 7 z 10 lidí, mnozí lidé ani nejsou vědomi, že mají v těle разрастаются паразитирующие jedince, které ničí vnitřní orgány, protože ne vždy proces infekce může být doprovázen výraznými příznaky.

Životní cyklus parazita

Vývojový cyklus býčí цепня zahrnuje několik fází:

 • vejce se objevují po oplodnění v члениках pouhým солитера, po kterém oni s опорожнениями se ocitnou ve vnějším prostředí;
 • личиночная fáze (онкосфера) se vyvíjí ve vajíčku, a poté, co se dostane do svalové tkáně middleware hostitele;
 • druhá личиночная fáze – tvarování z онкосферы svalů krav, kde se mění v финну přes 4-5 měsíců, délka jeho života je asi 8 měsíců;
 • za tu dobu finn dostane do organismu, váže na sliznici střev, kde tvořil половозрелая jedinec, délka паразитирования je několik desítek let.

Schéma vývoje солитера zahrnuje několik složek: vejce, larvy, zralý jedinec. Po oplodnění býčí цепня, vejce se hromadí v děloze každého членика, další části pohlavní systém рассасываются.

Pro pokračování života parazita, vejce musí být проглочено kráva nebo jiným травоядным zvířatům. Jednou v žaludku, онкосфера vyjde z vejce, ve střevech dělá otvor a dostane se do lymfatická nebo кровеносный nádoby.

READ  Klášterní čaj od parazitů – recepty správného vaření

Nakonec se larva změní v proudu oběhového systému jeho middleware hostitele, a spolu s proudem krve онкосферы разносятся po celém těle, nejčastěji se usazovat ve svalech a tkáních.

Dále se vyvíjí шарообразная finn, vyplněný tekutinou, v jednom místě to вогнута dovnitř, při выпячивании se objeví malá korunka budoucí половозрелой jedinci.

Jako paraziti se mohou dlouhou dobu žít v těle dobytka masa, pokud neprojde dostatečnou zpracování, pak finové přežijí a dostanou se do těla člověka. S pomocí hlavy finn jsou připojeny k кишечнику, tvářecích членики nového dospělého červa.

Jak stárnutí проглоттид, oni dál jsou odstraněny z hlavy, naplní оплодотворенными vejci. Dále vytrhnout z konečné části červa a jdou ven přes anální otvor.

První je, že jsou schopny pohybovat se po trávě, což vede k dalšímu šíření tohoto onemocnění a zvýšit riziko absorpce vajec krav spolu s jídlem.

Патогенное dopad солитера

Паразитирующий tělo způsobí těžkou újmu na zdraví osoby, způsobuje poruchy v orgánech a systémech života, vyvolává závažné důsledky. Medicína vybere několik patologických forem expozice býčí цепня.

Mechanický charakter poškození

Dochází k porušení motorových a sekreční funkce trávicí trakt, se objeví zánětlivý proces sliznice tlustého střeva, tento druh dopad mají членики a сколекс.

Bolest formy

Při pohybu члеников přes баугиниевую klapka se objevují ostré приступообразные bolesti, křeče, klinický obraz je podobný příznaky slepého střeva v akutní formě.

Při скоплении parazitů v oblasti jícnu se objeví střevní obstrukce, různé zánětlivé procesy, které vedou k oslabení ochranné funkce organismu a vyčerpání při častých позывах na zvracení.

Slaví náhlý nedostatek živin v těle, rozvíjí se alergická reakce na cizí těleso, které паразитирует do tkání a hlenu připojení nakaženého.

Klinický obraz тениаринхоза

Vydávají několik stádií onemocnění:

 • počáteční, jakmile infekce pronikla do těla, ale симптоматика tohoto jevu слабовыраженная, která komplikuje proces diagnostikování choroby;
 • pozdní nebo chronické fázi, kdy цепень již tvořil a se vyvinul do dospělý jedinec.

Klinický obraz druhé formy onemocnění jasný a důsledný: je pozorována celková slabost, únava, ospalost, ale spánek je špatný, protože vyjádřené pocity bolesti nedávají klidu. Pozorovány nevolnost, zvracení, pálení žáhy, oslabení židle nebo гиперсаливация. Bolest může локализоваться v oblasti břicha, žaludku, v břiše, v závislosti na umístění červa.

Dále se vyskytují poruchy ze strany nervového systému, jsou pozorovány agresivní éry, nekontrolovaný hodnocení toho, co se děje. U pacienta se dramaticky mění náladu, vzniká deprese. Život v ohrožení, mají místo sebevražedné akce.

Důležité: jedním z opravdových důkazů o přítomnosti parazita v těle, je jeho отхождение s каловыми masami. Dokonce ani nemusí sledovat vedlejší příznaky.

Při předání krve na analýzu, specialista diagnostikovat nárůst eozinofilů, snížení bílých krvinek, эритроцита a hemoglobinu. A kyselost žaludeční šťávy klesá v 70% případů.

READ  Základní léky pro prevenci červů u dospělých

Při рентгенологическом studii střeva slaví сглаженность reliéfu sliznice tlustého střeva, což naznačuje, že šíření parazitů v celé oblasti střeva.

Komplikace onemocnění

Nedostatek řádné léčby může vést k rozvoji zánětlivých procesů vnitřních orgánů, абсцессам, холециститу, аппендициту. Při prudkém snížení bariérové funkce těla je možné výskyt respiračních onemocnění, chřipka, zápal plic, zánět průdušek, které jsou těžko léčitelné.

Zvyšuje riziko aktivace viru hpv, který vede k transformaci buněk degenerovat jejich zhoubné nádory. To vše s sebou nese chronické vyčerpání a končí fatálními následky.

Diagnostika

Diagnostika je omezován v tom případě, kdy není jasných klinických potvrzení nemoci, to je důvod, proč zánětlivý proces je spuštěn, worm klidně se vyvíjí v těle, ničí эпителиальный vrstva na stěnách střev.

Po individuální prohlídce lékař předepíše následující testy:

 • studie výkaly pro detekci vajec гельминта;
 • škrábání na zámku usazeniny vajec s зародышами;
 • analýza krve (stupeň intoxikace organismu);
 • metoda radiografie, identifikovat stopy гельминта na sliznice střev střeva;

Upozornění: není stojí za to skrývat od lékaře, příznaky onemocnění, jinak by následky mohou být velmi vážné. Soužit vzestupnou цепень v těle může delší dobu, jeho délka a při tom je schopen dosáhnout 15 m v průměru – 7 mm

Léčba

Léčba se nejčastěji provádí v prostředí nemocnice), a to z důvodu vysoké toxicity léků, které vám umožní efektivně se zbavit nemoci. Тениаринхоз ošetřit individuální program s použitím antihistaminik, strava s minimálním množstvím tuků a sacharidů, a také bohatou pití.

Противопаразитные léky, které se ocitnou v těle, způsobují smrt parazita a přispívají k jeho rychlou evakuaci ven společně s výkaly, je nejdůležitější rychle zničit kal, vyčistit wc s bělidla a jinými dezinfekčními prostředky.

Jaké медикаментозные prostředky jsou používány:

Přípravek Roli při léčbě Návod
Фенасал Hlavní lék Podle вкладышу na obalu, nebo na individuální jmenování odborníka.
Бильтрицид Alternativa Lék je předepsán individuálně, má řadu vedlejších akce.
Дихлорофен Obsluha Zvyšují účinek hlavní léčivý prostředek

 

Před zahájením léčby je třeba několik dní držet vegetariánské stravy, a během užívání léků — vzdát se jíst smažené, slané, sladké, mastné, uzený. Vylučte zelenina, ovoce, cereálie, nápoje, které mohou způsobit nadýmání nebo připevnit na židli.

Během léčby je třeba včas опорожняться, aby se larvy солитера bezproblémově neopustil tělo. Pro zvýšení účinnosti uzdravení, aby čistící klystýr a nebo pít diuretika formulace.

Dodržujte osobní hygienu, každý den vyměňujte postele, vymažte prádlo při vysoké teplotě nad 60 °C. Domácí příjem projímadla léky, které vám umýt z těla skotu цепня.

Prevence onemocnění

Po dokončení kurzu užívání léků pacientovi je třeba na několik měsíců pronajmout stolice na laboratorní vyšetření. Podobné testy by měly ukázat naprostý nedostatek члеников глиста při vyprazdňování stolice.

Vylučte ze stravy syrové nebo полусырое maso, bedlivě sledujte výroba masných jídel, aby výrobek prošel dostatečné tepelné zpracování.

READ  Příznaky описторхоза u dospělých

Před vařením masa je třeba provést důkladnou vizuální kontrolu na přítomnost larev páskových červů, které jsou povrchně podobné hrachu žluté barvy. Maso je třeba kupovat jen v ověřených specializovaných potravinářských bodech.

Navíc odborníci radí прожаривать, vařit nebo dušené maso alespoň 1 hodinu, aby выморозить parazitů, dost držet produkt v mrazáku asi 5 — 7 dní.

Doporučuje se před jídlem umýt ruce, vyčistit ovoce a zeleniny z kůže, pokud jsou potraviny pěstovány na pozemcích, které удобрены výkaly zvířat. V případě, že maso má zvláštní barvu a vůni — nekupujte to, aby se zabránilo nepříjemné důsledky.

Lidová medicína

Provádět rehabilitaci lidovými metodami lze jako doplněk k primární léčbě, na palubu si můžete vzít pár receptů:

 • Vstoupit do každodenního jídelníčku syrové slunečnicová semena a dýně, a to s ohledem tekutiny a jiné potraviny. Přes 2 hodiny po požití je třeba vypít laxativa.
 • Léčivá směs: vzít jemně нарубленную селедку, přidejte 3 stroužky česneku, 1 syrové žloutek, přidejte 2 lžíce пшена a stále míchejte, poté do směsi nalít sklenici vychlazeného mléka.
 • Odvar z vratiče obecného: pro jeho přípravu vzít 20 g dýňových semen, stejně drcené květiny mochna husí, máta peprná, kůra dubu, zalijeme 200 ml vody a postavit se na vodní lázni po dobu 30 minut. Ochladí se na pokojovou teplotu a jíst podle návodu.
 • Diuretický poplatek: 2 lžíce suché směsi heřmánku lékárny, vratiče obecného a pelyňku, brát na lačný žaludek.
 • Tinktura z byliny бессмертника a kozlíku lékařského: usínat v půl litru termosky 2 lžíce suroviny a zalijeme vařící vodou, ráno složení kmen a pít na dávkování ošetřujícího lékaře.
 • V dávné době nebylo možné provádět efektivní léčba nebo léčba lidové, a proto nemocné, krmil slané ryby a pít nedal (kolik může vydržet pacient). Pak napájení roztokem projímadlo, a po nějaké době vzestupnou цепень sám vyjde přirozeným způsobem.

Ošetření je třeba provádět delší dobu, až do zmizení všech příznaků infekce. Pokud je nemoc odhalena v počáteční fázi, pak komplikace prakticky neexistují. Pouze dodržování všech opatření může chránit před parazity!

Video

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00114 sec