Výstup červů u člověka léků a lidových prostředků

Napadení koliformních formy červů je nejčastější druh parazitární onemocnění. Existuje názor, že v té či oné podobě гельминтами napaden více než 90% obyvatel země, i když vědecké potvrzení tento bod nezískala. V podstatě гельминтозами trpí děti, které ignorují základní pravidla osobní hygieny. Nicméně, a ve střevech dospělé přítomnost parazitickými červy — není neobvyklé.

Takže, než nebezpečné helminti, a jaké příznaky svědčí o jejich přítomnosti? Jak vytáhnout červů u člověka?

Příznaky a známky infekce

V moderní medicíně, existují určité představy o tom, jaké příznaky svědčí o глистном porážku. Ale ve skutečnosti, klinický obraz гельминтозов velmi zřídka vyskytuje ve své úplné formě. Mnohem častěji onemocnění probíhá skrytě, a její příznaky jsou dost specifické, aby se propojit je s červy.

Patologické dopad červů způsobeno několika mechanismy:

 • mechanické poškození stěny střeva;
 • toxické účinky produktů parazita;
 • převzetí části potřebné tělu člověka látek, které přicházejí s jídlem;
 • ucpání jaterních kanálků, lumen střeva (chomáče červů).

Jako obvykle, helminti nemají v úmyslu v hroudy a jsou umístěny v просвете střev podélně. Akutní střevní obstrukce se vyvíjí pouze při nesprávné léčbě, kdy je upozorněn, ale není уничтоженные paraziti se začínají aktivně hýbat, запутываются a tvoří z vlastních těl objemová komplexy.

Гельминтозы mají další komplex příznaků:

 • nevolnost;
 • slabost;
 • závratě;
 • zvracení;
 • bolesti hlavy;
 • průjem;
 • snížení tělesné hmotnosti;
 • svědění v zadním průchodu;
 • regionální лимфаденит;
 • bolesti v kloubech;
 • skrytá krev v каловых mezi masami;
 • příznaky zánětlivých jevů v tenkém střevě;
 • bolest v břiše.

Některé druhy odčervení může zasáhnout močový měchýř a způsobit гематурию (příměsi krve v moči), pronikat do jater, plíce, svaly, mozek. Při poškození plic u nemocných se slaví изнуряющий kašel, někdy se oddělí мокрота s příměsí krve.

Červi u dětí obvykle vedou ke snížení tempa růstu a znalostní rozvoj, aby dítě nervózní a neklidný. Roupy, выползающие z řiti, pro pozdržení vajec, způsobují silné svědění v noci a večer (období největší aktivity červů).

Druhy parazitů

V lidském těle паразитирует 3 hlavní druhy červů: kulaté, páskové a ploché.

Škrkavky

Nejvýznamnější zástupci druhu parazitů jsou roupy a škrkavka. Napadení těmito гельминтами tvoří 80% případů všech гельминтозов, vyskytující se v rusku a na území bývalého SNS.

Tyto červi разнополые, mají poměrně malé rozměry těla (od 1-2 až několik desítek centimetrů), infekce se vyskytuje v фекально-orální cestou.

Páskové červi

Jsou nejvíce velkými ze všech parazitických červů. Nejznámější zástupci skupiny, prasečí a vzestupnou цепни, mohou dosáhnout v délce 10-15 metrů.

Rozmnožování parazita probíhá bez účasti druhého jedince. Vejce jsou vylučovány do prostředí s каловыми hmotnosti pacienta.

Ploché červy

Malé zástupci odčervení, kteří ke svému životu, jako obvykle, v žlučových a jaterních potrubí.

U obyvatel endemických oblastí, může na mnoho let nebude způsobovat žádné příznaky nemoci. V případě nákazy člověka, který nemá v minulosti v kontaktu s parazitem, vedou k těžkým nemocem jater. Může způsobit hepatitida, projevující желчекаменной nemoci a další příznaky.

Эхинококк

Эхинококк — jediný zástupce tasemnic, který používá člověka jako meziprodukt hostitele.

Při tomto larvy parazita se dostanou do krevního oběhu, разносятся na těle a usazují se ve tkáních, po kterém začnou růst. Jsou tvořeny эхинококковые cysty. V tomto případě tablet od červů pro člověka nebo zvířata prakticky k ničemu. Odstranění finové se provádí okamžitě.

READ  Než léčit описторхоз: jaké léky a přípravky

Tablet od červů pro dospělé

Absolutní většina populární dnes противоглистных finančních prostředků je vytvářen na základě jednoho ze tří hlavních látek: мебендазола, альбендазола nebo левамизола. Sám v této situaci stojí «Пирантел», léčivou látkou, která je пирантела памоат.

Вермокс a mebendazole

Působící látka — mebendazole. Přípravek široké škály, který je určen nemocným, trpícím энтеробиозом, аскаридозом, анкилостомидозом, трихоцефалезом, тениозом, эхинококкозом a jinými глистными инвазиями.

Mezi vedlejší účinky patří:

 • nevolnost;
 • bolesti v břiše;
 • zvracení;
 • bolesti hlavy;
 • zvýšení množství jaterních enzymů v krvi.

Kontraindikováno pro těhotné a kojící ženy, děti do 2 let, osoby trpící onemocněním jater a ze závislosti na alkoholu (v období запоя). Projímadlo při jmenování мебендазола (вермокса) není předepsán.

Немозол a альбендазол

Působící látka — альбендазол. Prostředek má široké spektrum působení, umožňuje dosáhnout terapeutického účinku při аскаридозах, энтеробиозах, napadení páskové a ploché parazity. Používá se k léčbě эхинококкоза při nemožnosti chirurgické léčby.

Lék je kontraindikován v těhotenství, kojení, menší dětském věku, při patologie sítnice a негельминтозных поражениях jater. Mezi vedlejší akce patří nevolnost, zvracení a další příznaky toxicity syndrom, typické téměř pro všechny противоглистных léků.

Декарис a левамизол

Působící látka — левамизол. Nejvíce efektivní při napadení острицами a аскаридами. Při dalších onemocněních глистной přírody má také požadovaný účinek, nicméně léčba může vyžadovat větší délky trvání kurzu, než při použití obdoby.

Lék má vlastnosti иммуностимулятора a mohou být použity v tomto jako při среднетяжелом иммунодефиците.

Левамизол je kontraindikován při následujících stavech:

 • těhotenství;
 • kojení;
 • dětský věk;
 • alkoholismus ve fázi запоя;
 • onemocnění jater;
 • агранулоцитоз.

Левамизол a jeho deriváty při dlouhodobé léčbě může způsobit агранулоцитоз, nevolnost, zvracení, deprese, dermatitida, анорексию.

Пирантел

Působící látka — пирантела памоат. Je jedním z nejméně toxických противоглистных prostředků.

Používá se k léčbě:

 • аскаридоза;
 • анкилостомидоза;
 • некатороза;
 • энтеробиоза.

Může uplatnit v dětském věku. Při nezbytně nutné přípravek je povoleno používat v souvislosti těhotné a kojící ženy, ale to by mělo pouze tehdy, pokud přínos pro matku převyšuje možné negativní účinky na plod.

Přísně kontraindikován při individuální přecitlivělosti a v období léčby миастении.

Prášky a suspenze pro děti

Obvykle, léčba гельминтозов u dětí starších 3-4 let je možné produkovat s použitím stejných léků, které jsou určeny dospělým. Při tomto dávkování léků musí být upraven v souladu s věkem dítěte.

 • Пирантел — pro léčbu dětí se používá dávka 10 mg/kg tělesné hmotnosti. Průběh léčby — 1 recepce. Pít пирантел a jeho přípravky (гельминтокс), je třeba nalačno;
 • Mebendazole (вермокс) — je jmenován v dávce 25-50 mg, při энтеробиозе a аскаридозе použitý pouze jednou. Při napadení jinými škůdci mebendazole předepisují na 2 p/den po 3 dny;
 • Альбендазол (немозол)- dávka pro děti a dospělé společná, opravy nevyžaduje. Lék je předepsán na 400 mg jednorázově.
 • Левамизол (декарис) — ve věku 3-6 let je přiřazen na 50 mg, od 6 do 10 let na 75 mg; 10-14 let — 100, — mg.

Ve formě suspenze se vyrábí пирантел a немозол. Пирантел ve formě suspenze дозируется z výpočtu 2.5 ml na 10 kg hmotnosti pacienta. Немозол předepisují na 20 ml suspenze jednorázově během jídla. Děti do 2 let přípravek není dát i ve formě suspenze.

Je třeba vědět, že pro pohodlí přijetí суспензию lze vyrobit z jakéhokoliv таблетированного prostředky. Pro to správné množství léku, které jsou broušené do stavu prášku, přidá potřebné množství pitné vody a pečlivě размешивают.

Samostatně připravené suspenze NELZE se dávkuje také, jak дозируются tovární lékové formy. Potřebné množství přípravku отмеряется DO vaření взвеси!

Lidové recepty od červů

Odpovědi na otázky o tom, jak vypuzení červů u dítěte nebo dospělého, nemluvě o lidových metod léčby.

READ  Který lékař se zabývá léčbou od parazitů v lidském těle?

Semínka dýně

Semena dýně obsahují кукурбитин — látka, оказывающее nepříznivý vliv na červů. Prostředek účinně prakticky při jakýchkoli střevních гельминтозах. Jednotlivé zdroje tvrdí, že akce кукурбитина se vztahuje i na внекишечных odčervení.

Dýňová semínka by měla být konzumována pouze v syrovém stavu. Tepelné zpracování ničí účinné látky v nich. Kromě toho, peeling střílet nedoporučuje. Je lepší, pokud semínka budou измельчены v mixéru spolu s kůží. Pro pohodlí užívání hmotu můžete nalít mléko.

Mrkev

Použít mrkev jako vlastní prostředky pro léčbu гельминтозов není nutné, protože to není má dostatečnou pro tento účinností. Nicméně, jako prostředek pro prevenci, ale také jako pomocná látka při závislosti na dostupnosti primární terapie mrkev je docela ideální.

Jíst mrkev může být v jakékoliv formě, nevyžaduje tepelné zpracování. Nejlepší je, když jídlo, v jejichž složení je zahrnuta zeleniny, bude obsahovat papriky nebo ostré koření (mrkev v korejštině). Dětem rostlina dát do sýr очищенном podobě.

Len

Odvodit červů ze střev, je možné s pomocí běžného nebo černého lnu. Lněná semínka můžete použít do измельченном a smíšený s skořicí podobě. Nicméně je lepší, budou-li použit ve formě infuze. Pro jeho přípravu 1-2 články lžičky drcené v mixéru semen se přelije sklenicí vařící vody a necháme настаиваться. Po několika hodinách složení by měl filtrovat a vzít 100 ml dvakrát denně nalačno. Průběh léčby — až do chvíle, dokud v calais nepřestanou обнаруживаться vajíčka parazitů.

Heřmánkový odvar

Odvar z heřmánku lékárny je možné konzumovat prakticky v neomezeném množství. Přímým противоглистным účinky to nemá, ale podporuje hojení микротрещин na sliznice střev střeva, vznikající v důsledku činnosti odčervení.

Kromě toho, heřmánek, obsahuje v sobě obrovské množství vitamínů, přírodních иммуностимуляторов a dalších užitečných látek.

Česnek

Česnek je jedním z nejlepších противоглистных rostlin. Konzumovat ho můžete v čisté formě a ve směsi s mlékem. Směs se vaří, vytlačovaly na 10-12 kapek česneku šťávy na sklenici teplého кипяченого mléka. Pít česnek mléko třeba ráno, nalačno, po dobu 1-2 týdnů. V budoucnu, aby se zabránilo re-parazitární onemocnění a zlepšení imunity, česnek doporučuje, aby se nedílnou součástí stravy.

Konopný a lněný olej

Konopný, lněný, облепиховое, cedrové a ostatní oleje mají противогельминтозным akce.

Když jsme výstup červů lidovými prostředky, olej je třeba dávat po 1 čajové lžičce dvakrát denně, nejlépe nalačno krátce před jídlem. Relativní противопоказанием k použití této metody je výrazný dyspepsie, kterou doprovází reakční профузным průjmem. Před zahájením léčby olejem, by měly přijmout prostředek zajištění.

Пижма

Пижма — jeden z nejoblíbenějších противоглистных prostředků, uznávaných jak lidové, tak i tradiční medicínou.

Pro terapii глистного napadení rostliny mohou být konzumovány ve formě prášku (uvnitř 0.7-1 g 1 jednou denně v průběhu týdne) nebo ve formě vodného odvaru z. Také květenství jsou součástí mnoha integrovaných nástrojů (ruská тройчатка).

Пижма kategoricky kontraindikována těhotným ženám a dětem do 12 let!

Ruská тройчатка

Součástí tak zvané «Ruské тройчатки» obsahuje 1 g mochna husí, 0.5 g hřebíčku a 0.3 g pelyňku. Všechny komponenty jsou broušené do stavu prášku a míchá mezi sebou. Domácí použití směsi uvnitř v čisté formě. Při tomto dávku léků je třeba zvyšovat postupně, od poloviny 0.7-0.8 g na den. Pro pohodlí použití bylin může být smíchán s jídlem. Složení se za několik měsíců.

READ  Škrábání na vejce červů: jak správně sestavit a jak darovat

Pelyněk

Pelyněk při léčbě гельминтозов u dospělých jsou často používány ve formě alkohol tinktury. Pro tento vysušené trávy práškové, отмеряют potřebné množství prášku a zalijeme ho vodkou v poměru 1:3. Tinktura je připraven k použití za 2-3 týdny. Brát ho třeba na 30-50 gramů na lačný žaludek, dvakrát denně.

V dětském věku tinktura pelyněk nahrazují настоем, kde místo alkoholu používá čistá pitná voda. Frekvence a trvání přijetí se nemění.

Recepty klystýr od červů

Klystýr při гельминтозах vám umožní odstranit parazity, мигрировавших do konečníku pro chov. Používají se mohly rozhodnout pro česnek, содовые klystýr a klystýr s пижмой.

Klystýr s česnekem

Pro stanovení klystýr se používá odvar z česneku. Několik stroužků rostliny zalijeme vodou a vaří 2-3 minuty. Poté drť z česneku, čisté, odvar остужают, filtrovat ji, po kterém se vstřikuje do konečníku pomocí спринцовки.

Mohly rozhodnout pro česnek klystýr nedávejte dětem do 3 let. Také tento druh léčby je k ničemu při látkových паразитах, páskové гельминтах, локализующихся v jaterních potrubí, цепнях. Postup tráví před spaním. Pre doporučuje dát almužnu klystýr.

Limonády klystýr

Roztok se připravuje z šálku vody a 0.5 lžičky jedlé sody. Prášek se rozpustí a vaří po dobu pěti minut. Po kamenných остужают, filtrovat ji a aplikuje do konečníku před spaním.

Omezení podle věku, není zde. Pro stanovení klystýr úplně malým dětem je třeba srovnávat jeho velikost s velikostí těla dítěte. Průběh léčby se skládá z 6-7 ošetření.

Klystýr s пижмой

Roztok se připravuje z nastrouhaných květák vratiče obecného. Pro toho 2-3 polévkové lžíce prášku se nalije sklenici vařící vody a trvají na tom, půl hodiny. Pak se roztok přefiltruje přes gázu a aplikuje do konečníku. Průběh léčby je 1-2 týdny.

Klystýr s пижмой kontraindikována děti mladší než 14 let!

Prevence

Základem prevence červů — čisté ruce. Takže dítě, stejně jako dospělý, musí dodržovat základní pravidla osobní hygieny.

Druhým základním principem prevence je roční диспансеризация s povinným výzkumem каловых mas na přítomnost vajíček odčervení. Preventivní kurzy léčby jsou doporučeny pouze při naprosté absenci kontraindikací, a s použitím малотоксичных prostředků (пирантел, пиперазин). V opačném případě высокотоксичные léky přinášejí víc škody, než užitku!

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.42MB/0.00102 sec