Vybereme lék na лямблий: moderní přístupy k léčbě

Hlavní přístupy k léčbě

V Rusku není tam žádná jasná algoritmu akcí při detekci лямблий u pacienta a samotná terapie není plně vyvinut, ale, nicméně, léčit лямблиоз jak u dospělých, tak u dětí je nutné. Nicméně самолечение tohoto onemocnění je přísně zakázáno, protože противолямблиозные léky jsou poměrně toxické a mohou vyvolat vznik různých nežádoucích účinků, tj. včetně velmi vážných.

Proč ne единогласного rozhodnutí týkajících se opatření proti лямблий? To je způsobeno následujícími fakty:

 • chybí jasná kritéria vyléčení a реинвазии;
 • imunitu pacienta, postiženého prvoky, нестойкий a většina lékařů jsou přesvědčeni, že реинвазия je nevyhnutelná;
 • dostupnost vedlejší účinky léků není vám dává možnost přiřadit adekvátní léčbu;
 • objevily se rezistentní formy лямблий, rezistentní na léčiva, které se uplatňují nejčastěji, tak jako Фуразолидон a Metronidazol;
 • velmi často se na první místo vyjde léčba přidružených onemocnění, například, эрадикация Хеликобактера пилори (Helicobacter pylori), jenž žaludeční vředy, nebo jak se zbavit candida.

Takže, pokud giardia se nacházejí na pozadí nedostatku klinických projevů, léky proti лямблий jsou přiřazeny minimálně dva kurzy.

Tři fáze? Ano nebo ne?

Ale pokud pacient stěžuje na vyjádřené poruchy ze strany gastrointestinálního traktu, začít léčbu přípravky pro ničení лямблий ihned je k ničemu, tak jako agresivní terapie může vyvolat ještě větší intoxikace a zhoršit příznaky jak samotné onemocnění, tak jsem přidružených onemocnění. Je to klinický jev dostal název reakce Яриш-Гейксгеймера. Projevuje se to takto:

 • zhoršení celkové pohody;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • диспепсические jevy;
 • zvýšení počtu kožní vyrážky a zvýšení intenzity svědění.

Je to z důvodu možnosti rozvoje podobnou reakcí, pacienti se potýkají s takovým fenoménem jako «трехэтапная terapie», spíše než konvenční léčbou, zabírat od 7 do 10 dní. O jakých stejných fázích jde řeč? Jak v zásadě a jakékoliv jiné patologie, v léčbě лямблиоза lze rozlišit:

 1. Přípravná fáze, jejímž cílem je příprava zažívacího ústrojí, ano a celého organismu, k léčbě a normalizace jeho fungování. Některé zdroje uvádějí, že po uplynutí tohoto období počet лямблий v těle pacienta se snižuje.
 2. Vlastně эрадикация лямблий, který zahrnuje příjem dvou různých léků s přestávkami až 10 dní. Sem patří stejné aktivity, které se zaměřují na snížení kliniky abdominální syndrom, дезинтоксикационную a противоаллергическую terapii.
 3. Redukční (závěrečná) fáze. V tomto období je pacient je třeba ne méně přísně provádět doporučení ošetřujícího lékaře, aby se úspěšně obnovit imunitu, zlepšit práci zažívacího ústrojí a zbavit se дисбактериоза.
READ  Dehet bříza: způsoby použití od parazitů

Pokud je na začátku léčby přesto, tam jsou známky reakce, při этиотропную terapii není třeba. Během 2-3 dnů se stav pacienta zlepší. Pro toho, ke snížení toxického účinku produktů rozpadu паразитирующих nejjednodušší, pacienti starší 5 let se doporučuje 1-2 krát týdně provádět тюбажи s minerální vodou, магнезией nebo сорбитом podle metody Demyanova.

Populární článek: Co je to kůže, лейшманиоз?

Этиотропная terapie лямблиоза

Nejčastěji se používají prostředky od лямблий tří skupin:

 1. Нитроимидазольная skupina zahrnuje Тинидазол, Ornidazol a Metronidazol.

Účinnost Тинидазола je více než 75%, a Орнидазола – více než 90%. V podstatě, jsou obvody s однократным požitím drogy, ale tam je režim pro léčbu лямблиоза Орнидазолом u dospělých, při které je třeba vzít na 1 tabulka. Každých 12 hodin po dobu 36 hodin.

Při однократном recepci dávka Орнидазола pro dospělé a děti, hmotnost těla, které je vyšší než 35 kg je 1,5 g účinné látky na noc. Děti vážící méně než 35 kg je předepsán přípravek výpočet 30-40 mg/kg tělesné hmotnosti.

Тинидазол není předepsán pro děti do 12 let. Jednorázový dávka pro dospělé je 2 g, pro mládež z výpočtu 50-75 mg účinné látky na 1 kg tělesné hmotnosti.

Oba léku v 15% případů mohou provokovat vznik podobných nežádoucích účinků:

 • celková slabost, ospalost, bolesti hlavy;
 • ve vzácných případech se mohou objevit křeče;
 • perverze chuťových vjemů, диспепсические projevy, zvýšení jaterních transamináz;
 • rozvoj alergických reakcí různé míře projevy;
 • poruchy funkce krve v případech dlouhodobější užívání.

A Ornidazol a Тинидазол kategoricky kontraindikován v těhotenství, při nutnosti užití během kojení kojení by měla přestat.

Широкоизвестный a často jmenuje u mnoha nemocí, Metronidazol v poslední době stále méně často předepsán jako lék na лямблий, v souvislosti s výskytem rezistentních k метронидазолу tvarů posledních.

 1. Нитрофурановая skupina zastoupena Микмирором (Нифурателом) a Фуразолидоном, který již prakticky není přiřazen z důvodu vysoké k němu udržitelnosti лямблий, ale také z důvodu častého rozvoje nežádoucích účinků.

K dnešnímu dni Микмирор – nejúčinnější lék pro léčbu od лямблиоза, protože:

 • jeho toxické účinky na játra minimálně, a nežádoucí účinky byly pozorovány pouze u 2% pacientů;
 • dobře se vyloučí ledvinami;
 • je účinný také proti сальмонелл, шигелл a jiné střevní infekce, Хеликобактера пилори a plísně rodu Candida.

I když jen zřídka, ale Микрирор může způsobit:

 • pocit hořkosti v ústech, nevolnost;
 • svědění kůže a vyrážka.
READ  Филяриатозы u člověka: co je to, druhy, příčiny, příznaky, léčba a prevence

Нифурател nedoporučují předepisovat během těhotenství a v období kojení, protože je schopen proniknout přes плацентарный bariéru, tak jsem se do mateřského mléka.

Schéma léčby лямблиоза Микрирором následující:

 • dospělým pacientům předepisují příjem léku 2-3 krát denně po 400 mg – 7 dní;
 • dětem se předepisují ve výši 15 mg na 1 kg tělesné hmotnosti, 2 krát denně – 7 dní.

Tak jako Микрирор – nejbezpečnější lék proti лямблий, lze ji předepsat i грудничкам starší 2 měsíců.

 1. Zástupce бензимидазольной skupiny je dobře známý mnoho rodičů přípravek Альбендазол (Немозол, Альдазол, Гелмодол-VM, Саноксал), který je aktivní nejen proti červů, ale i proti лямблий.

Tento univerzální антигельминтик, která se vyznačuje širokým spektrem činností na larvy a половозрелые fázi různých odčervení, zpomaluje jejich vstřebávání glukózy. Jeho předepsán infekce острицами, трихинеллами, аскаридами, некатором, анкилостомами, prasečí, hovězí a trpaslíci цепнями a jinými гельминтами.

Jeho uvolnění jako v таблетированных formách, tak i v suspenzi, která dává možnost přiřadit tento медикамент malým pacientům, ale ne dříve než 2 roky života a tělesnou hmotností více než 12 jednotek

Populární článek: Sleepy nemoci, nebo než je hrozná moucha цеце

Při лямблиозе Альбендазол je jmenován na 400 mg 1 krát denně po jídle – 3-7 dnů. Průměrná doba trvání terapeutického kurzu je 5 dnů. Trvání léčby určí na snášenlivosti léku, přítomnost přidružených onemocnění a možnosti vzniku nežádoucích účinků.

Vedlejší účinky бензимидазолов mohou být následující:

 • slabost, letargie, malátnost, závratě a bolesti hlavy;
 • arteriální hypertenze;
 • nevolnost, zvracení, абдоминальные bolesti;
 • porušení funkce выводящей systému;
 • zvýšení hladiny jaterních transamináz;
 • porušení procesů onemocnění krvetvorby;
 • alergické reakce.

Kategoricky kontraindikováno použití Альбендазола v období ložisko dítě a při kojení.

Probiotika v terapii лямблиоза

Tak jako každá léčba паразитозов musí být komplexní, je vhodné přidat do terapeutické kurz probiotika, například, Энтерол. V něm obsažené živé, užitečné pro obnovu střevní mikroflóru houby Saccharomyces boulardii mají ještě určité противолямблиозной aktivitou.

Kromě obnovení mikroflóru tlustého střeva Энтерол doporučují použít k léčbě a prevenci průjmu. Použití tohoto léku v léčbě лямблиоза výrazně zvyšuje efekt a aktivitu specifických léků, ale s Микрирором ho jmenovat,přesto není třeba, protože нифурател профвлфет противогрибковую činnost, a to znamená, že bude bránit akce Энтерола.

Přípravek je snášen velmi dobře a nemá prakticky žádné kontraindikace. Jeho nepraktické jmenovat děti mladší 12 měsíců, protože střevní stěny v jejich organismech проницаемы pro všechny houby, a není třeba jmenovat osoby s rizikem vzniku generalizace plísňových lézí, například pacientům s trvalými венозными катетерами.

READ  Červi u kojící maminky: příčiny vzniku, pravidla léčby

Stejně jako většina ostatních probiotik, Энтерол berou podle následujícího schématu:

 • 1 tobolka nebo 1 sáček 1-2 krát denně pro dospělé a děti starší 3 let po dobu 7-10 dní;
 • 1 kapsle растворенная v остуженной převařené vodě 2 krát denně po dobu 5 dní, dětem od jednoho roku až do 3 let.

Kromě Энтерола, je možné přiřadit jako probiotika, jak Бифидумбактерин, Лактобактерин, Linex, Ацепол, Пробифор.

Jedinou nevýhodou probiotik je, že aktivita je dost slabá, tj. mohou probíhat střeva «tranzit».

Obnovit střevní mikroflóru po léčbě

Pro více efektivní a self-obnovení poškozené střevní mikroflóru je vhodné použít prebiotika – léky, které obsahují aktivní látky, které jsou schopné rozproudit přerůstání v просвете střev potřebné mikroorganismy. Za tímto účelem jmenuje ЛактусанЮ Лактофильтрум, Прелакс a jiné prostředky na období do 14 dnů.

Jako obvykle, samostatná dávka sirupy пребиотиков je 10 ml pro dospělé a 5 ml pro děti. Kapsle nebo prášky berou stejně, jako sirup – 2 krát denně, 3-5 kapslí za jeden příjem v závislosti na věku a tělesné hmotnosti pacienta.

Na pomoc этиотропному léčbě

Pro zvýšení účinnosti farmakologické léčby pacientům, kteří trpí лямблиозом, doporučují omezit sladké, slané, мучное, kořeněná, жаренное, stejně jako silné, bohaté vývary, mastné druhy masa.

Místo toho by měla obohatit své každodenní stravě výrobky, potraviny bohaté na vlákna a vitamíny, také nezapomeňte o обильном pití.

Po absolvování kurzu léčby po 2, maximálně 3 týdny, provádí kontrolní паразитологические průzkumu. Pokud při kontrole giardia není detekován, mluví o klinické remise. Ale o úplném odstranění souzen tehdy, když giardia chybí a v následujících 2-3 analýzách v průběhu půl roku.

V případě opětovného výskytu příznaků typických pro лямблиоза, předepisují противорецидивный kurz Микмирора nebo Альбендазола bez předchozího průzkumu.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00086 sec