Токсоплазмоз očí: příznaky a jak se léčit

Jedním z důvodů poškození orgánů vidění je токсоплазмоз oči. To паразитарное onemocnění infekční povahy, mají negativní vliv na fungování centrálního nervového systému, svaly očí, stejně jako dalších vnitřních orgánů, což výrazně zhoršuje stav pacienta.

Při ztrátě oči токсоплазмоз může způsobit i úplnou ztrátu zraku, onemocnění nejčastěji přenášené ze zvířat na člověka, jsou nejčastější přenašeči jsou kočky a psi (jak divocí, tak i domácí mazlíčci).

Klinické rysy onemocnění

Příznaky токсоплазменного ретинита jsou v následujících podobách:

 1. Vzdělání atrofické pigmentované kouzelnické triky, vizuálně porušení nejsou kontrolovány, jsou diagnostikovány při stížnosti na zhoršené vidění (patologické změny v makulární oblasti).
 2. Фокальный retinitida se projevuje единичными subjekty zánětlivého charakteru, sklivce tělo ztrácí transparentnost, se objeví viditelné vady.Zadní membrána se začíná odlupovat na pozadí zánětlivého procesu.
 3. Lámání hlavy zrakového nervu (jako další komplikace nemoci).
 4. Атипические léze se projevují u pacientů s oslabeným imunitním systémem, se projevují recidivy, onemocnění přechází v chronickou formu.

Oční токсоплазмоз u dospělých lidí s silné imunity je často asymptomatická, ve vzácných případech se příznaky mohou být následující:

 • bolest v očích při моргании;
 • pokles zrakové ostrosti;
 • úplná ztráta zraku.

Симптоматика токсоплазмоза u dětí a dospělých

Jak již bylo uvedeno výše, v mnoha případech токсоплазмоз oči se vyvíjí bez výrazného symptomatologie, v souvislosti s níž se poměrně často ignoruje nutnost léčby.

Odborníci trvají na pravidelném diagnostice onemocnění, které se může stát předpokladem pro rozvoj závažných a trvalých komplikací u dítěte.

Při akutní formě токсоплазмоза pacienti nejčastěji potýkají s:

 • nárůstem teploty, který je možné snížit pomocí společných antipyretický prostředků;
 • ознобом a celkovou slabost;
 • příznaky žloutenky, která se vyskytuje v poměrně vzácných případech;
 • expanzí jater a sleziny;
 • vzdělávání jizvy na kůži;
 • pokles svalového tonu;
 • různými poruchami zraku;
 • bolestmi hlavy a болезненностью ve svalech;
 • zápal plic;
 • poruchy fungování nervového systému;
 • ostrý zhoršení paměti;
 • ztrátou chuti k jídlu;
 • nespavost.

Akutní forma токсоплазмоза vyskytuje poměrně zřídka, je velmi špatné, je vyléčitelná a v mnoha případech končí smrtí pacienta. I po úspěšném vyléčení z akutní токсоплазмоза pozorovány vážné komplikace a následky.

Pozor: aby se předešlo takové účinky, odborníci důrazně doporučují podstoupit pravidelné vyšetření k identifikaci nebezpečné onemocnění, od kterého je mnohem jednodušší zbavit v časných stádiích.

Tato doporučení je nesmírně důležité pro ženy, které plánují těhotenství. Faktem je, že внутриутробное injection nebezpečné chorobami a poruchami, které prakticky není možné upravit.

READ  Tablet od červů pro děti

Prakticky všechny výsledky výzkumu poukazují na to, že zvláštní nebezpečí představuje pouze injection během těhotenství. V souvislosti s tím, že v průběhu devíti měsíců zajímavého postavení ženy musí podstoupit odpovídající vyšetření pro včasnou detekci onemocnění.

Rysy vývoje parazita v těle člověka

Medicína zná několik způsobů, jak токсоплазмоза očí: vrozené a získané. V prvním případě, při průchodu dítěte na druhový cestách nebo v děloze, ještě při formování plodu.

Při infekci v prvním trimestru těhotenství vyvinout vážné důsledky:

 • plod je zabit;
 • анэнцефалия;
 • анофтальм

Na pozdní fázi došlo k neúplné uzavření embrya štěrbiny, vrozený glaukom, u plodu vyvíjejí увеиты, šedý zákal, infekční napadení žáka. Oční změny při приобретенном токсоплазмозе méně destruktivní a ničivé pro pacienta.

Video

Zakoupené oční токсоплазмоз se objeví při zasažení цист do těla při kontaktu s zamořené zvířaty, se vyznačuje tím, krvácení v sítnici oka. Vzniká krátkozrakost u pacienta.

Vrozená forma токсоплазмоза se projevuje уродствами bulvy, rozvojem slepoty, poruchami vývoje páteře a mozku. Často na pozadí infekce plodu v děloze došlo k jeho úmrtí, což je způsobeno nekompatibilitou komplikace s normálním fungováním orgánů a systémů.

Nejčastěji u pacientů diagnostikována chronická forma onemocnění, která proudí bez jasně vyjádřené příznaky nebo se může projevit nevýznamné zvýšení teploty, častými bolestmi hlavy, zvýšenou лимфоузлов, stejně jako болезненностью ve svalech a kloubech.

Diagnóza onemocnění

Odhalit токсоплазмоз oči může při provádění серологических testů. K takovým metodám výzkumu patří:

 1. Test na přítomnost protilátek токсоплазмозу v krvi pacienta, pro tohoto séra krve naneseme na speciální zdravotní sklo s zavražděná токсоплазмами, po vzorek zčerná античеловеческим глобулином.
 2. Reakce гемагглютинации, pro detekci protilátek, které interagují s červenými тельцами v krvi pacienta.
 3. Реакцияантиген-protilátek v séru pacienta.

Indikace k léčebné terapii

V některých případech dochází самоизлечение, u pacientů s robustní imunitou a malými měla lokalizace po celém těle. Mezi indikace k urgentní terapie onemocnění vylučují:

 • zánětlivý krbu v oblasti hlavy zrakového nervu, defekty krevních cév;
 • oddělení vsítil shell;
 • prudký pokles imunity, patologické zhoršení pohody.

Při identifikaci onemocnění u těhotné by měly okamžitě stát na účetnictví a strávit антипаразитарную léčby podle pokynů ošetřujícího lékaře. Zapojit self-léčit je plná s vážnými následky jak pro matku, tak pro dítě.

READ  Пиперазин při těhotenství: návod k použití, dávkování, schéma léčby

Léčba onemocnění

Jak léčit токсоплазмоз oči? Mnozí odborníci tvrdí, že zcela zbavit infekce je nemožné, токсоплазмы zůstávají v těle po celý život a za příznivých podmínek budou рецидировать.

Ošetření je třeba provádět, aby se zabránilo rozvoji chronické formy porušování. S tímto účelem používají противопаразитарные prostředky a antibiotika skupiny makrolidová.

Léky při токсоплазмозе oči:

Název Funkce aplikace
Clindamycin Existuje riziko rozvoje псевдомембразного kolitidy.
Сульфадиазолин Při overdose je možné narušení v oblasti jater a ledvin, rozvoj alergické reakce.
Дараприм Podněcuje rozvoj лейкопении, je třeba neustále sledovat ukazatele krve.
Ko-тримоксазол Skládá se ze 2 aktivních složek, je přijat na tabletu 2 krát denně.
Атоваквон Lék se používá pro HIV-infikovaných, vedlejší účinky prakticky nemá.
Azithromycin Je jmenován za předpokladu, nesnášenlivost pacienty dalších léčivých složek.
Vitamin-minerální komplexy Pro zlepšení stavu imunitního systému.

Ke stabilizaci vizuální funkci v konečné fázi rekuperace terapie ukazuje Токсоплазмин. Kritériem pro ukončení léčby svědčí absence zánětlivého procesu v membrán oči, odstranění klinického obrazu pacienta.

Na dnešní den pro léčbu onemocnění uplatňují криотерапию, foto — a лазеркоагуляцию, aby nastavit hranice, zánětlivé krbu a snížit práh latence infekce.

Léčba akutní formy, odkazuje na použití антибиотико — a chemoterapii. Při chronické vývoji токсоплазмоза oči eliminovat onemocnění se stává obtížné, takové fáze jen možné přeložit na «замершую».

Navíc platí иммуномодуляторы, které výrazně налаживают imunitní systém a нормализуют činnost vnitřních orgánů, trávení, kardiovaskulární systém a další.

Upozornění: schéma zotavení je navržen odborníkem individuálně, v závislosti na aktuálním stavu pacienta. V podstatě, léčba se provádí v období exacerbace, tím, že kombinuje léky proti parazitům.

Správná výživa při oku токсоплазмозе

Jak se zbavit a vyhnout se tak závažné onemocnění jako oční токсоплазмоз, je třeba správně a vyvážený jíst. Jíst zeleninu a ovoce s termickým zpracováním (zalijeme vařící vodou), aby naplnit organismus potřebnými vitamíny a stopovými prvky.

V jídelníčku zavést více zeleně, mléčných výrobků, cibule, česnek, křen. Třeba tam йодосодержащие produkty — mořské zelí, tresky, ústřice, hrozny, persimmons, citrusové plody a obiloviny.

Na snídani potřebují jíst viskózní kaše, oběd – polévka zeleninová nebo kuřecím vývaru, během snacking, jíst dýňová semínka, pít odvary z léčivých rostlin, vratiče obecného, pelyněk, měsíček, st john je wort, před spaním konzumovat mléčné výrobky. Užitečné před spaním, aby almužnu klystýr.

Je důležité pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny, po čištění masa nebo ryb umýt ruce mýdlem, nelze zkoušet na chuť syrové masné výrobky. Syrové domácí mléko je také třeba vařit.

Jídlo by mělo být lehké a výživné, obsahují maximálně užitečných látek. Aby se zabránilo přeplnění žaludku a vzniku zácpy. Takový stav je příznivý pro vývoj v těle паразитирующих forem.

READ  Гельминтокс: návod k použití od červů

Pro posílení imunity je nezbytné zavést do stravy облепиху, калину, смородину, šípky, pít bylinné odvary a odvary. Na dobu léčby vzdát alkoholu, кофеиносодержащих nápojů, kořeněná, slaná a konzervovaných potravin.

Prevence onemocnění

S cílem prevence je třeba konzumovat dýňová a slunečnicová semena, meloun, meloun šťáva, meruňkové semínek, česnek, křen. Důležité je hojně konzumovat tekutiny, aby včas odplavování škodlivých organismů s střeva.

Aby se zabránilo od oka токсоплазмоза, je třeba pečlivě dodržovat všechny hygienické normy, provádět дегельминтизацию domácí mazlíčky, neumožňuje únik hmyzu v domácnosti a potravin.

Ženám v období ložisko dítěte by měly být pravidelně darovat цитологические testy, upozornit rozvoj vrozené formy onemocnění. Při инфицировании okamžitě přijmout všechny metody, léčba.

Výsledky léčby

Při rychlé manipulaci k lékaři a беспрекословном plnění schůzky od ošetřujícího lékaře onemocnění prochází 1-4 měsíce, všechny vady na sklivce рассасываются, vidění se vrací, zánětlivý ohniskem mizí.

Hlavním kritériem vyléčení pacienta je absence zánětu v sítnici, přičemž riziko re-infekce dosahuje vysokých procent v průběhu prvních 3 let po léčbě.

Výskyt slepoty je možné při porušení nervového zakončení hlavy názor, krevních cév, degenerace. Stejně jako při poškození vsítil shell oči. Jen správná léčba a včasná prevence vám pacientovi zachovat zrak a předejít relapsu v budoucnu.

 

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.4MB/0.00111 sec