Токсоплазмоз: než ji léčit, jaké léky

Токсоплазмоз uznáván jako nejčastější onemocnění patří mezi infekční onemocnění, провоцируемых ty nejjednodušší mikroorganismy. Zvýšená pozornost токсоплазмозу vzhledem k jeho mimořádné nebezpečí, že v případě napadení ženy v období ložisko dítě.

Vysoká míra infekce se slaví v Africe, Latinské a Jižní Americe, kde jsou ukazatele pro dosažení 90%. V evropských státech stejné a Ruské Federace ukazatele pro infekce není vyšší než 40%.

Токсоплазмоз – čím zacházet a co dělat, když инфицировании?Токсоплазмоз je dost zrádný onemocnění, které dlouhou dobu může pokračovat v asymptomatický formě. I přes nedostatek беспокоящей symptomatologie, při výskytu těhotenství infikované ženy riskují s dost vážným komplikacím ze strany plodu a poruchy fungování hlavních systémů těla.

Токсоплазмоз: etiologie onemocnění

Pro léčbu токсоплазмоза moderní odborníci předepisují pacientům léky širokou škálu dopadů, ale pro začátek, je třeba určit этиологией nebezpečnou nemocí. Držení požadovaných informací bude nejen urychlit proces hojení, ale také zabránit re-injection.

Jako obvykle, injection токсоплазмой nejčastěji je spojeno s domácími zvířaty, a to právě kočky, které obývají téměř v každé domácnosti. Často zásah původců nemoci v těle dochází v důsledku požití potravy, která neprošla требующуюся zpracování s použitím vysokých teplot.

Možná injection a prostřednictvím poškozených kožních příkrovů nebo s přímé účasti bodavý hmyz, ale není vyloučeno, a внутриутробное napadení.

Hlavní vyvolávající faktory jsou prezentovány:

 • прикасаниями špinavýma rukama do úst po контактирования s půdou, po změně stelivo pro kočky a by se ho dotýkaly ke zvířatům;
 • jídly sýr nebo ne až do konce vařené formě;
 • прикасаниями rukou do úst po kontaktu s masem-sýrem, непрожаренном/непроваренном podobě;
 • трансплантацией orgánů nebo переливаниями krve (je třeba poznamenat, že tento faktor se vyskytuje jen velmi vzácně);
 • přenos původce nákazy z matky na dítě, se nachází v děloze.

Vlastnosti léčby токсоплазмоза

Označení противопаразитарного léčby, pokud je diagnostikována токсоплазмоз u člověka, je vhodné v následujících případech:

 • манифестное během akutní infekční nemoci;
 • zhoršení na pozadí chronického vývoje onemocnění;
 • získané forma токсоплазмоза při диагностировании хориоретинита;
 • невынашивание těhotenství a neplodnost.

Jinými slovy, léčba je jmenován pouze v tom případě, pokud jsou pozorovány jasně vyjádřené příznaky onemocnění jak u dospělých, tak u dětí. Typicky, v léčbě токсоплазмоза moderní odborníci používají antibakteriální léky.

V počátečních fázích infekce je možné vyléčení z nemoci v co nejkratším čase a bez velkého množství toxických léků, nelze říci o chronickou formu onemocnění. Při диагностировании chronické токсоплазмоза potřebovat nejen léčbu léky antibakteriální skupiny, ale také posílení imunity, s použitím vhodných prostředků.

Akutní forma onemocnění je také rozhodnuto léčit этиотропными léky (antibiotiky), které se zaměřují na odstranění příčin-infekce, jinými slovy, na zničení parazita v těle pacienta. Účinným prostředkem токсоплазмоза by měl předepsat pouze odborník s ohledem na celkový stav pacienta, jeho věk a беспокоящей symptomatologie.

Pro lepší účinek se uplatňuje komplexní léčbu založenou na kombinaci antibakteriálních prostředků s антипротозойными léky, které jsou také zaměřeny na snížení činnosti původců onemocnění.

Aby během léčby, pacienti se setkali s alergickou projevy potřebovat označení десенсибилизирующих prostředků, ale pokud je u člověka pozorována vysoká teplota, konstantní křeče a bolesti hlavy, je vhodné, bude aplikace симптоматических léků.

Často používané schéma léčby токсоплазмоза

Video

Moderní odborníci na léčbu токсоплазмоза nejčastěji využívají dávno navrženými obvody. Tak, doba trvání jednoho cyklu léčby onemocnění этиотропными prostředky je zřídka více než týdenní pobyty.

Při tomto pro získání stabilních výsledků může být nutné provést 2-3 cykly, které se doporučuje opakovat pouze po десятидневных přestávky.

Nabytou formu onemocnění přijato léčit s použitím:

 • пириметамина (ne brát častěji než třikrát denně v množství, které je definováno na základě hmotnosti pacienta);
 • сульфадизина (ne méně než 4 jídel);
 • vápníku фолината.

Léčba onemocnění v období těhotenství se provádí se zapojením спирамицина – efektivní противопаразитарного látky, která má negativní dopad na plod.

Doporučuje se užívat přípravek třikrát denně trvání léčby není menší než 2 týdny. Optimální dávkování by měl určit ošetřující lékař s ohledem na zvláštnosti pacienta. Léčba dětí, u nichž je diagnostikována токсоплазмоз, se provádí stejnými přípravky, které v případě s dospělými.

Nejčastěji se dětem předepisují příjem:

 • пириметамина – na 1мг/kg tělesné hmotnosti třikrát denně;
 • сульфаниламидов – 0,1 g/kg tělesné hmotnosti třikrát denně.

Co se týká délky léčby, brát пириметамин není doporučeno více než 5 dní, a to je léčba сульфаниламидным lék by měl být na 2 dny déle. Léčba se také provádí cykly s přestávkami mezi nimi do 10 dnů.

Použité antibakteriální látky jsou schopny mít významný negativní vliv na tělo, takže léčba токсоплазмоза u dětí vřele doporučují doplňovat vápník фолината.

Je potřeba užívat přípravek alespoň 3 krát za den v průběhu celé léčby na 1-5 mg za přivítání. Tento lék se používá pro ochranu dětského těla od negativní účinky antibiotik.

S maximální všímavosti vědomí je navržen léčba токсоплазмоза pacientům s HIV infekcí. Obecně platí, že odborníci v takových případech společné schéma, založené na metodách:

 • пириметамина – 200g v průběhu prvních dní;
 • další lék, který může být předložen:
  • клиндамицином – ne méně než šest jídel denně po 0,6 g;
  • спирамицином – třikrát za den na 3 miliony jednotek;
  • сульфадиазином – alespoň čtyřikrát denně po 1 roce
 • vápníku фолината – 30 g na den.

Délka léčby s použitím tohoto schématu by měla být ne méně než 28 dnů, po které je předepsáno vedení sekundární prevence, která umožní varovat recidivy onemocnění.

V profylaktickým účelům doporučené triky пириметамина v množství ne více než 50 mg/den a сульфадиазина – třikrát denně po 0,5 roce

Léky širokou škálu dopadů

Léčba токсоплазмоза je uvedeno pouze v těch případech, kdy je imunitní systém člověka nemůže vyrovnat se s úkoly na potlačení aktivity patogenu. Nejčastěji to je pozorováno na pozadí snížení imunity, těhotenství a může projevit ve zvyšování intenzity symptomatologie.

Vybrali jeden nebo jiný lék proti токсоплазмоза, odborníci zdůrazňují pozornost na stavu pacienta. Zvláštní pozornost by se měla projevit při jmenování léky proti токсоплазмоза těhotné ženy.

V tomto případě, lék by měl být zaměřen nejen na odstranění stávající symptomatologie a snížení aktivity parazitů, ale také na prevenci infekce plodu v děloze.

Léčba токсоплазмоза Фансидаром

 

I přes to, že Фансидар je противомалярийным lék, se aktivně používají v léčbě токсоплазмоза. Platný látka léku se skládá z сульфадоксина a пириметамина, které jsou považovány za hlavní protivníky původců onemocnění.

Přípravek může být předložen roztokem určeným pro intramuskulární podání, jakož i léky, které je třeba vzít několikrát denně po hlavních jídel.

Definice optimálního léčebného токсоплазмоза Фансидаром by se měla zapojit pouze ošetřující lékař. V některých příležitost pacientům předepisují příjem tablet ne častěji než jednou za sedm dní trvání léčby do 2 měsíců.

Ale v případě dlouhodobé léčby vybraným lékem potřebovat úpravu stavu pomocí kyseliny listové a dalších иммуностимулирующих prostředků.

Nejčastěji pacienti si stěžují na zhoršení stavu na pozadí triků léku, ale v řadě případů stále slaví rozvoj charakteristických vedlejších projevů prezentovaných:

 • bolestmi hlavy;
 • alergickou reakcí na kožní покровах, svědění a vypadávání vlasů;
 • poruchy stolice, pocity plnosti žaludku a záchvaty zvracení;
 • гематологическими změnami.

Pokud jde o kontraindikace k použití přípravky, pak hovoříme o prvním trimestru těhotenství, období kojení, stejně jako zvýšená citlivost na komponenty, které tvoří ve složení Фансидара.

Léčba токсоплазмоза Ровамицином

Mnozí odborníci v léčbě токсоплазмоза dávají přednost Ровамицину, který je uznáván nejen vysoce efektivní, ale také dostatečně bezpečná droga.

Existují dvě formy přípravku, který může být v таблетированном podobě nebo použity pro intramuskulární injekce. Platný látka zastoupena спирамицином, který je poměrně pozitivně etablovala na scéně prostředků proti токсоплазмы.

Pozitivní stránkou léku je považován za jeho relativní bezpečnost, díky čemuž se Ровамицин lze předepisovat i těhotným ženám. Dávno prokázáno, že na pozadí léčby daným lékem negativní dopad na plod vyloučit.

Co se týče léčby Ровамицином v období kojení, je to kontraindikováno. To je spojeno s rizikem pádu současného látka v mléce matky a tělo dítěte.

Lidové metody léčby токсоплазмоза

Než léčit токсоплазмоз mohou napovědět a léčitelé, kteří k potlačení aktivity parazitů v těle a jejich ničení doporučují využívat léčivé byliny.

Dostatečně účinné a bezpečné jsou považovány následující recepty jsou založeny na účincích léků na střeva a trávicí systém.

Potřebovat drcený tráva zuřivého okurky, kterou v množství 1 hod. lžíce by měla nalít sklenici vařící vody a trvat na vodní lázni po 15 minut. Po ochlazení a процеживания nápravu je doporučeno užívat třikrát denně před hlavními jídly jídlo na 1 století lžíce za přivítání.

Není doporučeno překročit stanovenou dávku, a začít léčbu bez předchozí konzultace s odborníkem, látka je dost jedovaté.

V léčbě токсоплазмоза na druhou stranu se etabloval a желтушник žluté, semena, která v počtu 1 hod. lžíce by měla nalít vařící vody (1 šálek) a také trvat na tom, nad vodní lázní během 15 minut.

Schéma léčby se liší od vlastností příjem infuze se zběsilou okurkou. Je třeba poznamenat, že необдуманное užívání lidových léků s желтушником žlutým také nebezpečné vážnou otravou organismu.

Infuze s крестовником obyčejný. Pro přípravu příslušného látky suroviny v измельченном podobě je třeba zalijeme vařící vodou v poměru 1 hod. lžíce byliny 2 šálky tekutiny. Po spojených s vymáháním v průběhu hodiny a процеживания lék bude připraven k pití.

Triky prostředky se doporučuje opakovat třikrát denně v 1 století lžíce za přivítání. Крестовник obyčejný patří do kategorie jedovatých rostlin, a proto potřebuje v zodpovědném přístupu k léčbě.

Infuze s kořeny купены lékové také je třeba užívat s opatrností vzhledem k ядовитости rostliny. Pro přípravu léky suroviny v suché formě a v množství 1 století lžíce doporučuje zalijeme 1 šálek vařící vody a trvat na vodní lázni po dobu půl hodiny. Po ochlazení a процеживания výsledný lék by měl být třikrát denně po 1 století lžíce za příjem (nejlépe půl hodiny před hlavní recepcí jídlo).

Infuze s рутой пахучей připravuje podle stejného vzoru, a že výše uvedené lidové léky. Brát výsledný lék je třeba třikrát denně 15 minut před jídlem a 1 století lžíce za přivítání.

Léčba hlavními léky lze doplnit pravidelným vykonáváním очистительных postupy s klystýr. Z těchto důvodů je doporučeno využít настоем s suché rozdrtil соцветиями vratiče obecného, цветениями hořkého pelyňku a heřmánku lékárny.

Uvedené složky je třeba míchat ve stejných množstvích a v rozsahu 1 století lžíce nalít sklenici vařící vody. Po spojených s vymáháním v průběhu 1 hodiny a процеживания výsledná látka lze použít pro postupy s клизмами.

Léčba токсоплазмоза u dětí je také možné doplnit очистительными postupy, využívající настоем s соцветиями mochna husí (10 g) a tráva vlaštovičník (5 g). Ingredience v uvedeném množství je třeba nalít vařící vody vody. Po mírném vychladnutí процеженное nástroj bude připraven k použití podle návodu.

Při provádění postupu je třeba vzít v úvahu, že není povoleno použití kapaliny s extrémně vysokou nebo nízkou teplotou. Pro určení optimální teploty používané infuze se doporučuje orientovat na teplotní ukazatele pro 25 až 30 stupňů.

Preventivní opatření

Токсоплазмоз je dost zrádný onemocnění, které v mnoha případech prakticky není, je vyléčitelná. Tváří v tvář tak široké prevalence choroby není doporučeno ignorovat preventivní opatření, které umožňují, aby se zabránilo nejen primární infekce, ale také recidiva onemocnění.

Dost dodržovat pravidla osobní hygieny, ale také organizovat společné bezpečné ubytování s domácími mazlíčky, po každém kontaktu s nimiž se doporučuje, aby pečlivě umýt ruce.

Těhotné ženy na devět měsíců a vůbec je třeba minimalizovat všechny kontakty s kočkami a ostatními domácími zvířaty. Postarejte se o své zdraví, a ne zapojit self-léčit.

READ  Пирантел nebo Вормил: co si vybrat pro boj s červy

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00102 sec