Токсокароз: léčba lidových prostředků, seznam metod

Mnoho lidí v tom či onom věku potýkají s takovými nepříjemnými věcmi, jako helminti. Jedny z nejčastějších jsou токсокары, jejichž vznik v lidském těle se označuje jako onemocnění токсокароз.

Vektor nejčastěji chovají kočky a psi, od nichž je možné se nakazit prostřednictvím přímého kontaktu. Proto se většinou právě děti jsou prvními onemocní v rodině po hraní s domácími mazlíčky.

Jak provádět léčebnou terapii v boji s nepříznivými гельминтами? Jaké ozdravné metody se doporučuje použít odborníky, zda je možné provádět efektivní léčbu токсокароза lidovými prostředky?

Způsoby infekce

Zvířata mohou přenášet токсокароз svým dětem přes krmení mlékem nebo ještě v děloze. A aby гельминт se dostal do organismu, musí dojít pouze vnější interakce.

Ve většině případů člověk používá jídlo špinavé potraviny, myje ruce před jídlem, po příchodu ze zahrady nebo zahradního pozemku. Infekce častěji pozorovány, když nastane teplé období roku, ale i v dalších ročních obdobích injection se děje také aktivně.

Podle lékařských statistik токсокароз často zjištěna u veterinářů, osob, dětí a starších osob, prodejci zeleniny, lidí, kteří pracují na zahradě, a těch, kteří mají psa.

Projev токсокароза

Zajímavé je, že se nakazit od člověka токсокарозом nemožné. To souvisí s rysem lidské anatomie, která neposkytuje гельминту dosáhnout pohlavní dospělosti. A tady v těle psa nebo kočky se výborně množí, a aktivně infikovat životní prostředí tím, že pohyb střev a přes srst.

Když infekce vstupuje do těla, to může zasáhnout téměř všechny orgány, neustále být v pohybu. Pokud včas pustit za léčbu, dále bude těžké se zbavit гельминта, protože budou často vyskytují recidivy. Příznaky onemocnění u každého se může projevovat zcela odlišně. To závisí na stavu imunitního systému a míry jeho odporu.

Rozlišují se tyto formy токсокароза, jako je:

 1. Kožní – poškození, různé vyrážky, zarudnutí kůže. Tam, kde se hromadí larvy, může vzniknout nádor, začíná silné svědění;
 2. Висцеральная – nejčastěji je pozorována u dětí, protože jejich imunita je stále velmi slabá. Postižený dítě může začít zvracení, časté zvracení, bolesti břicha, horečka začíná, zvyšuje játra, narušený dýchací orgány – častý kašel a dušnost;
 3. Неврологическая – infikovaný člověk se stává nepozorný a není zaměřené, ale jsou příliš aktivní, vyskytují se problémy se spánkem. Podobné porušení v oblasti neurologie se dějí z nějakého důvodu pádu odčervení v mozku;
 4. Oční – sama o sobě je vzácná forma, kterou doprovází reakční porážkou jednoho oka.

Při sebemenším podezření na přítomnost odčervení se doporučuje obrátit se na терапевтам buď инфекционистам. V závislosti na stadiu onemocnění je třeba vyzvednout účinné způsoby, jak eliminovat onemocnění.

Антипаразитная terapie

Lékaři předepisují k léčbě speciální přípravky proti токсокароза, které mohou bojovat pouze s pohyblivými jedinci. Protože nemají vliv na larvy v гранулемах, doporučuje další aplikace hepatotoxický látky. Za jeho působení se musí aktivně sledovat lékaři, выписавшие léčba.

READ  Анкилостома u člověka: příznaky a léčba

Pokud je dítě dostala oční токсокароз, mu předepisují injekce Депомедрола. V těžkých případech, chirurgové produkují operativní zásah. Můžete se zbavit tohoto onemocnění lidových metod?

Léčba токсокароза lidovými prostředky

Video

První příznaky onemocnění by měli okamžitě přivést člověka se stížnostmi na odborníky. Protože takový гельминт stále nedostatečně studoval medicínu, nejlépe pozorovat u lékaře-паразитолога. Vzhledem k jeho úzký profil, bude moci okamžitě diagnostikovat nemoc a předepíše příslušný léčbu.

Co se týče lidových metod, lze najít poměrně hodně. Hlavním jejich principem je užívání prostředků na hořké a ostré chuti. Podle lékařů, oni jsou docela účinné, ale vytáhnout z těla токсокар zcela nefunguje, takže se musí použít tradiční léky.

Lidové metody pro léčbu dětí

Pozitivní ohlasy se těší prostředek ze směsi medu a pelyňku. Tento recept pomáhá se zbavit i larev odčervení, které se dostanou do těla dítěte.

Semena pelyňku dobře jsou rozdrceny pomocí mlýnek na kávu, a na jednu polévkovou lžíci směsi je nutné vzít 100 g medu. Pečlivě перемешанное lék se doporučuje užívat těsně před jídlem v množství 1 polévková lžíce. Spolu s tím je užitečné používat nějaký сильнодействующий přípravek, aby léčba byla co nejúčinnější.

Dobrým počinem v boji s токсокарами má kořen девясила. Suroviny můžete koupit ve speciálním obchodě, nebo připravit v létě. Pro použití kořen rozdrtí a nalije sklenici vařící vody.

Nádobí s настоем potřebujete přikryjeme a necháme na 10 hodin, nejlépe zabalené do deky. Děti se doporučuje pít infuze každé 3 hodiny, dávka přitom představuje 2 polévkové lžíce. Léčba probíhá jeden týden, pak je nutné udělat přestávku stejnou dobu.

Jak léčit dospělé od токсокароза lidovými způsoby?

Projevem onemocnění u těchto pacientů je stejné jako u malých dětí. To znamená, že proces léčby by mělo probíhat podobně. Pravda, v případě, že s rodiči lze použít mnoho léky a lidových prostředků, protože žádné kontraindikace v souvislosti s věkem.

Použití česneku. Tento produkt lze použít dvěma způsoby. První spočívá v pojídání 10 stroužků česneku s запиванием jejich vlažného mléka. Během několika hodin můžete použít očistný prostředek.

Druhý způsob předpokládá instalaci klystýr z česneku. Je třeba připravit odvar z dvou hlav česneku, pre-oloupané a dvě sklenice mléka. Vyhřívaný kapalina vychladne, pak ji dělají klystýr každý den po dobu 1 týdne.

Infuze vratiče obecného. Pro jeho přípravu bude potřebovat suroviny této rostliny v množství 3 polévkové lžíce. To se nalije sklenici vařící vody v smaltovaných nebo skleněné nádoby, která je dobře утепляется a zůstává v klidu během 3 hodin. Příjem léky se doporučuje pro lžíce třikrát denně. Trvání léčby – jeden týden, po níž následuje přestávka 7 dnů.

READ  Červi v těhotenství, co dělat a jak se léčit parazity

Dospělým můžete také udělat klystýr. Na 250 ml převařené vody bude potřebovat 1 století lžíce listů vratiče obecného. Směs кипятится 15 minut na mírném ohni, pak se процеживается přes gázu. Když se ochladí na pokojovou teplotu, lze aplikovat každý den před spaním celý týden.

Helminti a cibule. Aby začít léčbu v dopoledních hodinách, vařit lék začít s pm. Korunka cibule pečlivě rozdrtí nožem, se nalije vařící vody a настаивается v průběhu noci. Ráno můžete začít pít lék 1 polévková lžíce. Příjem se doporučuje 4 krát denně, jeden týden.

Je velmi důležité vzít v úvahu to, že finanční prostředky s cibulí a česnekem nelze použít, pokud člověk souběžně trpí na onemocnění trávicího traktu.

Semínka dýně. Jsou velmi užitečné v boji s červy. Jak se zbavit токсокароза, je nutné je smíchat s medem. Pro dospělého pacienta je třeba vzít 300 gramů semen, vyčistit a brousit, pak se promíchá s medem v množství roce 70 to Vše съедается 1 krát, a několik hodin později se užívá projímadlo prostředek.

 

Ořechy s lihem. Receptura zahrnuje použití zelené ořechovou slupkou. Její dobře rozemletý nožem a слаживают ve skleněné bance. To vše se nalije líh – půl litru. V temném místě směs настаивается asi 50 dní. Když tento čas vyprší, recepce prostředky se doporučuje tento diagram:

 • V první den – 1 kapka se 100 ml převařené vody;
 • Na druhý den – 2 kapky s 200 ml převařené vody.

Tak, dávka se zvyšuje až do šestého dne.

Recepce hub. Potřebovat sušené лисички, z nichž je třeba udělat prášek. Na jednu lžičku výsledné směsi tvoří 150 ml alkoholu nebo vodky. Tento nástroj настаивается 10 dní, přičemž je třeba každý den láhev s ním dobře взбалтывать. Příjem drogy lidové nástroje se děje dva měsíce, ale denně je třeba vypít 2 čajové lžičky.

Kůra popel. Lidové metody léčby токсокароза jsou ještě v použití látky obsažené v kořenech a vlečkách jasan vysoké. Je to syrové, je možné zakoupit již измельченное, ale je lepší koupit celé větvičky s kořeny, protože se tak v nich zůstanou všechny prospěšné látky. Drcení lze provádět pomocí nože nebo mlýnek na kávu.

Přijaté suroviny se nalije sklenici převařené vody, znovu uvede do varu a vaří ještě asi 10 minut. Odvar dobře укутывается přikrývkou nebo ručníkem na 1 hodinu. V dopoledních hodinách a večer před jídlem je třeba vzít v teplé podobě.

READ  Jak brát projímadlo Сенаде a přes kolik času působí?

Кислица vulgaris od токсокароза. Suroviny z této rostliny se nalije převařenou vodou, pak настаивается do dvou hodin. Až 4 krát denně se doporučuje pít lék na několik lžic. Ošetření se doporučuje provádět jeden týden, pak stejně udělat přestávku a znovu se léčit. Takže, střídat týdny je třeba až do úplného uzdravení.

Někteří lidé se diví, proč přerušit léčbu, pokud helminti ještě zcela nejsou odvozeny z lidského těla. Vysvětlení spočívá v negativním vlivu finanční prostředky na ledviny a játra v případě dlouhodobého užívání.

Антипаразитный poplatek. V jeho složení zahrnuje prášky z takových bylin, jako je měsíček medikamentózní, kmín obyčejné, kořeny calamus obyčejného. První z nich má dávkování na 3 gramy za den, a zbytek – na 1,5 g. Finanční prostředky můžete mít bez kapslí před požitím jídla. Léčba se provádí do dvou týdnů.

Prevence токсокароза

Každý ví, že nemoc je snadnější předcházet, než ji léčit. Jako preventivní opatření proti případné odčervení v první řadě je osobní hygiena. Po hraní s domácími mazlíčky, práce na zahradě je třeba pečlivě vymýt ruce мыльными prostředky, a to zejména před jídlem. Psů a koček je také třeba pravidelně kontrolovat u veterinářů, a to nejen jako preventivní opatření, ale i pro zdraví samotných zvířat.

Kromě toho, všechny druhy ovoce a zeleniny, šířených z zeleninové zahrady nebo koupené na trhu, je třeba opláchnout v čisté vodě. Co se týče dětských hřišť, tam je lepší nedovolit žádné zvíře, které mohou infikovat území.

Než plná токсокароз bez léčby?

Je-li spustit onemocnění, a ne vyhledat lékařskou pomoc, které se v budoucnu mohou nastat následující komplikace:

 • Poranění tkání;
 • Nekróza;
 • Zánětlivý proces;
 • Ztráta zraku;
 • Vzdělání гранулем v orgánech.

Aby se to nestalo, je třeba okamžitě zahájit léčbu ještě v první fázi. Jinak, původce nikdy zahynout sami. Народны metody použít podle návodu odborníka a zapojit self-léčit s sebou nese pro Vaše zdraví.

Токсокароз je velmi časté onemocnění, infekce kterým dochází z důvodu nemocných zvířat.

Léčba lidových prostředky токсокароза musí se vyskytuje spolu s použitím tradičních léků. Proces obnovy se musí řídit kvalifikovaní odborníci v oblasti паразитологии, aby se zabránilo všechny druhy komplikací.

Zdraví Vás a krásné pohody.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00090 sec