Тиабендазол: návod k použití, analogy, pro koho приедназначен

Princip působení léků

Napadení kulaté červy se vyskytuje poměrně často, a zbavit se těch parazitů je třeba při prvních projevech гельминтоза. Po kompletní diagnózy, pacient je přiřazen nejvíce efektivní léčba. Než mohou vám pilulky, které léčí zvířata? Pro Тиабендазола jsou charakteristické následující vlastnosti:

 • vermifuge akce;
 • toxické účinky na červa;
 • akce je drtivá reprodukční schopnosti červy.

Díky unikátnímu složení, Тиабендазолу dokáže rychle zničit parazita, který žije ve střevě zvířete. Pro léčbu člověka je lék se používá jen zřídka. Jak se na orgány trávicího systému, kde obývají paraziti, aktivní složky prostředky продуцируют specifický enzym, воздействующий na гельминта. Postupem času глист zcela a umírá. Vyloučí mrtvý jedinec kolo červ přirozeně, spolu s výkaly.

Indikace

Kdy lze a je třeba aplikovat přípravek, který ničí to sát? Označení Тиабендазола poměrně pestré. Účinný lék se používá v medicíně, veterinární medicíně a pro ošetření rostlin. Roztok na bázi Тиабендазола používat pro zpracování plodin před škůdci. Pro zvířata univerzální lék незаменимо k léčbě ušní отитов a kandidózy. Proč přípravek typu Тиабендазола přiřazen osobě? Kromě boje s parazity, lék se používá pro vylučování z lidského organismu olovo nebo rtuť (otrava těžkými kovy). Onemocnění, se kterým se potýká медикамент:

 • ascariasis;
 • rozmnožování угрицы střevní;
 • napadení власоглавом;
 • токсокароз;
 • enterobiasis.

Pro boj s аскаридами nebo острицами prostředek jen незаменимо. Údaj k použití Тиабендазола jsou nepříjemné příznaky, svědčí o прогрессирующем паразитарном onemocnění. Bolesti v dolní části břicha, nepříjemné pocity v oblasti řiti, nevolnost a zvracení – nesmí zůstat bez pozornosti ze strany dospělé osoby, nebo rodiče malého pacienta. Případnými schůzky se zabývá pouze паразитолог, které může vypočítat správnou dávku Тиабендазола.

Podmínky užití léku

Тиабендазол (návod k použití je vždy se nachází v krabici s léky) je toxický lék, a to zejména v těch případech, kdy v průběhu self-léčba pacient прогадал s dávkou. Denní dávka pro dospělého je jen 3 gramy látky od odčervení. Příjem léky nejlépe подгадать pod hlavní jídlo. Tablet bílé barvy, pečlivě разжевывается před pitím, a pak глотается. Průběh léčby гельминтоза pomocí Тиабендазола nevyžaduje žádné další opatření, jako je strava nebo příjem projímadla léky. Nástroj je self-lék, který bojuje s kulatými červy.

READ  Projímavé potraviny při zácpě u dospělých a dětí

Aktivní látky, které jsou součástí léku rychle absorbovány, a největší jejich koncentrace v krvi nemocného člověka došlo o dvě hodiny později po užití pilulky. Pak lék (ve formě tablet nebo suspenze) vyloučí z těla. Brát dvojitou dávku i při осложненном гельминтозе v žádném případě nelze. Příjem vedlejších léků je sjednána s ošetřujícím lékařem, protože některé látky mohou zvyšovat koncentraci léku v těle pacienta. Komplexní léčba паразитарной nemoci efektivně, pokud jsou všechny медикаментозные prostředků zlepšují práci druhých, a ne vytvářet nové ohrožení zdraví infikovaného člověka.

Pořadí užití léku

Přípravek je určen k použití s celým kurzem. Přerušit léčbu Тиабендазолом není třeba, a to i v těch případech, kdy se slaví pozitivní dynamika. V prvních dnech recepce mohou zhoršovat příznaky intoxikace (nevolnost a dokonce i zvracení). Taková reakce organismu je způsobeno tím, že začnou zobrazovat mrtví jedinci jsou odčervení, které tělo vnímá jako toxin. V návodu jsou uvedeny standardní dávka přípravku, která se mohou lišit praktickým lékařem. Aplikace Тиабендазола, ve formě suspenze nebo tablet, pro děti je kontraindikováno.

Schéma léčby

Schéma užívání léku závisí na odrůdě, гельминтоза. Efektivní léčba a dávkování přípravku:

 1. Strongyloidiasis. Průběh léčby je dva dny (přijata na 2 tablety denně). Pro onemocnění v počáteční fázi one-time domácí užití léku s dávkou 50 mg.
 2. Pohyblivá larva. Dvoudenní kurz pomáhá vyrovnat se s migrující личинкой, která ohrožuje zdraví člověka. Denní dávka se skládá ze dvou pilulek Тиабендазола.
 3. Trichinelóza. Průběh léčby se skládá z 4-5 dní (dvě tablety denně).
 4. Ascariasis. Používá se lék dvakrát denně při jídle. Maximální průběh léčby je tři dny. Vstupné 50 mg prostředky jsou povoleny, pokud se u pacienta objevují silné příznaky intoxikace. Velká koncentrace léku může způsobit nežádoucí účinky.

Léčba probíhá kurzy, a pak je třeba udělat přestávku v terapii a projít opakované laboratorní testy.

READ  Analýza krve na červi: svědectví, pravidla výběru materiálu, dekódování výsledky

Nežádoucí účinky

Stejně jako u jakéhokoli jiného léku použitého pro boj s parazity, u Тиабендазола slaví nežádoucí účinky. Přiměřené dávkování není toxický pro člověka, ale v případě individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek léku nebo změně schématu léčby, může dojít k nežádoucí účinky. Jaké orgány mohou trpět nesprávné léčby? Negativní účinky na gastrointestinální trakt jsou vyjádřeny jako nevolnost, prudké hubnutí, желтухой nebo poškození jater. V průběhu léčby abnormální, může trpět CNS a srdce. Porušeny interní metabolické procesy, a v důsledku toho snižuje imunitu pacienta.

Ty nejmenší změny ve stavu člověka – alarm, na který je třeba reagovat a zrušit schůzku Тиабендазола.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00142 sec