Testy na červi v domácích podmínkách

Parazitární onemocnění střev způsobené гельминтами (parazity). Většina z nich zasáhly a «обживают» tenkého střeva člověka (roupy, škrkavka, анкилостомиды, цепни, široký лентец). Ale mohou pronikat do veškeré vnitřní orgány: játra, ledviny, slinivku, srdce a další.

Pokud máte podezření o přítomnosti odčervení, ale před použitím se svým lékařem, chcete se ujistit v tom sami, v domácích podmínkách je možné provést test na přítomnost červů.

On-line test na přítomnost červů u člověka

Akutní (časné) fáze ničení гельминтами připomíná alergickou reakci.

Příznaky přítomnosti červů v tomto období jsou:

 • trvalé zvýšení tělesné teploty v rámci субфебрильной (37.1-38 stupňů);
 • bolesti celého kloubů, bolest svalů;
 • vyrážka ve formě kopřivka, kůže, svědění;
 • podrážděnost, nervozita.

Při obecné analýze krve se slaví významný nárůst počtu eozinofilů. Při biochemie zjištěno snížení celkového množství bílkovin, změna v jeho složení, stejně jako zvýšení imunoglobulinů třídy Tj.

Pokud parazit není diagnostikována v akutní období, onemocnění získává chronickou. Jeho příznaky jsou do značné míry závislé na místě lokalizace parazita. Nejtypičtější příznaky střevní «cesta» — je svědění v anální oblasti, bolesti a nepohodlí v břiše různé intenzity, nadýmání a plynatost, časté záchvaty nevolnosti, střevní poruchy se střídáním поносов a zácpa, zhoršení chuti k jídlu. K celkové симптоматике lze připsat letargie, slabost, snížení pracovní schopnosti, ztráta hmotnosti, stejně jako bolesti hlavy a migrény, poruchy spánku a další příznaky астении. Kromě toho, v pokročilejších případech došlo k rozvoji chudokrevnosti a celkové гиповитаминоза, zhoršení stavu kůže, vlasů a nehtů, které jsou spojeny s tím, že parazit sní všechny užitečné látky.

Na tomto a na on-line test na přítomnost červů u člověka. Jeho snadno provádět doma, mít jen počítač a přístup k internetu. Skládá se z 21 otázek, které jsou nejčastější příznaky napadení. Otázka má tři možnosti odpovědi: «ano», «někdy/zřídka» nebo «ne». Pokud odpovídáte kladně, pak připsány 2 body. Za odpověď «někdy» nebo «zřídka» získáte 1 bod. Za popírání — nula bodů. V závislosti na počtu dosažených bodů se spočítá pravděpodobnost, že je v těle zodpovědný člověk má parazity.

Jsou v něm otázky takto:

 1. Sledovat, zda ráno nevolnost, nepříjemné pocity při čištění zubů nebo jídle?
 2. Vaše pleť, rty nebo dásně neustále бледны?
 3. V analýze krve se neustále zjištěna anémie, která není zhojená léčivými prostředky?
 4. V břiše se často objevují nepříjemné pocity?
 5. Přicházejí, zda poruchy trávení, dyspepsie, říhání a tak dále?
 6. Období vznikají střevní poruchy, které se projevují zácpou, поносами, změnou barvy stolice nebo přítomnost v něm вкрапления?
 7. V pravém подреберье neustále přítomen tíže, která přetrvává léky?
 8. Máte často bolesti hlavy nebo migrény se vyvíjí?
 9. Občas si кашляете, a zároveň nemají žádné nemoci?
 10. Vás často trápí nepříjemné nebo pocity bolesti v oblasti ramenní, kolena, локтевых kloubů?
 11. Vaše vize se stala prudce zhoršovat bez příčiny?
 12. U vás došlo k bruxismus (skřípění zuby), ve spánku?
 13. Jste neustále hlad a začali více jíst, ale ne přibývají na váze?
 14. Na kůži a hlenu membrán se začaly objevovat vyrážka a svědění nejistého původu?
 15. Na horních a dolních končetinách u vás začala vznikat otoky, které nejsou odstraněny tradičními metodami?
 16. U vás se slaví snížení duševní a fyzické schopnosti, rychlá únava?
 17. Ať už máte chronické nemoci, které jsou obtížně léčitelné?
 18. Někdy v břiše a jiných částech těla vznikají pocity bolesti, které nikdo nemůže diagnostikovat a léčit?
 19. Při zkoumání krve zjištěny změny počtu bílých krvinek a bílkovin, upozornila na zvýšené hladiny eozinofilů, která nemá jednoznačné příčiny?
 20. Vzniká, zda je pocit svědění v anální oblasti?
 21. Přítomen zda podobná симптоматика u členů vaší rodiny?
READ  Diagnostika гельминтозов u člověka: jak odhalit červů?

Sečteno a podtrženo je rozdělena na několik variant:

 • 0-6 bodů znamená, že je pravděpodobné, že odčervení není a člověk je zdravý. Ale i při tomto závěrečném variantě, je třeba vzít v úvahu, že гельминтозы často je asymptomatická a v časných stádiích jsou diagnostikovány jen zřídka;
 • 7-17 bodů, zadali při testu, předpokládají velkou míru pravděpodobnosti заражениями гельминтами. V tomto případě se doporučuje podstoupit vyšetření;
 • 18-24 bodů svědčí o tom, že člověk přesně je nositelem alespoň jednoho druhu odčervení. Mu nutně potřebujete složit zkoušku a získat radu kvalifikovaného lékaře;
 • 25-42 skóre znamená mít množné infekce několika druhy parazitů.

Scotch-test na červi. Jak provádět?

Dalším potvrzením infekce je přítomnost vajíček odčervení. Jejich těžké objevit v calais, ale lze snadno odhalit v záhybech gluteus maximus oblasti a hráze, protože v noci červi вылезают z řitního otvoru a kladou tam potomstvo. Pro to je třeba provést scotch-test na červi v domácích podmínkách. Tato možnost je velmi užitečná pro stanovení diagnózy u malých dětí.

Pro jeho realizaci je třeba vzít lepicí pásku malé šířce. Ráno, před tím, jak se dítě vstát a jít na záchod, tuto lepicí pásku je třeba držet na anální otvor. Pouhým okem vejce červů nejsou viditelné, ale tato lepicí páska je velmi snadno zařadit do laboratoře pro výzkum. To se doporučuje provádět několikrát za sebou pro přesnější odpověď.

Pro provedení této analýzy je také navržen tak, expresní test pod názvem Klebestreifentest, vyráběný firmou Infectopharm. To zahrnuje speciální tuto lepicí pásku a pracovní zátěž podstatné sklo.

Analýza slin na 11 odčervení

Jeden z nejvíce přesných testů na červi v domácnosti — to slin člověka. Podstata spočívá v identifikaci specifické toxiny, které vznikají s červy. Každý typ гельминта odpovídá konkrétní toxin, vlastní pouze jemu.

READ  Který lékař léčí od červů a parazitů: инфекционист, паразитолог nebo гельминтолог?

V sadu testů zahrnuta jednorázová kapacita pro sběr slin a 11 chemických činidel, které odhalují přítomnost 11 druhů červů v lidském těle.

Analýza slin má několik dost přesvědčivých výhod:

 • 100% přesnost výsledků;
 • stanovení druhu parazita v domácnosti;
 • široký rozsah výběru — 11 činidla na nejčastějších parazitů, což je zvláště důležité při kombinovaném гельминтозе;
 • software racionální správné léčby;
 • identifikace parazitární onemocnění a to jak v akutní, tak v chronické období;
 • definice nejen střevní odčervení, ale i ty, které jsou parazitární v jiných orgánech;
 • jednoduchost a snadnost použití testu;
 • rychlý výsledek.

Samozřejmě, že analýza slin má své nevýhody. První — to je malý výskyt na území bývalého sovětského svazu. A druhý — vysoké náklady na metody.

Jak ještě určit přítomnost parazitů

Analýza výkalů na яйцеглист

Lékaři stanovují diagnózu глистной parazitární onemocnění, na základě studie výkaly a дуоденального obsahu. Díky této metodě v calais se zjišťují vejce nebo larvy odčervení, паразитирующих v dolních částech trávicí soustavy. Při napadení prvoky do zkoumaného materiálu jsou přítomny цисты, například při лямблиозе a амебиазе.

Pro analýzu, cal naneseme tenkou vrstvu na pracovní zátěž podstatné sklo, pak barvené. Poté, mikroskopický metodou zkoumat materiál. Vejce a helminti, když je detekován nevratné důkladné identifikaci a подсчету, protože jejich počet dává informace o míře závažnosti zamoření.

Při provádění analýzy výkaly jsou identifikovány:

 • měchovec — škrkavky (ascaris, стронгилоиды, měchovci);
 • цестоды — páskové červi (trpasličí a prasečí цепни, široký лентец);
 • ploché červi a трематоды (Fasciolopsis buski).

Výběr léků a trvání léčby je přímo závislá na druhu parazita a celkového stavu infikovaného jedince.

Škrábání na enterobiasis

Tato analýza se používá k identifikaci vajec pinworms (Enterobius vermicularis), které se kladou v noci v záhybech anální průchodu. V důsledku pohybu samic v oblasti konečníku vzniká silné svědění, které postižené osoby svědí a vejce spadají na spodní prádlo a prsty.

Výhodou соскоба na enterobiasis uzavírá v tom, že díky němu se v polovině případů je nemoc diagnostikována již při prvním analýze. Pokud enterobiasis není potvrzeno, pro vyloučení této diagnózy škrábání tráví 7 krát. Ale při stanovení гельминтоза u jednoho člena rodiny, třeba провеять všech ostatních.

Pro provedení testu je zapotřebí tenká vlhká páska, která se po odběru zkušebního materiálu je připojen k предметному sklo a микроскопируется. Škrábání se provádí v dopoledních hodinách, ještě před zvedání z postele a provádění hygienických činností.

V normě vejce pinworms neodhalí, ale negativní výsledek se může až do konce vyloučit přítomnost parazitární onemocnění. Pozitivní varianta tohoto testu taky neznamená, že se u infikovaného člověka není jiné parazity.

Krevní testy (ELISA)

Imunoanalýzou v krvi, nebo jak to je zkráceně nazýván ELISA, představuje jeho studie na přítomnost protilátek proti antigenům toho či onoho parazita. Je to nutné pro stanovení diagnózy při обитании červů v játrech, plicích a jiných orgánech. A také pro ověření účinnosti provedených lékové terapie.

READ  Tablet od červů pro děti: nejlepší a účinné léky

Krevní testy (ELISA) se provádějí při podezření na následující onemocnění:

 1. Альвеококкоз.
 2. Ascariasis.
 3. Цистицеркоз.
 4. Schistosomiáza.
 5. Эхинококкоз.
 6. Описторхоз.
 7. Токсокароз.
 8. Trichinelóza.

Analýza vyžaduje speciální školení. Za den jeho konání z jídelníčku člověka je třeba vyloučit všechny mastné, smažené pokrmy a alkoholické nápoje. Mu je třeba omezit těžké cvičení. A také přestat užívat všech možných léků. Pokud je to nemožné, přijatá léky poukazují informací o pacientech.

Je třeba poznamenat, že zvláště účinná je tato analýza v časných stádiích, kdy titulek protilátek je dostatečně vysoká. V chronické formě napadení množství protilátek vrací do normálu, a ne vám umožní přesně posoudit o přítomnosti parazita.

Jiné druhy серологической diagnostiku červů

Tyto testy zkráceně nazývají RAK, РНГА, ÚTES, РЭМА:

 • DNC — reakce vazby komplementu. To spočívá v tom, že pokud je v krvi nemocného člověka jsou přítomny antigeny parazita, pak se připojí na protilátky pacienta přiložením (vázání) při této molekuly komplementu — zvláštní látky, které se podílí na imunitních reakcích;
 • РНГА — reakce nepřímé гемагглютинации (lepení červených krvinek). Je založena na tom, že pokud se na povrchu эритроцита jsou antigen a protilátka, pak krvinky slepil mezi sebou;
 • REEF — reakce иммунофлюоресценции (záře) umožňuje identifikaci antigenu parazita díky dostupnosti zkoumaného materiálu se speciální úchyt, který dává флюоресценцию při reakci antigenu s антителом;
 • РЭМА — reakce enzymu-označené protilátky. Tato analýza je podobná předchozí možnost vyšetření krve, ale fixem interakce působí enzym.

Závěr

Po správné подобранного kurzu léčby u většiny pacientů s poruchami střevní гельминтозами nastane oživení. Pokud po několik kurzů terapie je stále neúčinná, může být spojena s poruchou imunitní obrany a opatření by měly být zaměřeny v první řadě na иммунокоррекцию.

Stojí za to si uvědomit, že po terapii je třeba provádět kontrolní studie. A vzhledem k tomu, že červi způsobují syndrom dráždivého tračníku, po odčervení potřebovat rehabilitační — vytvořena lehká jídla, полиферментные léky, atd.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00101 sec