Tablety proti parazitům v lidském těle

S problémem výskytu červů v těle může setkat každý. Nejčastěji onemocní děti, ale i dospělí tento problém obchází stranou. Z tohoto nepříjemného a nebezpečného onemocnění pacient se snaží zbavit co nejrychleji. Pro tento lékař předepíše vhodné pilulky od parazitů. Stejně jako třeba další opatření, která pomohou předejít relapsu onemocnění.

Spektrum účinku tablet

Existují медикаментозные prostředky, které jsou určeny k léčbě širokého spektra глистных invaze. Těmito tabletami těší, když pacient neví, jaký přesně druh parazita se usadil v jeho těle. Ale oni nejsou vždy účinné, a někdy mohou pouze zpřísnit léčbu.

Pokud pacient vykazuje povědomí a prochází komplexní analýzy, potřebné při podezření na napadení parazity, mu podávají speciální léky. Medicíně je známo asi 80 druhů červů, k léčbě každého druhu je třeba přistupovat jinak

Děti se nejčastěji nakazí аскаридами, острицами a лямблиями. Od takových parazitů, tam je asi deset léků. Nejoblíbenější z nich:

 1. Вормил;
 2. Пирантел;
 3. Немозол;
 4. Вермокс.

Tyto tablety jsou určeny pro léčbu parazitů v lidském těle, ale mají řadu kontraindikací. Je přísně zakázáno, aby při virových onemocněních, v těhotenství, v období menstruace.

Druhy léků od červů

Všechny paraziti jsou rozděleny podle typu na měchovci, трематод a цестод. Každý druh je svým způsobem reaguje na některé složky léků. Takže lékař by měl předepsat přípravek v souladu s druhem parazitů, kteří se usadili v těle. Při předepisování tablet od parazitů, odborník bude brát v úvahu věk a stav těla. Takže jen lékař může správně vybrat léčbu, která může vyvést parazity z těla.

Léky při kulatých паразитах a нематодах

Léčba těchto parazitů léky jsou poměrně časté. V kategorii zahrnuje roupy a škrkavka, a whipworm a токсокары. Při нестандартном během léčby, přítomnosti parazitů mimo střeva — pacientovi podávají Ивермек a Дитразин. Často odborníci jsou vypouštěny Вормил nebo Немозол, také předepisují Альбендазол. A také Пирантел, Мебекс, Медамин, Гельминтокс. Existují léky pro žvýkání: Декарис, Вермокс, Левамизол.

Léčba páskových červů a цестод

Do této kategorie spadají эхинококкозы, спарганозы, тениидозы, ценурозы, дифиллобориозы. K dispozici jsou vypouštěny: Акрихин nebo Мепакрин. Aby účinně očistit tělo od nákazy bude vyhovovat Фенасал a Никлозамид. Альбендазол používá k vyčištění těla od лямблиоза, эхинококка a jiné parazity. Немозол zachází oblasti lokalizace цестодоза mimo střeva.

Léčba plochých parazitů

Do této kategorie patří kočičí двуустки (paraziti, které urovnat v plicích), čínské двуустки, jaterní paraziti. Při nástupu трематод mimo střeva, je nutné použít: Бетонол a Хлоксил. Pokud semeniště nákazy se nachází ve střevech, léčit nemocné, je třeba při pomoci противопаразитарных tablet: Бельтрицида, Цесола, Азинокса, Празиквантела.

Jak správně užívat léky

Hlavní část tablety pro očistu organismu od parazitů působí přímo na dospělý jedinec parazita. Akce na larvy a vajíčka гельминта, komponenty медикаментозных prostředky nevyvíjejí. Takže противоглистные léky lze užívat opakovaně. Při napadení острицами, pacient po absolvování kurzu léčby, lepší o dva týdny později, opakujte postup.

READ  Léky od páskových červů pro člověka: seznam oblíbených pilulek a léků

Existuje účinný způsob, jak očistit své tělo od parazitů. Po ranním požití pilulky, je třeba večer dát klystýr, nebo vzít léky s projímavé účinky.

Je velmi důležité užívat léky pod dohledem lékaře. Mají výrazný токсическим akce, při nesprávné dávkování může ublížit pacientovi.

Pokud onemocněl někdo z členy domácnosti, s cílem prevence je lepší pít pryč pilulku proti parazitům všem členům rodiny. Při předání analýz je možné získat falešný výsledek, protože odhalit parazity není možné ve všech stádiích jejich vývoje.

Napadení гельминтами může dít:

 • při používání některé předměty každodenního života,
 • přes kliky dveří,
 • od své domácí mazlíčky,
 • přes непроглаженную oblečení a ložní prádlo.

Tipy odborníků

Názor odborníků паразитологии rozcházejí ohledně preventivní příjem антиглистных léků. Mnozí lékaři jsou proti tomuto druhu prevence vzhledem k vysoké toxicitě dat léků. Kromě toho, že není schopen zabránit infekci přes týden-dva po požití pilulky.

Takže v první řadě je třeba dodržovat základní pravidla osobní hygieny. Je třeba pečlivě vymýt ruce poté, co šel na wc, před jídlem, sledovat osobní čistotu. Po spánku nutně měnit spodní a ložní prádlo. Vymažte prádlo při vysoké teplotě, a po třeba проглаживать s obou stran.

Prevence parazitů může uskutečňovat pomocí podaných léků může poškodit tělo, a to zejména dětského. Můžete použít lidových opravné prostředky v prevenci červů. Semena dýně a česnek mají dobré профилактическими vlastnostmi od parazitů.

Další část lékařů doporučuje jednou za šest měsíců dávat dětem předškolního a raného školního věku Пирантел. To souvisí s vysokou mírou nákazy právě v této kategorii, přičemž v rané fázi přítomnost parazitů v těle, ne projevuje. Často škrábání napoprvé ukazuje parazitů v dětském těle. Ale pokud dítě stěžuje na nevolnost, bolesti břicha, svědění v oblasti řitního otvoru, je třeba úspěšně složit testy znovu. Existují případy, kdy škrábání ukazuje pozitivní výsledek pouze s třetí krát.

Lékaři, kteří jsou zastánci zdravotní prevence, radí brát противопаразитарные prostředky v následujících případech:

 • když v domě, kočky a psy;
 • pokud je člověk zaměstnán v zemědělských pracích;
 • dítě neustále navštíví zahradu nebo školy;
 • při pravidelných cestách do jiné země a regiony;
 • lovci, rybáři, chovatelům a собаководам.

Tablet od červů v těhotenství

Nakazit se tak nepříjemné onemocnění, je možné, a v období těhotenství. Ale zde recepce противопаразитарных léků je přísně zakázán. To souvisí s vysokou mírou toxicity léků, které mohou poškodit, máma a kluk. Užívání léků může bolet víc než přítomnost parazitů v těle matky. Pouze od druhého trimestru a pod dohledem a na doporučení lékaře lze použít Пиперазин.

Při napadení těhotné острицами léčba léčba je předepsán, a obávat nákazy není to stojí za to. Roupy vraždí sami přes dva týdny poté, co se dostal do těla. Pokud budoucí matka, přísně dodržovat pravidla osobní hygieny, je pravděpodobnost recidivy onemocnění klesne občas.

READ  Whipworm člověka — příznaky a léčba

Lidové metody

Naši předkové se vypořádat s červy s rostlinnými prostředky. Platí se i dnes, pokud je použití léků na parazity je nemožné, z nějakého důvodu. Tyto prostředky dostatečně účinné a bezpečné pro zdraví.

Bylinné poplatek

Pro přípravu shromažďování potřebovat bylina pelyněk hořký, petržel zeměžluč, suché kmín, semínka dýně подсушенные a перемолотые, všechny přísady smíchejte ve stejných částech. Přidat dvě části, hřebíček mletý a na čtyři květiny vratiče obecného a льняных semena. Všechny složky je třeba důkladně zamíchat nebo využít кофемолкой. Promíchat ve sklenici a pevně zavřete víko.

Užívat bylinné poplatek musí v konkrétní vzor. Poprvé sběr se užívá ráno nalačno půl hodiny před snídaní v rozsahu 1 hod. l., zapít velkým množstvím vody s medem. Další den ranní proceduru opakovat, jen teď pijte lžičku a před večeří za 30 minut. Na 3-7 den režim je jiný – ráno nalačno 1 hod. l., přes 40 minut po obědě a večer před spaním.

Tento způsob léčby není spojeno žádné diety. Opakovat průběh léčby je třeba po týdnu.

Pepř

Stanoví konzumace velkého množství červeného pepře. To lze použít v čerstvém stavu nebo перемолотый. Se vztahuje na dospělé, u nichž není kontraindikace.

Mrkev

Tato zelenina je bohatá na vitamíny a stopové prvky. Je známo, že produkt pomáhá v boji s parazity. To mohou být konzumovány těhotné a děti. Doporučují pít velké množství mrkvové šťávy a jíst zeleninu v syrové podobě.

Чесночная klystýr

Při napadení острицами radí dělat klystýr s česnekem. Devět зубочков česneku разминают a zalijeme teplou vodou v objemu 250 gr. Získaný roztok filtrovat ji a získat efektivní nástroj pro pořádání klystýr.

Starověká metoda

Tento způsob čištění organismu od parazitů aktivně se používala v dávných dobách. Pacient v první den musíte jíst pouze перетертые produkty a potravu. To mohou být tekuté kaše, zeleninových pyré, polévky a kefír. Dospělý, před spaním je třeba jíst až 30 gramů глауберовой soli nebo epsom, která má projímadel vlastnosti. Ráno pacientovi dát klystýr pro vyčištění a dávají pít lék, vyrobený z dýňových semen. Po pár hodinách je nutné jíst a pít projímadlo. Ne vždy paraziti okamžitě opustí tělo, oni jdou ven a za pár dní. Proto stojí za to přes 2 dny po léčbě znovu dát klystýr.

Mléko s česnekem

Připravte si odvar z mléka, ve kterém svařované česnek. Pak mléko процеживается a ochladí. Ze získaných tekutin dal klystýr. Pro dospělého užívají šálek česneku mléka a nechat na noc. Dítěti bude stačit 100 ml (v závislosti na věku). Tyto postupy je třeba provádět po dobu sedmi dnů.

READ  Krevní test na parazity

Ořechy

Účinná v boji s kulatými s červy a солитером. Pro přípravu se používají mladé vlašské ořechy. Je třeba získat 4 století lžíce směsi, заварить jejich vroucí vodou v množství 250 ml a trochu подсолить. Trvají na tom, vývar po 20-25 minut, pak filtrovat ji. Tento infuzní se používá v průběhu jednoho dne, v komplexu se doporučuje používat projímadlo.

Пижма

Koncentrace užitečných prvků rostliny se zaměřuje na соцветии. To je důvod, květy se používají pro přípravu různých odvary. Пижма je bohatá na bílkoviny a sacharidy, organické kyseliny, rutinu a alkaloidy. Dlouho byla tato rostlina se používá pro boj s parazity. Nejen že zabíjí parazity, ale také zmírňuje zánět a křeč. Pro přípravu odvaru z potřebovat 3 století ml květů vratiče obecného a 250 ml vroucí vody. Vývar trvají jednu hodinu a filtrovat ji. Je nutné pít v 1 století ml vývaru z na třikrát denně.

Pelyněk

Tvrdé trávy zalijeme vroucí vodou v poměru 1 hod. l. na dva šálky vařící vody, trvat na tom, filtrovat ji a остужают. Tento odvar je dobré v boji proti острицами nebo аскаридами, trvat 3 krát denně po 1-2 lžíce na půl hodiny před jídlem.

Cibule

Jemně nakrájenou cibuli, zalijeme ve stejných poměrech s lihem nebo vodkou. Trvat třeba po dobu 10 dnů. Užívá nejméně dva krát denně před jídlem pro 2 články li Dětem připravují infuze a nahrazuje vodku vařící vody, trvat třeba déle. Aplikovat v množství 80 ml za den 4 dny. Tento způsob dokonale pomáhá od škrkavky a аскарид.

Dýňová semínka

Semena dýně перетолочь a smícháme s высушенными listy pelyňku ve stejné poměru. Nádoba je naplněna na ⅓ získaných směsí, zbytek prostor je vyplněn s vodkou. Trvají třeba na teplém a světlém místě v průběhu týdne. Dospělí brát na 50 gr. dvakrát denně před jídlem. Pít takové tinktura třeba dva týdny.

Opatření

Léky proti parazitům je třeba brát pouze na lékařský předpis. Je velmi důležité vědět, na kontraindikace těchto léků.

Nelze pít v těhotenství, v období krmení, některých onemocnění ledvin a jater. Výsledek léčby bude záviset na účinnosti léku, plnit všechny předpisy lékaře, a dodržování pravidel hygieny.

Video

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.4MB/0.00075 sec