Roupy u dospělých: příznaky a léčba энтеробиоза

Enterobiasis — глистное onemocnění, jehož původcem jsou roupy. Léčba гельминтоза, obvykle nevyžaduje složité akce. Moderní prostředky umožňují odvodit parazitů za jeden příjem.

Prevalence onemocnění je vysoká v zemích s teplým a vlhkým klimatem, ale také ve středním Rusku. Přenos původce děje фекально-orální cestou. Příbytkem pohlavně forem parazita je střevo.

Co jsou to paraziti-roupy?

Pinworms — malé škrkavky, vztahující se ke skupině sát. Rozměry samice dosahuje 10-12 mm, samce — 3-5 mm. Helminti mají světle šedé zbarvení a vřeteno tvaru formy. Tělo se zužuje a заостряется na okrajích. Sexuální identita je možné nastavit, je-li vědět, jak vypadají roupy mužského a ženského pohlaví. U mužů je zadní konec je zkroucený a má tvar spirály. U samic je tělo téměř přímý.

Existují 3 druhy škrkavky:

 1. Enterobius vermicularis.
 2. Enterobius anthropopitheci.
 3. Enterobius gregorii.

První typ je гельминта má výše uvedené rozměry a паразитирует pouze uvnitř člověka. E. Anthropopitheci ve velikosti o něco menší. Postihuje pouze střeva opice-šimpanz. O druhu Enterobius gregorii v akademickým prostředí probíhají spory. Někteří vědci se vydávají na těchto háďátek samostatný druh, a věří jejími zástupci druhu Enterobius vermicularis

Příbytkem odčervení v lidském těle je převážně slepé střevo. Zde červi jsou stanoveny pomocí ротовое otvor — везикулу. Pro pozdržení vajec se samice pinworms opouští tlusté střevo a мигрирует v tlustém střevě. Odtud se dostane do околоанальную zóny, kde dochází zdivo.

Vejce pinworms mají na jedné straně oválného tvaru, druhý — plochý. Oni jsou bezbarvé, téměř transparentní. Zrání probíhá po dobu 4-6 hodin, po které se stanou invazivní a mohou způsobit enterobiasis.

Jako obvykle se děje napadení dospělého člověka острицами?

Hlavní způsob infekce острицами je фекально-оральная přenos. Samice parazit položí vejce na околоанальных záhybech. Odtud se dostanou na ruce pacienta a životní prostředí. Kromě toho, šíření vajec dít prostřednictvím каловых masy disku. Se zbytky výkalů se patogen se usazuje na trávě a v půdě. Vejce mohou обнаруживаться na oblečení pacienta, nábytku, nádobí.

Do střeva zdravého člověka se vajíčka dostávají s немытых rukou a tepelně nezpracované potraviny (ogorodnaya zelené), s vlny nemocných zvířat při jejich поглаживании. Jsou známé případy, kdy člověk заражался prostřednictvím inhalace agens, vyhodil do vzduchu při třepání celozrnné prádla, ručníků, záclon.

Druh фекально-orální cestou, je самозаражение острицами. Faktem je, že половозрелые jedinci roupy u dospělých žije pouze 3-4 týdny a ve střevě není množí. Teoreticky nemoc by měla projít bez léčby poté, co bude ukončena životního cyklu k dispozici v těle parazitů.

V praxi je nemocný, není dodržovat pravidla osobní hygieny, neustále napadá sám sebe. To se děje při převzetí vajec, které jsou na rukou. Проглоченные vajíčka se dostanou do střeva, a životní cyklus parazitů začíná znovu. Podobnou metodu přenosu vede k tomu, že enterobiasis protéká roky.

Příznaky napadení острицами u dospělých

V raných fázích энтеробиоза, když se ve střevě objeví roupy, že příznaky nemoci mohou chybět. Někdy tyto pacienty trápí svědění v anální oblasti, která vyvstává v noci. Jsou možné drobné poruchy trávení.

Rostoucí počet jedinců parazita na úkor re-parazitární onemocnění zhoršuje a příznaky onemocnění.

U pacientů se slaví:

 • Silné svědění v oblasti řitního otvoru v noci, a někdy i ve dne;
 • Расчесы a пиодермии;
 • Příznaky intoxikace (bolest hlavy, zvýšení tělesné teploty, bolesti svalů);
 • Poruchy trávení (průjem, příměsi krve v каловых masy, nadýmání, nevolnost, zvracení).
 • Уретриты a вагиниты při zasažení odčervení v oblasti pohlavních orgánů.

Plná klinický obraz se vyvíjí ne vždy. Enterobiasis často probíhá v смазанной formě a odhalil při профилактическом laboratoři vyšetření.

Hlavní metodou diagnózy je studie каловых mas na vejce глист. V některých případech zjištěny a половозрелые roupy ve stolici. Jsou viditelné pouhým okem.

READ  Chlamydie očí: příčiny, příznaky, diagnostika, léčba, prevence, kapky

Druhý spolehlivosti metodou je považován za škrábání s околоанальных záhyby metodou lepící pásky. Negativní výsledek достоверен pouze tehdy, když vajíčka гельминта nebyly zjištěny 3-5 vzorcích. Pro stanovení diagnózy je dost jedno pozitivní vzorky. Před plotem биоматериала pacient nemusí navštěvovat sprcha nebo jiným způsobem zpracovat, místo případného umístění vajec.

Pomocné metody diagnostika je klinická analýza krve. Při napadení poruchami střevní parazity v něm vznikají nespecifické známky zánětu — zvýšení ESR a эозинофильный leukocytóza. Bohužel, tyto příznaky se mohou vyskytnout při každém воспалительном procesu. Proto analýza nemá zvláštní diagnostický význam.

V případě masivního napadení острицами na stěnách střeva se objeví velké množství pravopisu изъязвлений. To se stává příčinou chronické krvácení a anémie. Obnovit kvantitativní složení krve bez léčby гельминтоза při tom není možné.

Léky proti pinworms

Otázka o tom, jak se zbavit pinworms, je dost dobře studoval. Фармакологическая průmysl vyrábí mnoho léků, s jejichž pomocí enterobiasis může vyléčit za krátkou dobu.

K vyhledávaným patří:

 • Пирантел;
 • Альбендазол;
 • Mebendazole;
 • Левамизол;
 • Никлозамид.

Je třeba zvážit každý z nich podrobněji.

Пирантел

Je to lék na pinworms, s širokým spektrem činností, narušuje proces neuromuskulární přenos hybnosti, což vede k парализации гельминта. Обездвиженные červi jsou vylučovány do vnějšího prostředí s каловыми masami.

Přípravek малотоксичен, může být použit k léčbě pacientů dětského věku, vyrábí se ve formě tablet a sirupu.

Údaj k použití je:

 • Jsou měchovec nemoc;
 • Некатороз;
 • Enterobiasis;
 • Ascariasis.

Po požití prostředky je možné vznik krátkodobých bolestí v břiše, nevolnost nebo zvracení.

Pro léčbu энтеробиоза пирантел brát jednorázově. Dávka se počítá podle vzorce 10 mg × tělesná hmotnost v kilogramech. Léčba tráví nejen samotnému pacientovi, ale i všem jednotlivcům, kteří spolu s ním. Lék je kontraindikováno při přecitlivělosti na jeho složky. Relativní противопоказанием je těhotenství.

Poznámka: léčba пирантелом během těhotenství je možné, pokud přínos pro matku převyšuje možné riziko pro plod.

Альбендазол

Lék v terapeutické koncentrace губителен pro parazity. Na základě působení spočívá porušení procesu polymerace beta-тубулина a využití glukózy. Helminti jsou paralyzovány, a skutečně umírají hladem.

Альбендазол se používá při:

 • Энтеробиозе;
 • Аскаридозе;
 • Napadení pásovými červy;
 • Микроспоридозе;
 • Анкилостомидозе;
 • Smíšené инвазиях.

Lék se užívá perorálně, po přijetí potravy. V následné recepci projímadlo není třeba.

Při энтеробиозе альбендазол by měla být přijata v dávce 400 mg pro dospělé a 200 mg pro děti do 14 let. Lék pijí jednou, ale opakovat schůzku přes 3 týdny.

Jako obvykle, při однократном přijímání nežádoucích účinků není slaví. Ve vzácných případech je možné, vznik bolesti v břiše, менингеальных příznaků dyspepsie. Přípravek je kontraindikován děti mladší 2 let, těhotné a kojící ženy.

Mebendazole

Má podobného s альбендазолом princip. Zobrazí инвазиях kulaté a pásovými červy, je vynikajícím prostředkem pro boj s острицами.

Při энтеробиозе mebendazole platí jednorázově. Po uplynutí dvou týdnů recepce opakují. Dospělá dávka je 100 mg. Dětem od 2 do 14 let dávají na 25-50 mg léky na recepci. Pro pohodlí použití pilulky domácí grind a přidat do potravin. Speciální dieta během léčby není nutné.

Během léčby možná, že vývoj dyspepsie, bolesti hlavy, nevolnost, závratě. Při однократном užívání léků výskyt nežádoucích účinků — rarita. Mebendazole je kontraindikován pro děti do 2 let, těhotné ženy. Přípravek snižuje potřebu inzulínu, co je třeba zvážit při léčbě pacientů s diabetem.

Левамизол

Přípravek dvojčinné, s jeho vlastnostmi противогельминтного prostředky a иммуномодулятора. Paralyzuje odčervení, po kterém se během dne vyjmout z těla přirozenou перистальтикой.

Jako lék na parazity левамизол předepsán jako инвазиях, jako je:

 • Токсоплазмоз;
 • Некатороз;
 • Jsou měchovec nemoc ;
 • Ascariasis;
 • Strongyloidiasis;
 • Трихуроз;
 • Enterobiasis;
 • Трихостронгилоидоз.
READ  Klášterní čaj od parazitů – recepty správného vaření

S cílem léčby od pinworms lék je předepsán na 150 mg pro dospělé a 2,5 mg/kg dětem. Příjem se provádí buď jednorázově, ve večerních hodinách.

Po použití левамизола je možné, nevolnost, průjem, bolesti hlavy, slabost. Je kontraindikován při renální a selhání jater, onemocnění krve. Žádné spolehlivé údaje o akci léku na plod.

Poznámka: společný příjem левамизола s alkoholem způsobuje дисульфирамоподобную reakci.

Никлозамид

Jeden z nejsilnějších противоглистных léků. Se používá především pro boj s pásovými červy (vzestupnou a prasečí цепень), jakož i při léčbě эхинококкоза. Pro odstranění pinworms používá zřídka, protože jeho akce je na tento typ parazitů vyjádřen slabě.

Při энтеробиозе никлозамид berou jednou, v následujících dávkách:

 • Děti od 12 let a dospělí — 2 gramy;
 • Děti 5-11 let — 1,5 g;
 • Děti 2-4 let — 1 g;
 • Děti do 2 let — 0,5 gramu.

Léčba provádějí nalačno nebo večer, přes 2 hodiny po lehké večeři. Po požití je možné, nevolnost, alergické reakce. Přípravek je kontraindikován při vředu žaludku, chudokrevnosti, ledvin a selhání jater, těhotné a kojící ženy.

Jak se zbavit pinworms doma?

Tablet od pinworms umožňují rychle a efektivně vyléčit enterobiasis. Ale jejich aplikace je možná ne vždy. Pokud léčebná terapie je kontraindikována, stáhnout červů je možné pomocí lidových prostředků.

Ruská тройчатка (тройчатка Иванченко)

Jeden z nejúčinnějších противоглистных léků z arzenálu lidové medicíny. Pro přípravu prostředky nezbytné vzít пижму, pelyněk a hřebíček. Komponenty sušené, mleté, ve směsi v poměru 8:2:4, resp. Užívat lék třeba na 1,75 g (přibližně dvě třetiny lžičky) za hodinu před jídlem, třikrát denně. Množství triků zvyšují postupně, chodit na léčebné dávkování na třetí den léčby.

Stojí za zmínku, že směs bylin používají pouze v sušené podobě. Tepelně zpracované komponenty znamená přijít o část léčivých vlastností a stále jsou neúčinné. Doba trvání léčby je 2 týdny. Dále lék může být použit v profylaktickým účelům. Тройчатка je kontraindikována těhotným ženám a lidem, kteří jsou zánětlivé zabezpečovací onemocněním střev.

Тройчатка Хильды Clark

Součástí тройчатки Хильды Clark vstoupí kůra zelených vlašských ořechů, pelyněk i hřebíček. Důležitou vlastností léku je, že všechny jeho komponenty jsou přijímány odděleně.

 • Kůra ořech — používá se ve formě alkohol tinktury. Pro jeho výrobu je nutné 15 krusty oříšku a půl litru vodky. Komponenty promíchejte a trvají na tom, na tmavém místě v průběhu měsíce. V první den léčby tinktura trvat 1 kapku, размешивая ji ve sklenici vody. Počet kapek denně zvyšuje o jednu. Po šestý den léčby se dávka zvýší na 2 čajové lžičky. Užívat lék třeba půstu, 1 krát za den.
 • Hřebíček — jsou ve formě prášku, 0,5 g na recepci. První až třetí den terapie recepce provádí buď jednorázově, s 3-th 10-th — dvakrát. Dále lék se používá třikrát denně, nejlépe 1-2 hodiny před jídlem.
 • Pelyněk — dávka na příjem se rovná polovině čajové lžičky. Pelyněk přijímají 7 krát za den, ale k tomuto dávkování je třeba přistupovat postupně. V průběhu prvních dvou týdnů terapie počet jídel by měla postupně zvyšovat na 1 asi jednou za 3 dny.

Plný průběh léčby je 2-3 měsíce a více. Přípravek je kontraindikován těhotným ženám, malým dětem a osobám, trpícím zánětlivé zabezpečovací nemocí zažívacího ústrojí.

Mléko s česnekem

250 ml mléka, mírně zahřeje v hrnci a přidá do něj stroužek drceného česneku. Po složení se přivádí k varu a vaří po dobu 1 minuty. Hotový lék остужают a filtrovat ji přes марлевый vrstva.

Dospělí pacienti odvar se pije nalačno, ne více než třikrát denně. Plný průběh léčby je 2 týdny. Malým dětem směs je jmenován na 1 čajovou lžičku za den. Při věku pacienta méně než 2 roky používání mléka s česnekem je třeba odmítnout.

READ  Červi Скребни: druhy, stavba, životní cyklus, příznaky napadení

Dýňová semínka

Lidová recept, uznávána jako oficiální lékařskou vědou. Semena by měly být konzumovány v syrové formě. Převážná část léčivých látek se nachází v zelené kůžích, která se nachází pod kůží. Takže vyčistit semena je třeba tak, aby nedošlo k poškození ji.

Kontraindikace k používání ne. Doba trvání kurzu není omezena, nicméně vejce pinworms přestanou обнаруживаться v каловых mas již za 2-3 týdny po začátku přijímání semena. Průměrný počet zařízení, které by měly být konzumovány dospělý člověk za den, a stejně 200-250 граммам léčivé rostliny.

Odvar z heřmánku

Používá se jako podpůrný prostředek při léčbě энтеробиоза. Není působí na этиологический faktor onemocnění (pinworms), nicméně podporuje hojení микротравм střevní sliznice, způsobené činností parazitů. Má hojení, иммуностимулирующим a povzbuzující účinky. Může se použit v neomezeném množství po dobu několika let.

Pro přípravu odvaru z požadované 2 lžíce sušených a drcených květů rostliny. Suroviny zalijeme 250 ml vody a vařte 15 minut. Výsledný prostředek se považuje za připraven k použití po vychladnutí na přijatelnou teplotu a процеживания přes vrstvu gázy.

Léčba энтеробиоза během těhotenství a kojení

Terapie энтеробиоза při těhotenství vyžaduje od ošetřujícího lékaře hlubokých poznatků ohledně vlivu противоглистных prostředků na plod. To je věřil, že roupy v těhotenství nepředstavuje nebezpečí, srovnatelné s možným škody od léků. Proto je léčba odkládají až do doby porodu. Pokud je to nutné léčit инвазию je možné pomocí lidových receptů (mléko s česnekem, dýňová semínka).

Snad jediným антигельминтным prostředkem, který lze použít při těhotenství, je пиперазина адипат. Lék je předepsán двухдневным kurzu, na 1,5-2 gramy dvakrát denně. Brát пиперазин třeba za hodinu před jídlem. Při léčbě je třeba pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny, protože vylučování parazitů je výrazně lepší. V průběhu léčby se u pacienta mohou slavit, neurčité bolesti v břiše, nevolnost. To není důvodem k vysazení léku.

Противопоказанием k použití пиперазина je:

 • patologie centrálního nervového systému;
 • alergické reakce na léky v minulosti;
 • akutní střevní obstrukce.

Při výskytu nežádoucích účinků u těhotných žen je třeba posoudit proveditelnost další terapie z hlediska poměru přínos pro matku/případné škody na zdraví plodu. Pokračovat v léčbě je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Prevence onemocnění

Primární prevence napadení нематодами spočívá v přísném dodržování pravidel osobní hygieny. Kromě toho, lékaři doporučují 1 krát za rok podstoupit kurz preventivní léčby pomocí низкотоксичных противоглистных prostředků.

Opatření sekundární prevence (prevence суперинвазии) spočívají v pečlivém проглаживании prádlo pacienta, ve kterém se mohou vyskytnout larvy parazita. Kromě toho, osoba, která utrpěla энтеробиозом, musí několikrát denně osprchovat, pečlivě postupujete околоанальную zóny. Při příslušnému sekundární prevenci enterobiasis může саморазрешиться během několika týdnů, bez použití léků.

Prognóza onemocnění je pozitivní. Za předpokladu včasné léčby pinworms nezpůsobí významné škody na tělo pacienta. Proto zárukou zdraví ve vztahu k nemoci паразитарного charakteru je prevence a průběžně sledovat stav svého zdraví. Při výskytu prvních příznaků nemoci by měl navštívit lékaře pro vyšetření a kvalifikované ošetření.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.42MB/0.00118 sec