Пирантел při těhotenství: časné a pozdní načasování

K čemu používají Пирантел

Пирантел — противоглистное bylinný lék, jímž je zaměřena na boj s kulatými červy. Je účinný při takových onemocněních jako je:

 • enterobiasis (roupy);
 • ascariasis;
 • анкилостомоз;
 • трихоцефалез;
 • некатороз;
 • smíšené nákazy škrkavky.

Platný látka Пирантела ochromí červy, ztrácejí schopnost upevnění na stěnách střev a tah. Обездвиженные paraziti snadno vyjmout z těla s каловыми masami. Пирантел mít negativní vliv na červů v rané fázi vývoje a na pohlavně jedinců, ale migrující kukly rezistentní k léku.

Противоглистное lék má mírné účinky, nedráždí sliznici tenkého střeva.

Komponenty Пирантела a фармакокинетика

Platný látka Пирантела — пирантелпамоат, derivát тетрагидрометилпиримидина. Оральная kejdy obsahuje бензоат sodný, glycerin, sorbitol, meruňkový nebo jahodový aroma (v závislosti na výrobci).

Пирантел špatně vstřebává v tenkém střevě, takže jeho množství v krvi po požití malé. Přípravek je vyloučen z těla неизмененным nebo po transformaci s močí (7%) a výkaly (více než 50%).

Pro dosažení pozitivního účinku dostačující 1-3 triků léku. Pokud se infekce je spuštěn, pak je doba trvání léčby je 1-2 týdny.

Vhodné pro těhotné

Prováděné na laboratorních myších studie ukázaly, že Пирантел nemá vliv na proces vývoje plodu, nezpůsobuje abnormality. To je způsobeno tím, že lék se špatně vstřebává ve střevech, jeho obsah v krvi matky je nízké. I přes absenci negativního vlivu na plod, Пирантел během těhotenství předepsán s opatrností, jako každá jiná droga. Самолечение není přípustné. Bezpečné dávkování a délku užívání léku určuje lékař, bez ohledu na dobu trvání těhotenství a individuálních vlastnostech organismu matky.

Díky detekci глистного porážky, k vyléčení bývá dost jedno příjem Пирантела. Jedinečnou dávka je zaručena aniž by žádné poškození matky a plodu.

Jak působí přípravek během těhotenství a kojení

Velké množství populárních a účinných противопаразитарных znamená, že by se konaly klinických studií, které by potvrdily jejich nebezpečí nebo bezpečnosti pro těhotné. Některé insekticidy jsou dobře absorbovány ve střevě, se dostávají do krve a jsou schopny proniknout přes плацентарный bariéru. Tyto léky se obvykle brání zdravému formování nervového systému embrya. Bezpečnost Пирантела pro dítě a matku je prokázáno klinicky a potvrzena v praxi. Přípravek lze použít při plánování těhotenství, ale přísně pod dohledem lékaře.

READ  Lék od červů. Přehled léků široké spektrum

Klinických studií o tom, proniká zda Пирантел do mateřského mléka, proveden nebyl. Proto se užívat přípravek v období kojení nelze. Pokud existuje silná potřeba léčby Пирантелом, musíte na chvíli přestat kojit.

Nežádoucí účinky Пирантела

Přípravek Пирантел v terapeutických dávkách obvykle dobře snášen v těle. Ve vzácných případech se mohou objevit nežádoucí reakce:

 1. Orgány trávicího traktu: bolest břicha, nevolnost, zvracení, poruchy chuti k jídlu, průjem nebo zácpa.
 2. Nervový systém: zvýšená únava, nespavost, poruchy koordinace pohybů (ataxie), závratě, bolesti hlavy.
 3. Kůže подкожная vláknina: kopřivka, zarudnutí.

Někdy jsou pozorovány krátkodobé poruchy sluchu a zraku, zvýšená teplota, ucpaný nos.

Při overdose léčivý prostředek, kromě uvedených nežádoucích jevů, mohou vznikat svalové křeče, ztráta orientace a zmatenost, zvýšená úzkost. Je třeba se obrátit na zákaznickou ambulance, opláchnout žaludek a trávení symptomatická léčba.

Přípravek je kontraindikován k použití pacientům s poruchou funkce jater, anémie, миастенией гравис (патологически rychlá únava поперечнополосатых svalů), ale také při zvýšené citlivosti na složky přípravku. Příjem Пирантела není možné kombinovat s příjmem пиперазина.

Co potřebujete vědět při léčbě Пирантелом

Léčba глистных, Пирантелом u těhotných bude zcela bezpečná a účinná, pokud dodržovat několik pravidel a doporučení:

 1. Bylinný lék brát v první polovině dne, během nebo po jídle.
 2. Dva týdny po přijetí Пирантела je třeba složit testy na parazity. Pokud červi budou zjištěny, pak opakovat průběh léčby.
 3. Při napadení гельминтами jednoho z členů rodiny, jednorázový preventivní příjem léku je přiřazen všem.
 4. Během léčby Пирантелом nelze brát projímadla a prostředky, včetně folk.
 5. Aby se zabránilo re-самозаражения s červy v průběhu léčby, je třeba pravidelně mýt ruce, krátké stříhat nehty, dvakrát za den měnit spodní prádlo každý den měnit listy.
 6. Пирантел obsahuje sorbitol, nelze ho používat při nesnášenlivosti fruktózy.
READ  Jak složit analýza na demodectic prašivina: jak vzít stěry kůže a řasy na klíšťata

Dávku léku těhotným určuje lékař. Pokud se objevily nežádoucí účinky, se vyvinula alergická reakce, léčbu je třeba okamžitě ukončit.

Пирантел předepisují těhotným na časné a pozdní termíny pro léčbu červů. Přípravek je dobře snášen v těle matky, poškozuje vývoj plodu, účinně bojuje s parazity. Ve vzácných případech se mohou objevit nežádoucí reakce. Příjem léku je řízen lékařem, který vede těhotenství.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00099 sec