Pinworms — vše o léčbě pinworms u dětí a dospělých, příznaky a známky

Každoročně v Rusku registruje asi 200 tisíc případů poškození острицами. Enterobiasis onemocnění zvykem považovat za «nemoc špinavých rukou». Cesta vniknutí nákazy je přes ústa, a tak není divu, že hlavní skupinou rizik jsou děti v předškolním věku. Roupy u dospělých zjištěny jen ve 4% případů.

Ale i tvořil osoby, které jsou charakteristické dovednosti hygieny, je imunní vůči ošklivé nemoci. Dítě navštěvovat předškolní instituce, se může stát zdrojem nákazy pro celé rodiny.

Paraziti nejsou pouze mají vliv na zdravotní stav, ale i celkově oslabují obranyschopnost organismu. Инвазированный se stává zranitelný pro více nebezpečných chorob, ale včasná diagnóza a léčba pomáhají vyhnout se mnoha závažných důsledků.

Co jsou to roupy?

Threadworm lidská — to je гельминт, паразитирующий výhradně u lidí. Tedy, zdrojem přenosu může být jen člověk.Název onemocnění, které způsobuje pinworms, enterobiasis, se překládá jako «червячок, žijící ve střevech».

Hlavním místem soustředění гельминта jsou spodní segmenty tenkého střeva. Parazit je také заселяет horní oddělení tlustého střeva, někdy je detekovatelná na slepé střevo. Na člověka mohou rozvíjet jak jednotlivé druhy, tak i jejich desítky nebo tisíce.

Tento nástroj гельминт odkazuje na нематодам — kulaté červi. Průřez těla parazita má odpovídající tvar. Barva — od mléčné až bílé. Pokožky — horní shell, posetý кольцеобразно.

Pro pinworms, která se vyznačuje výraznou pohlavní диморфизм. To znamená, že ženy a muži, lze rozlišit na vnější znaky. Dámské jedince dvakrát větší mužské. Jejich tělo dosahuje 1 cm na délku, má заостренное konec.

Mužští rostou až 5 mm. Se liší od samic nejen velikostí, ale i tvarem. U mužů je přítomen zkroucené притупленный ocas.

Na hlavě u гельминта je zahušťování — везикула. Ústa končí třemi rty, přechází na trávicí trakt, střeva, kde se rozšiřuje do vzdělávání pod názvem бульбус. Spolu s везикулой tvoří přístroje pro přiložení parazitů na stěnách střev.

Threadworm absorbuje obsah trávicího traktu, zbavuje hostitele část cenných živin. Za určitých podmínek lze napájet krví.

Životní cyklus škrkavky

Životní cyklus pinworms trvá 3-4 týdny. Člověk se nakazí v důsledku požití zralých vajíček, z nichž každá obsahuje головастикоподобную larvu.

Střevní šťávy se rozpustí skořápku vejce. Освободившаяся larva se mění v dospělý jedinec. Zde ve střevech probíhá páření samice a samci, po kterém helminti mužského pohlaví odumírají a opouštějí trávicí trakt spolu s отработанными masami.

Oplodněné samice jsou připevněny na stěně střeva. Rozvíjející se uvnitř vejce распирают dělohy, která сдавливает trávicí trakt a vytlačuje бульбус. V důsledku tohoto гельминт ztrácí schopnost se připojí a klesá pod vlivem перистальтики v dolní oddělení tlustého střeva. V noci se samice глиста překonává svalové odpor řitního svěrače a prochází na povrch kožních záhybů.

Snatch roupy obklopena svalového жомом, který v prostředí bez kyslíku-prostředí-střeva člověka drží otvor v сомкнутом stavu. Na povrchu pohlavních cest samice uvolní a začíná výběr vajec.

Мигрирующая threadworm vyhrazuje zdiva, v nichž насчитываются na několik set vajec. Navíc to vylučuje enzym je silně dráždivý na kůži pacienta. Po vyprázdnění pohlavních cest samice zemře, a larvy zůstávají дозревать na povrchu.

Jakmile pacient bude mít vliv na zanícené místa, vejce se ocitnou u něj, na ruce a pod nehty. Odtud se rozšířil na všech okolních předmětech, do nichž se дотронется. Pokud vejce гельминта znovu dostanou do úst, celý cyklus se bude opakovat.

Jak probíhá napadení острицами?

Vejce гельминта mají mikroskopické rozměry, a proto není viditelné pro lidské oko. Mohou být umístěny na povrchu předmětů a dokonce i zúčastnit domácí prach.

Člověk se nakazí, проглотив vejce, obsahující инвазионную larvu. To může dojít při přímém kontaktu s nemocným nebo při používání обсемененных předmětů. Někdy larvy pronikají spolu s prachem při dýchání.

Vejce гельминта také schopny distribuovat hmyz, подхватывая na jejich patky během přesunu na zamořené povrchy.

Инвазионный materiál je odolný vůči domácímu čisticím prostředkům, proto je neutralizována pouze mechanickým způsobem. Při normální vlhkosti a teplotě 20-30C vejce i nadále být nebezpečné v průběhu tří týdnů.

Threadworm častěji zjištěna tam, kde se hromadí prach nebo na různé předměty, přes které prochází velký proud lidí. Ve vzdělávacích institucích — to je dveřní kliky, okenní parapety, stoly.

Threadworm častým hostem na dětských hřištích. To dokonale cítí na povrchu vlhkého teplého písku. Nicméně neobstojí akce přímému slunečnímu záření a vysychání.Protože hřiště je doporučeno nechat na otevřených úsecích s větším přístupem světla.

Než nebezpečné roupy?

Threadworm má na lidský organismus komplexní negativní dopad. Úroveň léze je závislá na masivní zamoření.

Aktivity parazitů negativně ovlivňuje práci механо a хеморецепторов vnitřní výstelky tlustého střeva. Перистальтика a proces tvorby trávicích šťáv se porouchá v 40% případů nákazy гельминтами.

READ  Пирантел při těhotenství: časné a pozdní načasování

U lidí se sníženou kyselostí žaludeční šťávy 2,5 krát častěji zaznamenány akutní střevní infekce. Přítomnost odčervení narušuje rovnováhu vnitřní mikroflóry, vytváří podmínky pro růst patogenních mikroorganismů.

Threadworm vydává протеолитические enzymy, které jsou příčinou rozvoje zánětlivý proces na stěnách střev. Některé ženy jsou schopny na 2/3 délky svého těla zavedeny v толщу vnitřní výstelky střeva, provokovat vznik гранулем.

Konstantní реинвазии (самозаражения) počet odčervení v těle je schopen opakovaně zvyšovat. Pacientů, kteří trpí chronickou formou энтеробиоза, neustále trápí svědění v oblasti řitního otvoru, což má vliv na duševní a emocionální stav инвазированного.

Na místě расчесов v oblasti řitního otvoru může dojít dlouho незаживающие ekzém. Přistoupení bakteriální infekce hrozí rozvojem проктита a vzděláním anální свища.

Неопрятность a zvýšená vlhkost v oblasti anální záhyby, lákají samičku migrovat na kůži. V tomto případě инвазия se šíří daleko za hranice rozkroku. Threadworm může proniknout do močové trubice a pochvy, což způsobuje вагиниты a вульвовагиниты. Její nalezeno ve vejcovodu, odkud se ona napila se orgány malé pánve a pobřišnice, tvořící v místě zavedení v buněčném vrstva husté гранулему.

Vyčíst závislost mezi přítomností parazita v těle a schopnost rozvíjet поствакцинальный odpověď. U dětí infikovaných острицами, plně naočkované od дифтерии v 18% případů vyvinout protilátky na infekce, a ještě u 14% z nich jsou přítomny v extrémně nízkém množství.

Jedy, parazity a jsou schopny obecně potlačit imunitu a způsobit zpoždění duševní a fyzický vývoj. Infikované děti se často cítí únavu, trpí nedostatkem pozornosti, že zaostávají za vrstevníky v učení.

První příznaky onemocnění enterobiasis

V roce 1985 lékař-паразитолог Obětní Va As strávil самоэксперимент. V průběhu dvou let je to 7 krát infikovat sami sebe různými dávkami vejce pinworms. V důsledku toho se ukázalo, že enterobiasis onemocnění se dělí na akutní a chronickou fázi, a závažnost symptomů závisí na stupni zamoření.

Při primární infekci přijatých do střeva vejce se začínají přeměňovat v dospělých jedinců přes dva dny. V následujících 5-7 dní tvořil akutní fáze onemocnění, po kterém se můžete cítit základní charakteristické příznaky pinworms.

K prvním projevům patří: ranní nepříjemné pocity v břiše, nevolnost, časté kálení a močení provedeným židlí (až 4 krát denně), абдоминальные bolesti. Přes týden od vzniku příznaků vyčkávat a o chvíli později při opakovaném napadení mohou znovu o sobě vědět.

Životní cyklus pinworms vrcholí asi po 30-35 dnů. Po celou dobu přítomnosti parazita v těle, a to i při absenci dalších příznaků přetrvává častá defekace.

Příznaky napadení острицами u dospělých

Za roky pozorování se ukázalo, že nemoc má různé stupně выраженности v závislosti na věku. Tak dospívající a dospělí mohou vůbec pozorovat žádné projevy энтеробиоза.

Jedinou známkou uznání přítomnost гельминта v těle, může být svědění v anální oblasti. Při primární infekci dochází v období výběru samic na povrchu kožních záhybů na konci jejich životního cyklu. Tento příznak se projevuje na 4-5 týden po infekci, a mizí po 3-4 dnech od vzniku bez jakéhokoliv zásahu.

Při malém množství parazitů svědění se vyskytuje sporadicky ve večerních hodinách nebo v noci. Masivní infekce nebo trvalé реинвазии způsobují neustálé pocity.

Enterobiasis u dospělých může provokovat vznik kožní alergické reakce, potlačení imunity, slabost, snížená výkonnost.

Nejčastější příznaky u dětí

Děti jsou náchylnější na parazitární invaze. Nejvíce up-to-date věkové rozpětí, v němž dojde k infekci — 5-12 let. V tomto období se objevují změny v trávicím systému, v jejichž důsledku kyselost žaludeční šťávy poněkud snižuje, čímž se otevírá bránu pro pronikání infekce.

Ve vzácných případech pinworms u dětí se projevují v žádném případě. Nejčastěji инвазия je doprovázen souborem příznaků, z nichž jsou přítomny: porušení chuti k jídlu (snížení nebo zvýšení), nestabilní židle (поносы se mění zácpa), svědění a zarudnutí v oblasti řiti, neklidný noční spánek.

Děti si často stěžují na абдоминальные bolesti летучего charakteru, kdy není možné nainstalovat konkrétní místo lokalizace. Obvykle příznak vzniká bez ohledu na příjem potravy a zmizí sama o sobě.

Porucha usínání a noční spánek je spojena nejen s vývojem pinworms z řiti, ale s lézí centrálního nervového systému toxiny гельминта. Nemocné dítě se stává podrážděný a v denní dobu. Často zažívá únava, poruchy paměti.

Enterobiasis u dítěte může být příčinou rozvoje kožní reakce, potravinové alergie. Obecně jsou příznaky u dětí je vyjádřena jasnější než u dospělých.

Definovat onemocnění v laboratoři

Tak jako enterobiasis může nastat v nepřítomnosti konkrétních příznaků, jediný způsob, jak odhalit onemocnění se může stát laboratorní studie. Někdy diagnóza najde odraz v analýzách a je kladen pouze na základě klinického obrazu.

Popisnost jakákoli metoda detekce se zvyšuje s nárůstem počtu multiplicity prováděného výzkumu.

Analýza výkalů

Tento druh výzkumu není používán pro detekci škrkavky, protože je pravděpodobné, že k instalaci, takže diagnóza je velmi nízká. Dospělí jedinci jsou vylučovány s výkaly, jen jednou za celý životní cyklus, a vejce jsou uloženy na povrchu kůže, takže ty a ostatní jen zřídka zaznamenávány do zkoumaného materiálu.

READ  Klystýr od pinworms: jak a s čím ji dát

Analýza krve

Obecná analýza krve může poskytnout pouze představu o přítomnosti zánětlivého procesu, ale dokazuje přítomnost parazitární onemocnění. Jako obvykle, po dokončení akutní fáze onemocnění všechny parametry krve přicházejí v míru.

Existuje metoda иммуноферментного analýzy, při kterém přítomnost patogenu, je stanovena přítomnost v krvi protilátky na konkrétní паразиту. Tato metoda информативен více než 90%, a to nejen dokazuje přítomnost parazitární onemocnění, ale také dává možnost, aby se předpoklad o promlčení a intenzity infekce.

Škrábání, pap, scotch-test

Všechny tři postupy se vztahují k jednomu mysli studie, v důsledku nichž se перианальных záhyby přijato materiál pro mikroskopické detekce vejce pinworms. Tyto částice mají výrazný tvar — двояковыпуклую, asymetrickou, приплюснутую na jedné straně, díky čemuž jsou snadno identifikováni.

Pro spolehlivost výsledku plot materiálu je nutné provádět v brzkých ranních hodinách do hygienických postupů. Škrábání se užívá dřevěnou špachtlí, pap — malé tyčinky s vatovým koncem, máčené v глицерине, po kterém je nasazený materiál se umístí na pracovní zátěž podstatné sklo.

Scotch-test — to je více moderní způsob odběru vzorku. Vyrábí specializované sestavy, ve složení, které je přítomen lepivé pásky a pracovní zátěž podstatné sklo. Potisk s kožní záhyby také sledováno pod mikroskopem.

Pro získání přesných informací biomateriál je třeba vzít třikrát s rychlostí do 7 dnů. Tato hodnota se zvyšuje pravděpodobnost detekce pinworms a zvyšuje spolehlivost vyšetření až 97%.

Jak provádět diagnostiku doma?

Pomocí zakoupené sady pro scotch — testu lze vzít materiál na doma. Pro tento диагностируемому hned po ranním probuzení do všech hygienických činností je třeba držet tuto lepicí pásku, příchozí v sadu, na oblast konečníku. Poté umístěte otisk na pracovní zátěž podstatné sklo, a v této podobě je poslat vzorek do laboratoře.

Léčba энтеробиоза

Léčba энтеробиоза zahrnuje aplikace chemických léčiv, potlačování aktivity parazitů, že brání jejich dalšímu rozmnožování a snižuje pravděpodobnost реинвазии. Moderní léky pro léčbu jsou uznávány lék na pinworms na základě působících látek:

 • пирантела памоата;
 • мебендазола;
 • альбендазола.

Zjištěno, že léky mají vysokou aktivitu v případě primární zamoření. Při následné заражениях paraziti mohou získat odolnost vůči platných látce.

Účinnost léčby je dosaženo díky vícenásobné opakování kurzu s rychlostí dva až tři týdny, což je v souladu s délkou životního cyklu červa. Počet opakování léčby určuje lékař na základě celkového klinického obrazu a výsledků laboratorních vyšetření.

Léčba энтеробиоза se provádí u všech členů rodiny najednou, i přes to, že u někoho diagnóza může подтверждаться лабораторно.

Léky proti pinworms pro dospělé

Nejúčinnější prostředky se považují:

 • «Пирантел»;
 • «Вермокс»;
 • «Вормин»;
 • «Немозол»;
 • «Саноксал».

«Пирантел»

Je založen na podobném herectví látce pod názvem пирантела памоат. Tablet od pinworms jsou vyráběny dávkou 250 mg. Přípravek je potlačuje u гельминта nervosvalové reakce, což způsobuje parazit ztrácí schopnost se připojí k кишечнику a odstraní se z něj přirozeným způsobem.

Platný látka je povoleno k použití od 6 měsíců věku. Nicméně forma tablet používán převážně od 6 let. Léčebná dávka se vypočítá na základě tělesné hmotnosti pacienta. Na každý kilogram tělesné hmotnosti by měla činit 10 mg příslušného látky, ale ne více než 1 gram za přivítání.

Léčba se provádí s двукратным opakováním. První dávku berou zcela za jednou, polykat celé tablety a zapít ji vodou. Druhá dávka je přiřazen přes tři týdny ve stejném pořadí.

Противопоказанием k použití je selhání ledvin, dětský věk mladší než 6 měsíců.

«Вермокс»

Obsahuje aktivní složku mebendazole. Dávkování — 100 mg. Léku inhibuje metabolické procesy v tkáních měchovec, což způsobuje jeho smrt uvnitř střeva a další evakuaci spolu s výkaly.

Je předepsáno pacientům ve věku od 3 let. Nemocní bez ohledu na věk se bere 1 tableta, a o tři týdny později opakovat kurzu. Tento lék je kontraindikován pro těhotné a kojící ženy, stejně jako jednotlivcům, kteří trpí selháním ledvin a zánětlivé zabezpečovací onemocněním trávicího traktu.

«Вормин»

Strukturní analog «Вермокса», založený na stejné chemické látce. V jedné tabletě je obsaženo 100 mg мебендазола.

Jmenuje se 2 let. Schéma aplikace a kontraindikace v přesnosti теже, že «a » Вермокса».

«Немозол»

Konvenční nebo žvýkací tablety, které obsahují альбендазол — látka, která porušuje buněčný metabolismus v tkáních červa. V balení je přítomna jen jedna dávka v množství 400 mg.

Jmenuje se dva roky věku. Dospělí se celou tabletu za jedny příjem. Mastné potraviny pomáhá усваиваться léku a zvyšuje jeho účinnost. «Немозол» je kontraindikován pacientům s poruchou funkce krve a onemocnění jater. Není předepsán pro těhotné a kojící ženy.

READ  Přehled oblíbených svíček při léčbě chlamydie u žen

«Саноксал»

Analogové «Немозола» podle současného látce. Vyrábí se ve formě žvýkací tablety. Je jmenován osoby starší tří let věku. Single-dávka příjmu — celá tableta (400 mg). Léčba se opakuje podle svědectví za dva-tři týdny.

Kontraindikace: цистицеркоз sítnici oka, deprese funkce krve, selhání jater, těhotenství, kojení.

Bezpečné léky pro děti

Léčba pinworms u dětí se provádí v podstatě stejné léky jako u dospělých, ale převážně v lékové formě ve formě suspenze.

Nejvíce bezpečné prostředky se považují:

 • «Пирантел»;
 • «Гельминтокс»;
 • «Немозол»;
 • «Вермокс»;
 • «Вермакар».

«Пирантел»

Sladká kejdy. 1 ml obsahuje 50 mg platného látky. Výpočet jednorázové dávky se provádí podle schématu, podle hmotnosti dítěte. Lék může být použita ve velmi raném věku, počínaje od 6 měsíců.

«Гельминтокс»

Import analogové пирантела. Je k dispozici ve formě emulze s ягодным vůní. Dávkování, stejně jako v předchozím případě, počítá se individuálně.

«Немозол»

Kejdy pro děti od 2 let. Celý obsah lahvičky je považována za jednou.

«Вермокс»

Používá dospělý lék ve formě tablet. Dětem od 2 do 10 let si můžete vzít na ¼ — ½ část celé dávky.

«Вермакар»

Jmenuje se 2 let. Užívá podobně jako «Вермоксу».

Ze všech přípravků nejvíce efektivní jsou považovány za deriváty альбендазола. Tato látka má nejvyšší aktivitu. Nejvíce bezpečné použití — пирантел, protože to není absorbován ve střevě a dostane do systémového krevního oběhu.

Efektivní lidový lék na pinworms

Lidové prostředky jsou určeny nebude léčit, a zabránit rozvoj napadení, protože, jak se zbavit pinworms pouze přírodními prostředky je nemožné. Pomáhají posílit imunitu, zlepšit práci trávicího systému. V tom spočívá jejich účinnost.

Infuze pelyňku

Se používá jako klystýr. Balík suché trávy заваривается sklenici vařící vody. Остывший infuze aplikuje do konečníku před spaním. Je třeba se snažit držet v sobě tekutinu v průběhu 5-7 minut. Ošetření je možné provádět několikrát, až do úplného osvobození od příznaků. Tento způsob je efektivní v konečné fázi životního cyklu pinworms, když oplodněná samice klesnou na nižší útvary tlustého střeva.

Bylinné poplatek z vratiče obecného pelyňku a heřmánku

Má антигельминтной aktivitou. Rostliny ve formě suchého prášku, jsou smíchány ve stejných podílech. Lžíce sběru запаривается sklenicí strmý vařící vody. Infuze se připravuje po dobu 15-20 minut. Vezměte půl šálku dvakrát denně po dobu 5 dní.

Луковая tinktura

Slibuje od červů za 3-5 dní. Ona se připravuje kaše z čerstvé cibule a vodky. Obě složky jsou smíchány ve stejných podílech. Výsledná směs trvají na tom, 7 dní. Berou před jídlem dvakrát denně polévková lžíce.

Česnek

Je účinný v čerstvém stavu díky éterické oleje, které pomáhají. Dost být čistí drtit dva stroužky a vzít celou hmotu před spaním, zapít vodou. Taková terapie by měla pokračovat po dobu 3 dnů.

Цинковая mast

Není vám острицам odložit vejce, tak jak vyšli ven, prostě потонут v ní. Oblast konečníku je třeba mazat mast pokaždé, když před spaním po dobu 2 týdnů. A ráno — důkladně smýt.

Podobné techniky mohou podpořit léčbu pomocí lékárny léky. Nicméně před совмещением dvou druhů terapie je nutné získat radu odborníka, protože některé léky mohou vstoupit do reakce s látkami obsažených v bylinkách nebo přírodních produktech.

Léčba энтеробиоза během těhotenství a kojení

Oprávněnost takového léčbu určuje lékař. Většina léků používaných v boji proti острицами, je kontraindikováno pro těhotné a kojící. Nejbezpečnější mezi nimi je považován za «Пирантел», protože téměř není schopen se vstřebává ve střevech. Během výzkumu nebylo zjištěno toxicity vlivu léku na plod.

Prevence onemocnění

Opatření prevence jsou redukovány na воспрепятствованию vniknutí nákazy do organismu. Pro to je třeba:

 • pečlivě dodržovat pravidla hygieny, umýt ruce po ulicích a veřejných místech;
 • vštípit dítěti pojem o čistotě, odstavit od takových škodlivých návyků, jako sající prsty a nehty;
 • nedovolte, aby hmyz do potravin;
 • pravidelně vyrábět doma mokré čištění;
 • včas změnit oblečení, нательное a ložní prádlo.

Паразитарное onemocnění způsobuje značné škody na naše zdraví. Upozornit nemoc je možné pomocí preventivních opatření, a to se pozná ne vždy se podaří i po laboratorní vyšetření.

Předtím, než léčba enterobiasis, je třeba požádat o radu odborníka. Zkušený паразитолог nebo gastroenterolog dokáže udělat závěry již na základě klinické analýzy.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.42MB/0.00167 sec