Páskové červi: příznaky, léčba a druhy červů

Přes aktivní rozvoj medicíny a vytváření různých účinných léků, porážka lidského těla parazity i nadále setkávat dost často i ve vyspělých zemích.

Jedním z nejvíce nebezpečných druhů jsou páskové červi. To je třída odčervení цестоды, pro nějž je to, že jsou parazitární na těle jak zvířat, tak člověka.

Vlastnosti třídy цестод

Цестоды – to je zvláštní třída plochých červů. Ospravedlnit své jméno forma. Mají dlouhé a ploché tělo. Budova parazit má hned několik charakteristických rysů:

 • Mají hlavy, které se jinak nazývají сколекс. Právě na této části těla parazita jsou orgány úchyty, kterými se «drží» za hostitele.
 • Tělo se skládá z mnoha проглоттид (члеников). Důležitým jejich znakem je přítomnost u každého членика autonomní pohlavní systém, takže tyto parazity плодовиты a mají zvýšenou odolnost.

Цестоды nemají jejich trávicí systém – všechny živiny, potřebné pro jejich existenci, dostanou od hostitele povrchem svého těla.

V průběhu svého životního cyklu, глист nemění dvou pánů – middleware (v něm žijí larvy гельминта) a základní (паразитирует половозрелая jedinec). Normální prostředí – střeva člověka nebo zvíře, i když někdy jsou jejich cestu přes v žlučových potrubí nebo slinivku. V závislosti na druhu parazita, může člověk působit jak v roli middleware, a hlavní host.

Odrůdy

Dnes je popsáno pořadí 3500 druhů tohoto parazita, ale ne všechny z nich jsou nebezpečné pro člověka. Nejčastější typy páskových červů (červů):

 • Vzestupnou цепень. Helminti tohoto druhu jsou jedny z největších, паразитирующих v člověku – oni mohou dosáhnout délky 10 metrů. Infekce se vyskytuje při nedostatečné zpracování masa skotu, neboť právě v jeho svalové tkáně probíhá vývoj larev parazita. Množení červů tohoto typu nevyžaduje dvou jedinců v těle hostitele – parazit má schopnost самооплодотворению.
 • Prasečí цепень. Na vlastní struktuře глист (červ) je velmi podobný vzestupnou цепень, ale jeho hlavním rozdílem je držák na stěnách střev hostitele nejen pomocí kojence na сколерсе, ale i s задействованием крючьев. Larvy parazita зреют v tkáních prasat a dostanou se do člověka při konzumaci jim vepřového masa, není minulého dostatečné tepelné zpracování. Na délku jako červi u člověka dosahuje 7 metrů. Délka života jedince prasečí цепня je asi 20 let.
 • Лентец široký. U člověka je nejvíce významným zástupcem parazitů třídy цестоды. Na délku dosahuje 25 metrů a širokou tomu říká v souvislosti s tím, že každý проглоттид (членик) jeho tělo obvykle na šířku větší než délku. Napadení tímto гельминтом dochází prostřednictvím konzumace různých druhů ryb při špatné tepelné zpracování.
 • Trpasličí цепень. Na rozdíl od dříve popsaných zástupců, tyto цестоды u člověka dosahují pouhých 5 centimetrů na délku. Nákaza tímto parazitem, převážně děti. Rysem гельминта není povinné mít middleware hostitele pro vývoj – červi tohoto typu mohou projít celý svůj životní cyklus v jednom těle. Infekce se vyskytuje přes nemyté ruce, špinavé zeleninu a ovoce, a také skrze předměty pro domácnost.
 • Эхинококк. Takový červ v člověku dosahuje délky pouhých 5 mm, ale je jedním z nejvíce nebezpečných parazitů v lidském těle. Faktem je, že larvy tohoto глиста mohou tvořit cysty až 7 cm, a jejich odstranění je možné pouze chirurgicky. Napadení эхинококком dochází při kontaktu se zvířaty, která jsou nositeli parazitů.
READ  Mrkev od červů a parazitů

Nebezpečí odčervení spočívá nejen ve snižování živin u pána, ale i na formování jejich toxiny, které se za určitých podmínek mohou způsobit vážné poškození organismu. V závislosti na tom, postihují lidské tělo dospělé tasemnice, červi nebo jejich larvy, se mohou vyvinout různé formy цестодозов – onemocnění, způsobených těmito červy. Pokud паразитирует dospělý jedinec, pak se urovnat ve střevě, kde žijí až do doby jejich vylučování z těla, finové (larvy) může vplížit se do jakékoliv tělo, ničí ho a otráví svými toxiny.

Příznaky цестодоза

Páskové paraziti, rozvíjí se v lidském těle, způsobují vyloučení příznaků a symptomů, které mohou svědčit o přítomnosti цестодоза:

 • Celková slabost;
 • Pálení žáhy a nadýmání;
 • Bolest v břiše;
 • Porušení normální fungování trávicího traktu, včetně průjem a zácpa (někdy se tyto stavy střídají);
 • Ztráta nebo nastavit váhy (ztráta často je spojena se sníženou chuť k jídlu);
 • Vznik problémů s vlasy a nehty (která je spojena s nedostatkem základních vitamínů a stopových prvků);
 • Závratě;
 • Alergické reakce, spojené s toxiny parazitů.

Tyto a další příznaky se mohou projevit jak na začátku onemocnění, tak i po velmi dlouhou dobu.

Локализующиеся na centrální nervový systém larvy červů u člověka může způsobit neurologické příznaky, jako je nespavost, neustálý pocit únavy, podrážděnost, úzkost a podobně.

Diagnostika

Příznaky цестодоза jako na řadu dalších onemocnění. Pokud podezření stále existuje, je třeba provádět průzkum, který zahrnuje povinné studie cala – v něm mohou být detekovány jako larvy pásového parazita, tak членики гельминта. Také předepisují imunoanalýzou v krvi, ale to je méně информативен, než analýza výkalů.

V případě podezření na паразитирование larev v tkáních organismu, odhalit u člověka vám MRI, počítačová tomografie, stejně jako xray studie.

Léčba

Potvrzené přítomnost parazitů v těle vyžaduje léčbu. Moderní medicína nabízí různé metody v závislosti na tom, jaký druh tasemnice udeřil člověka. Lékaři tvrdí, že při паразитировании těchto odčervení ve střevech, léčba nezpůsobuje velké komplikace a v naprosté většině případů přináší příznivé předpovědi.

READ  Druhy červů u člověka, odrůdy s foto a způsob léčby

Léčba zahrnuje медикаментозные přípravky: Празеквантел, Фенасал, Альбендазол a Mebendazole. Tyto léky způsobují smrt nebo ochrnutí parazitů, že umožňuje poměrně jednoduše vypíše je u člověka spolu s каловыми masami.

Dávkování některého z uvedených léků musí spolehnout výhradně lékař – jen tak je možné efektivně a bezpečně strávit léčbu pacienta, u kterého byly identifikovány ппаразиты.

V jednotlivých případech léčbu vyžadují pouze chirurgický zákrok – tato léčba je indikována při identifikaci эхинококка. V případě, že larvy parazit pronikl do tkáně, orgánů, léčba může způsobit nežádoucí vedlejší účinky.

Spolu s медикаментозным léčbou, mohou také být použity, a lidové léky. Ale jejich aplikace může být použit pouze jako doplněk k základní schéma léčby a dohodnuto s ošetřujícím lékařem.

Páskové červi – paraziti, které způsobují vážné onemocnění, takže když se objeví známky infekce jako гельминтами je třeba v co nejkratším čase navštívit lékaře pro stanovení diagnózy a jmenování adekvátní léčby.

Moderní medicína dává jasnou představu o tom, jak se zbavit páskových červů u člověka, takže zapojit self-léčit a самовольным jmenování léky není to stojí za to. Navíc, čím dříve je detekován takový parazit (příznaky цестодоза jsou podobné s jinými nemocemi), tím rychlejší a bezpečnější bude konat lék na odčervení.

Video

MAXCACHE: 0.4MB/0.00101 sec