Paraziti pod kůží člověka, příznaky a léčba

Ascaris, roupy a mnoho dalších эндопаразитов žijí ve střevě člověka nebo životně důležitých orgánů. A odhalit jejich přítomnost v těle není tak jednoduché. Ale pro mnoho lidí zpráva o tom, že existují paraziti pod kůží člověka, je skutečným objevem.

Moderní паразитологии známo obrovské množství odčervení, které jsou schopné žít pod lidskou kůží. Jsou odlišné od sebe navzájem ve vzhledu, ale také mají charakteristické příznaky onemocnění, присущим každé patologie. Schopnost identifikovat varovné příznaky a včasné odvolání k lékaři umožňuje přiřadit účinnou léčbu a zbavit se parazitů.

Druhy parazitů a симптоматика jejich projevy

Zvažte hlavní typy odčervení, stejně jako příznaky, které umožňují odhalit u sebe přítomnost určitého onemocnění. Je třeba poznamenat, že každý druh parazitů své vlastní charakteristické příznaky. Klinický obraz může být jasně vyjádřené, nebo стертой, ale radu odborníka určené analýz vám dát jasnou diagnózu i ve zanedbaného případě.

Mnozí lidé nejsou дифференцируют druhy parazitů žijících v těle majitele. Živé vlasy pod kůží člověka — právě tak, jako většina tzv. všech kulatých odčervení, kteří si zvolili místo stanoviště kožní závoje.

Дирофиллярия

Rozměry samic je asi 30 cm, délka samce je zřídka více než 10 viz nositelem parazitů jsou domácí a divoká zvířata. Odborníci, často, porovnat ji s časovanou bombou. Při укусе komára v kožní závoje padají vejce гельминта. A již o několik hodin později se z nich vylíhnou larvy, проникающие do vnitrozemí bolest. V místě vstupu a zjištění parazita tvoří malé těsnění.

V řadě případů гельминт může zasáhnout orgány zraku. Odborníci na vědomí, že takový vývoj je schopen vést k náhlé oslepnutí nebo způsobit podstatné zhoršení zraku. Nejčastěji, дирофиллярия se usadí v kožních покровах v blízkosti očí, úst, nosu, ale také v oblasti mléčné žlázy. Také se slaví dostupnost odčervení v kůži rukou a nohou, a u mužů v oblasti genitálií.

V průběhu 1-3 měsíců člověk zažívá zvláštní zdravotní problémy a přítomnost parazitů v těle není jeho starost. Mezi příznaky by měly být podle zit v místě zavedení larvy. To může pravidelně mizet a znovu se objevovat. Rozměry pupínek přímo souvisejí s dlouhým těla parazita. Nejčastěji, přítomnost дирофиллярии bezbolestné, ale při velkých velikostech гельминта jeho přesun pod kůží je schopen dodávat nepohodlí nebo bolest.

Přidělit jim toxiny způsobují zánětlivé nebo alergické reakce kožního krytu, svědění a zarudnutí. Také mezi příznaky дирофилляриоза by měla zahrnovat zvýšení tělesné teploty a celková malátnost pacienta.

Дракункулез

Tato паразитарное onemocnění je typické pro tropické země. Příčinou se stává celý červ (ришта), dosahuje délky až 120 viz Také tento гельминт postihuje psy a kočky. Případy onemocnění se slaví po požití некипяченой vody, a jako důsledek koupání v opomíjených vodních ploch.

READ  Kde se vyvíjí larva škrkavka

Vejce гельминта jsou v surové vodě a oznámení je bez laboratorního výzkumu poslední — je nemožné. Když se dostane dovnitř organismu z nich вылупляется larva, která se rychle мигрирует v kožní závoje.

Nebezpečí tohoto паразитарного onemocnění jsou velké rozměry červa.

Je schopen obsadit celý objem žaludku, a také vést k ucpání žíly, plíce a tak dále, naštěstí, v 95% případů гельминт vybere jako místa lokalizace dolních končetin svého pána.

Mezi charakteristické příznaky дракункулеза odborníků patří:

 1. Vyrážka, lokalizované na kožní покровах dolních končetin.
 2. Bubliny s kapalným obsahem. V důsledku dotyku s vodou se rychle prasknou (tedy vejce гельминта opět dostanou do vody).
 3. Neustálé svědění v důsledku pohybu červa pod kůží.
 4. Pevné těsnění v kožních покровах, připomínající paušální.
 5. Гнойное procesy v místech zavedení parazita.

Včasné odvolání ke specialistovi umožňuje, aby správnou diagnózu a zahájit účinnou léčbu.

Филляриатоз

Parazit, který tuto патологию, rozšířen na území Asie, Jižní Ameriky a Afriky. Rysem филляриатоза je dlouhou inkubační dobu trvající až do 6-7 let. Člověk se nakazí гельминтами při укусе кровососущего hmyzem, který je переносчиком vajec parazita.

Jak se dostat na kožní závoje, červ snáší vejce, z nichž se vyvíjejí larvy.

Mezi nejvýraznější symptomy, které o infekci, patří:

 1. Kopřivka. To se objeví téměř okamžitě a svědčí o rozvoji alergické reakce na toxiny, které vydává гельминт v procesu života.
 2. Svědění. To také představuje projev kožní reakce na odpadní produkty parazita.
 3. Bolesti hlavy, slabost a rychlá únava — to vše je důsledek intoxikace organismu.
 4. Kožní léze. Patří k nim papuly a ekzém, puchýře a vředy. Oni se objeví po delší časový úsek.

Odborníci na vědomí, že efektivní diferenciální diagnostika je možná pouze na pozdní fáze vývoje nemoci. V době, kdy larvy jsou plně vytvořeny a mohou být identifikovány za pomoci moderního vybavení.

Филляриатоз není schopen být přenášena z nemocného člověka na zdravého při kontaktu. Zdrojem nákazy slouží pouze кровососущее hmyz.

Sarcoptes scabiei

Svrab je poměrně rozšířenou патологию, který je náchylný prakticky každý. Ale největší rozšíření se dostala mezi znevýhodněných vrstev obyvatelstva, není соблюдающих pravidla osobní hygieny. Příčinou nemoci je sarcoptes scabiei, jehož rozměry nepřesahují 1мм.

V průběhu života se прогрызает pohybuje v hlubokých vrstvách epitelu, a samice snáší desítky vajec. Délka života každého jedince není vyšší než 2-2,5 měsíců.

Mezi příznaky, které jsou typické pro svrab, patří:

 1. Nejsilnější svědění. Pacient расчесывает pařeniště porážky. Jako první postiženy ruce, zejména prostor mezi prsty.
 2. Sarcoptes scabiei také preferuje локтевые a kolen сгибы, oblast pod mléčnými žlázami, boky, podpaží a boky. Měsíc parazit se šíří po celém těle.
 3. Do domu léze se tvoří puchýře, které jsou naplněné výpotek. Po otevření, na jejich místo se tvoří strupy.
 4. Svědění je zesílen ve večerních hodinách a její vrchol připadá na noční dobu. To je způsobeno tím, že období aktivity чесоточного roztočů se zvyšuje právě v temném období dne.

Odborníci na vědomí, že infekce se provádí při přímém kontaktu média a zdravého člověka.

Dodržování pravidel osobní hygieny umožňuje, aby se zabránilo infekci чесоточным клещом.

READ  Chlamydia u dítěte: příčiny, příznaky, diagnostika, léčba

Шистосоматоз

Další velmi častý паразитарное onemocnění. To se často vyskytuje na území Asie a Afriky. Důvodem pro vývoj patologie je гельминт, обитающий ve vodách teplých zemí. Injection je možné při konzumaci čerstvé vody, není posledním varu. A také v důsledku koupání v divokých vodách se nachází mimo lázeňské zóny.

Mezi charakteristické příznaky, což naznačuje přítomnost odčervení v lidském těle, patří:

 1. Kopřivka. Původně гельминт se usadil přímo pod kůží. A produkty jeho života, které obsahují toxické látky pro lidský organismus, vedou k rozvoji alergické reakce, kožní příkrovů.
 2. Svědění. Ještě jeden typický znak, který je schopný přimět pacienta požádat o radu odborníka.
 3. Migrace larev do vnitřních orgánů, jako jsou játra a ledviny, vede k zvýšené потоотделению v noci.
 4. Zhoršení pohody doprovázené horečkou a zvýšené утомляемостью.
 5. Při vyšetření těla podlepené zvětšení jater a změna tvaru ledviny.

Včasná diagnóza umožňuje identifikovat dostupnost шистозом v těle pacienta. Rysem léčby je skutečnost, že parazit je citlivý pouze k lékům сурьмы. Ale самолечение je schopen způsobit nenapravitelné škody na těle, a proto o radu odborníka prostě nezbytné.

Demodectic prašivina

Příčinou rozvoje tohoto onemocnění je roztoč. Místem jeho stanoviště jsou mazové žlázy. To paraziti pod kůží na obličeji, které jsou schopné dodat svému majiteli spoustu nepříjemných minut.

K charakteristické příznaky onemocnění patří:

 1. Akné vyrážka. To není náchylné na působení kosmetických a léčivých přípravků.
 2. Povrch kožního krytu je pokryta měla zánět, malé язвочками a бугорками.

Mezi predisponující faktory dermatologové patří nestabilní hormonální pozadí, a také pokles práci imunitního systému. Odborníci připomínají, že infekce, jako je možné od nemocného člověka, tak i při kontaktu s jeho věcmi.

Цистицеркоз

Цистицеркоз, podle odborníků, jeden z nejvíce nebezpečné parazitární onemocnění. Гельминт, který jej způsobuje, dostal název prasečí цепня. Funkce parazita je jeho schopnost existovat jak v просвете střeva, tak i ve svalech.

READ  Správná strava a menu při léčbě лямблиоза u dětí

Parazit dostane do těla spolu s jídlem, není minulého důkladné tepelné zpracování. A také s zamořené pitné vody. Pokud jako stanoviště prasečí цепень vybere podkožní vrstvy, pak člověk po krátké době zjistí, že je u sebe malý těsnění. To se postupně zvyšuje ve velikosti, ale při tom je zcela bezbolestné.

Ve většině případů, se pacient se obrací k odborníkovi pouze v tom případě, pokud новообразование způsobuje mu nepohodlí vzhledem k jeho velikosti. Oblíbené místo lokalizace parazita — hrudník, dlaně a ramena.

Metody léčby podkožní parazity

Odborníci připomínají o tom, že včasná odvolání lékařskou pomoc při výskytu prvních alarmujících příznaků umožňuje výrazně usnadnit a zkrátit dobu léčby.

V závislosti na druhu гельминта, поселившегося pod kůží člověka, lékař předepíše komplexní konzervativní nebo chirurgická léčba.

Takže, mezi nejvíce efektivních metod by měla zahrnovat:

 1. Používání přípravků, v jejichž složení je zahrnuta antimon pro léčbu schistosomózy.
 2. Použití operačního zákroku je mechanické odstranění дирофиллярий z těla nositele.
 3. Na svrab se doporučuje používat komplex aktivit. To zahrnuje jak použití speciálních masti a emulze, tak i tepelné zpracování prádla a osobních věcí pacienta.
 4. Léčba филяриоза poskytuje komplexní terapie, doba trvání, která závisí na mnoha faktorech (míra ničení těla, individuální vlastnosti člověka a tak dále).
 5. Při дракункулезе také potřeba chirurgické intervence.

Jasné dodržování doporučení odborníka zvyšuje šance na úplné uzdravení i v pokročilejších případech.

Prevence onemocnění

Červi, kteří žijí pod kůží člověka, představují vážné nebezpečí pro jeho zdraví. To je důvod, proč je dodržování pravidel osobní hygieny a hygienických norem umožní vyhnout se mnoha nepříjemným minut.

 1. Je třeba důkladně umýt ruce, stejně jako zelenina a ovoce, používané v potravinách.
 2. Je doporučeno vyvarovat se koupání v neznámých vodách při návštěvě tropických zemí.
 3. A také upustit od používání surové vody.

Dodržování těchto jednoduchých pravidel se zvyšuje šance na zachování vlastního zdraví i zdraví blízkých osob.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00073 sec