Oves pro očistu těla: způsoby využití a nejlepší recepty

V procesu života v lidském těle se hromadí velké množství toxinů a odpadních látek, které negativně ovlivňují fungování orgánů. S cílem celkového zlepšení zdraví je třeba pravidelně zbavovat toxických látek. Závěr jedů probíhá přirozeně za předpokladu správné výživy, ale někdy se tělo potřebuje další pomoc. U všech metod jsou zvláště účinné jsou různé recepty ovsa pro očistu těla.

Pomocí tohoto злака lze odstranit toxiny z trávicího systému, ledvin a plic, že normalizuje jejich práci.

Užitečné vlastnosti ovsa

Oves — je to rozšířená rostlina z čeledi злаковых, roste v různých klimatických pásmech. To неприхотлив k vnějším podmínkám, a proto je úspěšně pěstuje v severních zeměpisných šířkách. Oves — nejen užitá v potravinách kultura. Obilné zrno obsahuje mnoho užitečných komponenty, které обуславливают jeho aplikace v medicíně a kosmetologii.

Obilí oves jsou bohaté na cenné mikroelementy, nezbytné pro udržení zdraví. Do seznamu patří:

 • křemík;
 • fosfor;
 • vápník;
 • fluorid;
 • draslík;
 • železo;
 • jód.

Kromě toho, obilné zrno je schopen pokrýt potřebu těla na vitamíny, takže je nepostradatelnou potravinou. Dost zahrnout do jídelníčku ovesné vločky, aby se zabránilo nedostatku vitamínů skupiny B, stejně jako A, PP, H a dalších.

Lékaři říkají několik užitečných vlastností ovsa. Hlavní jeho výhoda — schopnost vázat a odstraňovat toxiny. Na tomto základě očista těla byly vysazeny v domácích podmínkách.

Lékaři oceňují obilné zrno a za další pozitivní straně.

 1. Oves pomáhá zlepšit procesy trávení. To je zajištěno díky přítomnosti v jeho složení enzymu, ускоряющего štěpení komplexních sacharidů.
 2. Odvar z ovsa pomáhá snížit intenzitu zánětlivých procesů orgánů zažívacího ústrojí, což výrazně urychluje tradiční léčba léčba.
 3. Díky začlenění злака v menu se zlepšuje všechny metabolické procesy v těle.
 4. Oves pomáhá posilovat imunitní ochranu díky jedinečné složení, bohaté na vitamíny.
 5. Minerály obsažené v fazole, také hrají roli v оздоровлении těla. Vápník je nezbytný pro udržení zdraví kostí a kloubů, a draslík pomáhá vyhnout se problémům s ledvinami.

Použít užitečné obilné zrno jednoduché. Existuje mnoho receptů, které pomáhají posilovat zdraví a stáhnout trápí látky z těla.

Jaký oves je možné využít pro očistu těla?

Biologové mají několik druhů злака, ale nejvíce rozšířený dostal oves setí. Využívá se nejen jako potravina, ale také jako čistící prostředek.

Většina receptů naznačují použití ve slupce zrna. Přesně taková forma злака uchovává většinu cenných prvků, že dělá čistky maximálně efektivní. Druhou možností je použití злака — otruby. Ve skutečnosti, je to vedlejší produkt zpracování. Otruby — je to vnější shell semen, která také obsahuje minerály, vitamíny a užitečné organické sloučeniny. Z zrna a otrub se připravují odvary nebo odvary, které je třeba konzumovat dovnitř. Některé recepty naznačují, přidávání dalších látek pro zvýšení čistící účinek.

Ta přijatelná forma použití злака — vločky. Představují трансформированную formulář ovesné vločky obilovin. Zrna projdou před-zpracování, obsahující několik po sobě jdoucích etap:

 • sušení;
 • očista;
 • broušení;
 • пропаривание.
READ  Demodectic prašivina: léčba doma lidovými prostředky od klíštěte демодекс

V procesu tepelného zpracování oves ztrácí část živin, proto je lepší dát přednost hnědým зернам nebo отрубям. Pokud použít přesně vločky, pak doporučujeme zvolit velké velikosti možnosti, které vyžadují vaření.

Recepty

Lékaři se domnívají, že čištění orgánů ovsem je užitečné a bezpečné. Je to optimální lidové prostředek, který umožňuje zcela odstranit toxiny bez újmy na zdraví.

Recepty pro čištění žaludku a střev

Trávicí systém — jedna z nejzranitelnějších míst našeho těla. Denně orgány vystaveny zátěži v podobě jídla, náročné na trávení. Pravidelná očista žaludku a střev umožní normalizovat fungování orgánů a zbavit se mnoha nepříjemných příznaků.

Znepokojující signály, které udávají na možné nahromadění toxinů slouží:

 • nadýmání;
 • střevní poruchy;
 • tíhy v břiše;
 • bledá kůže příkrovů;
 • slabost.

Čištění orgánů GIT potřebovat také po dlouhodobém užívání léků, při potravinách otravy nebo diagnostikovány глистной parazitární onemocnění.

Odvary z ovsa

Pro výstup toxinů z tlustého střeva a žaludku se používají tradiční výtažky z kávových zrn ovsa. Vaření nebere moc času. Pro předpis bereme неочищенный obilné zrno a nalít ji vodou. Tekutiny by mělo být asi 2 krát více, než zrna. Dále nápoj musíte vydržet po dobu 14-16 hodin. Poté je připraven k процеживанию. Pijeme oves pro vyčištění střev denně na 100 ml infuze.

Lék funguje jako энтеросорбент, absorbuje toxiny a výstup je z těla. Infuze ovsa nahrazuje tyto léky jako Полисорб, Смекта nebo Энтеросгель.

Může držet jinou taktiku, která naznačuje, že celoroční příjem trvající déle jak 2 týdny. Infuze ovsa pít nalačno v ranních hodinách, druhá část se používá 2 hodiny, až do oběda, a třetí — přes stejné množství času po ní. Samostatná dávka činí 400 ml. Pro stanovení účinku kurz opakovat jednou za 6 měsíců.

K udržení zdraví tlustého střeva poměrně jednoduše zahrnout do jídelníčku pokrmy na bázi ovsa. Kaše z vloček se často doporučuje výživu pro pořádání půst dnů. Technika umožňuje nejen vytáhnout odpadní látky, ale také zbavit se nadváhy.

Čištění jater

Játra — je největší žláza, týkající se trávicí systém, ale provádění a endokrinní funkci. To je přes tento subjekt jsou zobrazeny všechny produkty rozpadu. Játra trpí užívání léků, alkoholu, tučných jídel a nepříznivé ekologické prostředí. Z tohoto důvodu je obzvláště potřebuje důkladné čištění.

Pro výstup toxinů z jater užitečné jíst odvar z ovsa. Nejlepší je používat nerafinované zrna nebo velké vločky. 1,5 litru čisté vody se zahřívá na teplotu varu, poté injekčně 150 g oves. Směs sundat z ohně za 15 minut, остужают a trvají na tom. Nástroj bude připraven k pití po 2 hodiny. Pít odvar je třeba po 14 dnech na 1 стакану třikrát denně.

Sofistikovaná způsob, jak očistit játra — použití овсяного киселя. Tento recept vyžaduje použití dalších složek. Pro přípravu účtují:

 • 300 gramů ovesných zrn;
 • 1/2 šálku jogurt;
 • 1 lžíce zakysané smetany;
 • 2 litry pitné vody.
READ  Léčba býčí цепня člověk: léčiva k terapii тениаринхоза

Všechny komponenty promíchejte a nechte na teplém místě 2-3 dny. Během této doby byla dokončena procesy fermentace. Směs je třeba vysušit, a výsledná kapalina прокипятить. Pro účinné čištění jater pít ½ šálku киселя před jídlem.

Recepty pro čištění ledvin

Ledviny — párové orgán, který se dosud účastní nejen v tvorbě moči, ale i v metabolických procesech. Pacienti se často ptají, pomůže oves při čištění těchto struktur. Odborníci se domnívají, že obilné zrno přispívá k odstranění malých kamenů a písku z renálních tubulech. Lékař vám řekne, jak запаривать oves, aby očista orgánu proběhla úspěšně.

Za tímto účelem, 100 g zrna se nalije литром vody a vaří, dokud se objem kapaliny neklesne na polovinu. Poté se směs aplikuje 2 lžíce medu, pokračuje ohřev. Pijí остуженную a процеженную kapaliny 3 krát denně.

Průběh léčby by měla trvat nejméně 3 týdny. V této době lze pozorovat diuretický účinek. Ukazatelem odstranění toxinů slouží barvení урины v načervenalý odstín, který sám zmizí během 4-5 dnů.

Očista plic

Dýchací systém trpí zejména u obyvatel velkých měst. Příčinou mnoha nemocí plic se stává zvýšená koncentrace výfukových plynů v ovzduší. Emise podniků a cigaretový kouř také vede k poškození dýchacích orgánů. Včasné čištění slouží prevencí závažných onemocnění.

Obvykle všechny toxiny z dýchacích cest jdou spolu s sputa. Provokovat откашливание hlenu, je třeba každý den jíst kaše z ovesných zrn. Pro přípravu brát ½ litru mléka a sklenici krupice. Směs se zahřívá na mírném ohni, a pak mleté přes síto nebo mixéru. Jídlo patří na denní menu a používají ho před hlavními jídly v průběhu týdne.

Při onemocnění plic, сопровождающихся neproduktivní kašel, můžete použít jiný recept. Vaření nástroje je složen z několika kroků.

 1. Nerafinované zrna ovsa (1 šálek) umýt a zalijeme литром mléka.
 2. Směs se zahřívá na mírném ohni po dobu 2 hod až do úplného разваривания obiloviny.
 3. Охлажденную hmotu filtrovat ji.
 4. V získaný odvar aplikuje na lžíce medu a másla. Směs důkladně rozmíchat.

Je to lék na bázi mléka, medu a oleje účinně čistí plíce a současně eliminuje suchý kašel.

Očista při cukrovce

Diabetes — onemocnění, doprovázené porušením metabolismu. Při tomto stavu v krvi stoupá hladina glukózy v důsledku nedostatečné sekrece inzulínu ve slinivce břišní. Použití ovsa při cukrovce oprávněné schopnost злака regulovat koncentraci cukru v кровеносном proudu.

Pro použití ovsa jako podpůrný prostředek při léčbě cukrovky nemusí být nutně vařit vločky nebo vařit lektvary podle složitých receptů.

Jednoduše stačí sníst 1 lžičku пророщенных zrn denně.

Je možné je přidávat do polévek, salátů a veškeré hotová jídla.

Existuje jiný způsob, jak regulaci hladiny cukru. Hrnek ovesných vloček zalijeme литром vody. Po varu, intenzita vytápění se snižují a vaří směs až do husté konzistence. Po процеживания v odvar podáván džus hloh. Výsledný prostředek se pije třikrát denně po стакану na dobu 2 měsíců.

READ  Parazitní červi, příznaky napadení a prevence

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Závěr toxinů pomocí ovsa je považován za bezpečný způsob, ale bez předchozí konzultace lékaře nemůže dělat. Právě on nám řekne, jak vařit oves pro očistu těla a jaké jsou limity.

Odborníci doporučují, aby upustily od čištění ovsem s dostupností všech onemocnění v akutní formě. Tělo v takových obdobích oslabené a je potřeba obnovit ochranné síly.

K dalším противопоказаниям patří:

 • alergické reakce;
 • infekční nemoci;
 • patologie spouštění cest;
 • poškozování jater;
 • přítomnost kamenů ve žlučníku.

Vnitřní užívání prostředků na bázi ovsa nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Ve vzácných případech se rozvíjí alergické reakce, svědčí o individuální nesnášenlivost produktu. Muž si stěžuje na sucho v ústech, kožní vyrážky a svědění. Při výskytu těchto příznaků kurz očisty přestane.

Je to možné, a reakce ze strany trávicí systém. U některých pacientů se vyvinul průjem. Obvykle разжижение каловых masy, a zvýšená frekvence defekace, došlo při překročení doporučené dávky.

Celkově očista různých systémů orgánů s pomocí oves považován za bezpečný postup, které doporučují mnozí odborníci.

Recenze

Většina lidí, испробовавших na sobě čištění pomocí oves, jsou spokojeni s výsledkem. Mnozí lidé poukazují na zlepšení ve fungování trávicího systému. Podle hodnocení, za krátkou dobu zmizí nadýmání a nadýmání, a také přestane obtěžovat tíhy v břiše.

Irina, 42 let:

«Blázen pracovní doba mi neumožňuje jíst správně, průběžně перекусываю různými вредностями, a pozdě večer съедаю jen obrovskou porci. Jinak nefunguje. Kompenzovat újmu piju овсяный odvar, ale ne neustále a kurzy. 14 dní piju, a pak se přestávku na 3 měsíce. Problémy s trávením vzniká, a kůže na obličeji se stal lépe vypadat».

Jana, 29 let:

«Je mi doporučuje pít tinktura z ovsa terapeut, když jsem přišla na recepci po otravě несвежей jídlem. Ukazuje se, takový jednoduchý a cenově dostupný lék funguje o nic horší разрекламированных léků».

Jana, 34 let:

«Četla zajímavý recept na očistu plic a rozhodla se vyzkoušet na sobě. Začala pít odvar z ovsa s mlékem a medem. Po 3 dnech se vyvinul hrozný kašel, ale мокрота отделялась velmi snadno. Později lékař mi řekl, že je to normální reakce při čištění».

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00123 sec