Nejlepší léky pro léčbu pinworms

Onemocnění, způsobené острицами, se nazývá enterobiasis. Je to nejběžnější forma гельминтоза, což představuje více než 60% všech глистных invaze (kvasinková infekce). Mezi заболевших 96% tvoří děti do 17 let. Specifická terapie spočívá v přijímání противонематодозных léků, represivnímu vitality škrkavky, aktivátory энтеробиоза.

Nejlepší léky pro léčbu pinworms mají širší spektrum účinku a kromě háďátek (škrkavky) ničí další a nejčastější цепней.

Co jsou to roupy?

Threadworm — гельминт, odkazující na druh škrkavky. Паразитирует u člověka a šimpanze. Заселяет tenký oddělení tlustého střeva: slepé střeva, méně často аппендикс.

Threadworm — раздельнополый гельминт. Samice je trochu větší než samci. Tělo глиста je tenká pramen tvar, s kulatým очертаниями v průřezu. Červ bílé barvy. Charakteristický vnější znak — u mužů má jemný заостренное základ. Délka parazita není vyšší než 1, viz

V hlavičce části гельминта, vedle ротовым otvorem, je zahušťování — везикула, pomocí kterého parazit je připojen na stěnách střev. Глист se živí potravinami masami hostitele, může také заглатывать krev.

V lidském těle parazit dosahuje половозрелого stavu. Samice se páří s самцами, po kterém samec zemře, a dámské jedinec je naplněn оплодотворенными vejci.

Zrání vajíčka se děje ve vnějším prostředí. Samice prochází ven přes anální otvor a snáší oplodněná vajíčka v záhybech kůže kolem řitního otvoru. Pro согревания vajec do invazivní (schopné infikovat) stav vyžaduje teplota 34-36°C a vysoká vlhkost vzduchu (70-90%).

Cesty nákazy dítěte

Přítomnost parazita na kůži kolem řitního otvoru způsobuje u dítěte a dospělého člověka нестерпимый svědění. Při расчесах zanícené místa infekce zaznamenávány pod nehty.

Vajíčka se dostanou na povrch kůže rukou, pak se šíří na všechny předměty, kterých se týká заболевший. Někdy jsou zaznamenávány v domácí prach, zřídka ve vodě. Hmyz, (švábi, mouchy) побывавшие na zamořené plochy, prožívají na svých nohách vejce na potraviny, nádobí, kuchyňské náčiní.

Paraziti jsou poměrně odolné ve vnějším prostředí. Na předmětech denní potřeby, hračky, oblečení, na posteli prádlo vejce zůstávají životaschopné po dobu 21 dnů. V uzavřených od slunce plochy na povrchu písku a půdy — do 14 dnů. Ve vodě vejce jsou uloženy až 7 dní. Kromě toho, že parazit je odolný k mnoha domácímu patřičnou čistící agent poměry.

Laboratorní analýzy смывов ukazují, že největší обсемененностью mají hračky, školní nábytek, okenní parapety, kliky. Infekce se vyskytuje přes nemyté ruce. Проникающие v ústech vejce глиста, dosáhnou tlustého střeva, kde se znovu i nadále vyvíjet a množit.

V lidském těle глист žije nejdéle 4 týdnů. Nicméně v důsledku реинвазии (re-infekce), nemoc může postupovat v průběhu mnoha měsíců.

Protože zdrojem infekce je člověk sám, pak заболевший při porušení opatření prevence může infikovat sám sebe znovu. Při identifikaci энтеробиоза u někoho z členy domácnosti пролечивают všech členů rodiny.

Příznaky napadení

Hlavním znakem přítomnosti pinworms je svědění v oblasti konečníku. To je zesílen v noci, zatímco osoba spí, a jeho svaly se maximálně uvolněně. V této době samice глиста prochází směrem ven a tvoří zdivo vajec v углублениях перианальных záhybů.

READ  Červi u грудничка: příznaky a léčba

Reakcí na antigeny, vydávané červem, může být kožní vyrážky, nervové poruchy, jako je podrážděnost, bolesti hlavy, poruchy spánku. Ze strany zažívacího traktu jsou pozorovány průjem, nevolnost, zvracení. U dívek v důsledku pronikání červů v pochvě vyvíjí kandidóza.

Nejlepší léky pro dospělé od энтеробиоза

Léčba pinworms u dospělých tráví léky ve formě tablet. Pro snížení toxicity akce je doporučují užívat po jídle. Léky smýt trochou vody. Tablety nelze promýšlet a tření na prášek. Průběh léčby obvykle činí 1 den.

Léky pro léčbu pinworms jsou založeny na následujících působících složek:

 • пирантел;
 • левамизол;
 • mebendazole;
 • альбендазол.

Všechny uvedené látky účinně ničí škrkavky.

Пирантел působí výhradně na měchovci (škrkavky). Blokuje neuromuskulární-svalová reakce v těle parazita, je zcela обездвиживает.

Левамизол také má úzké spektrum účinku: paralyzuje červa. Do jisté míry stimuluje imunitu pacienta.

Mebendazole porušuje metabolické procesy v buňkách глиста, který následně zemře na vyčerpání. Je to stejná látka působí i na larvy солитеров.

Альбендазол deprimuje většina běžných sát. Je účinný proti pinworms. Porušuje procesy spojené s výživou глиста. Parazit umírá na vyčerpání zásob energetických látek.

Na základě komponenty jsou vyráběny přípravky:

 • «Пирантел»;
 • «Декарис»;
 • «Вормил»;
 • «Вермокс»;
 • «Немозол».

Jedná se nejčastěji předepisuje při léčbě энтеробиоза, protože mají доказанную vysokou účinnost.

Пирантел

Je vyráběn v Indii, společností «Oxford Лабораториз Pvt. Ltd.». Lék je двояковыпуклые tablety oválného tvaru žluté barvy. Je k dispozici v kartónové balení s třemi tabletami uvnitř. Působící látka — пирантел. Na jednu tabletku připadá 250 mg aktivní složky.

Přípravek působí na zralé a nezralé dospělé jedince, ale neničí vajíčka a larvy. Špatně vstřebává ve střevech. Metabolizuje především v játrech.

Jmenovaný dospělí a děti od tří let. Pro léčbu энтеробиоза nutné one-time recepci. Dospělá samostatná dávka je 3-4 tablety. Není používán společně s jinými антигельминтными prostředky. Противопаразитарное lék «Пиперазин» oslabuje akce «Пирантела».

Hlavní противопоказание — zvýšená citlivost na komponenty.

Немозол

Moderní účinný prostředek na bázi албендазола. Vyrábí indické společnosti «Ипка Лабораториз Limited». Pro dospělé je medikamentózní forma ve formě tablet, které se filmové sbírce V balení je obsažena jedna tableta.

READ  Jak vytáhnout pinworms u dítěte doma lidovými prostředky

Немозол prakticky není absorbován do krevního řečiště. Утилизируется játry. Tableta obsahuje 400 mg альбендазола. Dospělým je nutné one-time přijetí celé dávky.

Lék vykazuje vysokou účinnost, a jen zřídka způsobuje vedlejší účinky.

Вермокс

Výrobce JSC «Gedeon Richter», Maďarsko. Používá u dospělých a dětí od 2 let. Jako aktivní složku obsahuje mebendazole. Špatně vstřebává v GI. Hromadí v tukových buňkách jater. Утилизируется s výkaly a močí.

V krabici je zabalen blistr se 6 tabletami. Jedna věc obsahuje 100 mg мебендазола. Při энтеробиозе dospělým přiřazen jediný příjem celé tablety.

Jen zřídka způsobuje vedlejší účinky v podobě nevolnosti, závratě, bolesti v břiše. U pacientů s diabetem snižuje potřebu léků inzulínu.

Декарис

Антигельминтное prostředek na bázi левамизола. Vyrábí se ve formě tablet na jedné a dva kusy v balení, dávkování 150 a 50 mg. Výrobce je také maďarská společnost JSC «Gedeon Richter».

Dospělým je přiřazena dávka 150 mg v one-time recepci. Tablety 50 mg jsou aplikovány u dětí od 3 do 14 let.

Kromě hlavní akce, má иммуностимулирующий efekt. S opatrností je předepsáno lidem s onemocněním orgánů, onemocnění krvetvorby systému. Účinný lék, nicméně, pokud jde o něj, nejčastěji se vytvářejí stížnosti na vedlejší účinky, mezi nimiž jsou pozorovány: bolesti hlavy, závratě, nespavost, změny chuti a čichu.

Вормил

Přípravek společné indicko-anglického enterprise «Themis Medicare Limited». Vyrábí se ve formě žvýkací tablety, které obsahují 400 mg альбендазола. Léčba энтеробиоза trvá v průběhu 3 dnů. Denně přijímají v jedné tabletě. Jen zřídka se v reakci na užívání pozorovány zažívací poruchy.

Léky pro děti

Malým pacientům vybrané léky s nejnižší toxicitou. Kromě toho, že pro děti má význam forma vydání. Nejčastěji léky jsou vyráběny ve formě suspenze, prášky pro chov nebo žvýkací tablety.

Léčba pinworms u dětí se provádí následujícími prostředky:

 • «Пирантел»;
 • «Декарис»;
 • «Немозол»;
 • «Вермокс».

Dříve u batolat široce používané малотоксичное látka «Пиперазин», ale v současné době je považován za nejméně efektivní.

Пирантел

Kejdy v lahvičce s kapacitou 15 ml. V 5 ml tekutiny obsahuje množství účinné látky podobné 250 mg пирантела. Složení žluté barvy, jedna i s vonným rozprašovačem «zmrzlina». Používá se u dětí od 6 měsíců. Je jmenován one-time příjem v dávce podle návodu, výpočet 10 mg/1 kg hmotnosti. Kejdy je dáno, aby dítě po jídle.

Декарис

Pro děti se vyrábí pouze ve formě tablet dávkování 50 mg. V jednom balení obsahuje dva kusy.

Předepsané 3 roky. Léčba probíhá v one-time recepci. Samostatná dávka se vypočítá podle věku a hmotnosti, se pohybuje od 0,5 do 2 tablet.

READ  Jaké vyšetření přicházejí na identifikaci parazitů v těle dospělého člověka

Tento lék méně často jen přiřazen k dětem a to z důvodu vysoké pravděpodobnosti výskytu nežádoucích účinků.

 

Немозол

Pro děti jsou pohodlné forma: žvýkací tablety a kejdy.

Předepsané 3 roky. Léčba probíhá v one-time recepci. Samostatná dávka se vypočítá podle věku a hmotnosti, se pohybuje od 0,5 do 2 tablet.

Tento lék méně často jen přiřazen k dětem a to z důvodu vysoké pravděpodobnosti výskytu nežádoucích účinků.

 

Вермокс

Pro děti a dospělé se vyrábí jeden a ten stejný přípravek. Je možné provádět ošetření od 2 let. Počáteční dávka ¼ tablety. Děti, stejně jako dospělí, berou drogy jednorázově.

Prevence onemocnění

Nejvíce účinným opatřením prevence je dodržování pravidel hygieny.

Určitě je třeba sledovat čistotu rukou. Umýt před jídlem, po návštěvě šaten, po návratu z ulice. Je velmi důležité vštěpovat dětem představy o čistotě, protože jsou v zóně zvláštní rizika.

Domy by měly být prováděny pravidelné mokré čištění. Před použitím je třeba důkladně umýt zeleninu a ovoce. Je žádoucí, zalijeme je převařenou vodou.

Pokud je v rodině k dispozici заболевший, všem zbývajícím домочадцам muset podstoupit léčbu. Oblečení a prádlo po pacienta si umyl při teplotě blízko k кипячению a прогладить žehličkou po zaschnutí. V domě udělat důkladný úklid, aby snížit pravděpodobnost opakované infekce.

Dobrou prevencí je vyvážená strava s pitím dostatečného množství zeleniny a ovoce. Díky efektivnější práci v trávicí soustavě je vytvořen přirozené imunity proti červů.

Preventivní opatření snižují výskyt a efektivní terapie vede k rychlému uzdravení.

Předtím, než léčba pinworms u dětí a dospělých, je třeba přinést potvrzení diagnózy enterobiasis ze strany odborníka, паразитолога nebo endokrinolog. Předepsat léčbu je možné pouze po provedení průzkumu. Všechny антигельминтные prostředky mají toxické účinky. Nelze je brát bezdůvodně.

Jako léky pro léčbu pinworms, je lepší zvolit osvědčené a účinné léky. Lidových prostředků lze použít jako doplněk k základní terapii. Při dodržení dávkování a konzistence příjem je vysoká pravděpodobnost uzdravení po prvním kurzu.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00106 sec