Léky od červů pro kočky: pilulky, kapky, suspenze

I když kočka nikdy neopustí hranice bytu, pravděpodobnost nákazy ji s červy je k dispozici — ona může jíst infikované potraviny nebo spolknout vajíčka parazitů, které muž přinesl na svých bot, nebo oblečení.

Bez ohledu na druh гельминта, kterým nakazí zvíře, parazit je velmi nebezpečné pro kočky, proto je velmi důležité včas zahájit správnou léčbu. Dnes lék od červů pro kočky si můžete koupit v každém specializované veterinární lékárně, kde nabídnuta množství různých léků. Co přesně je zapotřebí, závisí na druhu odčervení a samotného zvířete.

Klasifikace léků

Všechny léky určené pro hubení parazitů u domácí mazlíčky, je možné klasifikovat z několika důvodů. Tak, všechny антигельминтные přípravky lze rozdělit na tři skupiny v závislosti na tom, jaké druhy červů je třeba zničit:

 • Трематоды;
 • Měchovec;
 • Цестоды.

Existuje také klasifikace противопаразитарных léků, která je založena na mechanismu akce léky:

 1. Парализуют svalů parazita;
 2. Negativní vliv na nervový systém глиста;
 3. Ničí vnější vrstvy гельминта.

Stávající léky od červů u koček jsou založeny na práci nejvíce různých látek, jejich číslování pořadí 12 druhů. Každé z těchto látek, je určen pro léčbu jednotlivých druhů červů.

Léky od červů pro kočky

Výběrem správné prostředek od červů pro kočky, hostitel nabízí svým miláčkem rychlé zotavení, stejně jako bezpečnost домочадцам.

Stojí za zmínku, že противогельминтные léky mohou být použity nejen k léčbě гельминтозов, ale i pro prevenci.

Preventivní užívání léků proti odčervení se doporučuje provádět jednou za tři měsíce, ale ne méně často než jednou za šest měsíců. Taková prevence je schopen zajistit vysokou pravděpodobnost zachování zdraví zvířeti, což eliminuje jej od parazitů a jejich larvy.

Důvodem pro použití противопаразитарного prostředky pro kočky je vznik u ní těchto příznaků, jako je:

 • poruchy chuti k jídlu (jak zvýšená, tak i snížená chuť k jídlu, mohou mluvit o přítomnosti odčervení);
 • hubnutí domácí kočka;
 • snížená pohyblivost zvířete;
 • zhoršení srsti — to se stává méně lesklý, matný, tvoří hrudky, které zvíře nemůže вычесать sami;
 • výskyt průjmu, zvracení;
 • detekce červů v фекалиях zvířete.

Vybrat nejlepší lék pro léčbu kočka od гельминтозов možné zkušeností prostřednictvím nebo s pomocí veterináře. Nejvíce přijatelný způsob, jak je návštěva veterinární kliniky a předložení požadovaných analýz — po stanovení diagnózy možné s přesností určit, co přesně lék může být nejvíce efektivní.

V závislosti na výrobci a použité platného látky léky na odčervení pro kočky jsou vyráběny ve formě tablet, suspenze, pasty nebo kapek.

Празител

Je považován za jeden z nejúčinnějších a nejlepších prostředků od červů u koček, které přichází ve formě tablet nebo suspenze. Празител účinný při нематодах a цестодах, stejně jako při smíšené инвазиях těchto odčervení. Zabíjí červů v jakékoli fázi jejich vývoje, který je aktivně ničí jak dospělých jedinců, tak i jejich larvy.

Tento lék mnozí majitelé uplatňují nejen v léčbě vašeho domácího mazlíčka, ale i pro prevenci onemocnění гельминтозами (pokud v těle zvířete existují červi, po užití léku se dostanou s výkaly). Jak k léčbě, tak i v profylaktickým účelům Празител berou jednu tabletu na každých 4 kg kočku.

I přes to, že to je bylinný lék je považován za velmi bezpečný, a to má řadu kontraindikací.

READ  Jak užívat ricinový olej od parazitů s koňakem a jeho účinnost

Aplikace празитела je kontraindikováno:

 • vystavení vlivu ochuzeného kočky nebo mající infekční choroby;
 • котятам mladší než 20 dní;
 • těhotné a kojící kočky (bez speciálních pokynů veterináře).

Дирофен

Komplexní prostředek širokého spektra k vylučování červů u koček, které mají vysokou účinnost vylučování цестод a měchovci. Příjem léku se doporučuje během jídla v dávce 1 tableta na každých 5 kg hmotnosti domácího mazlíčka jednorázově. Дирофен nevyžaduje příjem projímadel, stejně jako pre-hladovky, jako některé jiné противопаразитарные léky. Při velkém počtu červů se doporučuje opakování recepce později 10 dní po první dávce.

K противопоказаниям léku patří věk koťata do tří týdnů, první polovina pro těhotné kočky, stejně jako individuální nesnášenlivost komponent Дирофена. Také se nedoporučuje příjem tablet oslabených zvířat z důvodu přenesené infekční nemoci a vyčerpání.

Поливеркан (cukrové kostky)

Vermifuge prostředek širokým spektrem působení, který je k dispozici ve formě cukrové kostky, který se před použitím rozpustí v malém množství vody. Pro léčebné účely Поливеркан dávají kočka dvakrát na polovině kostky s přestávkou v 10-12 dnů, v preventivní — ve stejném dávkování jednou za tři měsíce. Lék účinně zničit цестод a háďátek ve všech fázích života parazita.

Lék je kontraindikováno котятам mladší než měsíců věku a těhotné самкам bez ohledu na dobu trvání těhotenství. U některých zvířat může slavit, když krátká průjem, není třeba léčby a vede na vlastní pěst.

Каниквантел Plus

Efektivní антигельминтное prostředek proti oblých a plochých červů u koček, což je dost rychlý výsledek. Ničí трематод, цестод a měchovci na všech fázích vývoje (larvy a dospělí jedinci). Lék se vyrábí ve formě tablet, dávkování nichž se počítá na základě hmotnosti zvířete — jedna tableta na každých 10 jednotek Za správně vypočtené dávkování léků, nežádoucí účinky nevyvolává.

Doporučuje se, aby se Каниквантел Plus котятам do 21 dne отроду, stejně jako těhotné kočky, psy a zvířaty a individuální nesnášenlivostí látek ve složení tablety.

Диронет

Антигельминтик široké spektrum, od ve formě suspenze pro kočky. Má maso nebo rybí chuť pro usnadnění příjmu léků. Je účinný při нематодозах a цестодозах u zvířat. Přijetí tohoto противопаразитарного prostředky probíhá na základě hmotnosti kočky — 1 ml na každý kilogram hmotnosti zvířete jednorázově. Диронет můžete dát jako prevence гельминтозов v uvedené dávkování jednou za tři měsíce.

Диронет není používán pro koťata mladší než třítýdenní věku a těhotné ženy.

Профендер

Антигельминтик širokým spektrem působení. To představuje kapky pro kočky na холку. Na rozdíl od mnoha jiných léků se takové akce se vztahuje navenek a nanáší na místa těžko přístupná pro облизывания kočkou — na kůži mezi lopatky v oblasti krku, stejně jako se to dělá při použití prostředků proti blechám. Přípravek se vstřebává v průběhu dvou hodin, po uplynutí této doby v případě potřeby zvíře je možné umýt. Nanáší Профендер na kůži jednou jak pro léčbu, tak pro prevenci. Je důležité způsobit lék přesně na kůži, takže je třeba jemně posunout srst a pak kapat lék. Dávkování léků v závislosti na hmotnosti kočky je uvedena v návodu.

Профендер kontraindikován k použití u koťat mladších dvou měsíců, stejně jako u zvířat, kterým ještě nebylo hmotnosti do 0,5 jednotek

Je třeba používat žádné léky proti červů po prohlídce veterinářem, protože většina z léků nejsou vhodné pro oslabené zvíře nebo kočky s infekční chorobou. Vyšetření na veterinární klinice vám pomůže výrazně snížit pravděpodobnost vedlejších účinků a nepříjemných důsledků pro domácího mazlíčka.

READ  Гельминтокс: návod k použití od červů

Doporučuje se používat žádné глистогонные léky pouze po odstranění blech u koček, pokud jsou tyto paraziti jsou k dispozici.

Přípravky pro koťata

Koťata ne méně než dospělé kočky náchylné k nákaze odčervení. A pokud se dospělí jedinci mohou nakazit jen sami o sobě, že jí produkt, ve kterém jsou přítomny vejce červů, nebo порыться v zemi, kde je цисты parazitů, pak koťata mohou již narodit s гельминтозом. Většina léků, které jsou určeny pro pořádání антигельминтной terapie pro dospělé kočky, které nejsou vhodné pro koťata, proto je důležité si vybrat pouze speciální léky určené k léčbě malé děti.

Většinová противоглистных léků je určen pro kočky s třítýdenní nebo dokonce dvou měsíců věku. Ale dnes, farmaceutické společnosti vyrábějí speciální антигельминтики, které jsou určeny pro užívání malými koťaty. Jejich rysem je správně vybraná dávka účinné látky s ohledem na zvláštnosti koťata.

Efektivní a bezpečné lék od červů pro koťata, které je dost často používají — Празицид kejdy sladká. Tento lék pomáhá zbavit se jak na kulaté, tak na ploché červy třídy měchovci a цестод. V jeho složení jsou přítomny пирантел a празиквантел v povoleném dávkování, které jsou zaměřeny na zničení pláště parazita s následnou выведением s jejich výkaly. Přípravek se užívá při ranním krmení.

Se doporučuje konzultace s veterinárním lékařem před použitím léku.

Je důležité dodržovat dávkování všech противопаразитарных léků, které jsou uvedeny na obalu, nebo předepíše veterinář. Pouze při dodržení uvedených dávek nebude způsobena újma na zdraví domácího mazlíčka.

Jak správně dávat kočce tablet od červů?

Антигельминтные léky pro kočky jsou vyráběny v různých formách. Všechny léky je třeba dávat v ranní krmení — léčiva se lépe vstřebává nalačno (přičemž většina z moderních антигельминтиков nevyžadují zvláštní hladovky před přijetím léky). Také to pomáhá sledovat reakce zvířete na zakázku, prostředek a v případě potřeby poskytnout pomoc. Je důležité dodržovat uvedené dávkování se při užívání, aby se zabránilo předávkování.

Problémy mohou nastat s tím, jak se dostat domácího mazlíčka polykat léky. A je-li příjem suspenze obvykle není příčinou potíží, jak dát kočce pilulku od červů? Málo která kočka bude souhlasit jen jíst kterou pilulku, takže odborníci nabízejí několik účinných způsobů, jak:

 1. Napište pilulku kočky nebo oblíbenou pochoutkou domácího mazlíčka a dejte jíst. Nejčastěji takový jednoduchý způsob umožňuje oklamat kočku a ona jí všechny léky.
 2. Nakrájíme pilulku v jemně zrnitý prášek, smíchejte ho s vodou a umístěte výsledné směsi v injekční stříkačku bez jehly. Pevně drží zvíře влейте obsah stříkačky za tvář. Během procedury придерживайте tlamy, aby zvíře není schopen vyplivnout vodu s антигельминтиком.
 3. Усадите kočka na své kolena zády k břichu, aby se při pokusu utéct (mazlíček bude пятиться zpět), aby to u kočky nevyšlo. Jednou rukou jemně bez zbytečného tlaku разожмите čelisti domácího mazlíčka, z druhé ruky položte tabletu na jazyk. Pak zavřete kočce čelisti a opakovaně, ale bez надавливания, cévní mozková příhoda ji na krku od shora dolů. Takové akce způsobí, že глотательный reflex, a lék bude jíst.
READ  Léky na parazity v lidském těle: oblíbené přípravky

Pokud užívání pilulek způsobuje příliš velké potíže a dát lék zvířeti nefunguje, můžete použít suspenze (je snadnější míchat s krmiva diskrétně pro kočky) nebo cukrové kostky. A kapky na холку zbavit nutnosti nutit domácího mazlíčka jíst léky.

Jak jdou červi u koček?

Léčba červů neznamená vymizení parazitů uvnitř domácího mazlíčka. I když lék je zaměřen na osud гельминта v těle kočky, a ne jejich парализацию nebo zničení jeho vnější skořápka, s časem červi musí opustit tělo. Ještě před zahájením léčby hostitelé mohou objevit v calais domácího mazlíčka červy, že se stává signál pro naléhavé léčby. A po provedení глистогонной terapie v фекалиях určitě budou objeveny červi. Stojí za to si uvědomit, že při užívání některých léků paraziti jdou z kočky není mrtvý, a обездвиженными. Je důležité jemně odstranit výkaly a pečlivě dezinfikují zásobník vyhnout se re-zamoření (bez těchto postupů larvy гельминта mohou být znovu spolknuty pet).

Po ošetření domácího mazlíčka (příjem lék) červi jdou přirozeně spolu s následným výkaly. Aby všech dospělých jedinců parazita a jeho vejce, je často nutné opakovat příjem антигельминтика.

Co dělat, pokud se červi u koček během těhotenství?

Гельминтозы během těhotenství nebezpečné není jen samotné kočky, ale i její budoucí potomstvo, protože koťata se mohou narodit již mají. Proto je velmi důležité před plánovaným viskózní provádět preventivní příjem глистогонных léků. Pokud helminti zjištěna u již těhotné kočky, je třeba správně vybrat přípravek. Pro volbu léku proti гельминтозов v této situaci doporučujeme obrátit se na veterináře. Pokud taková možnost není, doporučuje se pečlivě prostudovat pokyny léků před přijetím.

Jako антигельминтики, jak Празител a Дирофен možné aplikovat ve druhé polovině těhotenství kočky, to znamená, že po dobu 35-40 dní. Můžete také použít противоглистный přípravek Профендер bez ohledu na dobu trvání těhotenství — to je k dispozici ve formě kapek na холку.

Napadení kočky s červy — problém je vážný, protože paraziti způsobují značné škody tělu domácího mazlíčka, a některé z nich mohou také zasáhnout člověka žijícího v blízkosti se zvířetem.

Proto je velmi důležité v co nejkratším čase pole nákazy provádět противогельминтную terapii schválenými léky v závislosti na věku a hmotnosti domácího mazlíčka. Aby se zabránilo infekci a chránit kočku a sebe od setkání s červy, je důležité včas provádět prevenci — jednou za tři měsíce dávat zvířeti uvedené v návodu догу глистогонного léku. Při dodržení těchto opatření se váš mazlíček bude zdravý a cítit se skvěle každý den.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00151 sec