Léky od červů a parazitů pro člověka širokého spektra akce

Problém глистных invaze patří k jedné z nejčastějších ze všech infekčních nemocí. Podle WHO гельминтозами (kontaminace s červy) každoročně onemocní jedna miliarda lidí. Ani jeden člověk na této planetě není imunní od toho, aby se napadení parazity. Farmaceutické firmy vydávají obrovské prostředky, aby naplnili trh léky od červů.

K dnešnímu dni, léky od červů a parazitů pro člověka jsou zastoupeny celou řadou léků. Každý z nich má své vlastní charakteristiky, použití, indikace, vedlejší účinky.

Přichází do lékárny, je potřeba vybrat přesně ten, který nejlépe pomůže a bude bezpečnější.

Sami s tím můžete a nemůžete zvládnout, proto není vhodné, aby противоглистные léky bez lékařského předpisu.

Léky od červů pro dospělé (dávkování, návod k použití)

Navzdory tomu, že mnoho léků od červů zdají stejné složení a mechanismu účinku, každý z nich má své vlastní funkce aplikace. A pokud z nějakého důvodu člověk nedokázal poradit se s lékařem před použitím finanční prostředky, pak je třeba pečlivě prostudovat návod k léku.

Je třeba poznamenat, že противоглистные léky lze užívat nejen pro léčbu, ale i pro prevenci. Pro to stačí dvakrát do roka, na jaře a na podzim (v intervalu 6 měsíců) přijmout preventivní dávku přípravku (uvedeno v návodu).

Пирантел

Nejvíce cenově dostupný přípravek.

Má vliv na nejčastější odčervení — pinworms, аскарид, анкилостом. Má zvláštní vlastnost — působí na dospělé jedince červů a jejich časné fázi vývoje. Na larvy vliv nemá. Proto lékaři doporučují až 10 dní po požití re pít léčebnou dávku léku. Přesně po takové době z larvy vyrostou dospělí jedinci. Vyrábí Пирантел ve formě suspenze (je povolen dětem od 6 měsíců) a ve formě tablet (děti mohou od 3 let). Tablety formy je třeba důkladně promýšlet.

Гельминтокс

Přípravek s léčivou látkou пирантел. Tak a indikace u něj podobné. Nezapomeňte, že při léčbě энтеробиоза (pinworms) Гельминтокс je třeba vzít všechny členy rodiny.

Napadení červy dochází nepozorovaně a bez příznaků. Také v období terapie je třeba dodržovat pravidla hygieny — umýt ruce důkladně s mýdlem a vodou, se dotknout rukama rozkroku, měnit ložní a нательное prádlo denně. Pro prevenci opakovaných infekcí острицами výrobci doporučují opakovat příjem drogy přes 21 den. V případě, že pacient má onemocnění jater, o tom je třeba informovat lékaře, nahradí lék na druhé.

Декарис

Hlavní působící látky левамизол má stejné spektrum účinku jako пирантел. Zajímavý je mechanismus účinku přípravku. Декарис paralyzuje dospělých červů, a oni jdou ven z těla člověka v prakticky nezměněné.

Tablety Декариса povolena od 3 let. Pokud je to nutné re-vzít dávku léku (při zbytkové jevů гельминтоза), pak je lepší to udělat prostřednictvím 1-2 týdny. Během příjmu Декариса a den poté, co nesmíte konzumovat alkoholické nápoje. Lidem s postižením práci jater a ledvin se nedoporučuje brát léky, левамизола.

READ  Léčba chlamydie v domácích podmínkách lidovými prostředky u mužů a žen

Албендазол

Nejvíce obyčejný lék na základě албендазола — Зентел.

Je to tablet od červů pro osobu širokým spektrem působení. Kromě аскаридоза, энтеробиоза a анкилостомоза, je jimi možné léčit лямблиоз, эхинококкоз, описторхоз. Tento lék je nejúčinnější má destruktivní vliv na larvy červů.

I přes šíři svých činností, existuje omezení při používání přípravku:

 1. Při léčbě Албендазолом třeba sledovat fungování jater, zejména u osob s poruchami v práci tohoto orgánu.
 2. Sledovat složení krve. Албендазол může způsobit лейкопению (snížení počtu bílých krvinek). V tomto případě je příjem léku je třeba zrušit.
 3. Přípravek nelze užívat při těhotenství. Před zahájením léčby žena potřebuje provést test na těhotenství a v období užívání léku dodržovat pravidla antikoncepce. Je prokázáno тератогенное akce Албендазола — to způsobuje malformace kostry plodu.

Вермокс

Léčivou látkou tohoto přípravku je mebendazole. To účinně bojuje se všemi kulatými červy-parazity člověka. Rysem Вермокса je to, že působí přímo ve střevě, brání výživě гельминта a to vedlo k jeho odbourávání.

Вермокс patří k jedním z nejbezpečnějších léků. Z nežádoucích účinků nejvíce časté jsou bolesti břicha a průjem. Přípravek je třeba s opatrností užívat s Метронидазолом, protože může dojít k sekundární reakce v podobě syndromu Stevens-Johnson.

Při энтеробиозе dost jednorázové požití léku (po 1-2 týdnech zopakovat). Při napadení jinými kulatými červy v průběhu léčby zvyšuje na 3 dny. Děti přípravek lze užívat s dva roky věku.

Вормил

Nejjasnější zástupce ze skupiny албендазолов. Rysem Вормила je to, že působí nejen na střevní formy červů, ale i na textilních parazity (giardia, токсоплазмы, эхинококк). Účinně bojuje jako s dospělými jedinci, larvy a jejich vejce.

Vyrábí lék ve formě žvýkací tablety, hotové suspenze v lahvičkách a ve formě prášku pro přípravu suspenze. Tablety jsou povoleny od věku dva, suspenze roku. V závislosti na tom, jak se parazit dostal infekci pacient, Вормил pijí od 1-3 dnů před 20-28 dní (doba recepce je podrobně popsáno v pokynech).

Немозол

Jeden z analogů Вормила s identickým léčivou látkou — албендазолом. Široké spektrum účinků léků této skupiny je možno užívat při napadení několika druhy parazitů. Немозол bojuje jak s kulatými červy, ploché, tak i jejich larvy a vajíčka.

Stejně jako všechny алюбендазолы povolen dětem od 2 let, суспензию můžete využít od 1 roku. V případě delší léčby (více než 3 dny) je třeba sledovat složení krve — албендазол může vést k цитопении (snížení počtu krevních buněk). Také je třeba sledovat funkce jater a ledvin.

Kejdy od červů

Přípravky od červů ve formě suspenze mají řadu výhod před таблетированными formami.

 1. Tekutý lék snadněji polykat. Tato vlastnost se používá v pediatrické praxi, kdy děti těžko stravitelné a polykat velké tablety. Stejně jako při léčbě starých lidí, když u těch oslabena глотательный reflex nebo snížen svalový tonus hltanu a jícnu. Суспензию mohou užívat i dospělí, u nichž se silně rozvíjí dávivý reflex a je pro ně těžké spolknout pilulku.
 2. Jednodušší zvednout dávku. Množství potřebné látky se vypočítá podle hmotnosti pacienta, a to zejména u dětí. Суспензию jednodušší rozdělit na миллилитры, než pilulky na миллиграммы.
 3. Příjemnou chuť. Téměř všechny suspenze od červů mají sladkou ovocnou chuť.
READ  Efektivní противоглистные přípravky pro osobu široké spektrum

Z výše uvedených léků medikamentózní forma ve formě suspenze je u Пирантела, Гельминтокса, Албендазола, Вормила, Немозола.

Léky v kapkách

Противогельминтные finanční prostředky ve formě kapek jsou uvedeny pouze rostlinnými přípravky. To je způsobeno tím, že všechny chemické prostředky proti parazitům dost toxické pro lidský organismus, proto je velmi důležité snížit na minimum jejich biologická dostupnost (zavedení do krevního oběhu). Ve formě tablet a suspenze dosáhnout jednodušší. Medikamentózní forma ve formě kapek je dosaženo tím, rozpouštění léčivé látky v kapalné prostředí. A pro tuto látku je třeba расщепить malých částic, respektive biologickou dostupnost a toxicitu přípravku se zvýší. Rostlinné látky mají takové toxicity, a proto se vyrábí ve formě kapek.

Kapky mají několik výhod oproti jinými léčivými formami:

 • Rychleji absorbovány. Typicky, tyto léky jsou vyrobeny na vodní bázi, dobře absorbovány v zažívacím traktu, a začít rychle jednat.
 • V jednom přípravku větší množství složek. Tak, v některých kapkách může být až 10-12 rostlinných extraktů a jiné.
 • Rozdělení léčivých látek do minimálních rozměrů. To je způsobeno vlastnostmi výrobu kapek. Lék lze расщепить až po jemné částice, která dává vyšší всасываемость léku.

Přípravky od červů pro děti

Děti jsou nejčastěji náchylné k infekci s červy. Dokonce i novorozenci není imunní od toho, aby se nakazit parazity. Ale složitost je v tom, že přípravky pro léčbu červů jsou povoleny pouze 6 měsíců. Proto se lékaři zaměřují na prevenci глистных, doporučil brát léky dvakrát ročně všem členům rodiny a zvířat. To bude chránit dítě před infekcí nežádoucími parazity.

Pokud přesto napadení došlo, pak je třeba pít léčebné dávky léků. Pro děti používají suspenze a kapky od červů. Prášky taky povoleny, ale s 2-3 let věku.

Suspenze od červů pro děti

 • Вормил phyto. To je komplexní bylinný přípravek, který obsahuje 13 léčivých rostlin. Je povolen dětem od 3 let. Kromě противоглистного akce, přípravek posiluje imunitu a staví práci trávicího traktu. Kurz prostředkem léčby — 1 měsíc. Může určené jak pro léčbu, tak pro prevenci.
READ  Analýza krve na červi: svědectví, pravidla výběru materiálu, dekódování výsledky

 • Гельмонет. Je to jemně působící bylinný přípravek. Lze jej brát jako biologicky aktivní doplněk v období, kdy helminti opustili tělo dítěte. Гельмонет podporovat gastrointestinální trakt, aniž by došlo k poškození jeho sliznici, наладит práci jater a odliv žluči. To vše pomůže rychleji se vyrovnat s tím интоксикацией, která vznikla při infekci s červy.

Léky v kapkách

I přes to, že tyto bylinné léky, mají řadu kontraindikací. Před použitím některého z nich je třeba se poradit s dětským lékařem.

 • Антиглист Forte. Ve svém složení obsahuje pelyněk a пижму, které destruktivní vliv na červi. Zeměžluč snižuje intoxikace v těle, a крушина a heřmánek налаживают práci trávicího traktu. Přípravek je možno užívat v průběhu měsíce jak pro léčbu, tak pro prevenci. Podle návodu Антиглист Forte má vliv na všechny druhy červů.

 • Гельмифорт — přípravek na bázi extraktů z rostlin. Kromě противоглистного účinek, čistí ledviny od parazitů, ale celý organismus od toxinů. Dětem je třeba brát 5 kapek dvakrát denně každý den v průběhu měsíce.

 

Co mohou těhotné a kojící matky?

Ani jeden z výše uvedených léků není povolen během těhotenství nebo kojení. Kromě toho, pokud existuje silná potřeba v recepci противоглистного prostředky kojící prsa ženě, se řeší otázka o pokračování krmení. Těhotné a kojící matky povolen jen lidový lék boj s červy. Před použitím každého z nich je třeba se poradit s gynekologem.

Dobrý противоглистным efekt má kůra granátového jablka. V ní jsou obsaženy zvláštní alkaloidy, které destruktivní vliv na červů. Kůra zralé ovoce (50 g), je třeba na suché, brousit v mixéru, zalijeme 400 ml vařící vody a trvat po dobu šesti hodin. Poté dusíme do té doby, dokud objem se sníží na polovinu. Zbývajících 200 ml je třeba pít malými doušky v průběhu hodiny, poté po půl hodině je třeba vzít projímadlo prostředek. V průběhu tří hodin, musí поголодать, a pak dát almužnu klystýr.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00090 sec