Který lékař léčí od parazitů: паразитолог nebo gastroenterolog

Infekce s červy se vyskytuje nejen u dětí, je docela běžné onemocnění a u dospělých. První příznaky by měly upozornit, ale zapojit self-léčit není třeba, stojí za to naléhavě apelovat do nemocnice. Mnozí pacienti nevědí, jaký lékař léčí od červů a parazitů.

Diagnostika

Nakazit se parazity člověka je poměrně jednoduché, a diagnostikovat jejich přítomnost vyžadovat mnoho analýz a konzultací. Симптоматика napadení může být různorodé, a tak rozpoznat injection je dost obtížné.

Je třeba ihned konzultovat s terapeutem. To se provede kontrola, уточнит, jaké jsou příznaky obtěžovat pacienta, a poté předepsat absolvování testů, na jejichž výsledky, které lékař sdělí, k jakému odborníkovi se obrátit pro léčbu глистной parazitární onemocnění.

Kdy se obrátit na lékaře

Existuje řada příznaků, podle kterých se určuje глистная инвазия. Při odhalování jednoho z nich nebo více třeba navštívit lékaře:

 1. Plynatost nebo nadýmání;
 2. Časté stolice;
 3. Projev alergické reakce na kůži (vyrážka, svědění nebo zarudnutí);
 4. Bolesti svalů;
 5. Rychlá únava, slabost;
 6. Snížená chuť k jídlu;
 7. Bolesti v oblasti pravého подреберья;
 8. U dětí došlo k svědění v oblasti análního otvoru, to je zesílen v noci.

Při výskytu těchto příznaků, stojí za to projít všechny potřebné testy.

Lékař, ošetřující od parazitů

Léčí parazitů hned několik lékařů, ale specializuje se pouze jeden. Nejčastěji léčbou se zabývá паразитолог-инфекционист. Ale ve většině veřejných klinik takový lékař chybí.

Po absolvování všech vyšetření, lékař odešle pacienta k паразитологу nebo гастроэнтерологу.

V okresních lékaři ‘ úřady, kde je úroveň infekce pacientů je mnohem více, než v městských nemocnicích, léčbou se zabývá lékař, který se nazývá gastroenterolog. Tento lékař vystavuje standardní léky, jak se zbavit červů. Ale vzhledem k tomu, že tento lékař se zabývá léčbou zažívacího ústrojí, lepší hledat паразитолога. Узконаправленный specialista vám předepíše individuální léčbu, která bude mnohem efektivnější.

READ  Onemocnění z parazitů | Избавитсья od parazitů a иглистов

Pro ty, kdo se poprvé setká s detekcí a nutností léčby červů, je důležité obrátit se na грамотному odborníka. Koneckonců, od toho jak rychle bude poskytnuta lékařská pomoc k dispozici, závisí na trvání a účinnost léčby.

Potřebné testy

Pro detekci nemoci a určení léčby, pacient musí podstoupit řadu testů:

 • Krevní testy (klinické). Při napadení parazity v krvi pacienta se ukázalo, vysoký obsah eozinofilů. Ale dříve, než dělat závěry, stojí za to si připomenout, že tyto jednotné prvky vyskytují při nejrůznějších аллергиях.
 • Analýza výkalů. Tato studie ukáže přítomnost nebo nepřítomnost vajíček červů. Je určen všem pacientům, u nichž existuje podezření na přítomnost v těle parazitů.
 • Imunoanalýzou v krvi. Průzkum pomůže identifikovat protilátky proti antigenům паразитирующих červů, je určen pro počáteční staly infekci.
 • Instrumentální vyšetření. Existují případy, kdy paraziti urovnat ve vnitřních orgánech člověka. Pro diagnostiku platí фиброгастродуоденоскопия, rentgen plic a ULTRAZVUK orgánů břišní dutiny.

Pokud v těle odhalil červi, je třeba hledat dobrého odborníka.

Léčba červů

Léčit toto onemocnění, předepisované léky v závislosti na celkovém stavu pacienta a odrůdy odčervení. Dnes existuje mnoho глистогонных léků, jehož účinnost je prokázána v praxi. Lékař by měl předepsat správné léčby, sami to dělat nemusí. Mohou mít řadu kontraindikací a vedlejší účinky, takže jejich použití je možné pouze podle návodu lékaře.

Pokud je onemocnění odhaleno u dítěte, je v době léčby by měl přestat do školy nebo školky aby se předešlo infekci dalších dětí. Kromě toho je nutné okamžitě zjistit, k jakému lékaři se obrátit s touto otázkou. Pokud je onemocnění odhaleno u dospělého, je třeba přidělit samostatný nádobí, a pokusit se snížit kontakt se zdravými lidmi.

Preventivní opatření

Pro prevenci infekce гельминтами, je třeba důkladně umýt ruce, zeleninu a ovoce. Dělat správné vaření potravin, při konzumaci jíst maso, to stojí za to ujistit se v tom, že jídlo uplynulo dostatečné tepelné zpracování. Milovníci konzervovaného a solené ryby stojí za to přehodnotit své preference, protože je v ní vypořádat paraziti jsou nebezpečné pro člověka. V přítomnosti domácích zvířat, je třeba pravidelně provádět prevenci гельминтоза a při napadení včas ji léčit.

READ  Je možné mít sex při хламидиозе?

Video

MAXCACHE: 0.39MB/0.00154 sec