Je možné dát Пирантел pro prevenci dětem a jaká by měla být dávka

Předepisují zda Пирантел dětem?

Пирантел, jako preventivní lék dětem předepisují nejčastěji. Jeho mechanismus účinku, ve srovnání s ostatními moderními антигельминтными prostředky, více měkký a bezpečný, takže droga se doporučuje pro prevenci nebo léčbu dítěte.

Пирантел pro prevenci přiřazen dětem ve věku od 6 měsíců. Děti mladší tohoto věku Пирантел je kontraindikováno, protože reakce dětského organismu na tento lék může být nepředvídatelné a mít za sebou následky, které mají negativní dopad na zdraví malého muže.

Obecná charakteristika přípravku

Пирантел – to антигельминтный přípravek, jehož složení je zahrnuta aktivní látka пирантела памоат. Poté, co se dostal na dětský organismus Пирантел má паралитическое účinky na neuromuskulární systém parazity a zbavuje je jejich schopnost se množit a pohybovat se. Během dne обездвиженные helminti ven z těla přirozenou cestou spolu s výkaly.

Velká část léku se vyloučí z těla během dnů po požití. To umožňuje snížit na minimum riziko intoxikace organismu a výskytu nežádoucích účinků.

Indikace a forma vydání

Účinek léku je zaměřena na zneškodnění nejoblíbenějších druhů červů, které způsobují tyto nemoci:

  • Ascariasis;
  • Enterobiasis;
  • Анкилостомоз;
  • Некатороз;

Jako preventivní opatření Пирантел je přiřazen v případě zvýšení rizika nákazy, když je dítě v kontaktu s infikovanými zvířaty nebo lidmi, nebo často porušují pravidla osobní hygieny.

Přípravek je k dispozici ve 2 formách:

  • kejdy žluté barvy, má příjemnou vůni a je vyroben v пузырьках na 5 ml, 10 ml a 15 ml;
  • tablety žluté barvy, kruhového tvaru a poměrně velké velikosti se vyrábí ve 2-x дозировках na 0,125 g a 0,25 gg

To poskytuje komfort použití lék prakticky v každém věku. Obě formy léku jsou stejně účinné, ale při prevenci глистной parazitární onemocnění u dětí se častěji používají суспензию.

Kontraindikace k použití a vedlejší účinky

Brát s maximální opatrností při užívání léků je nutné během těhotenství, laktace nebo přítomnosti alergie na složek léku. Při prevenci гельминтоза v dětském věku Пирантел je kontraindikován dětem s poruchou ledvin. To противопоказание vysvětluje tím, že bylinný lék je částečně metabolizován v játrech a má na ni další zátěž.

READ  Je možné brát пирантел při kojení?

Klinické studie tvrdí, že přípravek má minimální počet vedlejších akcí, a pokud se projevuje, pak mají слабовыраженный a krátkodobý charakter. K hlavním nežádoucím účinkům od přijetí léku patří bolest hlavy, závratě, špatný spánek, nevolnost nebo zvracení, Vedlejší účinky jsou eliminovány pomocí проносных prostředků a vymývání žaludku.

Výpočet preventivní dávky Пирантела pro děti a schéma užívání léku

Preventivní dávka léku se vypočítá individuálně a závisí na hmotnosti a věku dítěte. Výuka zahrnuje takové dávkování:

  • Ve věku od 6 měsíců do 2 let by měly přijmout 125 mg léku;
  • Dítě věkem od 2 do 6 let lékaři doporučují příjem léku ve výši 250 mg;
  • Ve věku od 6 do 12 let je indikována dávka ve výši 500 mg;
  • Pokud je dítě starší 12 let a hmotnosti jeho těla méně než 75 kg, je přiřazena dávka ve výši 750 mg, a pokud hmotnost přesahuje 75 kg, pak se dávka bude činit 1 roce

Lék je přijato dítě jeden-čas poplatek, bez ohledu na čas příjmu potravy a bez nutnosti dodržování diety. Frekvence provádění prevence závisí na tom, jak vysoká je pravděpodobnost глистной parazitární onemocnění.

Pokud dítě navštěvuje školku či školu, v nichž byly zjištěny případy infekce s červy, pak preventivní opatření je vhodné provádět 2 krát ročně. Nejčastěji je lék předepsán pro děti na jaře a na podzim. Prevence se provádí bez výjimky, pokud u jednoho z členů rodiny, byly nalezeny helminti. Stejně tak, pokud dítě dříve prošel průběh léčby Пирантелом, lék je třeba znovu vzít přes 2 týdny jako prevence.

V ostatních případech je žádoucí provést preventivní opatření musí posoudit specialista. Je třeba provést diagnostiku přítomnosti pohlavně odčervení nebo jejich larvy v těle dítěte, a pokud jsou přítomny v фекалиях, pak je přiřazen příjem drogy léku.

READ  Парагонимоз muže: příčiny, příznaky, diagnostika a léčba

Funkce prevence Пирантелом u dětí

I přes to, že složení tohoto léky patří látky, které se vyznačují nízkou úrovní toxicity a zřídka způsobují nežádoucí vedlejší účinky, stojí za to si uvědomit, o tom, že Пирантел patří ke skupině syntetických drog. Nedodržení dávkování nebo odchylka od doporučení lékaře mohou vést k negativním důsledkům.

Přípravek prakticky není абсорбируется v trávicím traktu dítěte, a jeho hlavní část vyjde v nezměněné podobě s каловыми masami. Malá část léku vychází z těla spolu s močí, proto pokud se u dítěte již dříve byly pozorovány problémy s ledvinami – je nutné zvážit všechna rizika a posoudit škody, které lék může způsobit tělu.

Při užívání přípravku není třeba pít проносные prostředky, protože přispívají k rychlému vylučování Пирантела z těla, takže účinnost prevence může být snížena. Pokud dítě bere nějaké léky, je třeba vzít v úvahu jejich interakce s Пирантелом, protože mohou buď neutralizovat navzájem, buď změnit mechanismus jejich akce a způsobit neočekávané reakce dětského organismu.

Při provádění prevence гельминтоза u dětí se nejčastěji používají léky ve formě suspenze. Prostředek má příjemnou vůni a dítě snazší spolknout. V případě používání léků ve formě tablet, je třeba se zředí jakýmkoliv způsobem, nebo jednoduše stravitelné a zapít vodou.

Při prevenci lék je třeba vyloučit možné riziko nákazy, takže si prevencí гельминтоза nejen u dítěte, ale i u všech členů rodiny a domácích zvířat.

Dětský organismus je citlivý na jakékoli léky, takže buďte opatrní při použití Пирантела. Prevence nezpůsobí negativní vlivy na zdraví dítěte, a to bude dávat pozitivní výsledek pouze v tom případě, pokud bude pozorovány správné schéma užívání léku, který vám pomůže sestavit lékař.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00149 sec