Jak vytáhnout аскарид u dospělých. Jaké zvolit prášky a kdy je možné uchýlit se k lidovým prostředkům

Všelijaké parazity, покушающихся na naše zdraví, je velmi mnoho. Některé se vyskytují na každém kroku, na dalších je třeba hledat, a s třetími lze poznat, jen chystáte se do exotické země. Vědět o základních způsobech infekce s červy, samozřejmě, nutné, ale větší část těchto znalostí použít, nikdy nebudete muset. Vzácnou výjimkou jsou uvedeny nejběžnější typy červů. K takovým patří, například, аскарид.

Náhodou подселить tohoto souseda do svého střeva může každý, proto je důležité vědět, jaké jsou příznaky infekce, jako helminti působí na organismus a jak se zobrazí škrkavka u dospělých. Bohužel, obvykle o глистах lidé vědí do стыдного málo, protože o problému, není příliš zvykem mluvit nahlas. A to často vede k самолечению a vyplývající z ní komplikacím.

Co je ascariasis. Cesty nákazy člověka

Škrkavka je parazitární červi, kteří se živí na glukózu a užitečné látky ve střevě svého pána. Jeden jedinec od pronikání do těla, žije v něm asi rok, během kterého prochází složitou cestou vývoje.

Dostane tento глист na lidský organismus pouze prostřednictvím úst, že ještě ve vajíčku. Spadá do jícnu, žaludku a dále do tenkého střeva, ztráty na cestě vrstva za vrstvou shell vejce. Na místě určení, larva стряхивает posledních «скорлупки» a pokud rozměry umožňují, протискивается skrz střevní stěnu do krevního systému. Jeho cílem je v této fázi vývoje — lehké, kam to padá, pohybující se s proudem krve přes játra a srdce. Tady подрастающая аскарида je nasycený kyslíkem, dráždí průdušky a vyvolává u dopravce kašel. S proudem vzduchu larvy rychle opouštějí plíce, dostanou do ústní dutiny, проглатываются a opět sestoupí do tenkého střeva. Nyní, poté, co se celý cyklus migrace, oni dosáhnou sexuální zralosti a jsou schopné produkovat potomstvo.

Popsaných paraziti jsou typické геогельминтами, tj. jejich vajíčka se vyvíjejí v půdě. Tedy všechny cesty infekce: přímý nebo následné kontakt s půdou, pískem, špinavé ruce. Kde konkrétně mohou být vejce аскарид?

 1. V půdě.
 2. Na trávě, křoví.
 3. Na zelenině, ovoce, zeleniny, rostoucích na zemi.
 4. Na zvířecí chlupy, nohy hmyzu.
 5. Na horní oblečení a tak dále

Потрогав rukou předměty, na nichž jsou vejce odčervení a po поднеся je k ústům, můžete přenos parazitů do vašeho zažívacího traktu.

Dále, případ pro malé — odpověď ochranných sil organismu. Škrkavka dovedně skrývají na imunitní systém a proto se často nerušeně projít celý cyklus migrace a usadit se ve střevech.

 1. Аскаридозом nelze nakazit při komunikaci s infikovaným člověkem, protože propuštěn s výkaly, vejce není инвазивны. V přirozených tělních tekutin tyto paraziti nejsou zjištěny.
 2. U аскарид ne zprostředkujících hostitelů, protože tímto typem гельминтоза nelze se nakazit tím, že jí maso, ryby, korýši.
 3. Zvířata nejsou pány lidské аскарид, protože nejsou schopny infikovat člověka nebo onemocnět sami.

Příznaky аскаридоза u dospělých

Несильная инвазия ve zdravém těle může probíhat zcela bez příznaků a skončí самоизлечением po smrti parazitů. Ale čím slabší tělo a více červů, tím jasnější projevy onemocnění, těžší než její důsledky.

V první fázi, kdy larvy migrují na кровотоку, příznaky onemocnění mohou pocházet od orgánů, přes které helminti se pohybují v tranzitu. Když škrkavka se ocitnou v plicích, vznikají stavy, podobné nachlazení:

 • kašel (suchý nebo s sputa);
 • malé zvýšení teploty;
 • dermatologické reakce;
 • tachykardie.
READ  Testy na červi v domácích podmínkách

Po návratu do střeva, повзрослевшие jedinci vyvolat následující příznaky:

 • střevní poruchy;
 • alergické reakce;
 • bolestivé pocity různé intenzity;
 • porušení chuti k jídlu;
 • snížení imunity;
 • neurologické poruchy;
 • intoxikace.

Škrkavka někdy jsou příčinou zánětlivých procesů v аппендиксе, jater, žlučníku. Intenzivní инвазия často vede k ucpání střevního lumen гельминтами, o čemž svědčí časté zácpa, proložené záchvaty průjmu, a poté, co — nedostatek stolice, bolesti břicha. Když аскаридам stísněné, mohou se posunout výše v dýchacích cestách. To téměř vždy vede k dušení a smrt pacienta.

Tablet od аскарид dospělým

Ascariasis mimo jiné глистных, je jedním z nejvíce snadno diagnostikovaných. V části léčby je obvykle nevznikají komplikace, pokud onemocnění bylo odhaleno až do vzniku nežádoucích účinků. Někteří vychytralí helminti jsou citlivé k jednomu-dvěma lékům, škrkavka stejný ukázala se ukázaly jako bytosti хиленькими, zničit nichž lze většinou противогельминтных prostředků.

Пирантел

Užívá lék na základě stejnojmenného platného látky. Přijata-čas poplatek, ve výši 10 mg/jednotek

Nejvíce šetrnou prostředek. Může být použita k léčbě аскаридоза u malých dětí, kterým ještě není naplněn rok. Dospělým je přiřazen jen zřídka, obvykle při slabé инвазиях nebo противопоказаниях k tomu, že příjem jiných léků. S intenzivní гельминтозом prostředek je málo účinný.

Вермокс

Platný látka tohoto léku mebendazole. Je nejvíce nebezpečný pro аскарид a většinu kulatých odčervení.

Lék je zakázáno k použití během těhotenství. Se užívá při léčbě аскаридоза na tabletu dvakrát denně v průběhu 3 dní.

Пиперазин

Узконаправленное prostředek se stejným léčivou látkou. Jeho cílová skupina — roupy a škrkavka, ale většina lidí v průběhu života s ostatními гельминтами setkat a není nutné. Hlavní výhodou Пиперазина v tom, že jeho přípustné užívat v období těhotenství (po konzultaci s lékařem).

Průběh léčby prostředkem je dva dny, během nichž se užívá jednu tabletu před jídlem dvakrát denně.

Декарис

Přípravek, ve kterém základ aktivní látka левамизол. Na аскарид působí slabší, než mebendazole, ale s инвазией střední intenzity zvládnout bez problémů. Neničí další odčervení (kromě анкилостом), proto nemůže být použit při terapii smíšené invaze.

Pro léčbu аскаридоза dospělým ukazuje jednorázový příjem jedné tablety.

Вормил

Aktivní látka tohoto противогельминтного prostředky альбендазол. Pro účinnost není horší než léky na základě мебендазола, ale má poměrně velký okruh vedlejších akce. Nicméně, pro léčbu аскаридоза u zdravých pacientů, lékaři nejčastěji uchylují právě k této metody.

Dospělým lidem s глистной инвазией uveden příjem jedné tablety od аскарид denně. Doba trvání terapeutického kurzu určuje lékař (obvykle 3-5 dnů).

Lidové prostředky od аскарид

Helminti se objevily ještě včera. Je snadné si představit, že před sto lety ascariasis byl stoupající problém, který léčili kdo, za co горазд. Dnešní syntetická prostředky proti červů řeší úkol jedné таблеткой. Ale moudrost předků a přírodních sil stále nejsou rozdány pozice a pro mnohé zůstávají více preferovanou volbou před аптечными léky.

Nemá smysl popírat, že аскаридам líbí zdaleka není vše, co jíme, ale pamatujte si, že uchýlit se k самолечению je možné pouze v případě slabé napadení.

Pokud vám je indikována operace pro odstranění клубка odčervení, перекрывшего střevní lumen, pít pelyněk, заедая česnekem, pozdní a velmi nebezpečné.

READ  Kde žijí giardia v těle člověka?

Takže, výstup škrkavka u dospělých lidových prostředků, pouze po zvážení všech pro a proti. Pamatujte si, že přírodní léky na rostlinné bázi jsou dobré, ale dávkování budete muset určovat «na oko», ale o možných nežádoucích účincích se lze jen dohadovat.

Recepty s česnekem

Česnek, asi jeden z nejstarších prostředků proti odčervení. To má každý na dosah ruky, není třeba složité pre-zpracování, navíc pomáhá bojovat s viry.

Proti аскарид se stejnou účinností česnek může být použit jak v čisté formě, tak i na složení nápojů a klystýr. Jíst česnek může denně, ale ne více než 3-4 зубков.

Pro přípravu léky proti červů ujít přes чеснодавилку pár jazýčků česneku, výsledná kaše проварите v mléce, pijte dvě lžičky ráno a před spaním.

Dýňová semínka

Brát je přírodní противоглистное prostředek musí se zelenou tenkou slupkou. Můžete jíst slunečnicová semínka, prostě pre-jejich, подсушив, nebo tím, že je z nich prášek v mlýnek na kávu.

Подсушенные semínka jedí podle 25 kusů čtyři krát denně, zapít přes hodinu ricinového oleje. Prášek použití na čajové lžičce.

Hřebíček

Je to orientální koření, které lze zakoupit v každém obchodě. Vezměte několik poupat, nakrájíme je v mlýnek na kávu. Nekupujte hřebíček v konečném prášku — je pravděpodobné, že v této podobě to je již dávno, a proto ztratil všechny užitečné vlastnosti.

Hotový prášek lze přidávat do jídla jako koření nebo brát na špičku nože denně. Buďte opatrní, nadechněte se náhodou гвоздичный prášek. Aby se tomu zabránilo, je možné je chovat hotový prostředek před užíváním v čisté vodě.

Recepty s пижмой

Ze všech bylin, účinných v boji s červy, je možné dělat odvary nebo infuze. Ale je lepší nevystavovat rostliny delší tepelné zpracování a vařit prostředky přínosné. Podle možnosti jsou prostě измельчайте suché poplatky správných bylin a jíst, zapít vodou.

Stejným způsobem můžete přijímat a пижму. Suchý prášek lžičky denně je dost. Bude vyhovovat a odvary, jako монокомпонентные, tak i s jinými bylinami, které глистогонными vlastnosti (pelyněk, чистотел, девясил, jmelí, kterou řebříčku, atd.)

Recepty s heřmánkem

Odvary, lékárny heřmánek pít, samozřejmě, mnohem hezčí, než prostředky z hořkých bylin, ale efekt bude odpovídající. Ale tato bylina nemá žádné kontraindikace, гипоаллергенно a může být použit jako prostředek proti střevním parazitům, dokonce i u malých dětí.

Dospělým stejné doufat, že se na tento roztomilý květina není to stojí za to. Ale jako příbuzné terapie, baňkování, zánětlivých procesů ve střevě a obnovit mikroflóru, heřmánek muset jako nelze mimochodem.

Recepty s полынью

Vývar pelyněk v kombinaci s jinými bylinami mohou být konzumovány ve formě nápojů nebo klystýr. Nejoblíbenější jsou tzv. тройчатки — pitné tinktury ze tří složek (například, vratiče obecného, pelyněk, hřebíček).

READ  Šampon na vši: jak učinit správné rozhodnutí

Prášek ze suché pelyněk je možné použít v různých programech. Například, vzít nárazové dávce najednou (po půl čajové lžičky 6 krát denně), a poté, snížit počet recepce. Nebo naopak, aby se zvýšila hodnota jídel denně, od jedné čajové lžičky.

Silným prostředkem je považován za полынная tinktura na vodky. Lžíce pelyňku настаивается na pět ложках vodky v průběhu týdne. Užívá lék na 15 kapek ráno a večer.

Recepty klystýr

Klystýr můžete použít jako self-terapie, ale nejlepší efekt bude dosaženo při komplexním přístupu—, že pije odvary jako pití ráno a během dne, a klystýr před spaním.

Když избавляемся od аскарид doma, dělat klystýr z tinktur, které obsahují alkohol, a z příliš koncentrované odvary. V zásadě, můžete si vzít jako klystýr bujóny všech bylin, které jsou aplikovány perorálně, ale je lepší pro tyto účely použít česnek mléko, некрепкий infuze vratiče obecného, nebo pelyněk, содовый roztok.

Prevence аскаридоза

V lidském těle není vyráběn imunitu proti аскарид nebo další odčervení.

Proto, пролечив гельминтоз dnes, nikdo není imunní vůči re-zamoření již druhý den. Jako by výrobci léků sebevětší, léky od аскарид nelze nazvat absolutně neškodné a jejich časté užívání netěší játra. Z tohoto důvodu, aby se uchýlit k léčbě, je lepší pokusit se zabránilo infekci аскаридозом, držet se těchto pravidel:

 1. Ruce by měly být čisté! Pokud špinavé ruce, pak se držet je pryč ode úst.
 2. Rostlinné produkty nabízené ke spotřebě, taky, musí být umyty.
 3. Zvířata nejsou schopny přímou cestou infikovat člověka аскаридозом, ale mohou přenášet na vlny a vzápětí vejce odčervení. Umyjte si ruce po komunikaci s čtyři-legged přáteli.
 4. Жужжащая moucha — to není jen příležitost pro vaše rozhořčení, ale i doprava pro vejce аскарид. Přijměte opatření, aby v domě nebylo hmyz.
 5. Piknik — to je skvělé. Ale snažte se zabránit kontaktu potravin s pískem, půdou.
 6. Vezměte ve zvyku alespoň jednou za půl roku darovat cal pro detekci zamoření.
 7. Posilujte imunitu: jíst správně, spát dost, se zabývá sportem, jezte vitamíny, nespouštějte chronické onemocnění.

Příčinou komplikací аскаридоза je obvykle neochota navštívit lékaře s «hloupým» příznaky. Ale každý nepohodlí je již důvodem k návštěvě lékaře. Dopřejte svému zdraví zodpovědně, protože většina гельминтозов snadno léčitelné v raných fázích, ale může se stát velkým problémem, pokud vyloučit situaci ponechat náhodě.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00089 sec