Jak účtovat škrábání na enterobiasis u dospělých a dětí

Глистные parazitární onemocnění často překvapí lidi. Покрасневшая раздраженная kůže kolem řitního otvoru a нестерпимый svědění — příznaky, ukazující na pronikání škrkavky ve střevě.

Zajistit přítomnost parazitů, pomáhá vyšetřování tkání v okolí řitního otvoru. Vzorek патогенной mikroflóru u dětí dostanou tak, jak berou na škrábání na enterobiasis u dospělých.

Když dělají stěr na яйцеглист

Analýza identifikovat pinworms přiřazen k lidem s výraznými příznaky napadení parazity. Při tomto druhu глистной parazitární onemocnění vzniká:

 • poruchy spánku (helminti vést aktivní život v noci: samice ven z konečníku přes řiť, opustí v kožních záhybech vejce, dodávající nepohodlí a úzkost pacienta);
 • pocit svědění v anální oblasti;
 • dráždění vnějších pohlavních orgánů;
 • zarudnutí kůže v oblasti konečníku.

Preventivní vyšetření na enterobiasis tráví v zařízení s masivní shluk lidí (mateřské školy, školy, fitness centra, lázní, bazénu). Bariérové testy brání propuknutí глистной parazitární onemocnění.

Dětem je dělat 1 krát za rok, i když u nich nejsou pozorovány příznaky гельминтоза. Vyšetření pomáhá včas odhalit onemocnění, zabránit vzniku komplikací u infikované osoby, oznámí masivní zamoření populace.

Určitě berou stěr na enterobiasis u těch, kteří:

 • vstoupí do předškolní instituce nebo vrací se do něj po delším pobytu doma;
 • má v úmyslu podstoupit pravidelnou léčbu v nemocnici;
 • dělá se zájezdy k odpočinku v sanatoriu, penzionu nebo v obci;
 • chystá dopřát plavání v bazénu;
 • dělá zdravotní knížku;
 • pracuje v podnicích a institucích, kde je riziko infekce s červy aktualizován;
 • spadá do kategorie pacientů, kteří vyžadují povinné škrábání na яйцеглист.

Jak berou stěr na enterobiasis

Biomateriál vybrány pouze v dopoledních hodinách. Postup nezpůsobí bolesti. Před ní nelze подмываться. Berou stěr v lékařských laboratořích a na doma. Pro zachycení соскоба používají sterilní tyčinky s ватными penězi nebo lepicí pásky na předmět brýle.

V laboratoři

Лаборанты pro zachycení биоматериала u dospělých odvádí určité manipulace, způsobené používanými nástroji.

READ  Červi v těhotenství: vliv na plod, jak se zbavit, léčba, prevence

Algoritmus uvedení analýzy s použitím bavlny tyčinek:

 1. Laborant připravuje kontejner: навинчивает na něj kryt s připojeným k němu tyč, vatový špička který je nasycen глицерином nebo физраствором.
 2. Před provedením procedury specialista uvedení na rukavice, sundává kryt z nádoby.
 3. Pacient, sklonil dopředu, velký zadek do strany.
 4. Laboratoř vytváří kruhový pohyb na kožní складкам v oblasti konečníku.
 5. Медработник vloží hůl s биоматериалом v kontejneru, закручивает na něm kryt.
 6. Biomateriál okamžitě poslán na studie.
 7. Někdy kromě соскобу лаборанты s ohledem na analýzu výkaly a krev. Tyto testy umožňují vylepšit spolehlivost výsledků.

Algoritmus uvedení nátěru s pomocí lepící pásky (scotch-test):

 1. Specialista odstraňuje pásku ze skla.
 2. Pacient, наклонив trup dopředu, rozhodil zadek.
 3. Zdravotník придавливает pásku na kůži v oblasti konečníku.
 4. Pásku s биоматериалом laborant наклеивает na sklo a dává na výzkum.

Odběr биоматериала u dětí v laboratoři

Problémy s tím, jak darovat kousíček na enterobiasis u dětí v laboratoři vzniká. Lékař před stejný соскоба vysvětluje rodičům a dítěti pořadí provedení. Pro více биоматериала používají špejli s vatovým koncem nebo maskovací pásku.

Algoritmus postupu:

 1. Batole jsou postaveny na bok. Starší děti opřít a chováni hýždě.
 2. Laborant proniká vatový tip глицерином nebo odstraňuje pásku s objektivní skla.
 3. Specialista pomazánky hýždě dítě, shromažďuje biomateriál kolem řiti: provádí tyčinkou na kůži nebo uvádí do ní pásku. Tyč s vatou tl posílá do kontejneru, a pásku zachytí na skle.
 4. Biomateriál je dopravena do laboratoře.

Jak je možné udělat stěr doma

Když není možnost vzít biomateriál v медучреждении, kousíček dělají doma.

Postup provádět ráno, hned po probuzení pacienta (zatím neměl šanci spáchat hygienu a toaletu).

Manipulace provádějí pomocí tyčinky s ваткой na konci, обмакнутой glycerin, nebo lepící pásky na sklo.

Ватной полочкой обводят záhyby blízkosti konečníku. Pásku umístěna na kožní závoje v perianální oblasti, poté se umístí ji na sklo a vyhladit, aby nezůstaly vzduchové bubliny. Biomateriál je dopravena do laboratoře do uplynutí 8 hodin od jeho odběru.

READ  Konzultace je zdarma kniha, jak se zbavit parazitů | jak se Zbavit parazitů a červů

Jak se připravit na předání analýzy?

Korektní výsledky analýzy obdrží, pokud je pacient správně připravili k jeho předání. Dělají škrábání do provádění hygienické postupy. Při омовении zóny konečníku vejce pinworms zmizí z kožních příkrovů.

Dokud není vzat výtěr, ne spáchat akt defekaci. Za 24 hodin do analýzy nemají pít přípravky s projímavé účinky. Postup provádět ráno. V této době se na kožní покровах se nachází množství vajec, které odradí pinworms v noci.

Termíny školení výsledků analýzy

Na to, kolik dní se provádí analýza enterobiasis, vliv zatížení laboratoře. Obvykle výsledky analýzy jsou připraveny v den odběru биоматериала. Lékař dostane závěru ráno následujícího dne.

V některých situacích biomateriál vyhodnocují nejpozději do 8 hodin od jeho obdržení. Kontejner je odeslána do lednice, kde je uložena ne více než 24 hodin. V důsledku toho termín připravenosti analýzy se počítá 2-3 dny. Годность nátěru na enterobiasis — 10 dní.

Co bude dál?

Lékař za určitých podmínek (pokud existují pochybnosti na věrohodnost výsledků) jmenuje re-analyzoval. Souvisí to s tím, že paraziti откладыванием vajec se zabývají 1 krát za 7 dní.

Pokud biomateriál vzali, když roupy nešli ze střev, výsledek bude negativní. Takže když výrazná náznaku infekce, namazat si účtují několikrát po sobě s intervalem 1 den.

Potvrdit diagnózu pomáhají další diagnostické metody. Vyšetření stolice na přítomnost vajíček červů — малоэффективное diagnostické studie. Tento pomocný způsob detekce parazitů dělají současně s мазком na яйцеглист.

Třikrát studie соскобов na яйцеглист umožňuje získat přesná data (spolehlivost výsledků se blíží k 99%). Při однократном studii pozitivní výsledky si u 50% zkoumaných pacientů. Infikovaným pacientům tvoří schéma léčby.

Pokud analýza negativní, ale příznaky глистной parazitární onemocnění závažné, lékař rozhodne strávit противопаразитарную terapii (předepíše léky k vylučování pinworms).

Паразитарная инвазия — závažné onemocnění. To se promítá do nebezpečné komplikace: дисбактериоз, intoxikace organismu, narušení fungování systému, trávení, perforací střeva a peritonitida.

READ  Nejlepší tablet od červů pro člověka

Dodržování základní hygieny (mytí rukou s mýdlem, zeleniny, ovoce, bobule, ranní a večerní подмывание) eliminuje možnost nákazy острицами. Eliminuje potřebu darovat kousíček na enterobiasis.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00096 sec