Jak se zbavit аскарид u dospělých a dětí?

Každý člověk potřebuje vědět, jak se zbavit аскарид. Škrkavka považovány za nejhojnější parazitní červy. Podle statistik WHO, s аскаридами v té či oné míře v kontaktu asi 90% obyvatel planety. Tito červi jsou nebezpečné tím, že s кровотоком разносятся po celém těle a mohou způsobit poškození jater, tlustého střeva, plic a dokonce i mozku.

Popis nemoci

Ascariasis — to глистная инвазия, která vzniká při zasažení lidského těla vajíček škrkavka lidské. Jak prostřednictvím orgánů zažívacího ústrojí, z vajíček se ve střevě vyvinou larvy. Oni prostřednictvím klků střeva jsou zavedeny do krevního řečiště. S proudem krve larvy разносятся po celém těle, když se dostane do jater a plic.

Když se v krvi, larvy se živí z velké míry vstřebávány hemoglobinu, ničí červené krvinky. Oni ničí shell эритроцита a sníst protein. To vede k tomu, že hemoglobin ztrácí své přepravní vlastnosti.

Při zasažení аскарид do jater, začnou vyvíjet, вырабатывая velké množství toxických produktů. Tyto látky se hromadí v játrech, abychom ji. V důsledku toho, že pacient začne cítit bolest v pravém подреберье, nevolnost. Začínají náhle zvýší alergické reakce.

Jak se dostat na кровотоку do plic, larvy ničí drobné kapiláry do plicních sklípků. Tam, oni se vyvíjejí a dozrávají. Zralé larvy svými pohyby dráždit реснитчатый epitelu plic, což způsobuje kašel. Při kašli se dostanou do hltanu a ротовую dutiny, odkud se přirozenou cestou dolů do tenkého střeva, kde se začnou množit.

Половозрелые paraziti kladou velké množství vajíček ve střevě. Tato vejce jsou vylučovány z těla přirozeným způsobem. Když se dostane do půdy, vejce аскарид mohou udržet životaschopnost až několik týdnů.

Na rozdíl od pinworms, самозаражение při аскаридозе nebyl nalezen.

Škrkavka nebezpečné tím, že jejich odpadní produkty velmi toxické pro člověka. Takže bez léčby ascariasis může být příčinou silného oslabení celého těla a snížení imunity. Ve střevech škrkavka částečně živí potravinami masami. Živiny z nich jsou absorbovány červy přes povrch těla. V souhrnu u člověka vzniká nedostatek živin, který je doprovázen celkovým oslabením organismu.

Cesty nákazy

Hlavní cesta přenosu аскарид — фекально-orální. Vejce červů zakoření v lidském těle pouze při zasažení orgánů zažívacího ústrojí. Ve všech ostatních případech nedokáží udržet vitalitu.

Jedním ze způsobů, jak překonat nemoci je prevence infekce. Aby se zabránilo vnikání parazitů v těle člověka, je třeba dodržovat pravidla hygieny.

READ  Jak jdou červi u člověka po léčbě?

Zvláštní nebezpečné ascariasis představuje pro děti. V platnost věku neuvědomují si, že je důležité dodržování hygieny. Kromě toho, že malé děti často контактируют s pískem a půdou, v nichž se mohou nacházet vejce аскарид. Takže встречаемость onemocnění u dětí, je mnohem vyšší, než u dospělých.

Příznaky аскаридоза

Předtím, než zjistit, jak se zbavit аскарид, je třeba zjistit, na jaké fázi je nemoc. Životní cyklus parazita zahrnuje migraci z několika orgánů, a je doprovázen určité симптоматикой. Pomocí definice příznaků je možné s jistotou diagnostikovat stádium onemocnění, které umožní vybrat nejvhodnější a šetrnou léčbu.

V plicní fázi larvy parazita rostou a vyvíjejí v plicích, ale také v játrech.

Příznaky аскарид v plicích a játrech:

 • Suchý kašel, který bez objektivních důvodů. I při použití отхаркивающих prostředků takový kašel přetrvává po dlouhou dobu, protože larvy jsou odolní k součásti této skupiny léků.
 • Zvýšení teploty. Vzniká jako reakce imunitního systému na přítomnost cizí bílkoviny v těle.
 • Bolest za hrudní kostí. Vznikají jako výsledek dlouhé záchvaty kašle.
 • Zhoršení alergické reakce. Projevuje se jako reakce na hromadění toxických produktů v játrech.
 • Bolesti v pravém подреберье. Zvětšení jater a poruchy odtoku žluči mohou také svědčit o přítomnosti odčervení v těle.

Při přechodu na střevní fázi se začínají projevovat první příznaky celkové intoxikace. Aktivní množení červů vede také k tomu, že se postupně komplikuje průchod potravin mas na кишечнику.

Známky přítomnosti аскарид ve střevě:

 • nevolnost;
 • zvracení;
 • zvýšení teploty;
 • bolesti v břiše;
 • nadýmání;
 • porušení průchodnost střev;
 • zánět slepého střeva;
 • zácpa;
 • slabost;
 • nedostatek chuti k jídlu, перемежающееся s jeho náhlé aggravations;
 • hubnutí;
 • zvýšení citlivosti k простудным chorobám;
 • kožní vyrážky;
 • vývoj cholecystitida.

Při vývoji těchto příznaků je třeba okamžitě kontaktovat lékaře. Samostatně provádět léčbu аскаридоза za to nestojí, protože tato patologie může znovu stupňovat po nějaké době.

Metody léčby

Léčba аскаридоза zahrnuje ukončení chovu červů, zničení pohlavně jedinců a očista těla od produktů parazitů. Terapie v tomto případě vyžaduje systematický a komplexní přístup, aby zmírnit stav pacienta a urychlit jeho zotavení.

Léčba léčba

Příjem медикаментозных prostředků při аскаридозе je zaměřen na zničení dospělé аскарид a obnovení normálního fungování organismu.

Jsou aplikovány léky těchto skupin:

 • антигельминтные;
 • antihistaminika;
 • иммуномодуляторы;
 • vitamíny;
 • гепатопротекторы;
 • probiotika.

Kombinace uvedených prostředků umožňuje provést terapii a obnovit normální práci těla v krátkém čase. Při sestavování kurzu «vysvobození» od аскарид, co potřebujete vědět rozdíly v terapii u dětí a dospělých.

READ  Vybereme lék na лямблий: moderní přístupy k léčbě

Léčba dospělých

U dospělých imunitní systém důraznější, než u dětí. Proto je při léčbě гельминтозов používají silné prostředky, které agresivně působí na аскарид:

 • Пирантел;
 • Mebendazole;
 • Альбендазол;
 • Декарис;
 • Пиперазин.

Декарис a Пиперазин — přípravky pro jedno použití. Jejich dávkování se vypočítá na základě tělesné hmotnosti a věku pacienta. Po požití se doporučuje konzumace velkého množství tekutin. To je nezbytné, aby paraziti, ztuhlé vlivem léku, přirozeně вывелись z těla.

Opakovat kurz léčba se provádí 2-3 týdny — za tu dobu se vejce promění v dospělé, kteří již budou citlivé na působení přípravku. Průběh léčby se skládá z 2-3 jídel. Třeba třetí příjem určuje lékař na základě vyšetření pacienta. Pokud zkoumaného materiálu není zjištěna vejce červů, pak je možné léčbu považovat za úspěšný.

Пирантел, Mebendazole a Альбендазол platí okruhu, jehož délka činí méně než 5 dní a závisí na závažnosti zamoření. Stojí za zmínku, že v dodržování dávkování a trvání kurzu se skládá specifika léčby — dlouhodobější terapie, oslabí organismus a kratší není zárukou, jak se zbavit parazitů. Přesné trvání léčby a dávkování léků předepíše ošetřující lékař. Zapojit self-léčit při гельминтозах nebezpečné pro život.

Důležité: антигельминтные prostředky jsou vysoce toxické. Proto je nelze použít při napadení аскаридами během těhotenství a kojení.

Léčba dětí

Pro léčbu dětí od аскаридоза platí противоглистные léky, které se vyznačují měkčím dopadem na organismus. Obvykle pro děti předepisované léky Пирантела — se rychleji vyloučí z těla a nejméně toxický. Lze jej používat i v době kojení a těhotenství.

Kromě антигельминтного léky, které dítě musí užívat probiotika a гепатопротекторы obnovit funkci orgánů zažívacího ústrojí.

Za tímto účelem mohou být použity takové léky, jako je Linex, Хилак Forte a další. Navíc platí иммуномодулирующие prostředky a общеукрепляющие komplexy.

Избавляемся od аскарид doma

Aplikace alternativní medicíny je charakterizován měkčím dopadem na tělo nositele. Jako hlavní aktivní složky lidových prostředků působí potraviny, které jsou bohaté fytoncidy: česnek, cibule, ořech.

Výstup škrkavka u dospělých lidových prostředků

Použití prostředků lidové medicíny umožňuje působit jemněji na tělo, než медикаментозные léky. Ale výsledek u nich není vždy uspokojivý. Proto se při běžící formě аскаридоза se doporučuje podstoupit léčbu медикаментозными léky.

 1. Česnek mléko. Ve sklenici mléka je třeba před měknutí vařte stroužek česneku střední velikosti. Z tohoto mléka, je nutné udělat klystýr v noci po dobu 7-10 dní.
 2. Луковая tinktura. Drcený cibule velké cibule se přelije alkoholem a настаивается po dobu 10 dní v temném místě. Pak tinktura je třeba se přefiltruje a vzít 1-2 polévkové lžíce dvakrát denně. Doba trvání léčby je až 7 dní.
 3. Tinktura z vlašských ořechů. Nezralé ořechy je třeba перемолоть. 4 lžíce získaného látky nalít sklenici vařící vody, подсолить a necháme. Délka spojených s vymáháním je 30 minut. Na konci stanovené doby infuze процеживается a je plně připraven k jídlu. Vezměte 4 polévkové lžíce 30 minut před jídlem.
READ  Životní cyklus pinworms: kolik žije mimo člověka a v jeho těle

Léčba dětí

Léčba аскаридоза lidových prostředků u dětí — poměrně snadný úkol. Lidové léky ve většině případů buď připravují s použitím alkoholu nebo mají nepříjemný zápach.

 1. Čerstvé šťávy. Účinný очищающим prostředkem je použití čerstvě vymačkané šťávy. Jeho smíchané s medem a užívají 2 polévkové lžíce dvakrát denně. Nutně brát první dávku nalačno.
 2. Dýňová semínka. Jako dezert dětem můžete nabídnout dýňová semena. V nich je obsaženo velké množství aminokyselin, které jsou nezbytné pro útlaku rozmnožování parazitů. Dětem věkem méně než 7 let se doporučuje dávat ne více než 50 gramů semen na den, do 10 let 100 gg Více страшим dětem je možné zvýšit denní dávku až na 150 gg

Prevence аскаридоза

Prevence infekce аскаридами spočívá v dodržování všech požadovaných hygienických norem:

 • důkladné mytí rukou, zejména po návštěvě ulice;
 • jíst pouze вымытых ovoce a zeleniny;
 • čištění a mytí potravin, jejich tepelné zpracování;
 • teplota vody, protože s vodou také mohou být přenášeny vejce parazita;
 • obohacení půdy pouze ověřené byvše očištěni hnojiva;
 • pravidelné provádění mokré čištění v domě;
 • pravidelné provádění analýz.

Varování аскаридоза a diagnostikovat ho v počátečních fázích pomáhají, aby se zabránilo vzniku onemocnění v budoucnu, a jeho přechodu do těžší fáze.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00182 sec