Jak nebezpečné токсоплазмоз u žen, a jak se mu vyhnout? Symptomy a způsob infekce

Ani ta уравновешенная žena je v zajímavé pozici, se stává мнительной a začne se bát toho, na co dříve a už vůbec ne обращала pozornost. První věc, kterou trpí domácí mazlíčci — kočky a psi jezdí žít k příbuzným, nebo do útulku.

Důvody pro takové řešení jsou odlišné: alergie, červi… Drápy, zuby taky ne, vzbudit větší důvěru. A nejvíce веский argument — токсоплазмоз. Ale jo strašlivý tuto diagnózu? Jaké jsou příznaky токсоплазмоза u žen a je co dělat, objevovat ve výsledcích laboratorních vyšetření je podezřele vysoké číslo? Bohužel, zapojují se těmito otázkami ženy začnou, když вынашивают dítě a jsou uvedeny výsledky analýz na TORCH-infekce.

Co je токсоплазмоз?

Токсоплазмоз — nemoc, zástupci níž působí jednobuněčné organismy, tzv. токсоплазмами. To ani virus, ani houba, ani гельминт. Je to nejjednodušší parazit, který napadá buňky těla téměř všech savců a člověka včetně. V důsledku tohoto útoku se děje hromadné umírání buněk, což vede k poruchám fungování jednotlivých orgánů, celých systémů nebo celého organismu.

V živočišné říši токсоплазмы časté je natolik rozšířená, že jsou považovány za něco ani přírodní složky mikroflóru masožravé savce. Mezi lidmi procento zamoření v průměru až 35%, a v některých zemích dosahuje hodnoty 90%. Maso, které si koupíte na trhu napaden v každém druhém případě. Proč je to závažné onemocnění, časté jsou tak široce, až dosud zničil vše živé? Odpověď je jednoduchá — ochranný systém zdravého organismu klepne токсоплазм, jako semena, a ničí, produkuje stabilní celoživotní imunitu.

Potom se kolem co hluk?

Zrada токсоплазмоза v tom, že, aniž by působit újmu zdravému člověku, je to destruktivní vliv na lidi s imunitou, a vyvíjející se v děloze matky a plodu vyvolává neslučitelné s životem neřesti.

Jak probíhá napadení

V průběhu života токсоплазмы za několik majitelů, ale konečnou, v těle, které se množí, jsou jen kočky.

 1. Токсоплазмы páří ve střevech kočky, воспроизводя ооцисты (původní «larvy»).
 2. «Larvy» jdou do prostředí s výkaly a zrají v něm denně, aby se stal nakažlivé.
 3. Zralé ооцисты разносятся větrem, hmyzem, zvířaty a nakonec, проглатываются různými zástupci savců.
 4. Z tlustého střeva middleware majitele malé токсоплазмы se dostanou do krevního řečiště a poté, co — v orgánů a tkání, kde tvoří цисты.
 5. Syrové maso takových zvířat je nakažlivé. Pokud ho sní kočka, která se předtím bolela токсоплазмозом, smyčka uzavřena, a paraziti začnou množit v jeho střevech a opět miliard jdou na životní prostředí. Když je maso olizuje kočka, již jednou болевшая токсоплазмозом, pak se to stane jen další middleware hostitelem, v těle, které nadále žijí larvy.

Člověk se nakazí, v podstatě dvěma způsoby:

 1. Проглатывая ооцисты, volně umístěných v prostředí.
 2. Že jí инвазивное maso.
READ  Jak vytáhnout červů v lidském těle v domácích podmínkách

Pokud se s druhým bodem je vše jasné, pak první je založen výhradně na non-dodržování pravidel hygieny.

Ооцисты mohou být:

 • na rostlinách a jejich ovoci, které se používají v potravinách;
 • na špinavé ruce, po práci s půdou;
 • na obuv;
 • v песочницах;
 • na plážích…

Obecně platí, kruhem, kde v blízkosti jsou toulaví kočky. A v zemích bývalého sovětského svazu, to znamená, všude.

A tady se nakazit od nemocného člověka токсоплазмозом nelze. Nepronikne токсоплазма do těla a přes neporušenou kůži. Rybí výrobky taky nenesou nebezpečí v části zamoření těmito prvoky.

Typy onemocnění a příznaky

Příznaky токсоплазмоза že nejsou-specifické, a mohou doprovázet mnoho jiných onemocnění. To je způsobeno tím, že paraziti локализуются v různých orgánech, ne dávat přednost určitému. Kromě signálů z poškozeny orgány, onemocnění probíhá s určitým zvýšením teploty a porušení práce CNS různé síly.

Vylučují několik forem токсоплазмоза v závislosti na intenzitě проявляемых příznaků.

Akutní

Nemoc začíná s prudkým skok teploty, intoxikace, zvýšení lymfatických uzlin. Je to stav bez dalších analýz je snadno zaměnit s mnoha dalšími chorobami: od AKUTNÍ až do meningitidy. U pacienta pozorovány svalové bolesti, apatie a разбитость, vyrážka, účinnost k nule, způsobuje, že pacient si předepsat klid na lůžku.

Paraziti v této fázi hodování v orgánech, které reagují na přítomnost cizinců zánětlivé zabezpečovací procesů. To se stává příčinou:

 • zápal plic (plíce);
 • эндокардита a миокардита (srdce);
 • encefalitidy a менингоэнцефалита (mozku);
 • ретинита (sítnice oka), atd.

Akutní токсоплазмоз bez odpovídající léčby plynule přelévá do chronické (méně často v latentní), které je doprovázeno útlum příznaků.

Chronická

Tato forma токсоплазмоза, stejně jako jakékoliv jiné chronické onemocnění, je charakterizován změnou epizod exacerbace a remise. Teplota při takovém průběhu onemocnění se tyčí nad 37,5 ºС, симптоматика olejem. Pacienti si stěžují na chronickou únavu, nízkou výkonnost, ospalost, častý střídání nálad. Pomalu se vyvíjejí chronické onemocnění jater, očí, mozku, endokrinního systému.

Латентная

Nejčastější forma toku onemocnění. Parazity nemá, sám sebe objevovat, být potlačeny imunitu nositele, ale mohou být aktivovány v případě jeho snížení.

Vrozené

Nejnebezpečnější forma токсоплазмоза. Příznaky a jejich intenzita závisí na tom, v jaké fázi těhotenství se stalo napadení dítěte. Akutní fáze onemocnění probíhá v děloze, a dítě se objeví na světlo s chronickou vrozenou токсоплазмозом. Takové děti zaostávají ve vývoji svých vrstevníků, poškození nervového systému často vede k úplné олигофрении. Kromě toho, zánětlivé procesy v mozku vyvolávají křeče, třes, křeče a další poruchy. Často se u novorozence se postupně vyvíjí, je slepota.

Proč je onemocnění nebezpečné pro ženy

Токсоплазмоз nerozlišuje mezi pohlavími a pro ženy nebezpečnější než pro muže. Dokud to není jde o těhotenství. V tomto období popsaných nejjednodušší jsou hrozbou není budoucí maminka, a развивающемуся plodu.

Čím menší je období těhotenství, ve kterém žena se poté ujala токсоплазму, tím horší je prognóza pro dítě.

 1. V prvním trimestru ve většině případů končí potratem, ale pokud se to nestane, lékaři doporučují ukončit těhotenství uměle.
 2. Токсоплазмоз ve druhém trimestru se stává příčinou vrozené malformace mozku a dalších orgánů, z nichž mnohé jsou v rozporu s životem a se obvykle stávají příčinou smrti novorozence.
 3. Инвазия ve třetím trimestru je nebezpečný pro nenarozené dítě, ale když se včas начатом léčbě minimalizuje nežádoucí účinky. Tyto vrozené vady se mohou probíhat v latentní formě, nebo být неярко výraznější.

Je důležité si uvědomit, že smrt dítěte od токсоплазмоза u jedné matky je možné pouze jednou. Po, u ženy se produkuje imunitu a jeho dalším беременностям tyto nejjednodušší hrozí.

V některých případech токсоплазмоз se stává příčinou obvyklého potratu, porodnické, ale je to spíše výjimka z pravidla. Chronické průběhu onemocnění někdy vede k narušení v menstruačním cyklu.

READ  Analýza enterobiasis: jak účtovat škrábání, skvrna, jakou trvanlivost analýzy

Diagnostika. Testy.

Bez dalších laboratorních zkoušek, pouze na základě zkoumání anamnézy a проявившихся příznaky, diagnózu nemožné. Pro diagnostiku platí, v první řadě, серологические metody, mezi nimiž je vhodnější ELISA.

ELISA — způsob vyšetření krve, při kterém je definována úroveň protilátek, které jsou specifické pro definuje onemocnění. Je důležité upozornit, že vysoké titry nejsou vždy mluví o nemoci v akutní formě, a informují o tom, že u pacienta выработался imunitu.

Takže, pokud jsou všechny ukazatele v normě, ale vysoká pouze IgG, to je normální situace, свидетельствующая o neexistenci nebezpečí pro dítě. O akutní fázi onemocnění, nosné hrozbu pro život dítěte, » říká vysoký IgM při jiné nízké ceny.

Léčba léčba токсоплазмоза u člověka. Přípravky

Hraje se na uzdě budoucí maminky a нагнетая beztak napjatou situaci popisem možných následků napadení dítěte, bezohlední kliniky «ломят» ceny do запредельных hodnot. Ve skutečnosti, průběh terapie relativně silnic, a ve většině případů vůbec není nutné.

V léčbě potřebují HIV-infikovaných, pro které onemocnění, nese potenciální ohrožení života, a těhotné ženy. Pro tyto účely je uveden příjem tablet спирамицина nebo Фансидара.

Chronická токсоплазмоз půjčuje sebe k léčbě těžké, protože pro vyloučení vzniku recidivy v takových situacích berou иммуномодулирующие léky.

Léčba токсоплазмоза lidovými prostředky

Адептам alternativní medicíny vždy má co říct, jde do toho či onoho onemocnění. Na extrémní případ u nich припасены i modlitby a kouzla. Токсоплазмоз народники nabízejí léčit тыквенными семечками, systému jmelí, bylinnými отварами, divoké okurkou, черемухой.

Tradiční medicína na tento účet argumenty jednoznačně: токсоплазмы necitlivé ani k jednomu léku na rostlinné bázi. Léčba токсоплазмоза u žen těmito metodami není přináší výsledky, a v případě těhotenství je velmi nebezpečné, protože odvádí době, kdy u plodu, a tak každá minuta vývoj na účet.

Léčba při těhotenství a kojení

Инвазия v časné fázi je obvykle údaj o ukončení těhotenství. Ale pokud budoucí maminka chce udržet dítě, pak pro léčbu akutní токсоплазмоза od druhého trimestru předepisovat léky пириметамина s сульфаниламидами, střídavě jejich kurzy спирамицина. Možné vedlejší účinky léků zastaven příjem kyseliny listové.

READ  Červi v očích u člověka: příznaky, příčiny a léčba

V prvním trimestru může být určen kurz спирамицина, který je přijat na okruhu, připravená lékařem. Navzdory tomu, že lék nemá тератогенного (příznivým pro rozvoj vrozených onemocnění) vliv na plod, nelze ho užívat v období kojení.

Pokud upozorňuje na latentní токсоплазмоз při těhotenství, pak léčba není indikována.

Při zjištění akutní токсоплазмоза v období kojení, léčba se provádí stejnými léky, že i v ostatních případech, ale všechny vyžadují ukončení kojení. Latentní токсоплазмоз léčit není nutné ani v tomto, ani v žádném jiném období. Za účelem pomoci tělu vyrovnat se s nemocí, je možné brát vitamíny, иммуномодуляторы, je přípustné uchýlit k posílení imunity lidových metod. Přestat лактацию nepovinné.

Prevence onemocnění

Pokud žena jednou переболела токсоплазмозом a v jeho těle выработались protilátky k jeho возбудителям, pak je potřeba speciální prevence neexistuje. Zdravou dívku, která se ani jednou není čelí s токсоплазмой, že by bylo hezké udělat něco jako «očkování» — переболеть, aby navždy zabezpečit sebe a své plánované dítě. Je to jednodušší, než léčit токсоплазмоз u žen, zoufale která se objevila v období těhotenství. Proto, je třeba se v prevenci onemocnění vzniká v těchto případech:

 • když přišla těhotenství, a budoucí maminky chybí imunitu;
 • pokud se v těle vyskytují procesy, potlačení imunitního systému (HIV, jiné nebezpečné virové onemocnění, atd.).

Aby se zabránilo infekci v těchto situacích, je důležité držet se těchto pravidel:

 • vyloučit styk s kočkami;
 • jíst jen kvalitně odvedené maso (všech savců);
 • pečlivě dodržovat osobní hygienu při práci s půdou (v zahradě, ve dvoře), odpočinek na pláži, kontaktu s pískem v karanténě;
 • před užíváním rostlinných produktů ошпаривать je s vroucí vodou;
 • zvyšovat imunitu, že v obou situacích je velmi důležité nejen v části se zabránilo napadení токсоплазмой.

Vynikající preventivní opatření pro ženy, pouze планирующей stát se matkou, bude advance podání krve na TORCH-infekce. Ale, bohužel, v našich zemích plánování těhotenství je spíše výjimkou než pravidlem.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00159 sec