Jak léčit pinworms u dítěte doma: tablety a lidových prostředků

Pinworms — helminti, které způsobují enterobiasis — nejlepší obíhal глистную инвазию u dětí. Paraziti локализуются ve střevě, nejvíce nepříjemný příznak infekce se stává нестерпимый svědění v anální oblasti v noci.

Co jsou to roupy?

Původce энтеробиоза malé velikosti — samice rostou až 1,5 cm a samci mají délku 5 mm. Červi bílé barvy se špičatými konci těla, lze zjistit ve stolici po defekaci.

Infekce se vyskytuje prostřednictvím pádu vajec červů v ротовую dutiny, a pak na zažívací ústrojí, kde dozrávají. Dospělí jedinci jsou odčervení se živí v tlustém střevě, a ve večerních hodinách a noci postupovat k análnímu otvoru, aby se na povrchu перианальных záhyby laickým vejcím. Jejich propagace vytváří nepohodlí — silné svědění. Dítě, расчесывая kůži, může přidat vejce pinworms pod nehty, a odtud se dostanou opět do úst — tak se stalo opětovné самозаражение. To je jeden z důvodů, proč léčba энтеробиоза může být opožděná.

Příznaky napadení острицами

Příznaky mohou záviset na některých faktorech, a to na době trvání nemoci, celkovém stavu dítěte, přidružených onemocnění. Příznaky pinworms může oznámení sám dítě (je-li věk dovolí stěžovat rodičům na nepohodlí), a jiní si všímají jen dospělí, prováděcí postupy hygieny a dbát na zdravotní stav dítěte:

 1. Nejvýraznější příznak — svědění v oblasti řitního otvoru (u dívek se může šířit a v oblasti vnějších pohlavních orgánů). Nepohodlí vzniká ve večerních hodinách a může pokračovat až do rána — v tomto období se ženy odčervení aktivně pohybují směrem ven.
 2. Svědění může způsobit poruchy spánku (problémy s usínáním, úzkost), podrážděnost, rychlá únava.
 3. Z důvodu česání konečníku se může objevit menší bolest. Rána s častými травмировании a špatnou hygienu může воспалиться, čímž možná, že vývoj dermatitidy, вульвовагинита (u dívek), zánět svěrače.
 4. Kožní alergická reakce — kopřivka — vzniká v důsledku působení toxinů na organismus dítěte a ослабленности imunity.
 5. Nevolnost, porušení trávicího procesu, snížení chuti k jídlu — výsledkem je intoxikace produkty života odčervení.
 6. Snížení tělesné hmotnosti — příznak je relevantní pro kojence a při dlouhodobé parazitární onemocnění bez léčby.
 7. Slizký вкрапления v calais.
 8. Bledost kůže.
 9. Inkontinence moči.
 10. Pláč v noci, aktivní pohyby a ne klidný spánek — tak reagují malé děti, které z důvodu věku nejsou schopni si stěžují na svědění a bolesti.

Oznámení pinworms jednodušší, než ostatních parazitů — доставляемые jimi nepříjemnosti těžké ignorovat v každém věku, pozorný vyšetření stolice odhalí dospělých jedinců, které je snadno rozpoznatelná díky bílé barvě.

Funkce энтеробиоза u dětí 2-3 let

Patologie je velmi časté ve věku od 2 let. Důvod je poměrně jednoduchý: v tomto věku se dítě aktivně učí okolní svět, to už může s jistotou pohybovat na vlastní pěst mimo domov, v teplejších měsících hodně času tráví na ulici, na pískovišti, hrát s ostatními dětmi, se zvířaty. Контактируя s mnoha lidmi a předměty, a při tom ještě není pochopení důležitosti hygieny, dítě riskuje, že se nakazí, když vejce červů dostanou s немытых rukou dovnitř těla.

Oznámení změn lze, понаблюдав o dítě: pláč ve spánku, úzkost, podrážděnost, kožní vyrážky a česání řiť snadno oznámení. Zajistit správnost podezření, můžete po dni stráveném prohlídkou cal: v кашицеобразных фекалиях viditelné malé bílé červi se špičatými konci těla. Pro potvrzení diagnózy se účtují na škrábání s перианальных záhybů — pro identifikaci vajec červů.

READ  Mohou se objevit akné, protože červů a jak se zotavit z této

Patologie má nejen nepříjemné příznaky, které ovlivňují chování dítěte 2-3 let, ale také nebezpečné pro děti tohoto věku — více poškození kůže plná měla zánět a při silné zamoření z pinworms může být шарообразное shluk, který se stane příčinou břišní pulsace a silné bolesti v břiše. Také stojí za zmínku přímý dopad гельминтоза na potlačování imunitní systém — ochranné funkce jsou dole, a dítě se stává citlivé na viry a infekce.

Jak léčit pinworms u dítěte? Léky pro děti od pinworms

Existuje spousta противогельминтозных léků používaných k léčbě энтеробиоза. Tak jako инвазия острицами jedna z nejčastějších, téměř všechny léky, od nejdostupnějších a узконаправленных, použitelné pro terapii. Při výběru léku stojí za to spolehnout se na doporučení terapeuta, zejména je to důležité pro léčbu děti ve věku do tří let — tato věková kategorie má více kontraindikací a je velmi důležité vybrat správné dávkování na malou hmotnost dítěte.

Пирантел

Jedním z nejčastějších v pediatrii глистогонных prostředků zvolen Пирантел — přípravek na základě platného látky пирантел памоат, která se chová, jako blokování nervových zakončení a svaly v těle, odčervení, čímž paralyzující červa. Nemají možnost pohybovat se po толстому кишечнику, обездвиженный parazit bezbolestné vyloučen z těla přirozenou cestou. Prostředek působí na larvy a pohlavně jedinců, ale neúčinné proti vajec.

Prostředek na таблетированной podobě, ve formě suspenze přijmout během nebo po jídle. Dávkování při энтеробиозе se vypočítá na základě hmotnosti dítěte — 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti, v ojedinělých případech je možné snížení cílové až 5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Příjem one-time, je možné opětovné jmenování za 2-3 týdny po ošetření, aby se zabránilo re-самозаражения.

Léčba procházejí všichni členové rodiny bez ohledu na věk.

Dávkování pro děti různého věku:

 • od 6 měsíců do 2 let — 125 mg přípravku jednou (opětovný příjem ve stejném dávkování);
 • od 2 let do 6 let — 250 mg prostředky za časů;
 • od 6 let do 12 let — 500 mg jednorázově;
 • od 12 let a starší, ale při tělesné hmotnosti do 75 kg — 750 mg prostředky jednorázově.

Při nutnosti ošetření dítěte do 6 měsíců věku, léčba probíhá pod dohledem lékaře s individuálním výběrem dávkování Пирантела.

Vedlejší účinky противогельминтного se nevyskytují často, ale možné:

 • kopřivka;
 • hypertermie;
 • ospalost nebo nespavost;
 • slabost;
 • bolesti hlavy nebo závratě;
 • halucinace, парестезии, zmatenost;
 • nevolnost, zvracení, průjem, bolest v břiše;
 • zvýšení aktivity jaterních transamináz.

Lék nelze předepsat v případě zvýšené citlivosti na současnou látce léky nebo vedlejší komponenty.

Je zakázáno při závažných патологиях jater, není předepsán společně s obsahující пиперазин léky z důvodu oslabení akce.

Декарис

Prostředek na bázi ošetřující látky — левамизола, funguje na stejném principu, a že пирантел памоат — paralyzuje odčervení, díky čemuž opustí střeva spolu s каловыми masami. Kromě глистогонного, lék stále má иммуномодулирующее akce — posiluje funkce T-lymfocytů, моноцитов, neutrofilů. Dávkování v pediatrii: 2,5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Vzít večer.

READ  Roupy v těhotenství: čím léčit a jak se zbavit

Při однократном použití nežádoucí účinky jsou vzácné, může se objevit nevolnost, průjem, bolesti břicha nebo zvracení. Není předepsán při zvýšené citlivosti na левамизолу a další jiné léky, při агранулоцитозе, akutní selhání jater, akutní лейкозе.

Dávkování podle věkové kategorie se používá, orientuje pouze na hmotnosti dítěte. Není předepsán pro děti do 3 let.

Немозол

Глистогонный přípravek na bázi альбендазола, разрушающе působí na strukturu červy, porušuje metabolické procesy v jejich těle. Je účinný proti vajíček, larev a dospělých jedinců škrkavky.

Dávkování Немозола v pediatrii — pro děti starší 2 let — 400 mg jednorázově. Do 2 let — 200 mg jednorázově pod dohledem pediatr. Být konzumovány během jídla.

Nežádoucí účinky:

 • zvýšení hladiny jaterních transamináz;
 • snížená aktivita костномозгового onemocnění krvetvorby;
 • hypertermie;
 • bolest břicha, průjem, nevolnost, zvracení;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • vratná ztráta vlasů (alopecie);
 • kopřivka, svědění kůže;
 • менингеальная симптоматика;
 • akutní selhání ledvin.

K dispozici jsou 2 možnosti таблетированной tvar: pro žvýkání a polykání (tablety filmové shell).

Není předepsán поражениях sítnice, individuální nesnášenlivost a porušování fungování jater, onemocnění krvetvorby.

Вермокс

Противогельминтный lék na základě platného látky мебендазола, která má vliv na metabolické procesy v těle parazitů, a tím způsobí jejich smrt. Pro léčbu энтеробиоза jmenovat one-time příjem drogy v dávce 100 mg. Doporučuje opětovný příjem přes 2 a 4 týdny.

Vedlejší účinky Вермокса:

 • абдоминальные bolesti;
 • závratě;
 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • syndrom Stevens-Johnsona;
 • ospalost;
 • křeče;
 • гиперкреатининемия;
 • glomerulonefritidy;
 • alergická vyrážka na kůži;
 • ангионевротический otok;
 • zvýšení aktivity jaterních transamináz;
 • poruchy krve;
 • alopecie.

Při однократном užívání léku nežádoucí účinky jsou nepravděpodobné, které jsou charakteristické pro dlouhodobější užívání nebo předávkování.

Vermifuge není předepsán pro léčbu dětí do 2 let, při неспецифическом язвенном колите, problémy s játry, Crohnova nemoc. Противопоказанием může být i přecitlivělost na složky přípravku.

Suspenze od pinworms

Přípravky jsou v tekuté formě vydání — suspenze — velmi populární v pediatrii. Někdy dítě je obtížné spolknout pevnou tabletu nebo na malé hmotnosti není vhodné vypočítat dávkování v těchto případech je lepší věnovat pozornost na tekuté přípravky — jejich snadné отмерять ve správném množství a příjemné barvy, vůně a chuť zajistí, užívat léky bez zbytečných negativních pocitů ze strany dětí.

Vyrábějí jako suspenze proti červů:

 1. Пирантел.
 2. Зентел, Немозол, Вормил (na základě альбендазола).

Dávkování je stejný, jako při použití léků v таблетированной formě, отмеривание se provádí pomocí dimenzionální kelímku (připojené ke každému лекарству).

Při výběru suspenze od červů, je potřeba se zaměřit na podpůrné složky — barviva, vonné látky, chuťové přísady, laktózu. Tyto látky mohou způsobit alergické reakce.

Lidový lék na pinworms u dětí

Lidová medicína také nabízí rozsáhlý arzenál receptů proti энтеробиоза.

Pro léčbu dětí volí způsoby, není potenciálních zahraničních užívání duchem-založené a agresivně které ovlivňují tělo komponent.

Bylinný čaj s глистогонным efektem

Vzít na 65 g kořene calamus, девясила, máty, tymiánu, přidejte 30 g pelyňku a listy z vlašských ořechů. Bylinné kolekce mix, zalijeme vařící vodu (350 ml) a nechte hodinu настаиваться v termosce. Pijte 50-70 ml vývaru z 3 krát denně 7 dní bez přerušení, poté snížit užívání na jeden příjem a pokračovat ještě týden. Pro zlepšení chuťových vlastností je možné přidat cukr nebo med podle chuti.

READ  Аскарида lidská: jak odvodit, příznaky a léčba

Recept s česnekem

Grind 2 зубка česneku, zřeďte s vodou (1:1). Pít na noc 3 dny po sobě. Po uplynutí 7 dní, kurz opakovat.

Mrkev od pinworms

Léčit dítě od pinworms doma, tak: musíte nastrouháme loupané mrkev, smíchejte s medem nebo cukrem a konzumovat denně. Pro malé děti je možné použít čerstvě vymačkané mrkvové šťávy. V období ošetření kůže dítěte může пожелтеть, ale tento účinek vymizí hned po ukončení léčby a nenese nebezpečí.

Ořech proti энтеробиоза

Vzít 5 lžic nasekané vlašské ořechy, zalijeme 250 ml подсоленного vroucí vody, trvat 35 minut. Poté tekutinu scedíme. Pít 3 krát během dne. Doporučená léčba v kombinaci s projímadel prostředky.

Klystýr pro děti

To je nejen efektivní způsob, jak se zbavit výkalů s острицами, ale i způsob, jak mít vliv na parazity, když na ně přímý vliv. Pro klystýr používají následující kapaliny: 3 зубка česneku grind, vařte v 200 mg mléka 10 minut. Nalít 1 hodina, kanalizace. Použití pro klystýr v teplé podobě. Také vám umytí odvar z heřmánku nebo ивовой kůry.

Při výběru léčby od энтеробиоза lidovými prostředky pro děti do 3 let je nutná konzultace паразитолога nebo pediatr.

Prevence энтеробиоза

Hlavní způsob, jak zasáhnout vajec pinworms v těle dítěte — perorálně, přes nemyté ruce. Dospělým je třeba co nejdříve vysvětlit dětem potřebu hygienické postupy a jejich role ve zdraví, dobrý zdravotní stav.

Jednoduché tipy ohledně osobní hygieny:

 1. Umýt ruce před jídlem.
 2. Aby se jídlo v ne vyhrazených místech.
 3. Po kontaktu se zvířaty si umyjte ruce mýdlem a vodou. Vyhnout toulavých koček a psů.
 4. Hrát pouze ve speciálně vybavených песочницах, které jsou uzavřeny od koček a zpracovány s vroucí vodou alespoň 1 krát za den.
 5. Zelenina a ovoce umýt, ополаскивать vroucí vodou.

Pokud dozvěděl o případu энтеробиоза někdo z užší okruh komunikace (školka, škola, rodina nebo jiný omezený kolektiv), je třeba úspěšně složit zkoušky a provádět preventivní ošetření všech členů skupiny.

Enterobiasis nepříjemné a velmi časté, ve fázi, kdy se dítě aktivně učí svět, vyhnout se setkání s těmito parazity je prakticky nemožné. Proto je třeba pozorně sledovat dítě, aby se v případě napadení co nejdříve odhalit odčervení a zahájit léčbu. Včasná opatření pomohou vyléčit enterobiasis однократным příjmem finančních prostředků a vyhnout se negativní vliv toxinů.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00132 sec