Jak léčit pinworms u dítěte doma: tablety a lidových prostředků

Pinworms — helminti, které způsobují enterobiasis — nejlepší obíhal глистную инвазию u dětí. Paraziti локализуются ve střevě, nejvíce nepříjemný příznak infekce se stává нестерпимый svědění v anální oblasti v noci.

Co jsou to roupy?

Původce энтеробиоза malé velikosti — samice rostou až 1,5 cm a samci mají délku 5 mm. Červi bílé barvy se špičatými konci těla, lze zjistit ve stolici po defekaci.

Infekce se vyskytuje prostřednictvím pádu vajec červů v ротовую dutiny, a pak na zažívací ústrojí, kde dozrávají. Dospělí jedinci jsou odčervení se živí v tlustém střevě, a ve večerních hodinách a noci postupovat k análnímu otvoru, aby se na povrchu перианальных záhyby laickým vejcím. Jejich propagace vytváří nepohodlí — silné svědění. Dítě, расчесывая kůži, může přidat vejce pinworms pod nehty, a odtud se dostanou opět do úst — tak se stalo opětovné самозаражение. To je jeden z důvodů, proč léčba энтеробиоза může být opožděná.

Příznaky napadení острицами

Příznaky mohou záviset na některých faktorech, a to na době trvání nemoci, celkovém stavu dítěte, přidružených onemocnění. Příznaky pinworms může oznámení sám dítě (je-li věk dovolí stěžovat rodičům na nepohodlí), a jiní si všímají jen dospělí, prováděcí postupy hygieny a dbát na zdravotní stav dítěte:

 1. Nejvýraznější příznak — svědění v oblasti řitního otvoru (u dívek se může šířit a v oblasti vnějších pohlavních orgánů). Nepohodlí vzniká ve večerních hodinách a může pokračovat až do rána — v tomto období se ženy odčervení aktivně pohybují směrem ven.
 2. Svědění může způsobit poruchy spánku (problémy s usínáním, úzkost), podrážděnost, rychlá únava.
 3. Z důvodu česání konečníku se může objevit menší bolest. Rána s častými травмировании a špatnou hygienu může воспалиться, čímž možná, že vývoj dermatitidy, вульвовагинита (u dívek), zánět svěrače.
 4. Kožní alergická reakce — kopřivka — vzniká v důsledku působení toxinů na organismus dítěte a ослабленности imunity.
 5. Nevolnost, porušení trávicího procesu, snížení chuti k jídlu — výsledkem je intoxikace produkty života odčervení.
 6. Snížení tělesné hmotnosti — příznak je relevantní pro kojence a při dlouhodobé parazitární onemocnění bez léčby.
 7. Slizký вкрапления v calais.
 8. Bledost kůže.
 9. Inkontinence moči.
 10. Pláč v noci, aktivní pohyby a ne klidný spánek — tak reagují malé děti, které z důvodu věku nejsou schopni si stěžují na svědění a bolesti.

Oznámení pinworms jednodušší, než ostatních parazitů — доставляемые jimi nepříjemnosti těžké ignorovat v každém věku, pozorný vyšetření stolice odhalí dospělých jedinců, které je snadno rozpoznatelná díky bílé barvě.

Funkce энтеробиоза u dětí 2-3 let

Patologie je velmi časté ve věku od 2 let. Důvod je poměrně jednoduchý: v tomto věku se dítě aktivně učí okolní svět, to už může s jistotou pohybovat na vlastní pěst mimo domov, v teplejších měsících hodně času tráví na ulici, na pískovišti, hrát s ostatními dětmi, se zvířaty. Контактируя s mnoha lidmi a předměty, a při tom ještě není pochopení důležitosti hygieny, dítě riskuje, že se nakazí, když vejce červů dostanou s немытых rukou dovnitř těla.

Oznámení změn lze, понаблюдав o dítě: pláč ve spánku, úzkost, podrážděnost, kožní vyrážky a česání řiť snadno oznámení. Zajistit správnost podezření, můžete po dni stráveném prohlídkou cal: v кашицеобразных фекалиях viditelné malé bílé červi se špičatými konci těla. Pro potvrzení diagnózy se účtují na škrábání s перианальных záhybů — pro identifikaci vajec červů.

READ  Jak se zbavit pinworms v domácnosti za 1 den

Patologie má nejen nepříjemné příznaky, které ovlivňují chování dítěte 2-3 let, ale také nebezpečné pro děti tohoto věku — více poškození kůže plná měla zánět a při silné zamoření z pinworms může být шарообразное shluk, který se stane příčinou břišní pulsace a silné bolesti v břiše. Také stojí za zmínku přímý dopad гельминтоза na potlačování imunitní systém — ochranné funkce jsou dole, a dítě se stává citlivé na viry a infekce.

Jak léčit pinworms u dítěte? Léky pro děti od pinworms

Existuje spousta противогельминтозных léků používaných k léčbě энтеробиоза. Tak jako инвазия острицами jedna z nejčastějších, téměř všechny léky, od nejdostupnějších a узконаправленных, použitelné pro terapii. Při výběru léku stojí za to spolehnout se na doporučení terapeuta, zejména je to důležité pro léčbu děti ve věku do tří let — tato věková kategorie má více kontraindikací a je velmi důležité vybrat správné dávkování na malou hmotnost dítěte.

Пирантел

Jedním z nejčastějších v pediatrii глистогонных prostředků zvolen Пирантел — přípravek na základě platného látky пирантел памоат, která se chová, jako blokování nervových zakončení a svaly v těle, odčervení, čímž paralyzující červa. Nemají možnost pohybovat se po толстому кишечнику, обездвиженный parazit bezbolestné vyloučen z těla přirozenou cestou. Prostředek působí na larvy a pohlavně jedinců, ale neúčinné proti vajec.

Prostředek na таблетированной podobě, ve formě suspenze přijmout během nebo po jídle. Dávkování při энтеробиозе se vypočítá na základě hmotnosti dítěte — 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti, v ojedinělých případech je možné snížení cílové až 5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Příjem one-time, je možné opětovné jmenování za 2-3 týdny po ošetření, aby se zabránilo re-самозаражения.

Léčba procházejí všichni členové rodiny bez ohledu na věk.

Dávkování pro děti různého věku:

 • od 6 měsíců do 2 let — 125 mg přípravku jednou (opětovný příjem ve stejném dávkování);
 • od 2 let do 6 let — 250 mg prostředky za časů;
 • od 6 let do 12 let — 500 mg jednorázově;
 • od 12 let a starší, ale při tělesné hmotnosti do 75 kg — 750 mg prostředky jednorázově.

Při nutnosti ošetření dítěte do 6 měsíců věku, léčba probíhá pod dohledem lékaře s individuálním výběrem dávkování Пирантела.

Vedlejší účinky противогельминтного se nevyskytují často, ale možné:

 • kopřivka;
 • hypertermie;
 • ospalost nebo nespavost;
 • slabost;
 • bolesti hlavy nebo závratě;
 • halucinace, парестезии, zmatenost;
 • nevolnost, zvracení, průjem, bolest v břiše;
 • zvýšení aktivity jaterních transamináz.

Lék nelze předepsat v případě zvýšené citlivosti na současnou látce léky nebo vedlejší komponenty.

Je zakázáno při závažných патологиях jater, není předepsán společně s obsahující пиперазин léky z důvodu oslabení akce.

Декарис

Prostředek na bázi ošetřující látky — левамизола, funguje na stejném principu, a že пирантел памоат — paralyzuje odčervení, díky čemuž opustí střeva spolu s каловыми masami. Kromě глистогонного, lék stále má иммуномодулирующее akce — posiluje funkce T-lymfocytů, моноцитов, neutrofilů. Dávkování v pediatrii: 2,5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Vzít večer.

READ  Пижма od parazitů: jak brát, jaký účinek. 5 receptů pro použití.

Při однократном použití nežádoucí účinky jsou vzácné, může se objevit nevolnost, průjem, bolesti břicha nebo zvracení. Není předepsán při zvýšené citlivosti na левамизолу a další jiné léky, při агранулоцитозе, akutní selhání jater, akutní лейкозе.

Dávkování podle věkové kategorie se používá, orientuje pouze na hmotnosti dítěte. Není předepsán pro děti do 3 let.

Немозол

Глистогонный přípravek na bázi альбендазола, разрушающе působí na strukturu červy, porušuje metabolické procesy v jejich těle. Je účinný proti vajíček, larev a dospělých jedinců škrkavky.

Dávkování Немозола v pediatrii — pro děti starší 2 let — 400 mg jednorázově. Do 2 let — 200 mg jednorázově pod dohledem pediatr. Být konzumovány během jídla.

Nežádoucí účinky:

 • zvýšení hladiny jaterních transamináz;
 • snížená aktivita костномозгового onemocnění krvetvorby;
 • hypertermie;
 • bolest břicha, průjem, nevolnost, zvracení;
 • závratě a bolesti hlavy;
 • zvýšení krevního tlaku;
 • vratná ztráta vlasů (alopecie);
 • kopřivka, svědění kůže;
 • менингеальная симптоматика;
 • akutní selhání ledvin.

K dispozici jsou 2 možnosti таблетированной tvar: pro žvýkání a polykání (tablety filmové shell).

Není předepsán поражениях sítnice, individuální nesnášenlivost a porušování fungování jater, onemocnění krvetvorby.

Вермокс

Противогельминтный lék na základě platného látky мебендазола, která má vliv na metabolické procesy v těle parazitů, a tím způsobí jejich smrt. Pro léčbu энтеробиоза jmenovat one-time příjem drogy v dávce 100 mg. Doporučuje opětovný příjem přes 2 a 4 týdny.

Vedlejší účinky Вермокса:

 • абдоминальные bolesti;
 • závratě;
 • nevolnost, zvracení;
 • průjem;
 • syndrom Stevens-Johnsona;
 • ospalost;
 • křeče;
 • гиперкреатининемия;
 • glomerulonefritidy;
 • alergická vyrážka na kůži;
 • ангионевротический otok;
 • zvýšení aktivity jaterních transamináz;
 • poruchy krve;
 • alopecie.

Při однократном užívání léku nežádoucí účinky jsou nepravděpodobné, které jsou charakteristické pro dlouhodobější užívání nebo předávkování.

Vermifuge není předepsán pro léčbu dětí do 2 let, při неспецифическом язвенном колите, problémy s játry, Crohnova nemoc. Противопоказанием může být i přecitlivělost na složky přípravku.

Suspenze od pinworms

Přípravky jsou v tekuté formě vydání — suspenze — velmi populární v pediatrii. Někdy dítě je obtížné spolknout pevnou tabletu nebo na malé hmotnosti není vhodné vypočítat dávkování v těchto případech je lepší věnovat pozornost na tekuté přípravky — jejich snadné отмерять ve správném množství a příjemné barvy, vůně a chuť zajistí, užívat léky bez zbytečných negativních pocitů ze strany dětí.

Vyrábějí jako suspenze proti červů:

 1. Пирантел.
 2. Зентел, Немозол, Вормил (na základě альбендазола).

Dávkování je stejný, jako při použití léků v таблетированной formě, отмеривание se provádí pomocí dimenzionální kelímku (připojené ke každému лекарству).

Při výběru suspenze od červů, je potřeba se zaměřit na podpůrné složky — barviva, vonné látky, chuťové přísady, laktózu. Tyto látky mohou způsobit alergické reakce.

Lidový lék na pinworms u dětí

Lidová medicína také nabízí rozsáhlý arzenál receptů proti энтеробиоза.

Pro léčbu dětí volí způsoby, není potenciálních zahraničních užívání duchem-založené a agresivně které ovlivňují tělo komponent.

Bylinný čaj s глистогонным efektem

Vzít na 65 g kořene calamus, девясила, máty, tymiánu, přidejte 30 g pelyňku a listy z vlašských ořechů. Bylinné kolekce mix, zalijeme vařící vodu (350 ml) a nechte hodinu настаиваться v termosce. Pijte 50-70 ml vývaru z 3 krát denně 7 dní bez přerušení, poté snížit užívání na jeden příjem a pokračovat ještě týden. Pro zlepšení chuťových vlastností je možné přidat cukr nebo med podle chuti.

READ  Vyšetření krve a stolice na škrkavka s расшифровками

Recept s česnekem

Grind 2 зубка česneku, zřeďte s vodou (1:1). Pít na noc 3 dny po sobě. Po uplynutí 7 dní, kurz opakovat.

Mrkev od pinworms

Léčit dítě od pinworms doma, tak: musíte nastrouháme loupané mrkev, smíchejte s medem nebo cukrem a konzumovat denně. Pro malé děti je možné použít čerstvě vymačkané mrkvové šťávy. V období ošetření kůže dítěte může пожелтеть, ale tento účinek vymizí hned po ukončení léčby a nenese nebezpečí.

Ořech proti энтеробиоза

Vzít 5 lžic nasekané vlašské ořechy, zalijeme 250 ml подсоленного vroucí vody, trvat 35 minut. Poté tekutinu scedíme. Pít 3 krát během dne. Doporučená léčba v kombinaci s projímadel prostředky.

Klystýr pro děti

To je nejen efektivní způsob, jak se zbavit výkalů s острицами, ale i způsob, jak mít vliv na parazity, když na ně přímý vliv. Pro klystýr používají následující kapaliny: 3 зубка česneku grind, vařte v 200 mg mléka 10 minut. Nalít 1 hodina, kanalizace. Použití pro klystýr v teplé podobě. Také vám umytí odvar z heřmánku nebo ивовой kůry.

Při výběru léčby od энтеробиоза lidovými prostředky pro děti do 3 let je nutná konzultace паразитолога nebo pediatr.

Prevence энтеробиоза

Hlavní způsob, jak zasáhnout vajec pinworms v těle dítěte — perorálně, přes nemyté ruce. Dospělým je třeba co nejdříve vysvětlit dětem potřebu hygienické postupy a jejich role ve zdraví, dobrý zdravotní stav.

Jednoduché tipy ohledně osobní hygieny:

 1. Umýt ruce před jídlem.
 2. Aby se jídlo v ne vyhrazených místech.
 3. Po kontaktu se zvířaty si umyjte ruce mýdlem a vodou. Vyhnout toulavých koček a psů.
 4. Hrát pouze ve speciálně vybavených песочницах, které jsou uzavřeny od koček a zpracovány s vroucí vodou alespoň 1 krát za den.
 5. Zelenina a ovoce umýt, ополаскивать vroucí vodou.

Pokud dozvěděl o případu энтеробиоза někdo z užší okruh komunikace (školka, škola, rodina nebo jiný omezený kolektiv), je třeba úspěšně složit zkoušky a provádět preventivní ošetření všech členů skupiny.

Enterobiasis nepříjemné a velmi časté, ve fázi, kdy se dítě aktivně učí svět, vyhnout se setkání s těmito parazity je prakticky nemožné. Proto je třeba pozorně sledovat dítě, aby se v případě napadení co nejdříve odhalit odčervení a zahájit léčbu. Včasná opatření pomohou vyléčit enterobiasis однократным příjmem finančních prostředků a vyhnout se negativní vliv toxinů.

MAXCACHE: 0.41MB/0.00161 sec