Хлоксил: návod k použití, schéma léčby, dávkování, kontraindikace

Mechanismus působení a indikace k použití

Vliv léku na трематод v porovnání s наркотическим efektem. Na začátku léčby se slaví krátkodobý nadměrná aktivita parazitů, pak částečné útlak, který skončí v kompletní ochrnutí a nakonec smrt. Хлоксил – příprava úzké spektrum a je jmenován při léčbě:

 • описторхоза;
 • фасциолеза;
 • клонорхоза.

Aktivní složky přípravku se hromadí v játrech pacientů a tělech odčervení. Lék je vylučován přes játra a ledviny. Jednou z vlastností léku je schopnost zničit nejen pohlavně jedinců, ale i larvy, stejně jako яйцекладки.

Jak aplikovat přípravek?

Výběr terapeutického kurzu bude záviset na symptomatiku a přítomnosti nebo nepřítomnosti komplikací, stejně jako věkové kategorie pacientů. Хлоксил a jeho návod k použití:

 1. Pro dospělé je zobrazen více intenzivní kurz. Denní maximum 0,1-0,15 g/kg tělesné hmotnosti pacienta. Průběh léčby je 2 dny.
 2. Druhá možnost je dětský. Je indikován pro děti a dospělé s imunitou. V tomto případě se denní maximum činí 0,04-0,06 g/kg tělesné hmotnosti. Průběh léčby je 5 dnů.

Denní dávka prášku by měla být rozdělena na několik částí a pokaždé, pre chovu do 100 ml teplého mléka nebo vody. Za několik dní před zahájením léčby je nutné přeložit pacienta na dietu №5 pro lidí s onemocněním jater.

Schéma léčby a dávkování

Rozlišujeme tři režimy léčby Хлоксилом. Každý systém je navržen individuálně.

 1. Dvoudenní režim zahrnuje příjem léků přes hodinu po lehké snídani. Denní dávka 0,1-0,15 g/kg tělesné hmotnosti rozdělit na části po 2 g a jsou každých 10 minut. Přes 2,5 hodiny doporučen příjem спазмолитиков a желчегонных léků.
 2. Třídenní schéma léčby zahrnuje příjem lék dávkování 0,1 g/jednotek Tento systém relevantní pro léčbu v regionech s masivní porážkou obyvatel гельминтами.
 3. Při pětidenní schématu léčby je celkové množství používaného nástroje je stejný, jako při dvoudenní program. Denní norma je 0,06 g/kg tělesné hmotnosti a je rozdělen na 3-5 jídel.
READ  Жостер (Крушина) projímadlo na bázi ovoce a kůry krušina

Úplné uzdravení u pacientů došlo po šesti měsících po absolvování několika kurzů léčby. To je způsobeno tím, že i po smrti paraziti jsou schopny vylučovat vajíčka. V souvislosti s tím je provedena analýza дуоденального šťávy každý týden. Kromě monitorování léčby, дуоденальное sondování je zaměřena na zvýšení odtoku žluči. Pokud účetní postupy nemožné, ukazuje příjem 30 ml 33% síranu hořečnatého.

Nežádoucí účinky, kontraindikace k použití

Při terapii гельминтоза Хлоксилом by mohlo dojít k porušení ze strany kardiovaskulární systém, CNS, zvětšení jater, dermatitida, změny v analýze moči.

Противопоказаниями k žádosti jsou:

 • těhotenství a období kojení;
 • dětský věk do 12 let;
 • patologie jater;
 • srdeční onemocnění;
 • zvýšená citlivost na osobnostní látce.

Přípravek patří mezi poměrně toxické látky, co je a bylo hlavní příčinou odstoupení od výroby. I jednorázové užití přípravku má negativní vliv na mnoho systémů těla.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00414 sec