Helminti u dospělých, příznaky a léčba

Vedle nás žije mnoho živých bytostí, a ne všechny z nich jsou neškodné. Například, parazity přinášejí člověku zásobníku potíže, stojí za to se jim vplížit do jeho těla. A víme my o takových sousedů je velmi málo. Ale varován, znamená to, že je ozbrojen.

Jaké mohou usadit helminti u dospělých, příznaky a léčba onemocnění, které провоцируемых, jak je možné se nakazit a co je třeba udělat, aby se to nestalo, diskutovat v tomto článku.

Co je helminti

Helminti — to jsou ty bytosti, které jsme si zvykli volat s červy. Ale pod tímto pojmem se skrývá značně velká skupina parazitů, než ta, co se zdá být obecně při slově «červi». To není jen malé červy, žijící ve střevě, ale také neviditelné giardia, a obří цепни, a paraziti, žijící v srdce, jater a slinivky, mozku, svalů, plic a jiných částech těla. Různých barev, tvarů a velikostí, v larvální fázi, nebo starší jedinci jsou — pro ně člověk musí a jídlo, a domov zároveň.

Je velmi pravděpodobné, že až budete číst tento článek, někdo pomalu a nenápadně «žvýká vás zevnitř».

Existují různé druhy odčervení u lidí. Některé jsou méně, jiné více a cesty nákazy je u každého parazita své. Aby výhled, opustí tělo jednoho pána, ocitnou se v prostředí nebo těle middleware hostitele, a poté, co najdou nový nosič. Ne všichni jsou гельминтам potřebujete další host a ty druhy, jejichž životní cyklus zahrnuje tyto fáze vývoje, nejvíce široce obíhal a nakazit se jimi jednodušší, než ostatní.

Pronikají do organismu všechny helminti jedním ze dvou způsobů:

 1. Pin — přes neporušenou kůži a slizký;
 2. Potraviny — při požití hostitelem vajec nebo larev parazita.

Při úspěšné pro гельминта řadě okolností, imunitní systém člověka ho nevšimnete a pak začne vývoj гельминтоза.

Pokud je přítomnost непрошенного hostem bude odhaleno, pak je tělo vlastními silami vyrovnat s problémem.

Druhy odčervení, jsou schopny žít v lidském těle

Všech červů, приспособившихся za století vývoje do života muž těle, se dělí na tři velké skupiny:

 • měchovec, nebo škrkavky, uváděné tak za tvar průřezu těla;
 • цестоды nebo páskové červi, jejichž značnou část populárně odkazoval se na jako солитерами;
 • трематоды nebo štěstí, паразитирующие převážně v játrech nebo žlučníku, orgánů dýchací systém, krevní oběh, orgány vylučovací systém.

Poslední dvě skupiny se datuje k ploché červi. Pro ně je typické уплощенное tělo, nedostatek dýchacích orgánů a cév. Až na vzácné výjimky, jako helminti jsou гермафродитами.

Helminti-měchovec

Měchovec (škrkavky) má desítky tisíc druhů a na vlastní видовому různorodosti sekunda jen насекомым. Enterobiasis a ascariasis (onemocnění, провоцируемые zástupci škrkavky) jsou nejčastější z nich гельминтозами na celé planetě.

Tělo jako červů obvykle нитевидное. Většina zástupců typu jsou разнополыми. Pohybují se ve střevech či jiných orgánech prostřednictvím vlastní vyvinuté svalstvo.

Roupy

Nejběžnější druh červů, паразитирующих v lidském střevě.

Onemocnění: enterobiasis.

Cesty nákazy: prostřednictvím špinavýma rukama, na nichž se ukázaly jako vejce parazita. Гельминт se přenáší od člověka k člověku a nemá zprostředkujících hostitelů.

Vzhled: malé, až 12 mm, grayish-bílé červi.

Životní cyklus. Vejce parazita, bít na trávicí systém, dosahuje nižších divizích tenkého střeva, kde se vyvíjí ve stádiu jedinec. Samci umírají hned po páření, a jejich dámy, plněné vejce, opouštějí tělo disku přes anální otvor, aby zdivo a taky zemřít. Ze záhybů řitního otvoru vajíčka, při absenci základní hygieny, přes ruce opět dostanou do zažívacího traktu a začíná nová инвазия.

Celková délka života škrkavky je až 4 týdny.

Příznaky:

 • svědění v blízkosti řitního otvoru;
 • bolest a nepohodlí v břiše;
 • změny v chuti k jídlu;
 • nervozita, poruchy spánku.

V některých případech roupy vyvolávají zánět pochvy a močových cest u dívek. Někdy se může stát příčinou akutní zánět slepého střeva, dermatitidy v oblasti konečníku.

Diagnostika. Je poskytována prostřednictvím соскоба s záhybů análního otvoru.

Léčba. Enterobiasis může skončit самоизлечением, pokud se реинвазия.

V opačném případě je zobrazen jeden-čas podávání léků na základě альбендазола (Вормил, Немозол) nebo мебендазола (Вермокс, Вормин). Účinnost obou při napadení острицами stejný.

Škrkavka

Za těmito гельминтами držel na druhém místě podle četnosti invaze.

Onemocnění: ascariasis.

Cesty nákazy: při zasažení vyzrálého v půdě vajec гельминта v trávicím traktu hostitele prostřednictvím špinavýma rukama, potravinami, předměty denní potřeby. Je přenášen mezi lidmi, a ne třeba na střední jsme páni.

Vzhled: rudé červy, dosáhla v délce až 40 viz

Životní cyklus. Vejce аскарид jsou pokryty ochrannými vrstvami umožňujícími přenášet složité klimatické podmínky. Bít na trávicí trakt, vejce resetuje shell, dodávající larvu do střeva. Po, malá аскарида мигрирует s krví přes játra a srdce tranzitu do plic. Odtud, pomocí kašli, отхаркивается a opět проглатывается nositelem. Pouze larva, která se konala migraci, se stává половозрелой особью, který je schopen produkovat potomstvo.

Samice je velmi плодовиты a položí denně až čtvrt milionu vajíček, které odcházejí do střeva a s výkaly a dostanou se do půdy. Tady jsou i nadále вызревать, aby po ocitnout ve střevě nového hostitele.

Žijí škrkavka do roku, vejce začínají odkládat, později zhruba měsíc od chvíle, kdy pronikání do těla nositele.

Příznaky:

 • v migrační fázi симптоматика pochází od agentur, přes které se pohybuje larva, a je doprovázena únavou, nízké teploty;
 • ve střevní fázi onemocnění se projevuje poruchou chuti k jídlu a funkce ústrojí, průjmem a zácpou, střídavými navzájem, bolestmi břicha, метеоризмом, poruchy spánku, nervozita.

Často ascariasis doprovázeny alergickou reakcí. V případě intenzivní zamoření klubíčka аскарид může vyvolat střevní neprůchodnost nebo přerušení práce orgánů, do nichž došlo k přetížení odčervení.

Diagnostika. Analýza výkalů na identifikaci vajec, odčervení a jejich samy, studie krve ELISA.

Léčba. Je zaměřena na zničení parazita a odstranění následků intoxikace.

Obvykle dostatečný příjem finančních prostředků:

 • na základě альбендазола — čas poplatek, s opakováním, 3 týdny později;
 • мебендазола — tři dny na tabletu před snídaní a před večeří, opakovat po 3 týdnech;
 • пирантела — buď jednorázově v dávce, высчитываемой v poměru 10 mg/jednotek

V některých situacích je znázorněno operativní zásah.

Власоглавы

Whipworm паразитирует v slepém střevě a tlustém střevě pouze u člověka.

Onemocnění: трихоцефалез.

Cesty nákazy: podobné аскаридозу.

Vzhled: bílí červi o délce až 5 cm, s úzkou přední část a rozšiřující se zadní.

Životní cyklus. Podobný cyklu аскарид, ale bez fáze migrace v lidském těle. Larva, bít do tenkého střeva, prosakuje na sliznici, kde se vyvíjí až 10 dní. Poté se vrací do lumen a sestupuje níže do slepé střeva a tlusté střevo. Pak je získává schopnost produkovat potomstvo, později měsíc a půl.

Власоглавы žijí v těle až na 5 let.

Příznaky: často probíhá bez jasně vyjádřené známky infekce. Při silné napadení specifické příznaky žádné. Lze pozorovat:

 • ze strany zažívacího ústrojí — nevolnost, slinění, схваткообразные hlavy, zažívací potíže, někdy je ve stolici přítomen hlen nebo krev;
 • ze strany CNS — головня hlavy, poruchy spánku.

Diagnostika. Studie výkalů na přítomnost v něm vajec parazitů. Při slabším napadení jsou diagnostikovány jen zřídka.

Léčba. Tablety na odčervení pro člověka infikovaného власоглавами, mohou být různé, ale nejvíce účinné léky мебендазола.

Přijata ve stejném duchu, že pro léčbu аскаридоза.

Трихинеллы

Paraziti způsobující léze vnitřních orgánů.

Onemocnění: trichinelóza (трихиноз).

Cesty nákazy: příjem v potravinách maso инвазированного zvířat (domácí prase nebo volně žijících zvířat zabitých v lovu)

Vzhled: drobné helminti, maximální délka 4 mm.

Životní cyklus. Трихинеллы живородящи, díky čemuž se v těle člověka parazitární jak dospělí jedinci, tak i jejich larvy.

Jak se dostat do střeva s инвазированным masem, larva parazita, již později den, se změní v половозрелую jedinec a zavádí v sliznici tlustého střeva. Tu a začíná proces produkce larev. Mladí трихинеллы s proudem krve spěchá do svalů, kde se staví, tvoří kolem sebe kapsle, které udrží vitalitu do 25 let. Další vývoj larvy ve stádiu jedinec se v lidském těle děje.

Délka života половозрелой трихинеллы je ne více než dva měsíce.

Příznaky: závisí na intenzitě napadení. Při mírné formě симптоматика olejem (mírné zvýšení teploty, slabá bolest svalů, otoky očních víček) a špatně se nehodí k diagnostice. Těžší formy jsou doprovázeny:

 • prudkým vzestupem teploty;
 • bolesti svalů, s různou intenzitou;
 • otoky obličeje, končetin, některých orgánů, se všemi vyplývajícími důsledky;
 • porušení ze strany CNS (bolesti hlavy, delirium, závratě, křeče).

Při zvláště těžký průběh onemocnění, prognóza je často pesimistický.

Diagnostika. Laboratorní vyšetření krve nebo svalová biopsie.

Léčba. Provádí výhradně v prostředí nemocnice). Specifická terapie spočívá v přijímání мебендазола ve stanovené lékařem dávku.

Kurz terapie je až 10 dní. Paralelně přiřazeny jiné léky, v závislosti na symptomatologie.

Трихостронгилоидиды

Onemocnění: трихостронгилоидоз.

Způsoby infekce: konzumace невымытой zelení a zeleniny, a to zejména pokud jsou удобрялись hnojem.

Vzhled: průsvitné paraziti do полусантиметра délce.

Životní cyklus. Shell vejce, bít do tenkého střeva, se hroutí, čímž larvu. Okamžitě, bez migrace, stává se половозрелой особью, která proniká sliznici. Odložené vejce jdou spolu s výkaly do životního prostředí, kde i nadále vývoj v půdě.

Dospělý parazit žije 8 a více let.

Příznaky: projevují jen zřídka. Onemocnění může být doprovázeno:

 • příznaky zánětu v okupované oblasti;
 • bolesti a урчанием v břiše;
 • nevolnost a méně často zvracením, průjmem, метеоризмом;
 • bledost hlenu a kožních příkrovů;
 • celkovou slabost.

Diagnostika. Identifikaci vajíček parazitů v фекалиях nebo дуоденальной tekutiny.

Léčba. Pro zničení parazitů berou mebendazole nebo přípravky na jeho bázi, na jednu-dvě tablety dvakrát denně po dobu 3 dnů.

Угрица střevní

Onemocnění: strongyloidiasis.

Cesty nákazy: při kontaktu nepoškozené kůže s půdou, například, když chůze naboso.

Vzhled: průsvitný, bezbarvý, paraziti, délka až 2 mm.

Životní cyklus. Proniká skrz zdravé epidermis do krevního řečiště, larvy гельминта se ocitnou v кровеносном proudu. Dále, v různých orgánech a na konci, v plicích. Odtud se postupuje v hltanu a vyšší. Po, pronikají do střeva, kde se vyvíjejí do zralých jedinců. Během migrace z plic dochází k oplodnění samic, které pak pronikají na sliznici střeva a kladou vajíčka. Samci po páření umírají.

Příznaky:

 • ve fázi migrace se projevuje horečka, dermatologické reakce;
 • ve střevní fázi: poruchy trávení, průjem, сменяющаяся zácpou;
 • hořkost v ústech;
 • alergické reakce;
 • nevolnost a zvracení.

Inkubační, бессимптомный období někdy trvá až několik desítek let.

Diagnostika. Analýza výkaly pro detekci larev podle způsobu Бермана. Při plicní formě larvy zjištěny v мокроте.

Léčba. Je to možné pouze v prostředí nemocnice) léky ivermectin.

Slabý účinek mají prostředky na základě мебендазола.

Анкилостома a некатор (americká анкилостома)

Onemocnění: анкилостомоз a некатороз.

Cesty nákazy: při konzumaci v potravinách невымытых rostlinných produktů a při chůzi naboso.

Vzhled: průsvitný, bělavé červy délce až 15 mm.

Životní cyklus. Zrající v půdě vajíčka se dostanou do krevního oběhu hostitele při kontaktu s pokožkou (při chůzi naboso, práci s půdou). Krev spěchat do plic, odkud se stoupá do hltanu a проглатываются, aby konečně ukázat, že je ve střevech. Po přibližně čtvrt roku, повзрослевшие měchovci nastupují na zdivo vajec, které s výkaly эвакуируются na životní prostředí.

Měchovci žít až do 5 let, некаторы — do 15-gi

Příznaky:

 • období migrace je doprovázen alergickou reakcí, příznaky léze dýchacích cest;
 • v pozdějších stádiích začínají диспепсические poruchy, pálení žáhy, průjem;
 • krev se objeví ve stolici;
 • anemie;
 • únava, slabost.

Diagnostika. Vajíčka červů jsou detekovány ve stolici a přímo na dvanácterníku, odkud pochází obsah prostřednictvím sondy. Obecná analýza krve ukazuje prudký pokles hladiny hemoglobinu.

Léčba. Анкилостомозы léčí мебендазолом podle stejných režimů, které a ascariasis.

Také mohou být použity přípravky na odčervení альбендазол nebo левамизол.

Helminti-трематоды (štěstí)

Jako paraziti jsou ploché červy. Pro jejich životní cyklus je typické střídání několika pány. U všech zástupců této třídy jedním z dopravců je беспозвоночное.

Двуустка čínská (клонорх)

Onemocnění: клонорхоз.

Cesty nákazy: při konzumaci potraviny mix špatně tepelně zpracovaných korýšů a ryb.

Vzhled: elegantní průsvitný гельминт velikosti až 2 viz

Životní cyklus. Z tlustého střeva se larvy stěhují do slinivky břišní. Tady jsou a zůstávají, narušení funkce orgánů a воспроизводя potomstvo. Vejce parazita jsou vylučovány do prostředí s výkaly. Pokud se dostanou do vody, mohou být konzumovány моллюском. Když zase škeble jíst ryby nebo rakovina, je plnoletý larva proniká do jejich svaly, kde je, a čeká, až ji middleware host bude jíst člověk.

Bez odpovídající léčby jako helminti člověk může žít až 40 let.

Příznaky:

 • počáteční fáze jsou doprovázeny akutní alergickou reakcí, vzestupem teploty;
 • v dlouhodobé expozici po симптоматика pochází z postiženého orgánu, a je charakterizován obdobími exacerbace a затихания.

Diagnostika. Копрограмма, studium anamnézy, ULTRAZVUKOVÉ vyšetření, krevní testy.

Léčba. Tráví Бильтрицидом (празиквантелом), je žádoucí, v podmínkách nemocnice).

Norma выпивается ve třech příjem takový a vypočítá se z poměru až 60 mg/jednotek

Kočky, двуустка

Onemocnění: описторхоз.

Způsoby infekce: konzumace инвазированной ryby, která patří do čeledi kaprovitých, sýrem, nebo ne прожаренном podobě.

Vzhled: parazit листовидной tvar, dosahuje na délku ne více než 2 mm.

Životní cyklus. Podobný cyklu příbuzných odčervení — клонорхов. Orgány lidského, v nichž паразитирует kočičí двуустка, — játra a žlučník. Paraziti dosahují svého cíle již o několik hodin později, a získávají schopnost reprodukovat potomstvo ještě v průběhu jeden a půl týdnů.

Žijí kočičí двуустки v lidském těle desítky let.

Příznaky: závisí na fázi гельминтоза. Rozlišujeme akutní a chronickou.

 • První fáze se projevuje výraznými příznaky — zvýšení teploty, příznaky intoxikace, slabost, alergickou reakcí.
 • Pro chronickou fázi jsou typické příznaky, které signál k prodeji o poškození jater a žlučníku.

Diagnostika. V akutní fázi je těžké diagnostikovat, v chronické založen na identifikaci vajec kočičí двуустки při vyprazdňování stolice a дуоденальном obsahu.

Léčba. Se provádí v několika fázích. Na prvním zastaven alergické reakce, pak zničena helminti a zpět funkce poškozených orgánů. Eliminaci parazita z těla zajišťuje plnou obnovu funkčnosti organismu. V každém případě je pacient ještě nejméně šest měsíců došlo u lékaře a dodržuje dietu.

Двуустка jaterní a obří двуустка

Onemocnění: Фасциолез

Cesty nákazy: koupání v kontaminovaných vodách, pití нефильтрованной a není прокипяченной vody, jíst byliny, na povrchu kterých jsou přítomny vajíčka parazitů.

Vzhled: bílo-šedá neprůhledná ploché гельминт, na délku dosahuje 3 cm (koupající se — až 8 cm).

Životní cyklus. V lidském střevě se larvy фасциол osvobozeny od daně z ochranné skořápky a jsou směrovány do jater nebo s proudem krve, a to buď «напролом» — přes břišní dutiny. V játrech získávají schopnost reprodukovat potomstvo přes 4 měsíce. Vejce эвакуируются ze střev přirozeným způsobem. Když se dostanou do vody, pak se jejich заглатывает škeble, pokud se ocitnou v půdě, pak umírají.

Фасциолы žít až do 5 let.

Příznaky: jako u jiných jaterních нематодозах, závisí na fázi onemocnění.

 • Akutní fáze je doprovázena silnou horečkou, желтухой, alergická projevy, slabostí, poruchami trávení.
 • V chronické fázi příznaky jsou charakteristické pro pankreatitidy nebo гастродуоденита.

V situaci, kdy se připojí k sekundární infekce, prognóza může být velmi nepříznivé.

Diagnostika. Stejně jako v případě napadení jinými печеночными сосальщиками. V raných fázích špatně půjčuje sebe k diagnostice, a v chronické fázi je zjištěna podle účasti v calais vajec parazita.

Léčba. Nejlepší lék na odčervení tohoto typu — přípravek Хлоксил. Berou na 5 mg dvakrát denně. Průběh léčby — 5 dní. Po 4 měsíce, lze jej opakovat. A pak, pokud je to nutné, znovu, až 4 krát.

Нанофиетус (Nanophyetus schikhobalowi)

Onemocnění: нанофиетоз.

Cesty nákazy: pití jídlo není tepelně opracované ryby.

Vzhled: грушевидное žluté barvy těla, měří až jeden a půl centimetrů.

Životní cyklus. Je podobný ostatním трематодам a zahrnuje střídání dvou hostitelů (šneky a ryby), až nakonec skončí v tenkém střevě konečného — lidského nebo плотоядного savec.

Paraziti žijí ne více než dva měsíce, vzhledem k této možné самоизлечение.

Příznaky: jsou měkké, mimo jiné нематодозов. Při slabé parazitární onemocnění onemocnění probíhá zcela asymptomatické. První příznaky se objevují, pokud v těle поселилось více полутысячи dospělých parazitů. To симптоматика, charakteristickým pro энтерита (zánět sliznice tenkého střeva):

 • dunění a bolestivé pocity v břiše;
 • nevolnost a slinění v noci;
 • poruchy židle.

Diagnostika. Identifikace vajec глиста v calais.

Léčba. Léky празиквантела v poměru 20 mg na kilogram tělesné hmotnosti infikovaného člověka.

Berou se třikrát denně v průběhu jednoho dne.

Метагонимус (Metagonimus yokogawai)

Onemocnění: метагонимоз.

Cesty nákazy: při porušení hygienických norem po řezu ryb a při použití ji v potravinách není прожаренной.

Vzhled: průsvitný namodralé гельминт листовидной tvar, na délku dosahuje více než 2,5 mm.

Životní cyklus. Stejné jako u нанофиетуса. Гельминт také žije v tenkém střevě člověka. První vejce začne odkládat, po pár týdnech od nákazy. Může žít v lidském těle až 12 měsíců.

Příznaky: jsou podobné s проявляемыми při нанофиетозе. V rané fázi je možné vznik horečky a kožní svědění.

Diagnostika. Laboratorní identifikace vajec гельминта v каловых masy.

Léčba. Je to stejné, jako při нанофиетозе — празиквантелом, v дозировках, uvedených v návodu.

Helminti-цестоды

To zástupci plochých červů. V průběhu vývoje se zcela ztratily orgány trávení a absorbovat užitečné látky celým tělem, který někdy dosahuje několika metrů. Zástupci typu za celý životní cyklus za jednoho-dvou pánů. V těle middleware larvy často локализуются v tkáních těla, a konečné — ve střevech.

Člověk nejčastěji je dokonalým hostitelem цестод, ale někdy se může stát, a middleware. V druhém případě je pro parazita to znamená slepé uličky vývoje, protože ztrácí schopnost být absorbovány konečným nosičem.

Tělo jako odčervení se skládá z hlavy, krku a mnoha стробил (члеников), jejichž počet se neustále zvyšuje. Uvnitř každého членика obsahuje vejce parazita. Цестода resetuje extrémní стробилы, aby oni vyšli ze střeva hostitele v životním prostředí a i nadále cyklus vývoje.

Velmi vzácné případy mnohočetný parazitární onemocnění, obvykle v lidském střevě žije jen jeden jedinec parazitů tohoto typu.

Vzestupnou цепень (невооруженный)

Onemocnění: тениаринхоз.

Cesty nákazy: při pojídání špatně прожаренной hovězí maso, nebo v trakční masa.

Vzhled: bílé nebo nažloutlé neprůhledná parazit v lidském těle dosahuje 4 metrů.

Životní cyklus. Pro definuje гельминта konečným hostitelem je pouze člověk. Po odchodu z jeho střeva, vejce проглатываются hospodářskými zvířaty, nejčastěji krávy. Již v jeho střevě larva прогрызает si přihrávku a poslal do svalů, kde tvoří финну (kapsli). Tady pokračuje jeho vývoj v průběhu několika měsíců, až to bude jeden člověk.

Žije цепень ve střevě hostitele až 20 let, přičemž první vejce jdou ven, už po 3 měsíce od nákazy.

Příznaky: příznaky odčervení u dospělých mohou delší dobu existovat, dokud rostou a vyvíjejí se. Čím více гельминт, tím jasněji vyjádřeny příznaky. K nim patří:

 • porušení chuti k jídlu;
 • poruchy trávení;
 • závratě;
 • pocit pohybů v břiše a v řiti;
 • anémie a авитаминозы;
 • dermatologické reakce, například kopřivka;
 • psychické odchylky.

Diagnostika. Detekce vajíček ve stolici nebo škrábání. Poslední neumožňuje spolehlivě určit druh parazita, ale bude ukazovat na přítomnost v těle гельминта.

Léčba. Zahrnuje podávání léků празиквантела jednou z výpočtu poměru až 10 mg/kg tělesné hmotnosti infikovaného člověka. Také ukazuje antihistaminika a сорбенты pro baňkování intoxikace související s smrtí parazita.

Prasečí цепень (ozbrojený)

Onemocnění: тениоз.

Cesty nákazy: při pojídání infikovaného финнами vepřového masa.

Vzhled: bílé nebo nažloutlé, dlouhé ploché parazit, dosahuje v lidském střevě 2 metry.

Životní cyklus. Stejné jako u příbuzného, — hovězí цепня, s tím rozdílem, že meziprodukt hostitel prasečí chová prase. Důležité je, že pro člověka nebezpečné a larvy tohoto parazita, na rozdíl od larev býčí цепня. Инвазия larvy u člověka se nazývá цистицеркоз.

Příznaky: jsou podobné jako při napadení býčí цепнем.

Je důležité soustředit pozornost na симптоматике цистицеркоза. To závisí na tom, v jakém orgánu jsou finové. Tyto bubliny rostou a narušují funkce orgánů, сдавливая jejich a otravy toxiny. Nejčastěji finové prasečí цепня postihují lidský mozek a kosterní svaly.

Diagnostika. Je to stejné, jako při napadení býčí цепнем. Pro diagnostiku цистицеркоза je uvedeno studie o historii, hospodářství ULTRAZVUK, ELISA.

Léčba. Léky празиквантела. Dávka se vypočítá z poměru 15 mg/kg, užívá-čas poplatek.

Léčba цистицеркоза, v případě porážky měkké tkáně, nejčastěji je vyloučena z důvodu vysoké pravděpodobnosti anafylaktické šoku po smrti parazita. V ostatních případech je uvedeno operativní zásah pro odstranění finn.

Trpasličí цепень

Onemocnění: гименолипедоз.

Cesty nákazy: prostřednictvím špinavýma rukama při заглатывании vajec parazita.

Vzhled: bledá ploché гельминт, velikostí nepřesahující 4 viz

Životní cyklus. Je pozoruhodné, že všechny fáze vývoje trpasličí цепень odehrává uvnitř lidského střeva, tj. osoba kandiduje, a middleware, a definitivní hostitele najednou. Vejce, poté, co v zažívacím traktu, uvolní se larvu, která proniká sliznici tenkého střeva, kde probíhá fáze finové. Poté, opět přichází v lumen střeva a stává половозрелой особью.

Příznaky:

 • psychologické odchylky (plačtivost, podrážděnost, ospalost, únava);
 • hubnutí a porušení chuti k jídlu;
 • диспепсические poruchy;
 • hlen a krvavé вкрапления ve stolici;
 • anémie.

Diagnostika. Analýza výkaly, obvykle několikanásobný.

Léčba. Léky празиквантела jednorázově v dávce 25 mg/jednotek Přípustné, aby léčba акрихином nebo фенасалом.

Лентец široký

Onemocnění: дифиллоботриоз.

Cesty nákazy: pojídání kontaminované ryby a kaviár, která nebyla podrobena kvalitní tepelné zpracování. Možná infekce po čištění ryb.

Vzhled: bílé ploché červ až 15 metrů na délku (obvykle do 9и).

Životní cyklus. Po odchodu z těla hostitele, vejce udrží vitalitu do měsíce. Pokud se během tohoto času se ocitnou ve vodě, pak mohou být konzumovány вислоногими рачками, které zase živí dravé ryby. Jíst takovou říční обитательницу nebo její spawn, člověk nakazí. Лентец stává половозрелым, již později polovinu-měsíc.

Žije parazit v lidském střevě desítkami let.

Příznaky: projevují postupně, s růstem гельминта:

 • nevolnost, později zvracení;
 • bolesti, локализующиеся na jednom místě, a jak se šíří po celém břiše s časem;
 • snížení chuti k jídlu, averze k jídlu;
 • změna kvality stolice;
 • střevní obstrukce;
 • anémie a авитаминозы;
 • později se projevují porušení ze strany CNS (slabost, ospalost, závratě, podrážděnost, неуравновешенность);
 • někdy, výstup je docela dlouhé části těla (na rozdíl od prasečí a hovězí цепней).

Diagnostika. Detekce vajec nebo проглоттид v calais.

Léčba. Na základě léků празиквантела, podobný terapie při тениаринхозе.

Эхинококк a альвеококк

Onemocnění: эхинококкоз a альвеококкоз (многокамерный эхинококкоз)

Cesty nákazy: při kontaktu se zvířaty, переносящими vlny членики a vejce parazitů, pojídání infikovaného masa. Je možné инвазия při spotřebě v potravinách немытых rostlinných produktů.

Vzhled: v těle hlavního hostitele (pet) — jemný гельминт s hruškovitého hlavou, o celkové délce do 6 mm (альвеококки — do 4 mm). V lidském těle probíhá личиночная forma, která je prezentována s bublinami kalné kapaliny ve všech částech těla různé velikosti (až několik desítek centimetrů v průměru).

Životní cyklus. Pro эхинококка a альвеококка člověk chová právě middleware pánem. To znamená, že dospělý jedinec není se vyvíjí v lidském těle. Bít na trávicí trakt, vejce resetuje shell a larva, skrze střevní stěny, jezdí s кровотоком na různé orgány a tkáně. Usazovat v plicích, svalech, srdci, játrech a jiných orgánech, larva vytváří kolem sebe ochranný obal, ve kterém roste a rozvíjí se. Proces růstu trvá delší dobu, v jejímž průběhu гельминтоз neviditelná. Na této životní cyklus эхинококка a альвеококка ukončen.

Příznaky: v počátečních fázích эхинококкоз probíhá bez příznaků, až do doby, dokud cysta s финной nevyvíjí do monumentálních rozměrů, které brání fungování orgánu, ve kterém vznikla. Симптоматика pochází z postiženého orgánu. Často je v těle přítomna řada cyst эхинококков v různých orgánech.

Více o nebezpečný jev — vznik konglomerátu z několika, srostlá s sebou, bubliny. Tak se projevuje альвеококкоз.

Diagnostika. Skenování poškozených orgánů s pomocí radioaktivních izotopů, серологические reakce, počítačové томограмма.

Léčba. Jen tím, že chirurgické odstranění vytvořené cysty.

Rozladěný цепень

Onemocnění: гименолипедоз

Cesty nákazy: dostat se vejce parazita ve střevě z непропеченного chleba a pekařských výrobků.

Vzhled: podobný trpasličí цепня, ale roste až 60 viz

Životní cyklus. Konečnými hostiteli parazit se chovají krysy, myši a ve vzácných případech, osoba. Střední — hmyz (švábi, housenky, atd.), jež mohou jíst drobky a čerstvý chléb. Onemocnění se naučil méně, než инвазия trpaslíci цепнем, z důvodu menšího počtu případů nákazy.

Příznaky: jsou podobné s příznaky ostatních гельминтозов, провоцируемых dospělými jedinci tasemnice. Patří poruchy trávení, behaviorální poruchy, alergické reakce.

Diagnostika. Laboratorní studie výkalů na vejce гельминта.

Léčba. Obvykle se provádí v nemocnici, kurzů празиквантела s пятидневными intervalech.

Prvoci (giardia)

V lidském těle, zejména ve střevech, mohou soužit a prvoci organismy, které гельминтами nejsou, ale způsobují podobné s nimi příznaky. Nejjasnějším zástupcem těchto jednobuněčné organismy působí giardia.

Onemocnění: лямблиоз.

Cesty nákazy: při konzumaci potraviny kontaminované rostlinných produktů, přes нефильтрованную vodu a prostřednictvím špinavýma rukama.

Vzhled: одноклеточный organismus o velikosti několika mikrometrů, je neviditelný pouhým okem.

Životní cyklus. Giardia se usadili v tenkém střevě, a při zasažení jeho ostatní útvary se promění v цисты a jdou s výkaly. Vyvolávají podráždění stěny střev, a tím k nim na různých místech.

Příznaky:

 • nadýmání, dunění, nadýmání;
 • dermatitida;
 • alergické reakce;
 • poruchy stolice (průjem, чередующаяся zácpou);
 • slabost, rychlá únava.

Diagnostika. Studie výkalů na identifikaci цист. Серологические sklad.

Léčba. V závislosti na věku a intenzitě napadení předepisují příjem метронидазола nebo орнидозола. Pre-oloupané projevy токсикоза.

Prevence (obecná doporučení)

Ze všech typů, pojistit nelze. Zvlášť zákeřné jsou v tomto ohledu škrkavka — jim nejsnadněji dosáhnout místa určení. Ale pravidla, která pomohou snížit riziko nákazy, je poměrně jednoduché a obvyklé pro většinu lidí v civilizované společnosti. Jejich dodržování убережет vaše tělo od seznámení se s těmi nebezpečnými гельминтами a sníží pravděpodobnost napadení ostatními.

 1. Dodržujte základní pravidla hygieny. Umyjte si ruce mýdlem a vodou, uč tomu děti s velmi útlém věku.
 2. Trávit pravidelnou дегельминтизацию a balné od blechy domácí mazlíčky a сведите k nule kontakt s бродячими zvířaty.
 3. Ошпаривайте vařící vodou greeny a vegetariánská jídla před podáváním.
 4. Jezte potraviny kvalitně odvedené maso, ryby, dobře tepelně zpracované měkkýšů a korýšů. Zlikvidujte steaky s krví, sushi s syrové ryby, строганины.
 5. Používejte repelenty na ulici a фумигаторами v bytech.
 6. Není купайтесь ve vodních nádržích, v nichž žijí водоплавающие ptáci, a se nachází v blízkosti zemědělsko-pasteveckých podnicích. Zlikvidujte a piknik v blízkosti těchto míst.
 7. V případě nákazy jednoho člena rodiny, trávit povinnou diagnostiku u ostatních domácích.
 8. Posilujte imunitu všemi dostupnými způsoby — vezměte si své vitamíny, pijte hodně tekutin, se zabývá sportem, více chodit, zvýrazněte na spánek nejméně 6 hodin denně.

Paraziti v lidském těle — je to příležitost pečlivě brát jeho zdraví. Často, v počátečních fázích гельминтозы projevují pomalu a pacienti залечивают příznaky подручными prostředky. Nedělejte to, a při první дискомфортных sensation obraťte se na svého lékaře. Než запущеннее инвазия, tím nebezpečnější její důsledky, a v některých případech není vyšetřován včas léčba může způsobit neopravitelné porušení v práci těla.

READ  Známky a příznaky červů u dětí 3-x let

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.43MB/0.00261 sec