Enterobiasis u dospělých: příznaky a léčba

Na pozadí stoupající zájem problémem infekce s červy a nenápadné propagandy od výrobců potravinových doplňků, moderní člověk začne poslouchat své tělo — a najednou, a je pravda, červi? Všichni si pamatují zvláštní postup z dětství, když byla pořízena na škrábání s kněží? Tímto způsobem specifikovat, je napaden, zda dítě энтеробиозом — nejběžnější mezi lidmi гельминтозом. Nyní se podíváme, jaké jsou příznaky энтеробиоза u dospělých, a tak «strašlivý sakra, jak on je maloval».

Co je enterobiasis?

V medicíně энтеробиозом nazývá onemocnění, které vzniká v důsledku nákazy člověka s červy острицами. Roupy — to parazitní červi, žijící výhradně v lidském střevě. Nákaze podléhají jak děti, tak dospělí, халатно vztahující se k osobní hygieně. V důsledku nákazy se projevují zažívací poruchy, alergické reakce, anální svědění, selhání nervového systému.

Tyto malé, ne více než jeden a půl centimetrů, helminti pronikají do těla disku přes ústa, ještě ve vajíčku.

 1. V žaludku shell vejce jsou zničeny působením kyselin a ulehčit larvu, která se pohybuje dál na trávicí тракту.
 2. Обосновавшись v dolní části tenkého střeva, roupy se páří, po kterém samci umírají a samice присасываются na stěnách střev a intenzivně se krmí, dokud v jejich děloze vyvíjejí vajíčka.
 3. V určitém okamžiku se tlak dělohy motivuje острицу odtáhnout od stěny střev, vydat se v jeho spodní oddělení a dále směrem k laickým vejcím.
 4. V teplých a relativně vlhké prostředí anální záhyby pinworms kladou několik stovek vajíček a hynou.
 5. Ve vejcích larvy jsou tvořeny v průběhu 4-6 hodin, po které se stanou invazivní.

Vejce pinworms jsou kdekoli čekají na svého hostitele. Počet infikovaných lidí na celém světě je tak obrovský, že enterobiasis rozpoznán jako nejvíce obyčejný гельминтозом na planetě. Podmínky pro stárnutí vajec jsou přirozenou teplotou těla, proto pinworms jsou všude.

Jak probíhá napadení острицами?

Инвазия острицами stane při zasažení zralých vajíček těchto parazitů v trávicím traktu člověka. Sami vejce вызревают v příznivých podmínkách (v záhybech řitního otvoru a pod nehty) velmi rychle. Mimo lidské tělo budoucí pinworms jsou schopny přežít až tři týdny. V tomto případě, oni hynou při teplotě pod −15ºС nebo nad +55ºС. Vejce jsou tak malé, že jsou neseny vzduchem s větrem, сквозняком v bytě, na nohách hmyzu a samotným člověkem. Protože v prostředí se nachází na:

 • předměty společné prostory (peníze, madla ve veřejné dopravě, kliky dveří, vodovodní kohoutky na veřejných wc a tak dále);
 • nábytku a předmětů v interiéru;
 • zvířecí chlupy a horní oblečení člověka;
 • rostlinách;
 • dlaních infikovaného člověka a o věcech, kterých se to týká.

Трогая осемененные vejce pinworms předměty, člověk přenáší parazity na své ruce, a dál od napadení ho střeží pouze pravidla hygieny. Umýt ruce — unikl parazitární onemocnění, není umýt, a připravil si sendvič — se zkrátil.

Vzhledem k rychlému šíření vajíček a jejich schopnost přežít v prostředí, enterobiasis, je velmi nakažlivé onemocnění. V lékařské praxi přijata v případě napadení jedné osoby v rodině provádět preventivní дегельминтизацию ostatní členy domácnosti.

V období léčby infikovaných musí:

 • dodržovat строжайшие pravidla osobní hygienu (intimní hygiena před spaním a ihned po probuzení, mytí rukou);
 • spát v pevně přiléhající šortky s gumovými pásy kolem nohou a měnit povlečení alespoň dvakrát v průběhu dne — ráno a večer;
 • ložní a нательное prádlo prát při teplotě vyšší 50ºС, проглаживать žehličkou;
 • v bytě provádět každodenní důkladné dezinfekce.

Doba výkonu těchto činností závisí na tom, kolik pinworms žijí v lidském těle. Běžný životní cyklus parazita je 40 dní. Pokud v rodině existuje незараженные děti, je vhodné na dobu léčby poslat k příbuzným. Tato potřeba je způsobena možnými těžkými následky энтеробиоза právě u malých dětí. A riziko infekce existuje v každém okamžiku, příjem léků neprodukuje imunitu энтеробиозу.

Než nebezpečné roupy?

Mezi všemi гельминтозов enterobiasis, možná je nejméně nebezpečné. Komplikace se vyskytují ve větší míře u dětí, неприученных provádět hygienické postupy, nebo v dysfunkčních rodinách. Nicméně, za super инвазиях, když je v těle dospělého parazitární hned několik stovek či tisíc dospělých pinworms, se objevují velmi závažné důsledky.

 1. Začínají zánětlivé procesy ve střevě, způsobené fyzikálními poškození jeho sliznice. V důsledku toho vzniká дисбактериоз, kolitida. Tyto stavy znamenají snížení imunity se všemi logické důsledky.
 2. U žen je nedostatek pravidel intimní hygieny často vede k tomu, že roupy заползают do pochvy a dál, že se stává příčinou вульвовагинита.
 3. U mnoha pacientů, прооперированных o воспаленного zánět slepého střeva, ve střevě a ve червеобразном отростке objevili roupy. I když přímý vztah mezi энтеробиозом a zánětem slepého střeva, dokud není potvrzeno.
 4. Alergické reakce na přítomnost těchto odčervení mohou být různorodé, nebo nemusí projevit vůbec.
 5. Нестерпимый anální svědění se stává příčinou anální trhliny, hemoroidy, a někdy píštělí v konečníku.
READ  Trichinelóza se u člověka: příznaky, léčba a prevence

Příznaky энтеробиоза u dospělých

Obvykle u dospělého člověka enterobiasis probíhá téměř bez příznaků. Slabá инвазия nejčastěji doprovází pouze anální svědění, aniž by došlo k větší nepohodlí.

V průběhu prováděných experimentů bylo zjištěno, že při silné (více než tucet tisíc pinworms) инвазиях u infikovaného člověka vysledovat dvě fáze onemocnění: akutní a chronické. První je doprovázen:

 • bolest v břiše;
 • bušení, ale vedenou židlí;
 • menší vzrůstem teploty.

V chronické fázi přetrvává častá stolice, svědění v rozkroku, nevolnost, alergické reakce a mnoho dalších příznaků různého stupně выраженности, v závislosti na individuálních vlastnostech pacienta.

Ale nejčastěji příznaky энтеробиоза u dospělých a jinak zdravého člověka vymazaný a slabě vyjádřeny. Nicméně, pokud máte podezření na глистную инвазию, projděte si jednoduchý test potvrdit nebo vyvrátit vaše obavy.

Test na přítomnost pinworms

 1. Máte někdy svědění kolem a uvnitř análního otvoru?
 2. Cítíte tíhu, nepohodlí nebo bolest v pravé části břicha každé ráno, nebo v průběhu dne?
 3. U vás se objevil nezvykle vám alergické reakce na kůži nebo ze strany trávicí systém?
 4. Máte diagnostikováno chronické onemocnění orgánů zažívacího ústrojí?
 5. Jste rychleji unavení z předpokladu a zachytili nedostatek vytrvalosti?
 6. Máte pocit, že se staly více podrážděná?
 7. Jste častěji nemocní простудными onemocněním?
 8. U lidí, kteří žijí s vámi, jsou patrné podobné příznaky?

Pokud se můžete s jistotou odpovědět «Ano» alespoň na tři otázky, pak navštivte lékaře, aby vyloučil infekci острицами, nebo přistoupit k léčbě.

Definovat onemocnění v laboratoři

Diagnostika энтеробиоза ani u dětí, ani u dospělých obvykle nepředstavuje složitosti. V dětských kolektivů testy jsou rozdány pravidelně a bez výjimky. Pokud se na jejich výsledky odhalily nákazu u 15% a více dětí, pak preventivní léčbě podléhají všechny. U dospělých požádat o výsledky analýz při zaměstnání na podniky potravinářského průmyslu, v dětské, vzdělávací instituce, nemocnice a sanatoria, ale také často při nákupu předplatného do bazénu.

Vyšetření výkalů

Laboratorní studie výkalů je považována za nejúčinnější metodou pro diagnostiku mnoha гельминтозов. S jeho pomocí se odhalují skutečnost přítomnosti v lidském střevě většinu tasemnic, kulatých červů a dokonce i jaterních gill. Ale v диагностировании энтеробиоза tato metoda neúčinná. To je způsobeno vlastnostmi životní cyklus pinworms, který zahrnuje provádění zdiva vajec mimo střeva, a proto je pravděpodobnost jejich detekce v каловых mezi masy, je velmi nepravděpodobná.

Škrábání, pap, domácí scotch-test

Přenesení vajec pinworms s перианальных záhyby na tuto lepicí pásku nebo namočí глицерином prošívané hůlku, tzv. соскобом. Právě tato metoda je po celém světě uznáván jako největší test v diagnostice энтеробиоза.

Třikrát s семидневным přestávkou studie соскоба umožňuje dosáhnout účinnosti 93%. Je třeba více uvedení analýzy plyne цикличностью кладок.

Škrábání můžete udělat v každé ambulanci, předem tím, že se doporučení od obvodního lékaře, nebo jiný profil odborníka. Nájemné biomateriál od rána, ne pre-prováděcí hygienické postupy a není опорожняясь.

V případě nemožnosti vlastní návštěvě kliniky (лежачий nemocný, starší pacient), je možné a doma udělat jednoduchý scotch-test. Pro tento nalepte na oblast kolem řitního otvoru v různých místech dva-tři proužky tenkého канцелярского lepicí pásky. Srovnat jejich, vyjměte a dejte do předem připravené nádoby. Bez zpoždění, předejte biomateriál do laboratoře.

Krevní testy

Pro diagnostiku энтеробиоза potřeba další zkoumání krve obvykle vzniká. Соскоба ve většině případů prokáže, že pro stanovení diagnózy. Эозинофилия došlo při napadení острицами není vždy a pouze při silné zamoření. Protože laboratorní studie krve pro stanovení diagnózy «enterobiasis» je opatření zbytečné a málo efektivní. Ve stejné době, analýza krve je schopen upozornit lékaře na další, související энтеробиозу, patologické procesy.

READ  Giardia u dospělých, příznaky a léčba doma

Léčba энтеробиоза u dospělých

Napadení острицами — to je ten vzácný případ, kdy odčervení lze bez námahy vytáhnout z těla, aniž by se uchylovat k медикаментозному léčbě. To je způsobeno krátkým životního cyklu uvedených parazitů a rysy způsobu jejich chovu.

Ale nejvíce efektivní k dnešnímu dni (a v průběhu již jedno desetiletí) je považován za komplexní přístup v léčbě энтеробиоза. To je:

 • v recepci syntetických противоглистных léků;
 • v přísně střežené dodržování hygienických norem v období léčby;
 • při dodržování opatření, aby se zabránilo šíření vajíček červů;
 • v paralelním vyšetření a pokud je třeba, odčervení všech, kteří jsou v kontaktu s zamořené;
 • v dezinfekci prostor a předmětů v období léčby a po dobu tří týdnů po jeho skončení.

Tablety

Roupy, jak se ukázalo, jsou příliš живучестью a jsou citlivé na větší části глистогонных prostředků nejnovější generace. Pro odstranění těchto odčervení lze využít některý lék na základě альбендазола nebo мебендазола. Také při несильной parazitární onemocnění nebo přítomnosti kontraindikací pro příjem dalších léků je možné provést ošetření Пирантелом.

Пирантел

Přípravek se vyrábí pro dospělé, v таблетированной formě, pro děti v suspenzi. Povoleno pro léčbu гельминтозов, způsobené kulatými červy, pacienti starší než půl roku. Mezi kontraindikace poukazují na to období těhotenství a kojení a individuální nesnášenlivost.

Berou Пирантел jednorázově, před snídaní, bez následné přijetí projímadlo v dávce 10 mg/jednotek Tabletu před проглатыванием nutně ke žvýkání.

Пиперазин

Prostředek узконаправленного spektra akci, používané k léčbě энтеробиоза a аскаридоза. Přípravek požádal zakoupit ve formě tablet, pro děti od tří let — v lahvičkách.

Léčba zahrnuje pětidenní kurz na recepci. Na den pro dospělé je stanovena dávka 3-4 gramů, která je rozdělena na dvakrát. Dětem denní dávka je stanovena bez ohledu na věk. O týden později, kurz opakovat.

Výrobcem označeny kontraindikace na recepci: onemocnění nervového systému, těhotenství, kojení.

Вормил (альбендазол)

Lék je k dispozici v tabletách nebo v lahvičkách s суспензией. Je to lék velmi široké spektrum působení, který je aktivní a proti pinworms.

Dospělým a dětem od dvou let ukazuje příjem 1 tablety od pinworms (nebo suspenze do ekvivalentu 400 mg aktivní složky) denně. Terapeutický kurz — od 3 až 5 dní.

K противопоказаниям patří: dětský věk do 2 let, těhotenství a kojení, vysoká citlivost k альбендазолу.

Вермокс (mebendazole)

Další prostředky k zničení mnoha druhů červů, s úspěchem používaná v léčbě энтеробиоза. Je k dispozici v таблетированной formě a možnost přijímat pacienty starší 3 let.

Kontraindikace:

 • akutní onemocnění orgánů zažívacího ústrojí;
 • těhotenství a kojení;
 • jaterní selhání;
 • nesnášenlivost nebo nedostatek laktózy.

Průběh léčby zahrnuje one-time příjem jedné tablety a další, podle potřeby, 3 týdny později.

Немозол (альбендазол)

Lék se vyrábí ve formě tablet pro dospělé a ve formě suspenze pro mladší pacienty (od roku do tří let). Používá se k léčbě mnoha гельминтозов, mezi nimiž a enterobiasis.

Jak vytáhnout roupy Немозолом:

 • děti od roku do tří 10 ml suspenze jednou;
 • děti od tří let a dospělí pacienti — 20 ml suspenze nebo 1 tableta.

K противопоказаниям patří: onemocnění sítnice, těhotenství a лактацию, vysokou aktivitu jaterních enzymů.

5 účinných lidových prostředků

Výběr, než léčit pinworms, mezi mnoha způsobů, jak zastavit na těch nejjednodušších, které bude jediné účinné. Je lepší kombinovat léčbu prostředky alternativní medicíny se syntetickými глистогонными léky, pokud žádné kontraindikace.

Цинковая mast

I přes svou jednoduchost metoda léčby энтеробиоза pomocí цинковой masti je považován za jeden z nejvíce efektivní.

Samice pinworms nucen pro pokračování druhu opustit střeva přes anální průchodu a zbavit ji této funkce životní cyklus parazitů bude probíhat průběžně. Role fyzické bariéry pro odčervení provádí tamponem namočeným цинковой balzám tampon, вкладываемый v anální otvor na noc. Samice hynou, vejce není вызревают, re-infekce se stane. Měsíc obvykle přichází самоизлечение.

READ  Zabíjejí, zda antibiotika červů

Limonády klystýr

To spíše ne, způsob léčby энтеробиоза, ale pouze metoda fyzické odstranění z přímých a tlustého střeva спустившихся tam před zdivem samic. Tento postup pomůže snížit riziko реинвазии, sníží množství zralých červů, ale neřeší problém úplně, protože do hlavního místa lokalizace pinworms obsah klystýr chůze není schopen.

Содовый roztok se vaří, rozprostření půl lžičky obyčejné jedlé sody 250 ml подогретой vody. Kapalina остужают na komfortní teplotu a aplikuje před spaním. To sníží noční svědění, sníží riziko reinfekce.

Dýňová semínka

Světová zdravotnická organizace zastávají názor, že účinně bojovat s гельминтами všech druhů mohou pouze syntetické přípravky. Ale mezi lidmi léčba гельминтозов тыквенными семечками neztrácí svou popularitu.

Pro dosažení požadovaného efektu se doporučuje sníst stovky kusů denně, dělení tuto normu na 4 příjem. A jako prevence se doporučuje jíst několik semena každý den kurzů. U nich nutně musí přetrvávat zelenou tenkou kůži, a horní vrstva může být pre-začišťovat a skladovat semena bez něj.

Mrkvová šťáva

A nejen šťávu, ale sama mrkev v jakékoliv podobě. Je to užitečné, ale ne probudit se ráno s kůží oranžové barvy, налегать na této zeleniny je nežádoucí. Denně stačí vypít tři šálky фреша, jíst syrové nebo v salátech, stejné množství kořene. Co je nejdůležitější, po broušení, jíst mrkev ihned, jinak výsledek bude minimální.

Dobře kombinovat mrkev s červenou řepou. Má k podobným působením na škrkavky. Proto je velmi dobře v období léčby strávit čištění střev čerstvý salát z strouhané mrkve s červenou řepou a olivovým olejem.

Česnek

Tento užitečný ve všech ohledech výrobek není příliš rád helminti. Protože s jeho pomocí dobře vykonávat, a léčba, a prevence энтеробиоза. Jako prevence je možné každý den k jídlu jeden зубку nebo odírají jim chléb. Pro léčbu stejné potřebovat, aby se dva-tři stroužky. Mléko, прокипяченное s celou hlavou česneku, pít třikrát denně na půl sklenice. Pokud je chuť bude zdát příliš specifická, napište na výsledný nápoj med.

Můžete zničit roupy u dospělých отварами hořkých bylin (pelyněk, vratiče obecného, měsíčku a mnoho dalších), ale je lepší se uchýlit k tak agresivní prostředky, a by si mikroflóru střev. Většina bylin, které jsou nebezpečné pro odčervení, слабоядовиты, protože správné bude koordinovat jejich přijetí s ošetřujícím lékařem.

Prevence onemocnění

Enterobiasis je právem považován za jeden z nejjasnějších zástupců nemocí špinavých rukou. Z tohoto vyplývá, že jediná účinná opatření jeho prevence — dodržování pravidel vlastní hygienu. Tak, ruce doporučují mýt minimálně 10 minut, s mýdlem. Důvodem pro zbytečné vodních procedur by měl být:

 • komunikace se zvířaty (jak pouliční, tak i domácí);
 • přímý kontakt s lidmi;
 • návštěva veřejné toalety;
 • jízda v mhd a vstup do ulice;
 • kontakt s penězi.

Kromě pečlivé mytí rukou, jako preventivní opatření pro prevenci infekce lze rozlišit:

 • строжайший zákaz zvyk tahat v ústech psací předměty, okusují nehty, dotýkat rty prsty;
 • mytí rostlinné potraviny před přímým užíváním;
 • učit děti pravidel hygieny;
 • posílení imunity všemi prostředky.

Паразитологи zvažuje pravděpodobnost nákazy острицами při vdechování jejich vajec. Ale tento způsob nákazy je nepravděpodobné, a pojistit se od něj nemožné. Proto bychom měli dodržovat pravidla hygieny, učit tomu děti, pozorně sledovat jejich zdraví a chování. To totiž děti obvykle přinášejí pinworms domů ze školy a školky.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00101 sec