Enterobiasis u dětí, příznaky a léčba pinworms

Červi — to jsou bytosti, na nichž přijal «spočívat u všech psů» při nejasných stavech dítěte. Častá nachlazení, nedostatek tělesné hmotnosti, bledost, апатичность, skřípění zubů ve spánku a mnoho dalšího, co nelze najít důvod, vysvětlují jednoduše — u našeho dítěte завелись červi!

Mezi tím u batolat nejčastěji diagnostikována infekce s červy, tzv. энтеробиозом. Co je enterobiasis u dětí, a jaké ve skutečnosti to vyvolává příznaky? Zda vinit ji za všechny problémy, nebo lepší hledat příčinu jinde?

Co je enterobiasis?

Enterobiasis, je považován za nejčastěji se vyskytující гельминтозом. Jeho podíl se podle různých údajů tvoří ze 70 až 95% všech глистных invaze. Způsobuje onemocnění malé bílé червячок, tzv. острицей. Doslovně jeho název se překládá jako «červ, který žije ve střevech».

 

Pinworms jsou velmi malé, ne více než centimetr. Jejich nošení na typu kulaté červy, které jsou přenášeny od člověka k člověku. Životní cyklus parazita trvá až 40 dní, aniž předpokládá přítomnost meziproduktu hostitele, a jejich vajíčka se vyvíjejí v teplých, vlhkých místech — v záhybech řitního otvoru, v blízkosti pohlavních orgánů, pod nehty.

 1. Jak se dostat do zažívacího traktu, vejce pinworms působením agresivních enzymů ztrácí shell, čímž se uvolní larvy.
 2. Pak se pohybují po кишечнику, projít dvě fáze svlékání, jsou vyzrálejší a páří. Samci poté umírají, ale samice dosahují nižších divizích tenkého střeva, slepého střeva, kde jsou a zůstávají.
 3. Na slepé střevo a аппендиксе pinworms jsou připevněny na jejich stěnách, živili se natrávená potrava. Tyto paraziti mohou заглатывать a krev.
 4. V této době v jejich děloze vyvíjejí tisíce vajec a když oni zrají, threadworm, podlehne síle перистальтики, vyjde z konečníku, které se kolem něj zdiva. Děje se to převážně v noci nebo pozdě večer, když svěrače trochu uvolněně.
 5. Za jednou threadworm klade několik tisíc vajíček a hynou. Vejce v průběhu 4-6 hodin zrají, stávají se invazivními. Když je to vejce проглатывается, pak se cyklus opakuje znovu. Pokud se tak nestane, pak to zachovává svou vitalitu ještě tři-čtyři týdny.

Pohyb pinworms v oblasti řitního otvoru způsobují silné svědění, která se stává hlavním příznakem u malých dětí. Jsou neustále чешут cpsp, aniž by si uvědomil tuto skutečnost. Zbývající pod nehty vajíčka parazitů разносятся po pokoji, a v případě nedostatku základní hygieny, spadají do úst a vyvolávají opakované infekci.

Jak se dítě může nakazit острицами?

Pinworms žijí jen v lidském střevě. Ani domácí zvířata, ani недожаренный kebab není představují přímé nebezpečí. Ale vajíčka těchto parazitů jako jsou malé a lehké, že разносятся větrem, na končetinách hmyzu, ať jste kdekoli.

V dětských kolektivů šíření энтеробиоза se děje pomocí špinavých rukou.

Většina dětí nejsou zvyklí pravidelně jejich mytí, neustále se stahují do úst. Infikované dítě чешет konečníku, která dráždí ползающие roupy. Jejich vejce ocitají na prstech a pod nehty. Pak dítě hraje společnými hračkami, se dotýká dětí, převedení vejce na své oblečení. Během denního spánku zůstanou v posteli prádlo, spadají na podlahu, okolní předměty.

Cesta nákazy острицами u dítěte je jen jeden — požití zralé vejce. A mohou být kdekoliv:

 • na potravinách;
 • hračky;
 • kliky na dveřích;
 • vlny domácí mazlíčky;
 • na horní oblečení;
 • ručník;
 • posteli prádlo a tak dále

Ve školce, kde mají smlouvu na několik dětí, vajec pinworms na předmětech obrovské množství, že nahoru s prachem ve vzduchu, разносятся všude, provokovat napadení ještě zdravé děti. Starší dětský kolektiv, tím nižší riziko napadení. Nejčastěji se nakazí děti do 4. třídy.

Nebezpečí pinworms

V lékařské praxi případy těžký энтеробиозов vyskytují, není to tak často a většinou u dětí, kteří vyrůstali v dysfunkčních rodinách.

Silné parazitární onemocnění může vyvolat:

 • anémie;
 • beri-beri;
 • zánětlivé procesy ve střevě;
 • dermatitida, trhliny v okolí konečníku, v důsledku česání špinavýma rukama;
 • вагиниты, zánětu močových cest;
 • anální píštěle, záněty v konečníku.

U dětí, uspořádané do školky a školy, tyto komplikace se vyskytují extrémně zřídka.

 1. Z důvodu povinné uvedení соскобов, které se konají pravidelně.
 2. Více бдительного kontroly zdraví ze strany vychovatelů, učitelů.
READ  Jak nebezpečné токсоплазмоз u žen, a jak se mu vyhnout? Symptomy a způsob infekce

V jednom ze tří případů zánětu slepého střeva u dětí po odstranění, v něm se objevili roupy. Ale zatím autenticky není známo, že ovlivňují, zda jsou přímo na zánět slepého střeva.

To je také věřil, že инвазия острицами snižuje послевакционный imunitu proti дифтерии. Stejným způsobem прослеживают vztah mezi nízkými hladinami protilátek po očkování DPT a энтеробиозом. Vzhledem k tomu, že pediatři doporučují před прививками úspěšně složit testy na odhalování červů, v případě jejich zjištění, strávit дегельминтизацию a teprve poté přistoupit k očkování.

Симптоматика onemocnění

Domnívat, že u dítěte se objevily roupy, ohleduplný, máma bude hračka.

Enterobiasis téměř jediný typ гельминтозов, který má zvláštní, vlastní pouze jemu symptom — anální svědění.

U batolat může být velmi silný, усугубляющимся na noc, protože to, co dítě neklidně spí, se stává podrážděný, ufňukaný, nervózní. A to skřípění zuby, které tak často trápí maminky s přítomností červů má jen málo společného.

Slabá инвазия probíhá nejčastěji bez příznaků. Je-li v těle přítomny jen několik jednotek pinworms, dítě vychováván k hygieně a infekce došlo náhodou v místě, kde se to stane pravidelně, pak vše může skončit самоизлечением.

V případě silné nákazy (několik set pinworms) rozlišujeme akutní a chronickou fázi.

V akutní fázi, длящейся do týdne, se projevují tyto příznaky:

 • bolestivé pocity ve střevech;
 • nevolnost;
 • časté nucení na stolici.

Chronického průběhu může být téměř бессимптомным a ani sami vykonávat, kromě anální svědění. To obvykle se objeví na pár dní, po kterém zmizí na dva-tři týdny. A tak, циклично, vzhledem k trvalé реинвазий a generační změna pinworms.

Sofistikovaný delší dobu энтеробиоза vede k takovým stavů:

 • konstantní svědění (nejen v noci);
 • ostré bolesti v břiše, podobný záchvat zánět slepého střeva;
 • plynatost;
 • častý, неоформившийся židle;
 • neurologické poruchy (migrény, nespavost);
 • nedostatek soustředění, rozptýlení pozornosti;
 • povahové abnormality;
 • dětské gynekologické problémy.

Obecně tyto příznaky энтеробиоза u dítěte se vyskytují zřídka, a неосложненная инвазия probíhá bez zjevných příznaků, léčit snadno, bez následků.

Definovat onemocnění v laboratoři

I když všechny příznaky se mluví o přítomnosti dítěte v těle škrkavky, zapojit se do самодиагностикой nerozumné. Pro potvrzení (nebo vyvracet) podezření, je nutné předat do laboratoře biomateriál na analýzu a odhalit v něm vejce červů. V běžné okresní klinice se provádí zdarma, za jeden pracovní den.

Škrábání, pap, scotch-test doma

Maximálně efektivní metoda diagnostiky энтеробиоза — škrábání. Při троекратном provádění spolehlivost výsledků analýzy dosahuje 93%.

Myslím, že ještě z dětství si pamatuje, jak berou na škrábání na enterobiasis u dětí. Za léta v tomto postupu v podstatě nic nezměnilo. Provádí plot биоматериала pomocí pásky, прикладываемой k складкам konečníku.

Mladé maminky často zmatený, jak správně volat prováděné analýzy — skvrna nebo škrábání? Dříve se pro tyto účely používají prošívané špejli namočeným sodou nebo глицерином, a proces je nazýván stejný rukopis. Byl také populární metoda záložky tampon v anální otvor na noc. Ráno to изымался a nevzdal do laboratoře. Dnes častěji tráví postup соскоба pomocí lepicí pásky. Dělají to v každé ambulanci a často i zdravotní sestry v předškolních a školních zařízeních. V případě zjištění onemocnění u více než 15% dětí, léčba je znázorněno všem studentům.

V podmínkách kliniky škrábání (nebo skvrna-znamení, jak se tomu říká) berou ráno, varování o nutnosti složit biomateriál do styku stolici, ne pre-подмываясь. Zdivo roupy provádějí s určitou цикличностью, protože jejich vejce mohou být objeveny při prvním соскобе. Vzhledem k tomu, že v případě negativního výsledku, je doporučeno složit další dva соскоба každých pár dní.

Pro úplně nejmenší, kojence pronájem соскоба v ambulanci stává nepříjemné, protože dítě může vyprázdnit střeva bezprostředně poté, co se probudil. Jak darovat analýzu na enterobiasis dítě v takovém případě? Udělej si doma scotch-test. Pro toho, sotva se dítě probudí, nalepte proužek lepicí pásky na oblast mezi hýžděmi (je možné udělat v různých místech), je dobré, stiskněte, srovnat, отклейте a pošlete do laboratoře.

READ  Sloní nemoc: příčiny, léčba слоновости nohou

Krevní testy

Obvykle po соскоба s перианальных záhyby je třeba v další diagnostice энтеробиоза odpadne. Ale o přítomnosti parazitů ve střevě může informovat a laboratorní studie krve.

Celková analýza odhalí zvýšená hladina eozinofilů, že ještě umožní stanovit přesnou diagnózu, ale ukazují směr hledání patologie. Pro určení, zda konkrétní druh odčervení nutné složit ELISA krev. Pomocí této metody se vypočítá hladina protilátek, specifických pro jednotlivé druhy parazitů.

Je to laboratorní studie krve se provádí za poplatek a obvykle je uvedeno pro určení typu složitějších гельминтозов.

Vyšetření výkalů

V diagnostice энтеробиоза analýza výkalů je непоказательным a neefektivní. To je způsobeno téměř naprostý nedostatek vajec pinworms ve střevě, vzhledem k tomu, že ženy vykonávají práci mimo něj.

Léčba энтеробиоза u dítěte

V období léčby энтеробиоза u dětí, kromě přijímání глистогонных prostředků, zásadní význam hraje osobní hygiena.

V této době musí být nejtěžších a vyžaduje pravidelné mytí rukou, praní ložního a нательного prádla, s denní jejich střídání. Pouze takový komplexní přístup může eliminovat re инвазию a zajistit úplné vyléčení.

Prášky a suspenze

Enterobiasis i když nejběžnější гельминтоз na této planetě, ale stále je považován za menší ze všech zel. Prakticky každá глистогонная tableta je schopen zcela zničit pinworms. Výběr přípravků je zde docela široký:

 • альбендазол (немозол, вормил);
 • пирантела памоат (гельминтокс, пирантел);
 • mebendazole (вормин, вермокс);
 • пиперазина адипат (пиперазин).

Každá z těchto látek může být použit pro děti starší 3 let.

Вормил

Přípravek širokého spektra působení. Se používá k léčbě mnoha гельминтозов, včetně smíšených. Můžete brát lék dětem mladším věku dva. Uvolnění v suspenzi a таблетированной formě. Pilulku před проглатыванием разжевывают. Průběh léčby trvá tři dny, během nichž dítě bere jednu tabletu.

Mezi nežádoucí jevy lze pozorovat диспепсические poruchy, různé neurologické poruchy (bolest hlavy až křeče), dermatitida, kopřivka.

Вермокс

Lék se používá k vylučování kolo odčervení. Možnost přijímat děti mladší tří let věku. Pro léčbu энтеробиоза uveden příjem jedné tablety, a o dva týdny později, ještě jednou. Po ošetření se může objevit nevolnost, poruchy stolice, bolesti hlavy, poruchy ve fungování jater, dermatologické reakce.

Вормин

Přípravek je dovoleno přijímat děti od 2 let. Pro léčbu brát lék jednou v počtu 25-50 mg. Použít Вормин dětem s poruchami funkce jater, nelze. Někdy se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, jako například nevolnost, bolesti břicha, závratě, anémie, průjem.

Пирантел

Tento lék je uvedeno pro léčbu některých гельминтозов děti od 6 měsíců. Vyrábí lék ve formě tablet a суспензиях. Přijímají buď jednorázově v poměru 10 mg/jednotek Pro úplné odstranění zbývajících odčervení opakovat příjem ve stejném dávkování, 3 týdny později.

Zřídka po požití pozorovány zažívací poruchy, bolesti hlavy, vyrážky na kůži.

Пиперазин

Největší fiskální, ale i dlouhá varianta. Lék se vyrábí ve formě tablet a je znázorněno na recepci děti od roku.

Při léčbě энтеробиоза kurzu je 5 dní, následuje sedmidenní přestávka. Cyklus opakovat 2-3 krát. V den dělají dvou etap, z nichž každá выпивают od 1 do 5 tablet v závislosti na věku a na doporučení lékaře.

5 účinné lidových prostředků pro prevenci

Roupy, snad jediný typ červů, při kterých je léčba lidové metody se plně ospravedlňuje. To je případ, kdy parazitů lze zničit vůbec, aniž by se uchylovat k umělým léčiva. Ale výběr než léčit silnou инвазию, která se jasně projevuje se poruchami střevní poruchy a alergickou reakcí, je lepší zůstat na tradičních metodách.

V ostatních případech, kdy enterobiasis protéká неотягощенно, můžete strávit více než déle trvající terapii bylinnými prostředky. Dobré metody používané v lidovém léčitelství, a jako prevence энтеробиоза.

Dýňová semínka

Je to nejznámější a nejúčinnější výrobek proti odčervení. Brát ho můžete i malý деткам, na rozdíl od mnoha jiných rostlinných léků. Není třeba se uchýlit ani k jakým lstivosti, vařit a trvat na tom. Postačí, aby se čerstvé semena (nejlépe v období zásobili sami, достав z zralé dýně) a mírně подсушить. Pevné kůry lze sundat, ale to je třeba opustit zelenou кожицу pod ní.

READ  Dieta při лямблиозе u dětí: menu a recepty

Dát dítě semena potřebují každý den po troškách nalačno. Usnadnit si úkol, pre-измельчив suroviny na prášek v ступке nebo mlýnek na kávu. Jíst na lžičku ráno, смешав, pokud je to nutné, s medem.

Mrkev a červená řepa

Zeleniny ve stravě dítěte, musí být v každém ročním období, některé z nich jsou глистогонными. To je mrkev a červená řepa. V zájmu prevence je možné dát чищеную mrkev každý den jako pamlsek. Dobře zpestřit jídelníček mrkvové salát s červenou řepou, nebo nastrouhanou mrkví s medem.

Dobře dělat každé ráno čerstvé šťávy z jednoho nebo dvou zeleniny. Pít je třeba okamžitě, protože při измельчении a выдавливании šťávy užitečné látky z kořenové zeleniny vytrácejí velmi rychle.

Česnek

Je to prostředek pro více než dospělé děti. Dávat své děti do 5 let se nedoporučuje vzhledem k vysokému obsahu těkavých výroby. Ale pro подросших ratolesti česnek se může stát nejlepším přítelem, ochraňující od červů a virů.

Jako prevence se hodí jeden зубок česneku denně v syrovém stavu. Pokud vynutit dítě jíst česnek není úspěšný, je možné dělat tousty, odírají jejich česnekem nebo přeskočit pikantní зубки přes чеснокодавку a míchejte s medem.

Цинковая mast

Je to nejlepší způsob, jak vápna, pinworms, které již pronikly do těla. , Aby tento prostředek používat u dětí je možné bez obav. Účinnost цинковой masti podmíněno vydáním pinworms z řitního otvoru. Pro zamezení kladení vajec, každý den před spaním muset mazat mast vatový tampon a dát k анальному otvoru dítěte. Kalhotky pro období léčby by měla být pevně připojenou a měnit každé ráno nebo i častěji.

Limonády klystýr

Akce tohoto nástroje výhradně mechanické. Takový klystýr odplaví mrtvých parazitů, což přispívá k prevenci intoxikace. Dělají to, разведя půl lžičky sody ve sklenici teplé vody. Вводимая kapalina by měla být komfortní teplotu, není způsobit bolestivé pocity.

Mohly rozhodnout pro česnek a bylinné klystýr pro vylučování pinworms děti je lepší, aby, vzhledem k možnosti narušení střevní mikroflóru.

Prevence onemocnění pro děti

Chránit dítě od zamoření je obtížné, a to velmi jednoduše a současně. Složitost spočívá v tom, že v dětském kolektivu nebo doma, kde je zjištěn alespoň jeden infikovaný, vejce pinworms jsou doslova kolem dokola. Někteří odborníci tvrdí, že vyrůstal s prachem vejce lze vdechnout a nakazit se i tímto způsobem.

Jednoduchost ochrany spočívá v tom, že čisté ruce a nedostatek zvyku tahat je do úst téměř zcela vyloučit možnost nákazy. Aby se dítě není nemocný энтеробиозом vysvětlete mu, že:

 • ruce je třeba umýt, jak je to možné, ujistěte se před tím, než si sednout za stůl a po wc;
 • vzít si do úst prsty (i čisté) v žádném případě není možné;
 • totéž platí i pro hračky;
 • umýt ruce mýdlem a třeba po kontaktu s domácími mazlíčky.

Maminka z mé strany by měly dbát na to, aby nehty batole byla zkrácena, ložní a нательное prádlo — выстирано a проглажено, žehličku, žehlicí prkno a ovoce omýt přímo před spotřebou, a to po nákupu.

Pokud v rodině někdo jeden onemocněl энтеробиозом, pak se léčil muset všem. Také muset provést úplnou dezinfekce bytu. Pokud je taková možnost, pak dítě lépe na měsíc poslat na návštěvu k babičce, aby se čekat na svůj čas, dokud zůstávají v bytě vejce zahynou. V opačném případě, je zde vysoká pravděpodobnost, že re-zamoření.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00126 sec