Enterobiasis: příznaky a léčba pinworms u dětí a dospělých

«Umyjte si ruce před jídlem!» — tento slogan je často možné vidět v místech veřejného stravování a lékaři ‘ úřady. Nicméně mnozí dospělí, nemluvě o děti zanedbávat tímto pravidlem, čímž se vystavují riziku nakazit гельминтозом. Nejčastější ze všech nemocí způsobených parazity, je enterobiasis. Co je to za nemoc, jak se děje infekci, jaké jsou rysy jeho diagnózy a jak se vypořádat s острицами — odpovědi na všechny tyto otázky jsou konstantní společníci ty, kdo nedodržuje základní pravidla hygieny.

Co to jsou roupy?

V těle každého člověka v průběhu života parazitární ty, nebo jiné mikroorganismy. Někdo dokonce nemá tušení o jejich existenci, klidně žije s červy, infikovat lidi ze svého blízkého okolí. Dalším parazity přinášejí značné nepohodlí, a proměnili je život v noční můru. Zvláště pokud jde o энтеробиозе a острицах, které jsou jeho příčinou.

Škrkavky pinworms jsou nejoblíbenější třídou háďátek, které паразитирует v těle u člověka, což způsobuje toto onemocnění, jako enterobiasis. Svůj název dostali díky vzhledu. Roupy mají protáhlý tvar, s заостренной zadní částí. Tyto škrkavky šedo-bílé barvy, mají menší rozměry — až o 10 — 12 mm. než Při nejvýznamnějších zástupců jsou ženy. Samci nemají rostou více než před 5 mm. Zadní část u mužů o закручена do spirály. Vázání pinworms na stěnách střev se děje pomocí везикул, který se nachází na přední části.

Tělo samice je uspořádán tak, že při nedostatku kyslíku nemůže odkládat vejce. Takové prostředí způsobuje křeč jeho svalový systém. Takže pro toho, aby potomstvo, jí připadá вылазить ven.

Vejce pinworms mají oválný tvar. Jsou v blízkosti pevné бесцветную shell, i když ve struktuře je poměrně tenká a hladká. Je vidět pouhým okem, je nemožné, protože velikost vajec není vyšší než 0,05 mm. A tady je rozeznat pod mikroskopem nepředstavuje větších obtíží.

Životní cyklus škrkavky a způsoby jejich přenosu

Škrkavky, které způsobují энеробиоз, velmi odolné vůči podmínkám prostředí, proto se onemocnění může šířit poměrně rychlým tempem. Nejvýhodnější místo pro zrání vajíčka škrkavky jsou zóny pod nehty člověka, v jeho rozkroku nebo перианальных záhybech. Jak se červi roupy se dostanou do střeva? Jediným zdrojem nákazy энтеробиозом je člověk. Samice parazit klade vajíčka v perianální oblasti, což způsobuje silné svědění. Ne vždy poté, co člověk чешет zanícené místo, on se myje ruce, nakonec vejce pinworms zůstávají pod jeho nehty. Odtud se dostanou buď přímo do úst samotnému nositeli pinworms — děje самозаражение, nebo na předměty a výrobky, které napadený muž se dotýká špinavé ruce — v důsledku toho dochází zamoření okolí. Takový způsob přenosu se nazývá фекально-orální.

Pro toho, aby vejce vyzrálé před příchodem larvy dostatečně 4 — 6 hodin. A pro soustružení v dospělosti jedinec potřebovat od 2 do 4 týdnů, po které roupy mohou samostatně replikovat.

Životní cyklus pinworms v průměru 2 měsíce a shareware pokud během této doby nedošlo re-infekce (často, самозаражения), pak se člověk může zotavit bez aplikovaného úsilí. Ale to se v praxi stane často. Inkubační doba onemocnění je 15 dní, během kterých se člověk necítí žádné příznaky nemoci. Roupy u dospělých a dětí mohou zasáhnout jakékoliv oddělení střev, ale především z jejich činnosti trpí tlusté střevo.

Nejvíce náchylné k onemocnění энтеробиозом jsou jednotlivé kategorie dětí:

 • Děti, jejichž matky trpěl токсикозом ve druhém trimestru těhotenství. V tomto období se u plodu se tvoří základní orgány a systémy, a мамин токсикоз brání řádné rozvoj. V důsledku toho se děti se rodí s imunitou a predispozicí k různým nemocem.
 • Děti, brzy převedeny na umělé kojení. Všechny ty cenné látky nezbytné pro posílení imunitního systému dítěte, jsou v мамином mléce, plně nahradit která nemůže žádná umělá směs.
 • Děti, které často trpí. Oslabená neustálými nemocemi tělo nemůže plně odolat pronikání do něj cizích virů, infekcí a parazitů.
 • Členové rodiny nízkého sociálního statusu. Jedná se o tzv. dysfunkčních rodin, kteří žijí v nehygienických podmínkách a není прививающих svým dětem dovednosti pro osobní hygienu.

Hlavní příznaky přítomnosti pinworms v těle

Jako většina гельминтозов, enterobiasis dlouho může probíhat bez příznaků. Proto je léčba pinworms u dospělých a u dětí může začít už tehdy, když nemoc přejde do chronické fáze. Ale častěji, po tom všem, pokud se v těle objevil se roupy, příznaky nejsou nuceni dlouho čekat.

Zejména, pokud enterobiasis se objevil u dítěte. Existují některé znaky, charakteristické právě pro энтеробиоза.

Příznaky pinworms u dospělých a u dětí jsou trochu odlišné od sebe navzájem, ale u posledních mohou být výraznější:

Svědění v perianální oblasti. Právě s příchodem tohoto vlastnost je nejčastěji člověk začne přemýšlet o dostupnosti u něj červů. Svědění je nejvíce vyjádřen v noci, když může doprovázet člověka a na průběhu dne. To je způsobeno tím, že v noci se samice cítí ve větším bezpečí a vyjde pro toho, položit jejich vejce. Často svědění přetrvává ještě nějakou dobu po vyléčení.

 1. Bolest v břiše. Tento příznak je také častým společníkem энтеробиоза. Akutní bolest v oblasti pupku obvykle dochází během jídla. To je způsobeno tím, že paraziti, včetně roupy, закрепляясь na stěnách střev, mechanicky působí na jeho stěny a sliznici.
 2. Nevolnost, zvracení, snížená chuť k jídlu. Data příznaky энтеробиоза mohou být doprovodným poruchám fungování trávicího traktu. A sami poruchy způsobené právě паразитирующей činností pinworms.
 3. Skřípání zuby ve spánku. To je spojeno právě s porušením spánku a častěji tomto znamení vlastní děti, jejichž nervový systém je stále ještě není dost mám silnější.
 4. U žen a dívek v důsledku šíření škrkavky mohou objevit вульвит a kandidóza. To je způsobeno tím, že roupy mohou pronikat do rozkroku, распространясь v ní.
 5. V důsledku poruch spánku mohou objevit některé neurologické příznaky энтеробиоза: bolesti hlavy, nespavost, podrážděnost, ztráta pozornosti a únava.

Pokud u dětí poruchy nervového systému, způsobené nemocí, se může projevit vrzání zubů, pak enterobiasis u dospělých častěji má neurologické příznaky uvedené v posledním odstavci. Často rodiče mohou pouhým okem vidět roupy ve stolici u dítěte. Představují bílé nitky, червячков, délka až 1 viz

Příznaky энтеробиоза se projevují silnější s rostoucím počtem pinworms, паразитирующих uvnitř těla. Pro toho, aby enterobiasis není přešel do chronické fáze, diagnóza by měla být provedena při výskytu prvních příznaků nemoci.

Jak odhalit přítomnost pinworms v těle?

Většina гельминтозов je definována tím, že analýza stolice na vajíčka глист. Co se týče энтеробиоза, pak vejce škrkavky ve stolici nejsou zjištěny. Samice snáší přímo u vchodu a anální otvor v перианальных záhybech. Proto se pro jejich detekci používají jiné metody. Diagnostika энтеробиоза se provádí těmito metodami:

 • Na škrábání s перианальных záhybů. Škrábání dělají speciální skleněné stěrka, a pak výsledek je zkoumán pod mikroskopem. Je důležité, aby řádně připravit na předání analýzy, přesněji říci — zvláště se připravovat na to. Diagnostika энтеробиоза se provádí ráno před defekaci a močení. Před rozdáním analýzy rovněž nelze osprchovat a подмываться.
 • Otisk na lepící pásku s перианальных záhybů. Na konci dřevěného hladítka laborant zachycuje kousek lepicí pásky. Pak lepicí část pásku přitlačit hladítkem k několika oblastem kolem řitního otvoru. Pokud v перианальных záhybech jíst vejce pinworms, pak se прилипнут s pásky. Příprava na tento sklad se provádí stejně, jako před соскобом.
 • Obecná analýza krve. Hlavním ukazatelem, který může říct o přítomnosti parazitů, jsou эозинофила. Při глистной parazitární onemocnění se zvyšuje. Kromě toho může sledovat a zánětlivý proces, o němž mohou říci další ukazatele krve. Ale to svědčí ani ne tak o přítomnosti pinworms, kolik o porušování v práci trávicího traktu.

Jak již bylo uvedeno výše, někdy v calais je možné vidět dospělých jedinců škrkavky, ale «chytit» jejich ukazuje se, ne vždy, proto je tato metoda diagnostiky speciálně pro určení pinworms není používán. Roupy ve stolici, mohou být objeveny náhodně, při předání analýzy na stanovení jiných druhů parazitů.

Jak se zbavit pinworms?

Jakákoliv léčba by měla jmenovat lékaře. Zejména pokud jde o zdraví dětí. Není stojí za to dávat противоглистные přípravky pro prevenci, a to zejména při neexistenci příslušných stížností a příznaků. Před tím, jak se léčit pinworms, je nutné zajistit v jejich přítomnosti. Všechny протозойные léky mají токсическим akce, takže může nekontrolované a нецелесообразное jejich použití je nepřípustné. Výjimku tvoří případy, kdy člověk měl úzký kontakt s nositelem škrkavky, nebo patří do skupiny rizikových a má charakteristické příznaky энтеробиоза.

Pokud laboratorní studie potvrdily přítomnost pinworms v těle, při správné léčbě se jich zbavit není tak těžké.

Léčba энтеробиоза u dospělých a dětí probíhá přibližně na stejné schéma противопаразитарными přípravky, rozdíl je pouze v dávkování. Nejvíce populární a účinné v boji s острицами k dnešnímu dni jsou Вермокс, Пиперазин, Нафтамон, Ванвин a Адипант. Označení toho či onoho léku závisí nejen na klinické obrazy nemoci, ale i na přítomnosti přidružených onemocnění a patologií, protože mnozí z nich mají určitou skupinu kontraindikací. Nejvhodnější pro léčbu dětí starších než rok je přípravek Вермокс. Průběh léčby je vypočtena na recepci 1 tablety po jídle, pak ještě jednou přes 4 týdny.

Poněkud odlišná terapie pro léčbu pinworms u dětí kojených věku a těhotných žen. I jim mohou být přiřazeny протозойные léky Пиперазин a Нафтамон, stejně jako Пирвиний памоат a květy pelyňku цитварной. Dávka se vypočítá na základě tělesné hmotnosti dítěte nebo těhotné (pro posledních užívá tělesné hmotnosti před těhotenstvím).
Kromě протозойных léky, lékař by měl přiřadit сорбенты, aby co nejrychleji očistit tělo od hraní na něj toxiny, léky, posílení imunity. Pro toho, aby se zbavit silné svědění, mohou být přiřazeny antihistaminika.

Léčba pinworms lidovými metodami

V různých pramenech lze nalézt informace o tom, jak se zbavit pinworms navždy pomocí lidové medicíny. Opravdu, tam je mnoho dostupných a účinných netradičních způsobů, jak bojovat s острицами. Výhody prostředky lidové medicíny spočívá v tom, že nemají žádné chemické složky ve svém složení a jsou cenově dostupnější. Kromě toho, oni mají tedy токсическим účinky, jako léky, proto se často používá pro prevenci, pokud se objeví první příznaky pinworms.

Mezi nejoblíbenější tipů, jak vytáhnout pinworms, následující:

 1. Použití dýně semena s medem. Pro přípravu противоглистного prostředky je nutné brousit 50 g semena a smíchejte výsledný prášek s lžičkou medu. Užívat nalačno a hodinu po požití se doporučuje vypít projímadlo lék nebo udělat almužnu klystýr. Je nutné, aby se zabránilo intoxikaci organismu po smrti pinworms.
 2. Ne méně efektivní, ale více šetřící způsob, jak se vypořádat s острицами, jsou отваренные v mléce dýňová semínka. 10 semena vařené ve sklenici mléka a vzít získaný nápoj v dopoledních hodinách. Průběh léčby je 2 týdny.
 3. Mléko s česnekem. Tento nápoj není příliš příjemné na chuť, ale je velmi účinná v boji s энтеробиозом. Vařit to není těžké: 2 — 3 stroužky česneku je třeba zmáčknout v půl šálku mléka. Takový nápoj trvá 2 — 3 krát denně.
 4. U jiných receptů, je velmi účinný противоглистный čaj, který vám umožní vypořádat se s různými parazity, kromě škrkavky, ale také přispívá k úplné čištění těla. Pro jeho přípravu bude potřebovat 25 gramů listů oříšku, 10 g suché byliny pelyněk a po 50 g listu máty peprné, tymiánu, kořene calamus a девясила. Všechny komponenty je třeba míchat 2 lžíce získaného sběr zalijeme dvěma šálky vařící vody v termosce a trvají na tom, během jedné hodiny. Prvních 7 dní takový čaj trvat 3 krát denně na půl sklenice. V následujících 7 dnech počet triků klesá do jednoho. Pro toho, aby roupy jistě opustil tělo, může být léčba prodloužena o další týden.

Je důležité si uvědomit, že děti a těhotné ženy jsou některé rostlinné komponenty mohou být kontraindikováno. Pokud roupy byly zjištěny u dospělých, pak jejich léčba lidových prostředků je oprávněné.

Komplikace způsobené паразитарным akce pinworms

Zrada энтеробиоза spočívá nejen v tom, že onemocnění způsobuje určité nepohodlí u lidí. Než nebezpečné roupy, tak to s možností následných komplikací, které mohou mít dopad na práci všech orgánů a systémů. Přítomnost komplikací a jejich závažnost závisí na množství глистных invaze, které napadají tělo, ochranných sil organismu, přítomnosti přidružených onemocnění.

Nejčastější komplikace, встречающимися u lidí s энтеробиозом, jsou:

 • Snížení imunity. V důsledku utrpení энтеробиоза klesá úroveň interferonu v krvi, což vede ke snížení ochranných sil organismu.
 • Snížení účinnosti očkování. Kromě celkové imunity, na pozadí глистных onemocnění klesá a schopnost tvořit imunitu k těm onemocněním, proti kterým прививается dítě. To je důvod, proč před zahájením očkování se doporučuje předat analýzy na přítomnost parazitů v těle.
 • Infekce močových cest, stejně jako zánětlivá onemocnění ženských pohlavních orgánů.
 • Zánět slepého střeva.
 • Trhliny v oblasti řiti.

Prevence энтеробиоза

Samo o sobě, pochopení, co je enterobiasis, nebude moci chránit před infekcí jim. Je třeba si uvědomit, z čeho se objeví roupy a jak se vyhnout onemocnění. Existují určitá pravidla, jejichž dodržování vám pomůže vyhnout se dostat infikovaných энтербиозом»:

 1. Dodržování pravidel osobní hygieny. Nejtěžší odstavit dítě vzít do úst prsty a hračky, ale čím dříve rodiče začnou kázat toto pravidlo, tím menší šanci bude mít škrkavky proniknout do jejich těla.
 2. Časté mytí rukou mýdlem. Ruce potřebují nutně umýt po procházce, před jídlem, po návštěvě toalety.
 3. Krátké manikúra. Čím kratší nehty na rukou, ty složitější se tam zdržovat яйцам pinworms.
 4. Подмывание ráno a večer.
 5. Častá výměna ložního prádla. Je třeba jej prát při teplotě 60 o C, a po sušení проглаживать horkou žehličkou.
 6. Provádět vlhký úklid. Vejce pinworms je dostatečně životaschopná, takže při úklidu je třeba používat speciální čistící prostředky. Koberce vysávání, ražba, a také aby se otvory.
 7. Praní a mytí dětských hraček.
 8. U každého člena rodiny by mělo být jeho ručník.
 9. Pro preventivní odčervení je třeba zahrnout do stravy potraviny, jako je mrkev, jahody, granátové jablko, vlašské ořechy.

Doporučuje se 1 krát za rok provést preventivní příjem Пирантела. Tento přípravek je ze všech předložených skupiny analogů je méně toxický, má nejméně vedlejších účinků a kontraindikací, takže to je důvod, jej lze doporučit jako prevenci. Pro toho, aby enterobiasis není uložena mezi členy rodiny, preventivní léčba musí projít všechny členy a zejména děti.

Enterobiasis u dospělých a dětí, nejčastěji je důsledkem nepozorné vztah k jeho zdraví. Pokud včas vlak sebe a své rodinné příslušníky na objednávku, péče o sebe a dodržování pravidel hygieny, to je docela možné nikdy dozvědět o tom, co jsou to roupy. Pokud se chránit před parazity nelze, pak je velmi důležité odhalit onemocnění v raném stadiu. Roupy u dospělých mohou dlouho provokovat příznaky, proto lékaři doporučují alespoň jednou za rok absolvovat preventivní prohlídku a provádět preventivní ošetření.

Video

READ  Léčba лямблиоза lidových prostředků u dětí: kompletní průvodce

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00154 sec