Дизентерийная améby: příznaky a léčba

Дизентерийная améby (корненожка) – to гельминт, který žije v сигмовидной a slepých střevech. Tento parazit způsobuje střevní amébiáza nebo амебную дизентерию. Je typické, že postihuje toto onemocnění nejen člověka, ale přenášet ho mohou švábi a mouchy. A infekce se vyskytuje na фекально-оральному typu.

Životní cyklus корненожки delší, protože po všech dílků je kryta pláštěm a promění v цисту. Takový proces může trvat roky.

Amébiáza – je to specifická протозойная инвазия lidského těla, pro kterou je typické porážka tlustého střeva.

Formy parazita

Дизентерийная améby může být ve 3 formách: вегетативная malé, velké a циста.

Просветная nebo mělká forma. V tomto případě je parazit o velikosti méně než 20 mikronů a rozvíjí se na úkor potravy nestrávené potravy a bakteriemi. Nejčastěji se tato forma parazita je diagnostikována u lidí s chronickým průběhu onemocnění v ремиссионный období. V aktivní fázi rozmnožování se děje oddělení parazita vedví a v důsledku toho tvořil циста.

Při snížení imunity, tato forma je schopen vyvinout do velké nebo látce. Velikost jako odčervení již dosahuje až 40 mikronů. A struktura jim umožňuje být velmi pohyblivé. Паразитирует na stěně střeva. V návaznosti na ní vznikají vředy. To se děje v důsledku působení протеолитического je enzym, který se uvolňuje. Spotřebuje textilie améby krev s živinami. Velmi důležité pro její obsah — červené krvinky. Tento гельминт se liší tím, že je schopen absorbovat jejich celý povrch těla. Velká nebo textilie forma корненожки diagnostikována v období, kdy amébiáza probíhá v akutní formě.

Цисты – je to pevný tvar гельминта, která má 2 pláště a jádra. To je v procesu zrání se dělí nejprve na 2 a později na 4. Když циста dostane do střeva, pak se skořápka se rozpouští a tvoří 8 просветных odčervení.

Příčiny infekce

Náchylnější k nákaze jsou lidé s potlačením imunitního systému. Konstatuje, že tento stav nastane v období těhotenství u žen, a také u pacientů, kteří podstupují иммунодепрессантную terapii. Tímto druhem parazita může nakazit kdykoliv během roku, ale v létě je to zvlášť nebezpečné. Takže дизентерийная amoeba je docela běžné v zemích s horkým klimatem.

Člověk-nosič může nakazit ostatní a inkubační období a na fázi hojení. Stále častěji se stává, že žádné příznaky nemá ani v průběhu let. A člověk je nositelem aniž by si to uvědomovali. Denně se může vylučovat kolem 300 milionů цист.

Když se u člověka projevuje jasně vyjádřené příznaky амебиаза, pak nemoc není tak nebezpečné. To je způsobeno tím, že v tomto období v фекалиях jdou již вегетативные formy parazita, a oni jsou velmi nestabilní vůči vnějším prostředí rychle umírají.

READ  Гельминтокс: návod k použití od červů

Člověk nakazí фекально-orální cestou. Přenosové cesty амебиаза mohou být různé — přes špinavé ruce, které se nejen jí, ale také se dotýká předmětů denní potřeby, kliky dveří a tak dále A také nakazit přes špinavé ovoce a zeleninu, vodu.

K důvodu infekce, přesněji faktory, které vyvolávají infekce patří:

 • Дисбактериоз;
 • Nedostatek bílkovin v těle;
 • Snížení imunity z důvodu souvisejících глистных kvasinková infekce.

Příznaky onemocnění

V počáteční fázi амебиаза u dospělých – to je inkubační doba. To trvá 3-6 týdnů. Během této doby žádné projevy nemoci nemá. Klinické projevy амебиаза velmi podobné bakteriální úplavicí. Příznaky akutní formy onemocnění:

 • Celková slabost, snížená výkonnost;
 • Pocity bolesti v břiše s narůstající intenzitou;
 • Průjem (výkaly jsou velmi tekuté, a také je v nich krevní nečistoty);
 • Časté тенезмы – je to falešné nucení na stolici. Jejich charakter je dlouhodobý, a oni jsou docela bolestivé pro člověka;
 • Někdy výkaly mají желеобразную konzistenci;
 • Nadýmání.

Je důležité si uvědomit, že první 2-3 dny příznaky intenzivní, ale postupně přibývá. Došlo řídká stolice 4-6 krát, a časem se jeho počet zvyšuje a může dosáhnout až 20 krát denně. Bolesti mají odlišný charakter, u některých pacientů jsou trvalé, a někdo si stěžuje na схваткообразные bolesti. Nepříjemné pocity výrazně jsou rozšířeny v procesu defekace.

Protože v místech nálezu parazitů ve střevech se tvoří vředy na stěnách, pak často u pacientů vzniká peritonitida.

U některých lidí při амебиазе defekace může nastat 5-20 krát denně. To způsobuje dehydrataci a odpovídající příznaky.

Chronická амебная úplavice vykazuje tyto příznaky:

 • Husté skvrny na jazyku bílé barvy;
 • Stálý pachuť v ústech;
 • Stresující břicho (vypadá zapojit);
 • Plynatost;
 • Bolest při pohmat;
 • V důsledku neustálého nedostatku bílkovin a dalších užitečných látek člověk rychle hubnutí, má bledé kožní závoje, vypadávají vlasy a zlomené nehty a další projevy beri-beri;
 • Porušení chuti k jídlu, nebo chybí úplně;

Dalším jasným příznakem дезентерийной svíjející se v těle, je dekompenzace srdečních kardiovaskulární systém a játra. Její projevy jsou:

 • Tachykardie;
 • Stíněným bušení srdce;
 • Zvětšené játra, kterou je možné zažít při pohmat, a bolestivost orgánu.

Pouze v případě imunodeficience a riziko infekce malé děti příznaky амебиаза jsou vyjádřeny rychlostí blesku. Již v prvních 2 dní po infekci je možné vidět projevy příznaků nemoci. Tato zvýšená tělesná teplota, bolesti syndrom vysoké intenzity, časté průjem, v důsledku kterého dochází k dehydrataci, stejně jako příznaky intoxikace.

READ  Эхинококкоз jater: příznaky a léčba cysty эхинококковой

U lidí s иммунодефицитом a děti mladší věkové skupiny se velmi rychle postupuje střevní amébiáza. Sliznice tlustého střeva postihuje v důsledku života амеб, a vznikají vředy a pařez. Nakonec začíná peritonitida. V důsledku tohoto rychlého vývoje onemocnění v této skupině dopravce registrován největší procento летальных výsledků.

Účinky na tělo

Co je amébiáza? Цисты, dostat do těla, se pohybují k кишечнику, a tam již budou převedeny do autonomní formu. Jako paraziti vylučují протеолитические enzymy, a to trypsin a pepsin. Tyto látky poškozují sliznici střev, a v důsledku toho v místech, kde parazitů vznikají vředy, které mohou jít až do svalové vrstvy střeva. To je důvod, když dojde k podráždění střev, se začíná projevovat základní příznaky.

Krevní příměs ve stolici může znamenat jen to, že střevní stěna je zničena na více místech. A když se u člověka projevují тенезмы, pak paraziti již ohromil nervová zakončení tlustého střeva. Na začátku léčby tento příznak projde po 4 týdnech. Ale pokud nechcete trávit медикаментозную terapii, pak střevní amébiáza vstupuje do chronická forma onemocnění. A to už s sebou nese rozsáhlé poškození střev. A dále dochází k porušení jeho práce, se vyskytují poruchy trávení a procesy vstřebávání.

Diagnostika амебиаза

Амебная úplavice diagnostikována několika metodami. První je obrátit se na lékaře, který přezkoumá všechna všechny příznaky a provede физикальное vyšetření (пальпацию břišní, jater, atd.).

Určitě, při podezření na tuto гельмитоз, provádí laboratorní studie výkaly. Berou analýza na barvení цист a трофозоитов. Někdy dokonce předepisuje projímadla a léky, ale pouze v případě, kdy se nákaza vyskytuje již v chronické formě.

Studie амебиаза často zahrnuje laboratorní studie sputa, соскобов sliznic nosohltanu, stejně jako obsah, za абсцессах orgánů a tak dále, Tyto testy jsou prováděny při осложнении амебиаза.

Endoskopie – to je další způsob diagnostiky паразитарного ničení, při kterém lékař bere биоптаты s střevní stěny. Díky této metodě, je možné se ještě dodatečně posoudit jejich stav . V těchto биоптатах často jsou zjištěny již вегетативные formy parazitů, kteří se živí tam эритроцитами.

Jako při všech druzích гельмитозов, efektivní metoda diagnostiky je imunoanalýzou v krvi. V důsledku toho kterého jsou zjištěny protilátky IgG, IgM, IgA. Jejich koncentrace a poměry mohou svědčit o stadiu onemocnění.

Další specifické testy jsou: ULTRAZVUK břicha, vyšetření na биохимию moči a krve a tak dále Se konají v případě, kdy se již projevily komplikace.

Léčba

Дизентерийная améby – je to parazit, který způsobuje těžkou porážku celého organismu. Proto je léčba амебиаза se provádí výhradně v prostředí nemocnice) a nutně musí být komplexní.

Je důležité, aby v медикаментозную terapii byly zařazeny přípravky, které škodlivý vliv na střevní červi. Jejich existují 3 typy: ty, které věnují svou činnost na просветных a látkových odčervení a univerzální přípravky (působící na tyto a jiné formy амеб).

READ  Токсокароз: než léčba, léky a pilulky

První skupina léků má патогенное vliv a na цист. Patří k nim: Ятрен, Дийодохин, stejně jako antibiotika tetracyklinových skupiny (Tetracyklin, Oxytetracyklin). První 2 léku — to противогельминтные prostředky, které ničí buňky améby tím, že porušení jeho života (dochází k porušení jaderné syntézy bílkovin). Stejně jako tyto látky interagují s enzymy, které podporují dýchání améba, což vede helminti umírají.

Tetracyklinových antibiotik skupiny mají další akci. Améby se živí bakteriemi, antibiotika ničí jejich.

Do druhé skupiny léků patří Хингамин, Хлорохин, Эметин. Tyto prostředky působí přes tkáně. Oni se hromadí v postižených orgánech, a to v jejich hlenu membrán. Další látky působí na внутриклеточные bílkoviny, které přispívají k rozmnožování parazita.

Univerzální přípravky, které mají vliv na просветных, a na látkových амеб, je Тинидазол, Metronidazol, Ornidazol. Působící látky mají vliv na syntézu bílkovin, v důsledku kterého se zabrání rozmnožování parazitů, a pak umírá a je sama střevní améby.

Dále budete potřebovat retušovací terapie. To určitě, tak jako původce амебиаза se živí bakteriemi ve střevě a микрофлора narušen. Proto přijal léky, které podporují růst příznivé mikroflóry.

Normalizovat mikroflóru tlustého střeva, jmenuje probiotika, prebiotika, симбиотики, střevní dezinfekce, иммуномодуляторы, vitaminové přípravky.

Léčba амебиаза musí stanovit a upravit lékař, sami to dělat, je zakázáno.

Komplikace

Střevní amébiáza při несвоевременном léčbě může provokovat je dost závažné onemocnění. Nejčastěji se vyskytuje perforace střevní stěny, peritonitida a кишечное krvácení.

Komplikace амебиаза:

 • Zúžení a zjizvení střeva;
 • Zánět slepého střeva je akutní povahy;
 • Амебома – to опухолевидное vzdělání střevní stěny;
 • Polypy ve střevech;

K внекишечным komplikacím patří takové komplikované léze jsou:

 • Absces jater, hepatitida;
 • Absces plic, ledvin, sleziny, mozku, atd.
 • Kůže, amébiáza – to je vznik vředů. Nejčastěji se projevují na hýždích, u píštělí, na pooperační рубцах. Když se užívá škrábání z povrchu této vředy, pak laboratoř diagnostikovat tam tu nejlepší корненожку.

Příznivé prognózy při амебиазе může být pouze díky léčbě.

Осложненные formy onemocnění poměrně často vedou k smrtelná.

Video

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.4MB/0.00186 sec