Дизентерийная améby: preventivní opatření a varování

Informace o nemoci

Amébiáza – nemoc, která nese nakažlivý charakter. Charakteristickým rysem je porážka tlustého střeva, spolu tvorbou vředů na sliznici střev. Průběh болезнетворного procesu je přetrvávající nebo chronický. Možná vznik abscesů, které napadají některé vnitřní orgány (plíce, játra). Симптоматическая obraz připomíná симптоматику úplavice, výsledkem je, že nemoc je známá také jako амебная úplavici.

Protože to, co se vyvíjí onemocnění

Původcem této nemoci je одноклеточный паразитирующий tělo, a to дизентерийная améby, také známý ve vědě jsou améby гистолитическая. Tento mikroorganismus je schopen existovat ve dvou formách. Jedna z nich se nazývá aktivní, druhý je stejný – je forma odpočinku nebo циста. Přechod do fáze klidu v lidském těle se děje z důvodu nedostatečné účinnosti léčby nebo jeho úplné absence. Po přechodu parazita do fáze цисты projevy болезнетворного procesu chybí, ale člověk představuje nebezpečí, pokud jde o zdravé lidi.

Amébiáza se přenáší od člověka k člověku фекально-orální cestou. Цисты spolu s каловыми masami média dostanou do odpadní vody z otevřených vodních toků nebo do půdy. Odtud parazit se může přesunout na potraviny. Pěstované na грядках. Také při porušení pravidel a norem hygieny aktivátory mohou vyplývat z nemocného člověka na předměty denní potřeby. Také tam je pravděpodobnost přenosu цист prostřednictvím taktilní kontakt (podání ruky, dotek).

Klinický obraz

Příznaky ukazující na průběh амебиаза, podobné symptomatické obrazu při rozvoji úplavice. Nemoc se vyvíjí, začíná období inkubace, která může činit od jednoho týdne do několika měsíců. Pouze na konci inkubační doby začíná fáze projevy příznaků. Na aktuální okamžiku příznaky rozvoje амебиаза jsou:

 • častější stolice;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • pocity bolesti v dolní části břicha;
 • falešné nucení na kálení a močení, doprovázen bolestí;
 • pocit nevolnosti;
 • přítomnost nepříjemné příchuti v ústech;
 • celková slabost;
 • zvracení;
 • snížená chuť k jídlu.

Také při dlouhodobé expozici se vyrábí, aby průtok амебиаза u pacienta lze pozorovat poruchy v práci kardiovaskulární systém, zvětšená velikost jater, známky anémie.

Při vývoji tohoto onemocnění jsou také možné komplikace v podobě abscesů, vnitřní krvácení, zánět slepého střeva, nádory tlustého střeva, nebo dokonce i gangréna střeva, postižené parazitem.

Diagnostické postupy a léčba onemocnění

Pro toho, aby se diagnostikovat u pacienta vývoj амебиаза, provádí sběr dat pro vytváření klinické a epidemiologické obrazy. Také se konají паразитологические sklad. Tento diagnostický opatření je hlavním prostředkem identifikace v lidském těle дизентерийных амеб, které jsou původcem onemocnění.

READ  Životní cyklus giardia

Léčba člověka, болеющего амебиазом, může probíhat jak v nemocnici, tak i v ambulantních podmínkách. Výběr místa, kde budou предприниматься opatření k odstranění болезнетворного procesu, je určena lékařem v závislosti na tom, v jaké formě probíhá onemocnění. Doma, můžete léčit lehkou formu nemoci, zatímco tvrdá léčena výhradně v podmínkách infekční nemocnice).

Populární článek: Na kolik může být nebezpečné неглерия Фоулера?

Moderní medicína zahrnuje použití různých медикаментозных léků k tomu, aby pokořila amébiáza. V aktuální době lékaři používají následující léky:

 • Трихопол;
 • Фазижин;
 • Энтеросептол;
 • Мексаформ;
 • Интестопан;
 • Хиниофон;
 • Дегидроэметин;
 • Амбильгар;
 • Эметина hydrochlorid;
 • antibiotika skupiny тетрациклинов.

Dávkování léků, jejich kombinace a délka léčby určuje ošetřující lékař v závislosti na stupni vývoje болезнетворного procesu.

Preventivní opatření

Na aktuální okamžiku prevence amébová úplavice je cvičení s vysokou mírou důležitosti. Stejně jako v případě jiných choroboplodných procesů, včas přijata preventivní opatření ve vztahu k lidem z různých skupin, především pro lidi ze skupin, více náchylné k rozvoji onemocnění, pomáhají zabránit masivnímu šíření nemoci. Kvalitní prevence je prostředkem prevence epidemie.

Hlavní úkoly prevence

Preventivní opatření se provádějí při дизентерийном амебиазе, je zaměřena na splnění tří základních úkolů, a to:

 • odhalit a léčit lidi, kteří jsou rodilými mluvčími цист parazity, které způsobují onemocnění;
 • roztrhat mechanismus šíření болезнетворного procesu prostřednictvím hygienické ochrany životního prostředí;
 • provádění prací sanitární просветительного charakteru.

Jaké jsou lidé v rizikové skupině

Jako v případě rozvoje jiných nemocí, pro амебиаза existuje skupina lidí, kteří jsou více náchylní k инфицированию, týdny další. Říká se jim skupinou rizika. V případě napadení дизентерийной амебой do této skupiny patří následující osoby:

 • počet obyvatel bodů bez systému kanalizace;
 • lidé, u nichž jsou pozorovány škodlivé procesy střev, které jsou chronické povahy;
 • zaměstnanci organizací, týkajících se potravinářského průmyslu;
 • osoby, prodej potravin;
 • osoby, jejichž práce je spojena s kanalizací, systémy čištění, skleníky;
 • lidé, kteří se vrátili ze zemí, subtropické a tropické klima;
 • homosexuálové.

Základní pravidla provádění prevence

Pro toho, aby se prevence infekce дизентерийной амебой bylo jak můžete úspěšnější, a onemocnění není rozvíjelo, zhoršení эпидемиологическую situaci, preventivní opatření se podnikají, a držet se určitých pravidel. Jejich dodržování umožňuje zvýšit účinnost prevence a brání rozvoji choroboplodných procesů v mnoha možných případech.

READ  Analýza na уреаплазму u žen: jak se berou a jaká je norma

Osoby, které patří do rizikové skupiny, se konají nutně výroční laboratorní průzkum na téma dostupnosti цист дизентерийной améba. Tato studie by měla provádět zaměstnanci sanitární-epidemiologické stanice podle místa pobytu osob z rizikové skupiny, popsané výše.

Výjimku tvoří pouze pacienti s chronickým onemocněním trávicího traktu. Konají se potřebné výzkum na území zdravotnických zařízení.

Vyšetření na přítomnost v těle vajec odčervení a střevních prvoků je nutné pro některé další lidi. Pokud se člověk chce získat práci v dětské organizace, podnik potravinářského průmyslu, водоочистительное podnik, sanatorium, pak je povinen podstoupit tato laboratorní studie. V případě detekce larev a vajec parazitů člověk nemůže být zaměstnán až do okamžiku úplné vyléčení od zjištěné nákazy.

Lidé, kteří složili průběh léčby od амебиаза, jsou pod диспансерным dohledem zdravotnických zařízení v průběhu roku. Toto opatření umožňuje zabránit dalšímu šíření parazita a přenos nemocí z jednoho člověka na druhého.

Kromě kontroly lidí, перенесшими onemocnění, je třeba přijmout opatření s cílem prolomit mechanismus šíření patogenu амебиаза, a následně samotného болезнетворного procesu. Pro tento účel se provádí sanitární dohled nad kanalizací a systémy čištění vody. V rámci dohledu je analyzován stav čistírenských systémů a kanalizační systém. V zastavěných oblastech, ve kterých není kanalizace, sanitární dohled je kontrolou stavu žumpy a toalety. Tato preventivní opatření zabrání průniku parazitů v životním prostředí a další šíření дизентерийных амеб prostřednictvím znečištění каловыми masami.

Populární článek: O балантидии кишечном a jeho následky

V souvislosti s tím, že amébiáza lze považovat za «nemoc špinavých rukou», dodržování pravidel osobní hygieny je jedním ze závazných pravidel prevence. Pro toho, aby vysvětlili lidem, že je důležité dodržování hygienických pravidel a doporučení, odborníci, zabývající se prevencí šíření amébová parazitární onemocnění, jsou povinny provádět sanitární разъяснительные práce s veřejností.

Prevence амебиаза u dětí

Pro toho, aby se nejvíce úspěšně provádět prevenci дизентерийного амебиаза u dětí, je třeba jasně pochopit, jak přesně se dítě může nakazit parazitem. Jak již bylo uvedeno, původce onemocnění přenáší фекально-orální cestou. Tak na aktuální okamžiku hlavními zdroji infekce jsou považovány za vodu, potraviny a přímý kontakt s nositelem цист дизентерийной améba.

READ  Papillux – lék na папиллом a bradavic, ale ne rozvod?

Statistiky ukazují, že vrchol výskytu připadá na letní období roku, a proto stojí za to věnovat zvláštní pozornost, co přesně se jí dítě v této době roku. Nicméně, i přes to, hlavním zdrojem přenosu patogenů je voda. Дизентерийные améba hynou v prostředí, kde teplota dosáhne 55 stupňů. Napadení prostřednictvím přímého kontaktu běžnější v podmínkách антисанитарии.

Prevence амебиаза u dětí se provádí s dodržováním jednoho jednoduchého a zrcadlení pravidla – maximální úroveň hygieny. O děti je obtížné udržet přehled, ale stojí za to bedlivě sledovat výživou dětí a maximálně kontrolovat tento proces.

Také pro toho, aby se zabránilo rozvoji дизентерийного амебиаза u dětí, je třeba držet se následujících doporučení:

 • provádět teplota vody určené k pití, po delší dobu alespoň 10 minut;
 • maximální vštípit dítěti vlastnosti, jako je čistota, dodržování pravidel hygieny a láska k čistotě;
 • provádět důkladné mytí rukou před zahájením vaření;
 • mytí rukou po návratu z ulice a návštěvě toalety;
 • provádět důkladné mytí potravin před vařením z;
 • realizovat ochranu produktů proti hmyzu a mouchy v horkém období.

Závěr

Amébiáza – infekční onemocnění, kterým může onemocnět každý. Při zjištění příznaků, připomínající klinický obraz tohoto болезнетворного procesu, stojí za to okamžitě se obrátit na nemocnici. V otázce дизентерийного амебиаза mohou pomoci jako lékaři, jak паразитолог nebo инфекционист.

V žádném případě to není nutné zapojit self-léčit, protože amébiáza může způsobit v těle pacienta natolik nepříjemné komplikace, které mohou vést k těžkým morbidně procesům. Pouze lékař předepíše léky určené k léčbě tohoto болезнетворного procesu a monitoruje stav pacienta v celém průběhu terapie.

Dodržování pravidel a doporučení, které nosí preventivní charakter, pomáhají lidem vyhnout se napadení дизентерийной амебой a rozvoj tohoto onemocnění, jako je дизентерийный amébiáza.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00129 sec