Декарис nebo Немозол: co si vybrat pro boj s гельминтами

Obecné informace o противопаразитарных přípravcích Декарис a Немозол

Akce všech антигельминтных léků je zaměřena na blokování chovu červů v těle a jejich schopnost i nadále při životě. V každém противопаразитном přípravku má účinnou látku, která může zabít červů a plody jejich aktivity.

Rozlišujeme základní podskupiny антигельминтных léků s jejich aktivní složky:

 1. Součástí альбендазола patří немозол, гелмадол a вормил. Vraždí červů v jakékoli fázi vývoje.
 2. Празиквантел s блитрицидом. Je to jedna z nejvíce provozních prostředků. Blokují aktivitu svalů červů a jejich další pohyb v těle.
 3. Левамизол je součástí složení Декариса. Lék odstraňuje všechny parazity a poskytuje posílení organismu.
 4. Пирантел paralyzuje akce parazitů na lidské svaly.

Na dnešní den je jedním z účinných léků jsou Декарис a Немазол. Je používán k léčbě mnoha druhů гельминтозов.

Srovnávací analýza Декариса a Немозола

Mnozí se ptají: Немозол nebo Декарис, co je lepší? Na základě následující charakteristiky, může určit pro sebe ten správný přípravek.

Vlastnosti Немозола

 1. Pod dohledem lékaře můžete dávat dětem.
 2. Odstraňuje v těle parazitů a plody jejich života.
 3. Dobře pomáhá při аскаридозе.
 4. Pro těhotné ženy užívání tohoto léku je zakázáno. Pod odborným dohledem si můžete vzít lék v období krmení batole.
 5. Lék začíná působit po uplynutí dne po přijetí.
 6. Přípravek se doporučuje používat pro všechny členy rodiny, opatření prevence.

Nežádoucí účinky:

 • prudký nárůst teploty;
 • příznaky podezření na meningitidu;
 • костномозговое krvetvorby;
 • zvýšený krevní tlak.

Vlastnosti Декариса

 1. Nedoporučuje se k jídlu dětem mladším 3 let.
 2. Přípravek má menší dopad na parazity, než Немазол.
 3. Je účinný lék při boji s аскаридозом.

Mohou často projevit nežádoucí účinky:

 • bolesti v žaludku;
 • projevují рвотные močení;
 • alergické reakce;
 • časté bolesti hlavy;
 • selhání ledvin.

Účinek léků se projevuje během 2-3 hodin. Pro prevenci lze použít Декарис 3 dny.

READ  Альдазол: návod k použití pro prevenci parazitů

Způsob aplikace

Декарис je třeba konzumovat před spaním nebo večer, po přijetí potravy. Tablety je třeba pít spolu s vodou.

Декарис a Немозол nestanoví dodržování určité diety, nebo zařazení do léčby projímadla léky.

Při použití Немозола, je třeba se vzdát tučná jídla, protože to má vliv na účinnost přípravku.

Údaje léky nesmíte užívat spolu s alkoholem. Za den přijetí léky jeden den po požití pilulky alkoholické nápoje brát přísně zakázáno.

Jako brát dětem

Декарис nelze brát dětem mladším tří let. Pro děti ve věku od tří do čtrnácti let můžete dávat 50 mg léky. Potřebné dávkování léky, které potřebujete высчитывать na základě tělesné hmotnosti.

Немазол domácí k použití dětem, kterým je méně než dva roky. Léčba lék se provádí krátkými kurzy se zdravotním дозировками. V průběhu užívání léků je třeba vzít v úvahu typ onemocnění a jeho vlastnosti, v závislosti na tom lékař předepíše konkrétní schéma léčby a potřebné dávkování.

Výhodou Немозола spočívá v tom, že lék se skládá z suspenze, tak dětem, kterým je obtížné polykat celé tablety, skvělým řešením bude jíst léky takové formy. Jako lék má různé chutě, které se líbí dětem.

Forma vydání

Декарис k dispozici ve dvou variantách – dětské tablety po 50 mg prášky a tablety pro dospělé 10 mg. Prostředek pro děti se skládá ze dvou pilulek v jednom balení, pro dospělé je na jedné грануле. Náklady Декариса se pohybuje od 60 do 70 kč. Přípravek pro dospělé stojí o něco dražší, než dětský.

Немозол představen na pelety/žvýkací tablety a suspenze s různými vůněmi. V jednom balení prodává se jedna jednotka přípravku. Cena za jeden kus prostředků je asi 160 rublů. Žvýkací tablety jsou trochu dražší.

READ  Prevence červů u dospělých, účinné léky, pilulky

Pro děti ideální lék bude Немозол ve formě suspenze, jako jeho mnohem jednodušší dávkování a dát dítě. V jedné баночке je 20 ml přípravku. Cena suspenze se pohybuje v rozmezí 200 rublů. Lék ve formě suspenze děti přijímají mnohem jednodušší.

Jaký lék vybrat?

Výběru mezi těmito dvěma léky, odborníci tvrdí, že tyto léky prakticky rovná mezi sebou. Ale podle výsledků studie bylo zjištěno, že Декарис effectually bojuje s aktivitou tasemnice v lidském těle. Vysvětluje to tím, že látka, která je součástí léků – левамизол, aktivně působí na tento druh гельминтоза. Je třeba poznamenat, že v případě паразитирования škrkavky nejlépe vyhovovat Невомозол.

Pokud budeme mluvit o bezpečnosti léčby těmito léky, pak při konzumaci Декариса pozorovány nežádoucí účinky v 40% aplikace. Závisí to od toho, že левамизол způsobuje velké ukazatele toxicity v těle.

Také je třeba poznamenat, že Декарис může mít negativní dopad na гепатобилиарную systém. Proto je bezpečnější jen projít průběh léčby je možné pomocí Немозола. Droga je téměř nezpůsobuje závažné nežádoucí účinky a pokud budete postupovat podle pokynů, pak pacienti dosahují špičkových výsledků. Také tento nástroj lze použít i pro společnou prevenci proti červů.

Z výše uvedených charakteristik lze vyvodit závěr, že oba předložené léky mají silný účinek, ale výběr léku zůstává pouze za praktickým lékařem.

Kombinovaná aplikace

Existují různé metody léčby, při nichž se uplatňují Декарис a Немозол. První lék se používá jednorázově. To oslabuje toxického působení parazitů na organismus. Průběh léčby s použitím Немозола kompletně detoxikuje a odstraňuje všechny červy a jejich larvy. Vliv používání Декариса se projevuje poměrně rychle, takže po několika hodinách červi budou zničeny.

Oba léky mají dobrý účinek, který je zaměřen na zničení všech druhů parazitární invaze. Podle statistik reakcí kupujících, Немозол je лидирующим látkou a poskytuje více šetřící efekt. Ale vedlejší účinky dvou předložených léků je do značné míry shodují. Ještě jednou upozorňujeme na to, že ten nebo jiný lék předepíše pouze specialista.

READ  Který lékař léčí od červů a parazitů?

Závěr

Rychlá akce má Декарис, zabíjí parazity a obnovuje nefunkční nemocí tělesných funkcí. Na rozdíl od Декариса, Немазол pomalejší ovlivňuje červů a její průběh terapie trochu déle. Výhodou přípravku je ničí parazity ve všech fázích vývoje. Немозол a Декарис se liší v nákladech, první lék dražší, ale jeho účinnost vyšší.

MAXCACHE: 0.4MB/0.00115 sec