Декарис: návod k použití přípravku, показани a kontraindikace

Informace o složení léku a jeho formu vydání

Přípravek Декарис je vydáván pouze ve formě tablet pro orální použití. Složení léku se liší v závislosti na počtu hlavních komponent. Tablety Декарис obsahují dávku левамизола 150 a 50 mg. Tyto rozdíly dávají možnost pít tento lék, i dětem.

Aplikace Декариса u dospělých je možné pouze po konzultaci паразитолога. Kromě 150 mg левамизола, přípravek obsahuje pomocné látky. K nim patří: povidon, mastek, kukuřičný škrob, sacharózu a laktózu. V dětském stejné léčení, platný látka snížena na 50 mg, a jako pomocné složky, navíc působí barviva a ovocné příchutě. Forma vydání Декариса – 1 nebo 2 tablety v balení.

Funkce aplikace léku dospělými

Než začnete užívat tablety z červů, je třeba pečlivě zkoumat sloupci «Kontraindikace», a také «Vedlejší účinky» v návodu k léku. To je velmi důležité pravidlo, kterého je třeba se držet. Protože Декарис — tablet, který obsahuje 150 mg toxické látky, mohou poškodit zdraví člověka. A pokud žádné informace, запрещающей použít nástroj pro boj s parazity, ne, můžete přejít k jiné důležité otázce – jak správně brát drogy.

Léčba Декарисом глистных invaze se provádí jednorázově. To znamená, že pro dosažení pozitivního výsledku, pijí jen jednu tabletku. Dělají to během jídla nebo po něm, zapít lék velkým množstvím vody. Výhodou Декариса, je absence nutnosti použití projímadlo, stejně jako dodržování speciální diety.

Ale někdy, Декарис od červů jsou přes dlouhodobé kurzy. To je nutné v těchto případech:

 1. Když po předchozím požití léků, vyvést parazity z těla nelze (pak, po 10-14 dnech, možné opakované použití).
 2. Když lék Декарис používají k léčbě токсоплазмоза. V takovém případě, паразитологи předepsaných drží třídenní kurz (1 tableta denně).
 3. Když Декарис používají jako иммуномодулятора. Uvedených v přípravku dávka левамизола, účinně ovlivňuje aktivaci buněk krve na stanovení protilátek vůči onemocnění. Užívat lék třeba 3 noci, 1 krát za den.

Иммуномодулирующие vlastnosti Декариса

Složení Декариса umožňuje ji používat nejen jako антигельминтное prostředek, ale také jako иммуномодулятор. Tento lék může působit na imunitu organismu, aktivuje procesy tvorby protilátek k infekčním a virovým chorobám. Ale z důvodu rizika projevu nežádoucích účinků, a také nízká účinnost akce левамизола, tento lék se používá jako иммуномодулятор ne často.

Od čeho to může pomoci zbavit Декарис, je uvedeno v návodu k léku. Hlavní vliv, lék pomáhá při:

 • гепатите V;
 • herpes;
 • artritidy;
 • стоматите;
 • respirační onemocnění;
 • Crohnovou chorobou a syndromem Рейнера.
READ  Výtok při хламидиозе a po léčbě u žen a mužů

Léčba глистных, u těhotných a kojící ženy

Brát Декарис těhotným ženám se nedoporučuje. Vhodnost použití přípravku může určit pouze паразитолог. Obvykle, lékaři doporučují, aby upustily od jakýchkoli účinných nákladů, a to zejména v raném těhotenství. Protože противоглистные vlastnosti jsou za sebou škodu a pro tělo člověka samotného. Левамизол toxická a často vede k vážným morbidní variaci plodu, a také k ukončení těhotenství. Ale existují případy, kdy užívání léku nezbytné. Takové určení může provést jen ošetřující lékař.

Použití léku pro léčbu глистных invaze u žen, kojící ženy, také se nachází pod zákazem. O tom, jak se chová Декарис na mateřské mléko, může odpovědět každý паразитолог. Левамизол to otravuje. Proto je důležité při léčbě úplně vzdát kojení.

Komu je přípravek kontraindikován a jaké problémy mohou nastat po požití Декариса?

Паралитическое akce Декариса se parazitů účinně ovlivňuje v mnoha глистных инвазиях. Ale tato látka v určité dávce, může mít negativní dopad na lidské zdraví. Při užívání léku, je důležité věnovat zvláštní pozornost sloupci «Kontraindikace», která je obsažena v návodu k лекарству. V ní najdete seznam nemocí a fyziologických stavů člověka, při kterých je zakázáno užívat léky. K nim patří:

 • těhotenství a kojení;
 • děti ve věku do 3 let;
 • агранулоцитоз;
 • renální a jaterní selhání;
 • individuální nesnášenlivost komponent léku.

Vedlejší účinky Декариса také třeba vzít v úvahu, protože následky by mohly zhoršit zdravotní stav člověka, jakož i vést k některým chorobám. Vedlejší účinky od přijetí Декариса patří:

 • poruchy trávicího systému (průjem, nepohodlí, nevolnost a dokonce i zvracení);
 • bolesti hlavy, křeče a závratě;
 • nespavost a mírné zakalení vědomí;
 • příznaky тахикардии.

Určit správné dávkování přípravku, je projevem těchto účinků je minimalizována. Pouze některé nežádoucí účinky jsou schopné dát o sobě vědět. Ale více často než ne, oni jsou krátkodobý charakter.

Декарис, alkohol a interakce s jinými léky

Složení každého антигельминтного prostředek je toxický nejen pro parazity, ale i pro člověka samotného. A jakákoli interakce účinných látek přípravku s этиловым alkoholu může vést k vážným a nepředvídatelným důsledkům. To je jasně uvedeno v návodu k použití k Декарису. Дисульфирамоподобные jevy mohou vést k revitalizaci některých vedlejších účinků. Není vyloučeno, vznik příznaků otravy – intoxikace organismu, doprovázené nevolností, zvracením a головокружениями.

Je také zakázáno používat Декарис společně s aplikací léků липофильного typu. Tato kombinace je schopna vést k лейкопении. Některé nuance léčby Декарисом глистных invaze jsou k dispozici, a pro ženy, kojící ženy. Každá osoba, která přijala антигельминтное prostředek, je povinna ukončit kojení a přeložit krmení dítě na umělé mléčné směsi. To je způsobeno rychlým zásah složek léků do mateřského mléka, jehož používání podle návodu není k ničemu младенцу.

READ  Эхинококкоз jater: příznaky a léčba

Žádné parazity zobrazí Декарис?

Декарис прописывается při глистных инвазиях, hlavním místem lokalizace kterých je střevo. Антигельминтными vlastnosti této drogy jsou ochrnutí svalstva odčervení, s následnou jejich smrtí. To znamená, že k odstranění většiny druhů tasemnic a gill, to je lék nepřinese pozitivní výsledek. Декарис účinný jako lék na pinworms a аскарид, stejně jako od jiných parazitů, které mají rozvinuté svaly. K nim patří:

 • власоглава;
 • анкилостому;
 • некатора;
 • токсоплазму;
 • střevní угрицу;
 • měchovec.

Zvláště účinný Декарис při острицах, stejně jako аскаридах. Úplné vyléčení z гельминтоза nastane ne více než den po požití léků.

Jak dlouho jsou zobrazeny červi?

Docela často, pacienti гельминтозом, že dotčené otázky jako: «jak jdou červi po Декариса a jak rychle se выведутся?». Na některé otázky jsou schopné odpovědět паразитологи. No a co o tom, kolik času je třeba pro to, že se lze jen dohadovat. Pouze po pečlivém stanovení diagnózy onemocnění, lze definovat časový rámec léčby. A v mnoha ohledech je tento faktor závisí na tom, zda bude vypočtena dávka Декариса. Od pinworms, аскарид a další odčervení, infikované tělo v malém množství, stačí požití jedné tablety. Декарис svědectví jako má ve své instrukce.

Jdou ascaris, roupy, měchovci nebo jakékoliv jiné červi spolu s výkaly, během 1-3 dní po užití léku. Pokud vyjdou, pak to značí jedno – глюконоиды jej na odčervení, ochrnul a zabili je. Aby ujistí se účinnosti nástroje, je třeba znovu složit testy, a někdy dokonce i strávit a instrumentální diagnostiku. A pokud podle výsledků výzkumu, гельминтоз nezmizel, po 2-3 týdny, paraziti znovu vypisovat. Pro to mohou být použity jako to je stejný lék, a stejnopisy Декариса.

Ti lidé, kteří neuspěli v boji s гельминтами, často ptají na stejnou otázku: «proč výsledkem bylo ne, a zda je možné opakovat průběh léčby?». Popis akce přípravku poukazuje na jeho toxicitu. To znamená, opětovné použití léku je možné pouze po schválení паразитолога.

Декарис léčbu proti гельминтоза zřídka provádí bezvýsledně. Ale pokud se to stane, je to z následujících důvodů:

 1. Byla porušena terapeutické pravidla procesu léčby.
 2. Bylo předávkování Декарисом nebo naopak – dávky nestačilo.
 3. Nemocný člověk dodržoval pravidla hygieny.
READ  Léčba býčí цепня člověk: léčiva k terapii тениаринхоза

Декарис s psoriázou

Декарис – to není jen антигельминтик, ale иммуномодулятор. Zejména tento prostředek účinně s psoriázou. Ještě před několika desítkami let, bylo vydáno v prodeji léky proti této nemoci nebyly tak silné. A v podmínkách oslabené imunity, bojovat Декарис k prevenci a léčbě infekčních a virových onemocnění, od jakých a stopových nebyl po požití této антигельминтика. Ale je tu jedna nevýhoda, který «klade kříž» na bezpečném použití tohoto léku. A souvisí to s velkým množstvím kontraindikací, stejně jako nežádoucí účinky. Takže, lékaři nedoporučují Декарис pacientům pro léčbu lupénky.

Analogy

Prevence a léčba глистных, je to možné, a pomocí jedinečné Декариса. Jeho náhražky mají podobný terapeutické účinky, což někdy vede k jejich účelu nemocný. Příklady takových položek jsou:

 • Вермокс;
 • Вормин;
 • Гельминтокс;
 • Пиперазин;
 • Пирантел;
 • Mebendazole.

Některé farmaceutické výrobci vyrábějí lék s názvem Левамизол. Tento stejný Декарис, analogový, který se neliší od původního zdroje. Koneckonců, to je důvod, левамизол je hlavní hereckou složkou tohoto léku.

Často паразитологи, pro léčbu глистных invaze, mezi Декарисом a Вермоксом, volí to druhé přípravek. S čím to souvisí? Jen Вермокс patří do skupiny антигельминтиков širší spektrum. Tento lék má vliv i na ty parazitární onemocnění, které se často nazývají smíšené. Jo a u toho všeho je tu ještě jedna důležitá výhoda – lehčí vedlejší účinky.

Proč Декарис tak populární?

Popularita Декариса mezi infikovaných гельминтозом vysoká. To souvisí s efektivitou léky. Vždyť pro toho, že by se zbavit červů, je třeba jen pít jednu tabletu Декариса. Je tu ještě jedna důležitá skutečnost takovou poptávku na léky. Když se objevil lék s menší dávkou левамизола, léčba гельминтоза a токсоплазмоза bylo možné, dokonce i pro děti. Je možné i prevence onemocnění pomocí tohoto média, ale pouze po konzultaci паразитолога.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.4MB/0.00094 sec