Co jsou to roupy nebo enterobiasis: příznaky, příčiny, jak se léčit a metody prevence

Jak je infekce?

Jak se přenáší enterobiasis? Nositeli onemocnění může být, postiženého dospělého nebo dítě, to znamená, že onemocnění se přenáší z člověka na člověka kontaktním způsobem. Kromě toho, vejce pinworms může dostat do lidské jídlo na nohy a mouchy a šváby, a také zveřejňovány na srsti je povolena. Proniká do střeva, samice спаривается s mužem a přechází do tlustého střeva, kde získá vše potřebné pro svůj rozvoj a činnost. Asi po měsíci se pohybuje v přímé střeva. Převážně v noci, dámské jedinec prochází ven z těla média a položí přibližně 15 000 vajec v blízkosti řitního otvoru.

Během яйцекладки threadworm produkuje určité tajemství, které dráždí pokožku a způsobuje svědění. V procesu česání vejce se pohybují pod nehty a nakonec všechno, čeho se dotkl nakažený člověk, se automaticky stává переносчиком. Léčba энтеробиоза u dospělých a dětí – poměrně složitý proces. Pokud se děti nakazí острицами, pak je třeba léčit celou rodinu, a vysvětlit dítěti předškolního věku, že není třeba dávat ruce do úst, není tak snadné.

Prevalence patologické jevy a rizikové skupiny

Enterobiasis индуцируют roupy. Co jsou to roupy? To malé bílé měchovec, délka половозрелой ženské jedinci 5 mm, android – 10 mm. U самочки ocas trochu заострен, a u samce приподнят k брюшку. U ротового otvory u jedinců obou pohlaví se nachází везикула (zelenáč), díky níž se provádí vázání na stěnách střev hostitele. Vejce pinworms oválný, transparentní a bílé barvy. První co se objeví roupy u dospělých a dětí – je to nesprávnou hygienou. Pánem tohoto typu parazitů může být pouze člověk, ale použili při registraci případy, kdy tito paraziti se objeví u štěňat.

Onemocnění může být přenášen z člověka na člověka, takže léčit se musí všichni členové rodiny. Patologie vystaveny všechny vrstvy obyvatel, a to bez výjimky. Ve zvláštní rizikové skupiny patří děti od 5 do 10 let. Často je napadení kulaté červy острицами pozorován u těhotných. Pokud došlo k infekci, nestojí za to propadat panice. Pro dítě v děloze, paraziti naprosto děsiví, ale zvyšuje riziko infekce během porodu, a proto je životně důležité vědět, jak se zbavit pinworms navždy. Určitě by se měl poradit s odborníkem, protože téměř všechny léky od červů je poměrně toxický, a self-léčba pinworms u dospělých může vést k nežádoucím důsledkům.

Jak se vyvíjejí tyto měchovec

Vývojový cyklus pinworms:

 • vejce proniknout do těla přes ротовую dutiny;
 • v tenkém střevě вылупливаются larvy a jsou upevněny na její stěnách;
 • živí paraziti tím, že se dostane do střeva s krví;
 • po procesu párování mužští umírají, ale samice se pohybují na tlusté střevo;
 • přes měsíc samice, kteří migrují v přímé střeva;
 • vyšla ven, dámské jedinec odkládá u otvoru řitního otvoru až 20.000 vajíček, a pak zemře.
READ  Jak se přenáší střevní červi a paraziti jsou na člověka?

V rozkroku a u análního otvoru příznivé podmínky pro zrání vajíček, takže už za několik hodin objevují se nové larvy. Chcete-li správně vybrat léčbu a úspěšně bojovat s нематодами, je důležité vědět, kolik žije roupy. Životní cyklus pinworms je 20 dní, občas 40. Kolik žije vejce pinworms, závisí na prostředí. V příznivém prostředí se již za pár hodin вылупливаются larvy, a to ve vnějším prostředí mohou žít i několik měsíců. Vejce jsou velmi odolné vůči хлорсодержащим látky, takže dokonce i ty důkladné čištění nepomůže jejich vymýcení z místnosti. Jediné, čeho se bojí – je to přímé sluneční paprsky.

Populární článek: Říční slepota nebo онхоцеркоз – co to je?

Симптоматическая obraz infekce острицами u dětí a u dospělých

Příznaky энтеробиоза začínají objevovat od vydání samice v přímé střeva. V počáteční fázi infekce mnozí lidé prakticky nemají pocit nepohodlí. Hlavní příznaky энтеробиоза – je svědění v oblasti konečníku, ekzém, дисбактериоз. Pokud svědění je cítit již jen pár dní, pak pokračuje přes několik týdnů, znamená to, že došlo k opětovné infekci, a threadworm začít nový životní cyklus.

Pinworms – příznaky u dětí:

 • poruchy spánku;
 • svědění v oblasti konečníku;
 • roupy ve stolici nebo v rozkroku a v oblasti řiti, které lze vidět pouhým okem;
 • snížená chuť k jídlu nebo naopak dítě neustále přejí, aby k jídlu, při tom silně hubnutí;
 • porušení ze strany nervového systému;
 • zvýšená slinění, nevolnost;
 • bolesti v околопупковой zóně;
 • židle zelené barvy;
 • tmavé kruhy pod očima.

Příznaky pinworms u dospělých mírně liší od dětí. Enterobiasis u dospělých se projevuje svěděním v oblasti řiti. Za přítomnosti početné populace červů svědění přejde a v паховую oblast, u žen v oblasti vagíny, také v této oblasti se objeví otoky a микротрещинки, v důsledku průniku škrkavky do pochvy. Často dojde k takové následky, jako nedobrovolné částečné močení v noci a uvolňování stolice do кашицеобразного stavu.

Pokud několikrát se stalo opakované infekci, je typický vznik známky silné opilosti, roupy ve stolici viditelná pouhým okem. Nastane otrava potravinami života háďátek. Jak u dospělých, tak u dětí se může vyvinout silná alergická reakce. V takových případech je u člověka stoupá tělesná teplota, objeví se нестерпимая bolest v oblasti přímého tračníku.

Jak určit přítomnost parazitů v těle?

V první fázi se provádí průzkum pacienta. Nicméně, i dostupnost hlavního příznaku, nemůže být základem pro stanovení přesné diagnózy. Svědění v oblasti řiti, může být příznakem nejen энтеробиоза, ale i diabetes mellitus, zhoubný nádor tlustého střeva, энтерита, hemoroidy, onemocnění jater a ledvin atd. Diagnóza энтеробиоза napoprvé je téměř nemožné, vzhledem k tomu, že pinworms kladou vajíčka dvakrát do měsíce. Vajíčka škrkavky ve stolici prakticky nejsou zjištěny, protože ženy, z větší části, kladou jim ve střevech nebo v перианальных záhybech. Diagnostika энтеробиоза v laboratorních podmínkách vyplývá specifický analýza na vejce глист. Pro zachycení соскоба u dětí se užívá obvyklá ватная hůlku, a postup je dělá doma sám.

READ  Вермокс: návod k použití pro prevenci dospělým, schéma a dávkování

Analýza tráví, nejméně třikrát v intervalu sedmi dnů. Diagnózu dal, se spoléhat na výsledky analýz a jasné známky энтеробиоза u pacienta (svědění, nevolnost, bolesti hlavy, malátnost, rychlá únava, atd.). Při diagnostice энтеробиоза vejce škrkavky mohou objevit pod ногтевыми desky. Pokud roupy ve stolici, a je tak dobře viditelné, pak odevzdat vzorek krve, aby zjistili, v jaké fázi onemocnění je pacient. V analýze krve u lidí, kteří jsou nakaženi энтеробиозом, viditelné эозинофилия a anémie. Эозинофилия – jasný příznak гельминтоза. Паразитируя v lidském těle, roupy vylučovat toxické odpadní produkty, než vyvolat v těle alergickou reakci. Anémie je typická pro běžící případů, kdy re-injection stalo několikrát po sobě, nebo při гельминтозе s infekční komplikací.

Vyšetření a diagnostika na vejce pinworms

Studie výkaly a na škrábání s anální oblasti ukazují:

 • přibližný počet parazitů;
 • kolik pinworms žijí v lidském těle;
 • fáze onemocnění a předpokládané důsledky.

Aby se přesně vědět, jak se vypořádat s острицами a jak je rychle vytáhnout, je třeba předat obecné analýzy krve. S pomocí této studie může odhalit rané stádium infekce, která nemůže být identifikován v analýze výkalů. Přesnost této analýzy je více než 95%. Skvrnka na vejce глист, se nejčastěji dělají děti. Ráno obvyklé ватной tyčinkou, namočenou v převařené vodě, užívá škrábání v oblasti konečníku do střev a, bez provedení před-hygienické postupy, po které se dát hůlky do sterilní balení a připsat do laboratoře. Pro více spolehlivé výsledky je nutné odevzdat analýzu 2-3 krát.

Výsledky analýz na vejce глист činí od 1 do 10 dnů. Vše závisí na počtu parazitů v těle: čím je menší, tím těžší jsou detekovány. Jednou z metod stanovení přítomnosti pinworms je vizuální kontrola zadního průchodu, který umožňuje detekovat pohlavně jedinců a stopy po škrábání.

Populární článek: Dali klystýr od pinworms

Léčba pinworms

První otázky po stanovení diagnózy, enterobiasis, co to je a jak se léčit pinworms? Zpočátku musíte se dostat radu od lékaře a všechny se dozvědět o příznaky a léčbu pinworms u dospělých. Při včas начатом léčbu pinworms šance na úplné uzdravení je výrazně zvyšují. Je důležité si zapamatovat, že každý противогельминтный přípravek je toxický a má boční vliv na játra a další orgány, takže brát lék by měl být pouze po jmenování lékaře a přesně podle pokynů. Terapeutický postup léčby příznaků энтеробиоза bude разниться v závislosti na celkové zdraví člověka a věkové kategorie.

Jak k léčbě enterobiasis u dětí? V žádném případě nelze vyzvednout léky na vlastní pěst. Dávkování a schéma léčby vybere ošetřující lékař podle hmotnosti pacienta a jeho jednotlivé vlastnosti. Průběh léčby se pohybuje od dvou do pěti dnů. Někdy pro boj s нематодами potřebovat několik kurzů. Z медикаментозных prostředků v pediatrii, nejčastěji se používají Пирантел, Немозол a jejich analogy.

READ  Důsledky a komplikace лямблиоза pro lidské tělo

Červi pinworms jsou často zjištěny u těhotných žen. Eliminovat příznaky энтеробиоза můžete začít pouze s 12 týdny. Do tohoto období, je použití jakýchkoli chemických látek je přísně zakázáno. V pozdější fázi může lékař předepsat Пирантел nebo Пиперазин. Do dvanácti týdnů je možné použít pro terapii prostředky alternativní medicíny: různé odvary a infuze.

Léčit roupy u dospělých a dětí, v první řadě, začnou kontroly pro osobní hygienu: čím lépe se to bude dodržovat, tím rychleji se podaří vyléčit патологию. Jak se zbavit pinworms u dospělých? Měchovec se rychle přesunout do nového hostitele, a kladou vejce pod sliznice, takže гельминтоз těžké излечимым. Léčba pinworms u dospělých zahrnuje komplex činností zaměřených na prevenci sekundární infekce, a proto je terapeutický kurz opakovat jednou za tři měsíce. V počáteční fázi patologie na noc doporučuje dát klystýr. Tato aktivita pomůže zbavit se svědění a вымоет část parazitů z přímého tračníku.

Jaké komplikace může způsobit enterobiasis?

Všichni dobře vědí, že paraziti poškozují tělu a proto vyvstává otázka, čím jsou nebezpečné roupy? Pokud u člověka se objevily červi, prvním příznakem stane svědění. Často česání a poškození vnější vrstvy kůže v anální oblasti vede k infekci sekundární infekce. Roupy mění mikroflóru střev, takže enterobiasis často doprovázené dysbiózou, энтеритом, гастродуоденитом. Paraziti mohou způsobit záněty orgánů močového systému. Občas se vyskytují případy, kdy člověk celý život žije s těmito parazity, a proces jejich vylučování může způsobit dost velké potíže.

Co je enterobiasis a jak se můžete nakazit острицами, by měl každý vědět. Roupy mohou objevit u každého člověka. Do zvláštní skupiny rizika spadají děti. Pokud onemocní alespoň jeden z členů rodiny, by měly konzultovat, a zjistit, jak vytáhnout pinworms. U заразившегося člověka výrazně se snižují ochranné funkce organismu. Příznaky энтеробиоза u dospělých a dětí téměř neliší. Hlavní příznak – noční svědění v zadní uličce.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00122 sec