Co je неглерия фоулера a неглериоз: příznaky, metody léčby, životní cyklus

Životní cyklus неглерии Фоулера

Неглерия Фоулера je zástupce jednobuněčné эукариотов a odkazuje na патогенным микроорганизмам, schopný soužit v lidském těle. Rozmnožování améba začíná v teplém koupališti, tak hlavní nebezpečí představují špinavé voda v horkém období, kdy se voda musí ohřát na 35оС. Za příznivých podmínek u микроорганизма se objeví speciální жгутики, které dělají амебу pohyblivé. Při nepříznivých podmínkách prostředí parazit je kryta pláštěm – je to fáze цисты. Ochranná membrána umožňuje неглерии přežít bez další energie na dlouhou dobu.

V případě vysychání špinavé vody, v níž se améba, napadení patogenními mikroorganismy dochází prostřednictvím vzduchu. S pomocí větru parazit je zaúčtován na kilometry, což přispívá k rychlému nákaze lidí. Jakmile améby se dostane do příznivé prostředí (tělo člověka nebo zvířete) ochranný plášť zmizí, a parazit se začne aktivně sdílet, infikovat zdravé vnitřní orgány médiu nebo hostitele. Неглерия – to je jeden z nejtrvalejší jsou jednobuněčné parazity, které není hroutit pod vlivem vysokých nebo nízkých teplot.

Původce onemocnění

Nakazit se parazity lze přímo přes vodu, v níž žije původce паразитарного onemocnění nebo prostřednictvím vzduchu, když цисты zalomí s větrem. Pokud améby se жгутиками najde vhodného hostitele, dochází k infekci, a začíná životní cyklus parazita v těle člověka. Základní způsoby, jak infekce:

  • nos;
  • čichové vrstvy epitelu;
  • přes ротовую dutiny (když člověk inhaluje aerosol).

Populární článek: O балантидии кишечном a jeho následky

Jak se dostat do chřípí člověka, parazit мигрирует v čichový nerv, ale postupem času se v mozku dospělého nebo dítě. Jsou svíjející se kolem velkých cév a aktivní množení parazita vede k tvorbě krevních sraženin nebo krevních výronů. Komplikace неглериоза se projevují v práci mozku (nekróza šedé a bílé hmoty). V důsledku toho se u pacienta vyskytuje meningoencephalitis, který naléhavě potřebuje ambulantní péči. Самолечение неглериоза může skončit smrtí pacienta nebo nevratnými následky pro mozek. Oslabená imunita člověka vytváří vhodné podmínky pro chov améby, a ne brání vzniku přidružených onemocnění. Včasná diagnóza umožní přiřadit účinnou léčbu a vyhnout se komplikacím.

READ  Houby лисички proti parazitům: vaření recepty

Příznaky onemocnění

Inkubační doba паразитарного onemocnění je jen tři dny. Méně, než za týden u infikovaného jedince objeví první příznaky nemoci. Věnovat jim náležitou pozornost pacientovi bez lékařského vzdělání, je obtížné. První známky неглериоза:

  • slabost a apatie;
  • závratě;
  • nedostatek chuti k jídlu;
  • сниженное čich.

Bez řádné léčby onemocnění pokračuje k pokroku a k primární příznaky jsou přidány nové: prudce zvýšená tělesná teplota (horečka začíná), se objeví nevolnost, zvracení, a všechny příznaky intoxikace organismu. Křeče a záchvaty epilepsie objeví v pozdějších stádiích onemocnění před narušení fungování mozku. Tyto fáze nemoci se rychle vyvíjejí, se u pacienta objevují halucinace, глотке a hrtanu se tvoří vředy, a poté se objevují příznaky neurologické poruchy. Осложненный неглериоз není kompletní bez meningitidy a encefalitidy. Progresivní паразитарное onemocnění přispívá k edému plic, zastavení dýchání a bezprostřední smrti pacienta.

Diagnostika a účinná léčba

Z důvodu podobnosti symptomatologie s příznaky meningitidy zjistit onemocnění včas, je velmi obtížné, a nesprávná léčba může stát člověka život. V takových případech je rozhodujícím se stává nejjednodušší část-diagnóza pacienta – záznamy o stížnostech. Průzkum člověka umožňuje naklápění pravděpodobnost napadení амебами. Pokud pacient není koupání v teplých vodách v průběhu jednoho měsíce, pak odpovídající testy jsou rozdány pro určení meningitida nebo encefalitida.

Hlavní analýza, která umožňuje identifikovat původce паразитарного onemocnění je ve studii pod mikroskopem vzorků odebraných v mozku (biopsie). Riskantní postup se provádí pouze při pokročilejších formách onemocnění, kdy život pacienta je ohrožen. Культуральный metody detekce patogenních mikroorganismů méně nebezpečný, a není tak přesný, jako biopsie.

Populární článek: O балантидии кишечном a jeho následky

Prevence onemocnění

Standardní léčba неглериоза ne, lékař přiřadí individuální terapie, která je schopna zničit parazita bez poškození životně důležitých orgánů pacienta. Prevence паразитарного onemocnění spočívá v tom, vyvarovat se kontaminované vodní skutečně vyloučit jakýkoliv kontakt se špinavou vodou. Posílení imunity vám odolat возникшим hrozby a snížit vliv patogenních mikroorganismů na vnitřní orgány člověka.

READ  Škrábání na яйцеглист: jak správně darovat analýzy?

Неглериоз – to je smrtelná nemoc, která je těžké, a někdy vůbec nemožné vyléčit. Ignorování příznaky, člověk okrádá sám sebe o drahocenný čas. Veškeré změny ve stavu těla nesmí zůstat bez pozornosti.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00097 sec