Česnek proti parazitům: návod k použití

Česnek je овощную kulturu, vztahující se k rodu Cibule z rozsáhlé rodiny Амариллисовых. Našel široké uplatnění v oficiální a lidové medicíně.

Použití česneku jako léčivé a magické rostliny slaví ještě v slovanské mytologii. Bohatý chemické složení rostlin je silný профилактико-léčebný prostředek pro léčbu a prevenci celé řady onemocnění. Široce se používá česnek proti parazitům (odčervení) jako klystýr a ústní zkoušky kompozitních léků.

Užitečné vlastnosti česneku

Farmakologické působení česneku je způsoben chemickým složením:

 1. Allicin v komplexním složení esenciálního oleje z česneku. Původně v лекарственном suroviny tato chemická sloučenina je obsažena ve formě аллина, který při mechanické destrukci (rozpálení, k tlačenici, разжевывание, atd.), ve směsi s enzymem аллициназы. V důsledku míchání je tvořen hlavní aktivní proud látka česneku allicin. V přírodě v dostatečné terapeutické koncentrace allicin je obsažen výhradně v česneku. Allicin se odkazuje na skupiny: fungicidy, antioxidantů, antimikrobiálních léků. Indikace allicin jako preventivní nebo terapeutické prostředky: onemocnění způsobené patogenními bakteriemi a jinými mikroorganismy; poruchy микотической přírody; podpora chuti k jídlu a stimulaci vylučování žaludeční šťávy; jako отхаркивающего prostředek při onemocněních horních cest dýchacích; jako противогельминтного léku; při гиперлипидемиях všech typů (zejména pro prevenci ischemické choroby srdeční, rodícího se na pozadí vysoké koncentraci celkového cholesterolu v krevní plazmě člověka); v komplexu protinádorové terapie při onkologických onemocněních.
 2. Široké spektrum organických kyselin: пировиноградная (zlepšuje metabolické procesy v lidském těle), káva (má иммуномодулирующей aktivitu), хлорогеновая (antioxidant, aktivní proti zlatý aureus a escherichia coli, je indikována při диагностировании HIV k potlačení procesů vývoje viru), феруловая (má anti-pobuřující vlastnosti, je aktivní pokud jde o alergické reakce společnou etiologii, гепатопротектор, má vyjádřené jako противоопухолевое akce), олеаноловая (má противоопухолевыми a antibakteriální vlastnosti), кумариновая (má парализующее a изгоняющее akce na řadu odčervení — nejvíce účinná, pokud jde o tasemnice-parazity).
 3. Komplex vitamínů a potřebných tělo člověka, stopových prvků a makro: beta-karoten, vitamíny skupiny B (thiamin, riboflavin, niacin, kyselina pantothenová, pyridoxin, фолацин), vitamin C, vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, mangan, selen. Poskytují komplexní tonizace a оздоравливающее vliv na všechny systémy těla, pomáhají odolat sezónní простудным onemocnění. Je vhodné použít česnek pro prevenci авитаминозов a гиповитаминозов.

Pomáhá česnek proti parazitům?

Oficiální medicína používá léky česneku jako jediný terapeutické nebo preventivní lék na zmírnění nebo předcházení vzniku гельминтозов různého druhu. Nicméně, domácí použití extraktu z česneku a česneku olej při léčbě гельминтозов, způsobené pásovými červy, jako doplňkový lék.

Lidová medicína, naopak, je široce používá česnek od červů v монотерапии, ne pouze vlivem pásky červy-parazity. Česnek dostatečně efektivně uplatňuje při neutralizaci řady škrkavky-paraziti, jako jsou: roupy a škrkavka. Mechanismus působení léků česneku alternativní a oficiální medicíny pásky červy-parazity je způsoben trendem posledních присасываться na stěnách trávicího traktu člověka, čímž si neustálou výživu pro růst a vývoj.

READ  Аскарида lidská

Při požití léků česneku do těla perorálně nebo ректально vliv parazitů se vyskytují na dvou úrovních: fyzické a chemické. Fyzické účinky spojené s přímým zásah allicin na tělo červa parazit s vizualizace vyvolání podráždění a непроизвольных řezy. Chemický účinek je způsoben связыванием allicin a кумариновой kyselin s proteiny lidské krve a pádu těchto látek uvnitř červ-parazit prostřednictvím systému orgánů napájení posledního. To způsobuje mimovolní kontrakce a dočasné ochrnutí červů s отлипанием od stěny zažívacího ústrojí, což umožňuje umýt ji z těla.

Roupy, škrkavka a další škrkavky-paraziti nejsou náchylné k neustálému присасыванию na stěnách zažívacího ústrojí. V souvislosti s tímto léky česneku mají na ně v první řadě fyzický dopad. Ациллин a кумариновая listová vstupuje do těla kolo v menším počtu, než do těla páskových červů. Často tuto dávku navýšit pro парализации parazita. Nicméně, klystýr umožňuje provádět mechanické vyplavování parazitů.

Přibližnou účinnost léků česneku, které nabízí alternativní medicínou lze vyjádřit takto:

 • Pinworms — 65%.
 • Škrkavka — 40%.
 • Široký лентец — 60%.
 • Vzestupnou цепень — 70%.
 • Prasečí цепень — 70%.
 • Эхинококк — 40% v rané fázi a 20% v pozdní fázi.

Recepty-česnek od červů a parazitů

Pro prevenci гельминтоза dost jednou za tři měsíce, v teplém období a jednou za šest měsíců v chladném období perorálně užívat jeden z léků česneku, recepty, které budou uvedeny v následující sekci. Pro dosažení optimálního léčebného účinku je třeba курсионное léčba je kombinace perorální a rektální užití léku.

Odvar z česneku od parazitů

Pro přípravu léčivých surovin se doporučuje používat čerstvý česnek, protože obsah allicin v suchém rostlinném surovin je minimální. Pro přípravu odvaru z na den potřebovat deset stroužky česneku střední velikosti.

Způsob, jak vařit česnekový odvar z:

 1. Česnek je třeba pečlivě brousit, pomocí jedno z příslušenství: nůž, struhadlo, lis, malta a paličkou.
 2. Измельченное léčivé suroviny jsou umístěny v жароупорную nádoby a zalijeme převařenou vodou o objemu 200 ml s teplotou 65 — 75 stupňů.
 3. Podává kapacita víko a zahřívá na vodní lázni po dobu 20 minut.
 4. Filtrovat ji, остужают do pokojové teploty, přikrýval s převařenou vodou pokojové teploty do objemu standardního šálku.

Užívají perorálně 2 polévkové lžíce během dne. Jak užívat česnek od červů: po jídle, aby se zabránilo nadměrnému podráždění zažívacího ústrojí. Průběh léčby je dva týdny. V případě potřeby kurz lze opakovat po týdenní přestávce.

READ  Mléko s česnekem od červů — лечись správně!

Mléko s česnekem

Pro přípravu léku je třeba vzít pět stroužků česneku jsou velké velikosti a 200 ml mléka (doporučuje se používat přírodní, a ne prášek).

Způsob vaření:

 1. Mléko je třeba vařit a chladný na pokojovou teplotu.
 2. Česnek перетирают na mělké struhadlo.
 3. Zalijeme česnek mlékem a pevně ucpávají kapacitu.
 4. Nechat настаиваться do 4 hodin.
 5. Filtrovat ji, pečlivě отжимая чесночную kaše.

Jak pít česnek proti parazitům: užívají dvě polévkové lžíce čtyřikrát denně nalačno (ne méně než dvě hodiny před jídlem). Průběh léčby je jeden měsíc. V případě potřeby kurz lze opakovat po uplynutí jednoho týdne.

Kefír s česnekem

Potřebovat deset malých stroužků česneku, 200 ml jogurt. Stroužky česneku проглатывают, ne polykat celé, a smýt кефиром. Postup provádějí nalačno jednou za tři dny po 15 dní — jen pět triků.

Tento nástroj lidové medicíny je vhodné připsat do kategorie pochybné, protože to nezahrnuje mechanické zpracování česneku a ациллин prakticky není vyráběn.

Citron a česnek

Pro přípravu léčivých přípravku potřebovat následující ingredience: česnek (4 větší hlavy), citron (dva kusy).

Způsob přípravy léků: bylinné отжимают šťávu a důkladně rozmíchat. Pít po jedné polévkové lžíci půl hodiny po jídle, hojně zapít vodou. Průběh léčby: 14 dnů. Opakování kurzu, pokud terapeutický výsledek není dosaženo, stráví po měsíční přestávce. Česnek proti červů s citronem je jedním z nejúčinnějších prostředků.

Česnekový vývar s тыквенными семечками

Návod k přípravě a použití je podobný schématu obsaženého v odstavci «Odvar z česneku od parazitů». Rozdíl spočívá v přidání dvou lžic oloupané a strouhaným dýně, semeno na první fázi přípravy.

Česnek s medem

Přímo, med není vybaven aktivními látkami, které mohou odpovídajícím způsobem působit na červy-parazity. V národním receptu tato složka se používá pro realizaci těchto cílů: zmírnění dráždivě česneku na GIT, návnada pro červy-parazity, posílení celkového tonusu organizmu na pozadí oslabení гельминтозом. Ingredience: med (2 polévkové lžíce bez skluzavky), čerstvý перетертый nebo давленый česnek (2 polévkové lžíce se skluzavkou).

Způsob vaření: ingredience důkladně míchá/перетирают kaše do vytvoření maximální homogenní hmoty. Jak používat: jednou denně, ráno nalačno hodinu před jídlem na jednu polévkovou lžíci. Průběh terapie: jeden měsíc. Opakování kurzu: po týdenní přestávce. Čerstvé lék důležité sklizeň každé dva dny.

Česnek při паразитах u dětí

Použití perorální a rektální přípravky česneku u dětí je přípustné, ale je nepraktické.

To je způsobeno tím, že dávka česneku pro jedno použití by měla být snížena minimálně třikrát, aby nedošlo k popálení sliznice ústní dutiny a hrtanu, a také poškození zažívacího ústrojí. Snížení dávkování česneku neumožňuje dosáhnout požadovaného léčebného účinku. Použití léků česneku dětí je možné pouze jako preventivní prostředky, nebo nástroje pro další terapie.

READ  Kde žijí pinworms v těle dospělého a dítě

Recepty klystýr s česnekem

Klystýr s česnekem nejvíce relevantní v přítomnosti kulaté červy-parazity, takže to, jak přispívá k jejich mechanickému вымыванию z tlustého střeva.

Klasický recept (odvar)

Způsob vaření identický způsob vaření отвару z česneku pro orální použití:

 1. Česnek je třeba pečlivě brousit, pomocí jedno z příslušenství: nůž, struhadlo, lis, malta a paličkou.
 2. Измельченное léčivé suroviny jsou umístěny v жароупорную nádoby a zalijeme převařenou vodou o objemu 200 ml s teplotou 65 — 75 stupňů.
 3. Podává kapacita víko a zahřívá na vodní lázni po dobu 20 minut.
 4. Filtrovat ji, остужают do pokojové teploty, přikrýval s převařenou vodou pokojové teploty do objemu standardního šálku.

Klystýr dal s teplou odvaru (asi 35 — 40 stupňů) ve večerních hodinách po zákroku přirozeného vyprazdňování střev. Domácí dát klystýr jednou za tři dny.

Klystýr mléko s česnekem

Instrukce podobné jako v předchozím receptu, pouze vodu se mění mlékem.

S přídavkem vratiče obecného

Domácí použití, jak v prvním, tak i druhém receptu klystýr. Obecné pokyny jsou podobné prvnímu předpis. Další informace: doporučuje se připravit odvar z vratiče obecného samostatně a provádět v celkové směs po vychladnutí na pokojovou teplotu.

Příprava odvaru z vratiče obecného:

 • Jedna lžíce sušených květů vratiče obecného, nebo dvě polévkové lžíce čerstvých květů vratiče obecného nalijte 200 ml převařené vody s teplotou 90 stupňů.
 • Podává víkem a dát na vodní lázni s minimálním ohni po dobu 30 minut.
 • Filtrovat ji, doplní převařenou vodou do objemu 200 ml a necháme остужаться při pokojové teplotě.

Kontraindikace

 • Individuální nesnášenlivost česneku.
 • Dostupnost эрозийных poškození zažívacího ústrojí.
 • Gastritida.

Důležité! Všechny výše uvedené recepty česneku od гильминтов je povoleno používat pouze po konzultaci s lékařem.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00156 sec