Červi v těhotenství, co dělat a jak se léčit parazity

Těhotné ženy trápí jakékoliv odchylky v analýzách. Hladina hemoglobinu, nějaké лейкоциты, soubor nebo nedostatek hmotnosti, pálení žáhy, křeče, токсикоз a další «kouzla» na budoucí matku působí depresivně. Ale zde je to, co žena v pozici čeká nejméně, tak to zjistit jednou v calais známky přítomnosti červů. Co dělat v takové situaci? Jsou nebezpečné, zda červi při těhotenství, jak ovlivnit dítě, zda potřebujete léčbu, a další tucet otázek točí v hlavě расстроенной maminky. Za prvé, je třeba se uklidnit, a ne dopřát v self-léčit. Tento problém je nejčastěji není tak hrozná, jak противна.

Jak se těhotná žena nakazí s červy

Ve skutečnosti, budoucí maminky — cílová skupina pro červů spolu s malými dětmi. S nástupem těhotenství v ženském těle probíhají složité procesy, často подрывающие imunitu. V tomto období další chronické, dlouho zapomenuté onemocnění, je nedostatek vitamínů a stopových prvků, existuje mnoho výživové poruchy. Ochranné síly těla jsou slabé, dává různým паразитам další šanci прижиться na novém místě.

To se občas stane, že mladá máma, kteří chtějí jen to nejlepší sobě a dítěti, které běhá na trh za tímto dipem z obce, pair mlékem, rustikální ptáka nového zélandu, vejci a koupí инвазионные produkty. A co stojí za to chuť na слабосоленой rybách! Přidejte k tomu nekonečný chůze po nemocnice, od nichž ne skrývat v zajímavém poloze. V důsledku глистная инвазия u těhotných žen, tento jev není zdaleka vzácné.

Než nebezpečné infekce s červy v průběhu těhotenství?

Rozpoznat инвазию u ženy v poloze nejčastěji těžké. Vyšetření při podpisový obvykle nezahrnuje předání výkaly na identifikaci vajec červů. A v průběhu těhotenství téměř všechny příznaky střevní гельминтоза vymazaný a непоказательны. Takže, doprovázet onemocnění mohou tyto příznaky:

 1. Zažívací potíže, zácpa nebo průjem, nevolnost.
 2. Alergické reakce.
 3. Nervozita, plačtivost, poruchy spánku.

Každý z těchto příznaků může být uveden na zvláštní stav ženy, protože pokud se неярко vyjádřeny, další testy jsou jmenováni jen zřídka. Výjimku tvoří několik případů:

 1. Jednoznačných svědění v oblasti análního otvoru, který jasně ukazuje na infekci острицами.
 2. Detekce ve stolici vajec červů, nebo jich samých.
 3. Zvýšení teploty a příznaky, které signál k prodeji o poškození jater.

Takové stížnosti těhotné ženy dávají lékaři důvod provádět příslušné testy. V ostatních případech je infekce s červy často tak zůstává diagnostikovaným.

Nebezpečné je to? Vše závisí na druhu parazitů, kteří se usadili v těle, a intenzita napadení. Tak, většina střevních odčervení (a na jejich podíl tvoří velkou část onemocnění) se nesou smrtelné nebezpečí pro matku, a to zejména pokud je napadení se stalo již během těhotenství a v rané fázi. Opravdové nebezpečí představují jaterní štěstí, ale chytit je, není-li jíst syrové ryby, je nepravděpodobné.

Další věc, když инвазия silná, o čemž svědčí jeden nebo více z níže uvedených příznaků:

 • anémie;
 • авитаминозы;
 • střevní obstrukce;
 • krev nebo hlen ve stolici;
 • zvracení, někdy obsahující odčervení;
 • zánět slepého střeva;
 • teplota, ne поддающаяся snížení může uskutečňovat pomocí podaných léků;
 • příznaky, které signál k prodeji o poškození jater, žlučníku, plic, srdce.
READ  Kašel při глистах u dětí

Takové situace se vyskytují velmi zřídka, vyžadují od lékaře a matky vědomého přístupu k této otázce, protože onemocnění je takové intenzity, ohrožuje život ženy.

Jaké nebezpečí jsou paraziti pro batole?

Většina глистных, nejsou nebezpečné pro dítě, zatímco on je v matčině lůně. Překonat плацентарный bariéry mohou zdaleka ne všichni helminti. A pokud se to již stalo, škody, které jsou škodlivé, obvykle несопоставим s tím, který mají противоглистные prostředky.

 1. Pro plod je nebezpečná infekce matky аскаридозом. Dospělí červi tohoto druhu žijí v jeho střevech, a tady larvy v období migrace s кровотоком mohou být zaznamenány v placentou a odtud do těla ještě není narozené dítě. Jsou schopny se usadit téměř v každém jeho orgánu a způsobit v budoucnu chronické onemocnění.
 2. Ještě jeden typ odčervení, extrémně nebezpečné pro plod — jaterní štěstí. Nemají vliv na vývoj dítěte, ale s záviděníhodnou pravidelností vyvolávají potraty. Také v každém pátém případě je stanoven внутриутробная hypoxie, a každá druhá těhotenství na celou dobu doprovázena anémií. Mezi lékaři zavedeno názor, že taková инвазия je údaj na umělé ukončení těhotenství.

Co se týče ostatních odčervení, pak pro dítě, které nesou pouze опосредованную riziko, které je tím nižší, čím méně intenzivní инвазия. Při silném napadení batole může být trpí v důsledku nedostatku živin a toxinů, které produkují střevní červi.

Léčba

Budoucí maminka je důležité si uvědomit, že červi — to je velmi nepříjemné a ošklivé, ale ne vždy nebezpečné. Pokud není nezbytně nutné, lékař doporučí odložit terapii v posledním trimestru nebo na poporodní období. To není důvod hledat jiného odborníka a tím více zapojit self-léčit.

Situace tak, že téměř všechny противоглистные prostředky, s vzácnou výjimkou, ničí odčervení, které působí na nervový systém tím, nebo jiným způsobem (paralyzující jejich porušení funkce trávení). Studie těchto léků na těhotných ženách, z pochopitelných důvodů nebyly provedeny vůbec, anebo jsou krátká, jindy se mluví o тератогенном (провоцирующем patologie vývoje plodu) účinky na dítě.

Proto, to je věřil, že riziko vzniku trvalých následků u plodu po požití mámou tablet od červů je mnohem vyšší než potenciální riziko, které nesou sami paraziti.

 1. Slabá инвазия. Pokud lékař, zkoumání anamnéza a studiem analýz, doporučuje, aby těhotné ženy vzdát myšlenky vyhnat odčervení právě teď, je lepší to tak udělat. V tomto období je důležité dohodnout se na diety, odstraní všechny lahodné pro červů, ale bez poškození vyvíjející se dítě, a sledovat situaci v dynamice.
 2. Silná инвазия. Pokud odložit léčbu nelze, pak je otázka, jak se zbavit červů v těhotenství rozhodne lékař, v závislosti na typu odčervení. Bohužel, v arzenálu léků, neškodné pro dítě, rozmanitost je nízká. Tak, jediným lékem je oficiálně na světě pro příjem v období těhotenství, je Пиперазин. Ale k tomu лекарству pouze citlivé ascaris a pinworms. Napadení dalšími parazity nutí přijmout zásadní rozhodnutí buď o ukončení těhotenství, nebo přenesením ošetření poporodního období, a to buď na recepci nebezpečné pro dítě, léky na vlastní nebezpečí.
READ  Jak červi jsou přenášeny od člověka k člověku?

Enterobiasis (napadení острицами)

Na škrkavky stojí za to věnovat zvláštní pozornost. Инвазия těmito parazity nejčastější a relativně neškodný. Pokud vyplavaly jako červi během těhotenství, nebojte se — je to nejmenší ze všech zel. Kromě toho, aby se jich zbavit, pít léky nemusí. Životní cyklus škrkavky je přibližně 40 dnů, po uplynutí kterých, pokud se stalo opakované infekce, paraziti umírají a opouštějí tělo hostitele. Aby se zabránilo реинвазии, těhotné a každý člen jeho rodiny je třeba pečlivě dodržovat hygienu, a těm, kteří nemají kontraindikace, absolvovat kurz terapie.

Tam je starý lidový způsob urychlit smrt pinworms, který je zcela bezpečný pro ženy v poloze. Je to v прикладывании před spaním bavlny tampon navlhčený цинковой mast, k анальному otvoru. Helminti pozbudou možnosti opustit střeva ke kladení vajec a umírají.

Ascariasis (napadení аскаридами)

Tato инвазия může být velmi těžké, a může probíhat zcela bez příznaků. V druhém případě brát těhotné ženy žádné léky nepraktické. Když nemoc již má závažné důsledky, a to obvykle se uchýlit k operační intervenci. Pokud, podle názoru lékaře, že je možné zvládnout konzervativními metodami, pak budoucí mamince předepíše Пиперазин.

Dávkování určuje lékař, obvykle se jedná o 3-4 gramy na den do dvou etap. Průběh léčby je dva dny. Jiné přípravky od červů v těhotenství zakázáno.

Описторхоз, клонорхоз, фасциолез (napadení двуустками)

Léčba těchto onemocnění v období těhotenství není prokázáno, že v mysli vysoké toxicitě léků. V některých případech, když инвазия ohrožení života a zdraví matky, vnímají nutnost přerušení těhotenství.

Napadení pásovými červy (vzestupnou a prasečí цепни, široký лентец)
Jako helminti jsou parazitární na lidském těle roky a snažit se detekovat jeho přítomnost. Identifikace parazitů v těhotenství jsou extrémně vzácné, je údaj o záchranných akcí léčbě. Léky, které jsou citlivé jako červi, jsou zakázány k tomu, že příjem ženy v poloze. Proto, v tomto období obvykle vyvíjen dieta, která se věnuje snížit toxické účinky parazita na těle matky a vyvíjející se plod.

Napadení larvy tasemnice (эхинококкоз, тениоз)

Larvy některých tasemnic mohou být v různých orgánech člověka, kde tvoří медленнорастущие kapsle. Je to velmi zdlouhavý proces, který je v letech a pravděpodobnost, že vznikne naléhavá potřeba léčit právě v období těhotenství, je velmi malá. Konzervativní terapie se tyto nákazy naznačují, operativní zásah je obvykle odloženo na poporodní období. Vliv na plod jako paraziti nevyvíjejí.

Lidové prostředky od červů, které mohou být pro ženy v tísni

Určit červů, spustit v zoufalství k травникам — není nejlepší nápad. Ty lidových opravné prostředky, které s různým úspěchem ničí odčervení, většinou zakázány pro příjem v průběhu těhotenství. Téměř všechny byliny mohou způsobit děložní krvácení a předčasný porod, klystýr — vyvolat гипертонус dělohy, a některé výrobky v množství vražedných pro odčervení, způsobují zácpu, дисбактериоз a jiné poruchy trávení, nebezpečné v обсуждаемом poloze.

READ  Трихоцефалез: příznaky a léčba u dospělých a dětí

Ale přesto pro ničení pinworms, аскарид, анкилостом, власоглавов a některých солитеров mohou být použity jako lidový lék:

 1. Mrkvový fresh. Vypít ráno nalačno sklenici pití a ještě pár během dne. Můžete погрызть čistou mrkev.
 2. Dýňová semínka. Jíst v malé hrstce lehce sušených semena čtyřikrát denně. Je možné, aby prášek a vzít polévková lžíce se stejnou frekvencí.
 3. Ananas a citrusové plody. Zahrnout tyto potraviny ve stravě v omezeném množství, ne-li alergií.
 4. Česnek a cibule. Konzumovat jemně, bez fanatismu. V den jíst ne více než 4 stroužky česneku.
 5. Ostré, pikantní koření (skořice, kurkuma, hřebíček, chilli). Být bdělým, ne, aby to přehánět, protože ve větším množství jsou nebezpečné pro plod.

O široce разрекламированных v Síti БАДах na rostlinné bázi (Интоксик, Бактефорт a tak dále), schopné zničit všechny červů bez poškození organismu, je důležité vědět jednu věc — nefungují vůbec. Není to stojí za to utrácet peníze, provádět experimenty na vlastní pěst a rostoucím organismu.

Prevence červů u těhotných

Jak je léčba většiny гельминтозов během těhotenství je kontraindikováno, prevence infekce — velmi důležitý krok na cestě ke zdraví dítěte.

Ideální, pokud všechny testy na identifikaci odčervení budou provedeny ženou ještě ve fázi plánování dítěte.

V průběhu těhotenství by měly být dodržovány preventivní opatření:

 1. Osobní hygiena — je na prvním místě. Lepší помойте ruce opět, i když se zdá, že to není nutné.
 2. Na stole jen čerstvě vyprané zelenina, ovoce, bylinky, jahody. Během těhotenství je velmi důležité produkty, od kterých není stojí za to dávat, strach z nákazy.
 3. Maso a ryby — pouze kvalitní propečený. Zvrhlost chuti v období ložisko dítěte nejsou důvodem ochutnat steaky s krví, строганину a další exotické pokrmy.
 4. Domácí zvířata podléhají povinné pravidelné odčervení, odstranění blech, praní spárů.
 5. Toulaví zvířata — nepřátelé těhotné ženy. Nedotýkejte se, není гладьте, nekrmte.
 6. Komáři, mouchy a další hmyz musí být zadrženy na přístupy k domácí repelenty, фумигаторами, lepící pásky, мелками.

Infekce s červy v průběhu těhotenství — velmi nepříjemný jev. Paraziti mohou chovat skromně nebo naopak zaútočit. V každém případě byl v delikátní situaci zapojit self-léčit, je nepřijatelné. Pokud máte podezření, že stojí za to okamžitě informovat svého lékaře.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00157 sec