Bylinky od červů a parazitů u člověka: recepty bylinné poplatků a způsoby jejich použití

Trávy ještě z dávných dob byly považovány za lék na všechny nemoci. Lidé vyznají, jaké rostliny použít z jakéhokoliv boláky. To je dnes každá nemoc léčí jen léky, a velmi zřídka lze narazit na lékaře, který vám poradí, pít pryč nějakou trávu za účelem terapie.

Teď nikdo nechce s tím zahrávat, ale prostě přiřadí seznam léků. Dříve lidé lidovými prostředky léčili nejen rýma, kašel, bolest hlavy, žaludek, ledviny, ale také různé infekce. Tam byl dokonce i bylinky od červů a parazitů. A mnoho z těchto rostlin jsou široce rozšířené v přírodě dnes.

Byliny, ničí červů a parazitů

Video

Tráva od červů a parazitů u člověka nejen ničí škůdce, ale také čistí tělo. Mnohé z nich zvyšují imunitu a má příznivý vliv na nehty, vlasy, kůži.

V lékárně si můžete koupit již hotové sušené trávy, správně обработанную a takže je vhodný na domácí použití. Samozřejmě, že seznam bylin obrovský, ale stojí za to zvážit nejpopulárnější, které se používají v dnešní době.

 • Pelyněk — výborně působí na odčervení a jiné parazity. Samozřejmě, nemůžete se mluví o naprostém zničení. Ale hořkost této rostliny, dostat se do žaludku, paralyzuje parazity, a také jim dává příležitost se množit. Sušené pelyněk užívají 1 lžíci 7 krát za den po dobu 3-4 dnů. Pak se dávkování snižuje. Je dobré brát tuto bylinu spolu s тыквенными семечками. Dokonale očistí střeva od parazitů. Ale taková léčba je kontraindikováno lidé s gastritida, vředem, ale také dětem.
 • Kterou řebříčku — používá se jako odvar nebo klystýr. Je nutné lžíce nasekané rostliny zalijeme 1 sklenicí vody (nutně teplé), půl hodiny držet na vodní lázni. Pak scedíme, chladný. Přijmout je třeba několikrát denně polévková lžíce, ale určitě v teplé podobě. Někdy může vyvolat závratě. Nedoporučuje se těhotným.
 • Měsíček lékařský — je nejen vyloučí parazitů, ale také obnovuje poškozené tkáně tlustého střeva. Dobře použít jako čaj, záliv květiny vařící vody na 20 minut. Nedoporučuje se používat lidem s nízkým krevním tlakem.
 • Heřmánek – silný antiseptikum široké spektrum, účinně působí na všechny druhy červů.
 • Šťovík — je populární антигельминтным drogou. To může být konzumovány syrové. Odvar se připravuje z 500 g čerstvého щавеля a 600 g vroucí vody, пропаренного na vodní lázni v průběhu 3 hodin. Poté, co je přidán do 70 gramů cukru, 3 stroužky česneku, pre-nasekané. Je přijat nalačno po 100 g po 3 dny. Také dobře proti parazitům pomáhají klystýr z отваренного щавеля.
 • Пижма — suché květy této rostliny lze zakoupit v lékárně. Odvar se připravuje na parní lázni, a je přijat do 3 dnů dvakrát denně před jídlem na půl sklenice. V případě potřeby kurz lze opakovat po 2 týdny. Пижма — jedovaté rostliny, takže konzumovat je možné jen přísně dodržení dávkování.
 • Rozmarýn — tento kulinářské koření také má destruktivní účinek na škrkavky. Dost vzít půl lžičky jednou denně v sušené formě s cílem prevence.
 • Zeměžluč — to je rostlina se používá další složkou v mnoha противоглистных tablety. Pokud zacházet střevní červi a paraziti tímto prostředkem, pak je nejlepší odvar. K tomu je třeba 30 gramů sušené byliny zalijeme 1 литром vroucí vody, trvat, kmen. Pít je třeba po 100 g 3 krát denně půl hodiny před jídlem.
 • Галега medikamentózní — má lidové jméno «козлятник». Je to lék na odčervení ve formě zeleného čaje se prodávají v lékárnách. Ze suchých květů si můžete připravit odvar nebo infuze. Sklenici vroucí vody se nalije 1 polévková lžíce jemně порезанной trávy, a trvají jednu hodinu. Brát hodinu před jídlem, rozdělením sklenici odvaru z 4 rovné příjem v průběhu dne.
 • Белокопытник — docela efektivní lék od různých parazitů. Koupit tuto bylinu lze ve specializovaných obchodech. Přípravek se používá jako tinktura nebo odvar. Pro přípravu je potřeba nalít sklenici vařící vody 2 lžíce sušených listů. Trvat na teplém místě minimálně hodinu. Vezměte 1 lžíce 4 krát denně.

Bylinné poplatky

Účinné jsou různé poplatky, ve složení, které je глистогонные trávy. Každá bylina má své vlastní rysy a rozsahem akce, takže dohromady mají více než kvalitně nejen ničí škůdce, ale také čistí tělo.

 • «Тройчатка» — to je nejvíce populární a efektivní sběr bylin, které pomáhají při parazitární onemocnění. Pro jeho přípravu budete potřebovat: 25 g pelyňku, 50 g hřebíčku,100 g mochna husí. Všechny перетирается do prachovým druhu, je uložen ve skleněné bance. Přijata na půl čajové lžičky půl hodiny před jídlem 2-3 krát v průběhu dne. Na pultech lékáren lze koupit již hotové kolekce «Тройчатки», v jehož složení je zahrnuta ořech místo hřebíčku. Противопоказанием k žádosti je gastritida nebo žaludeční vřed.
 • «Тройчатка 2» — je lehčí variantu tohoto bylinného sběru. To se skládá z 100 gramů květy měsíčku lékařského, 50 g sušeného kořene calamus, 50 g semen kmínu. Berou na neúplné lžičku půl hodiny před jídlem 2 krát denně po 2 týdny. Také tento sběr je vhodný pro prevenci parazitů.
 • «Sběr klášterní» — se skládá z kombinace nejúčinnějších bylin, ale je vhodný zdaleka ne každému člověku. Противопоказанием může být individuální intolerance jednotlivých složek. Poplatek se skládá z: 1 polévková lžíce květů vratiče obecného, 1 lžičky heřmánku, 1 lžičky kořene žlutý hořec, 2 čajové lžičky pelyňku, 3 čajové lžičky kůry krušina. Všechny ingredience jsou smíchány a jsou rozdrceny na prášek. Ukládat třeba do skleněné nádoby. Platí to na lačný žaludek, 2 krát denně po 1 čajové lžičky směsi zalité 200 граммами vařící vody.
 • «Zdroj» — je to čajový poplatek, v jehož složení obsahuje bylinky nejen ničí parazity, ale i rekondiční poškozené tkáně. Je třeba míchat ve stejných splátkách: донник, pelyněk, krušina kůra, пижму. 1 čajovou lžičku směsi разболтать s 1 sklenicí vařící vody. Lepší настаивать40 minut v termosce. Brát před jídlem na půl sklenice 2 krát během dne.
 • «Odvar чабреца» — nejen pomáhá od červů u dospělých, ale také posiluje imunitu. Třeba 2 čajové lžičky sušeného drceného чабреца nalít do 15 minut sklenici vařící vody. Tento čaj se pije 3 krát v průběhu dne na 1/3 šálku. Je důležité, aby se odvar a čerstvá.
 • «Domácí противопаразитарный čaj» — lze přijímat nejen dospělým, ale i dětem. Je třeba míchat 10 lžic čaje каркаде s 1 lžičkou krušina, vratiče obecného a kůry dubu. Zalijeme vařící vodou 1 čajovou lžičku směsi, trvají na tom, 15 minut. Za 30 minut před jídlem musíte jíst půl čajové lžičky меленой skořice a zapít odvaru. V průběhu dne ještě 2 krát pijí odvar před jídlem, ale bez skořice. Trvání léčby — 3 týdny. Tyto byliny proti červů často způsobují alergické reakce a při správném absolvování zárukou pro člověka úplné uzdravení.

Dnes, lidé si zvykli, že je jednodušší vypít zázračnou pilulku. A ani si neuvědomují, že každý užívá lék má své toxické vlastnosti a v žádném případě žádnou škodu na zdraví.

Mnoho rostlin jsou vynikající léčivý prostředek pro lidi,jak v terapii, tak v prevenci.

Dávno lidé věděli, jaký je bylina, která léčí a byly zdravé a plné životní energie. Pokud budeme mluvit o léčbě červů a parazitů, je to stojí za to pochopit, že je snazší pít několikrát odvar nebo tinktura, než pít pilulky. Ale nezapomeňte na základní pravidla osobní hygieny. Pouze dodržováním lze dosáhnout zamýšleného účinku.

 

READ  Дифиллоботриоз: příčiny, příznaky, diagnostika, léčba a prevence

MAXCACHE: 0.4MB/0.00116 sec