Analýza na эхинококк a jeho norma, druhy analýz

Krev na эхинококкоз dostane pokaždé při podezření na infekci těmito s červy. Toto vyšetření je nezbytné, protože эхинококк je schopen zasáhnout játra. Čím dříve bude zjištěn původce, tím lépe se ukáže léčba a uzdravení pacienta. Zvažte rysy této analýzy a základní způsoby jeho konání.

Průzkum

 

Эхинококки — to páskové červi způsobující impozantní onemocnění эхинококкоз. To se přenáší z infikovaného zvířete. V sužováni orgánech lidského těla tvoří velké množství parazitů.

Stupeň závažnosti onemocnění je určena počtem vzdělaných cyst, stejně jako jejich umístění. Choroba se vyvíjí okamžitě, a připomíná, jen si později spoustu času, někdy i několik let. Celou dobu tělo отравляется produkty života červa.

Pokud je člověk v kontaktu s původcem onemocnění, imunita produkuje protilátky — imunoglobuliny. Imunoglobuliny G, jsou definovány v krvi člověka prostřednictvím 6, maximálně 8 týdnů od infekce. Maximální koncentrace v krvi určí až 3 měsíce po infekci a přetrvává na stejné úrovni dost dlouho. V některých případech эхинококков lze zjistit v krvi při rentgenu nebo флюорографии.

Pro diagnostiku эхинококкоза nejvíce efektivní иммуноферментный analýzy (ELISA). Takový způsob, jak s vysokou pravděpodobností určuje přítomnost protilátek v krvi proti antigenům tohoto patogenu.

Pokles hladiny protilátek na эхинококку pozorovány pouze po 2 a někdy 3 měsíce po provedené léčbě. Tento proces ukazuje, že terapie probíhá úspěšně.

Odevzdat krev na testy v případě, kdy je potřeba diagnostikovat přítomnost u člověka эхинококков. Vyšetření je nezbytné pro veterinářů, pastýřů, lovců, зоотехников, ty, kteří bydlí v эпидемически znevýhodněných oblastech. Odevzdat vzorek krve je nutné i v těchto případech:

 • pokud u člověka jsou vyjádřeny příznaky porážky většiny vnitřních orgánů;
 • při nádorech jater, ledvin, plic;
 • při výskytu alergické reakce, ukazující na to, že v těle je přítomen эхинококк;
 • za předpokladu, že člověk patří do rizikové skupiny pro vznik эхинококкоза.

Negativní výsledek vyšetření krve (norma) — méně než 1:100. V tomto případě tvrdí, že u člověka není parazitární onemocnění. I když tento výsledek však nemůže vyloučit existenci u člověka aktivátory tohoto nebezpečného onemocnění. Titulek větší než 1:100 hovoří o tom, že muž má эхинококкоз. Tento výsledek může být falešně pozitivní.

READ  Vyšetření krve a stolice na škrkavka s расшифровками

Faktory, které ovlivňují výsledek analýzy

Na výsledky analýzy vliv následující patologie:

 • cirhóza jater;
 • tuberkulózní proces v plicích a v jiných orgánech;
 • onkologie;
 • napadení гельминтами.

Tyto faktory vedou k špatné pozitivnímu výsledku na эхинококкоз. Kromě toho, na výsledky může mít vliv:

 • analýza krve na гемолиз;
 • užívání imunosupresivní léky;
 • хилез;
 • užívání léků — цитостатиков;
 • léčba pacienta s pomocí radioterapie.

Ale analýza má své nevýhody: variabilita v citlivosti na паразитарным кистам, funkce imunitního systému každého konkrétního člověka. Při určování diagnózy je vždy třeba vzít v úvahu možné epidemiologické a эпизоотические faktory. Toto ubytování ve znevýhodněných na эхинококкозу oblastech, kontakty s бродячими zvířaty a konzumace nekvalitních potravin. Při stanovování diagnózy je třeba vzít v úvahu, že nemoc není převedena na jinou osobu.

Zvláštní pokyny při provádění ELISA

Použití иммуноферментного analýzy je omezen tím, že mnoho pacientů — nosičů cyst — mají slabě vyjádřené imunitní odpověď. V takovém případě i při zasažení эхинококка do těla protilátky proti эхинококкозу nemusí обнаруживаться.

Nicméně pozitivní výsledky na эхинококкоз se vyskytují v téměř 90 % případů nákazy a přítomnost cyst v játrech. Ale pokud se tyto cysty se tvoří v plicích, je to pozitivní imunitní odpověď je jen polovina, méně často — u 60% pacientů.

Analýza tráví a v případě, že cyst z jater a jiného orgánu, byly odstraněny chirurgicky. To je nezbytné, aby sledovat, jak efektivní byla tato radikální operace. Pokud se po 2-3 měsících titulek imunoglobulinu začal opět stoupat, to svědčí o tom, že v těle nastane recidiva onemocnění.

Někdy zvýšené titulek po chirurgické odstranění lze pozorovat u pacienta po delší dobu. Často se to stává v případech, kdy эхинококк обнаруживался v orgánech břišní dutiny.

Vyšetření sérologických testů

Je známo, že od nákazy do vzniku u člověka v prvních příznaků nemoci může projít velkou část času, a dokonce i více než jeden rok. V tomto období je nositelem эхинококков. Protilátky mohou обнаруживаться v takovém případě pomocí serologic survey. Indikace k této analýzy následující:

 • nutnost detekce patogenů эхинококкоза ve stolici;
 • sledování účinnosti léčby, včetně a s cílem диспансерного pozorování;
 • když se u pacienta slaví dlouhotrvající a výrazný эозинофилия;
 • epidemicky šíří snížené množství hemoglobinu a související anémie;
 • patologie желчевыводящей systému;
 • přítomnost kamenů ve žlučníku;
 • nedostatečné přibývání na váze, špatná chuť k jídlu u dítěte;
 • zánět plic, který se vymyká standardní způsoby léčby.
READ  Homeopatie od parazitů v lidském těle: léky

Laboratorní analýzy

Laboratorní testy na toto onemocnění umožňují buď potvrdit dříve stanovené diagnózy, nebo stanovit stupeň narušení činnosti ostatních orgánů. Pro potvrzení infekce uplatňují RAK a reakce nepřímé гемагглютинации. Při RAC podaří odhalit v těle specifické protilátky, vytvářená v případě napadení. V druhém případě antigeny a protilátky objeví v lidském těle pomocí schopnosti červených krvinek агглютинироваться při kontaktu s geny, nebo сыворотками.

Zjistit přítomnost infekce je možné pomocí vzorku Каццони. Pro tento doktor dělá škrábanec na předloktí, a pak se na ni se přidává malé množství obsahu cysty. Tato kapalina se připravuje v dostatečném předstihu. Lze jej uložit pouze za zvláštních podmínek. Pokud je člověk napaden эхинококками, pak má v těle a protilátky proti nim. Když protilátky se vážou na antigeny, pak je na místě škrábance vyvíjí malou zánětlivou reakci. Pozorovány zarudnutí kůže a malý otok v místě aplikace.

Zjistit porážka jater, pacient je předepsán jaterní testy. Činnost jater je analyzován na 5 ukazatelů:

 1. dostupnost v krvi аланинаминотрансферазы;
 2. koncentrace аспартамаминотрансферазы;
 3. koncentrace gama-грутанилтрансферазы;
 4. alkalické fosfatázy v krvi;
 5. celkový bilirubin v krvi.

Krev pro analýzu se užívá stejně, jako při každém biochemickém výzkumu. Pro vzorky jater krev je umístěn v 2 speciální nádoby. Pro posouzení stavu pacienta je nezbytně nutné provést celkové vyšetření krve. Lékař věnuje pozornost na to, zda se u pacienta эозинофилия, pak existuje větší množství эозинов. O intenzivním воспалительном procesu říká, že takový fenomén, jako je zvýšení rychlosti sedimentace červených krvinek (ESR). V normě je tento údaj nesmí být větší než 15 mm za hodinu. Čím vyšší je, tím zánětlivý proces s intenzivnější.

Jak se připravit na výzkumu

V první řadě, do laboratoře k vyšetření přicházejí ráno. Odběry krve v jiné denní doby nemá diagnostický význam. Analýza pronajmout nalačno. Nejlepší je v 8 hodin před průchodem průzkumu. Nemůžete pít sladký čaj (možno pouze vodu). Je přísně zakázáno jíst v předvečer alkohol, protože to významně zkresluje výsledky jaterních vzorků, zejména pokud je diagnostikována s onemocněním jater.

READ  Červi do jater: příznaky infekce, léčba a prevence onemocnění

Výrazně mění biochemické ukazatele v krvi následující nežádoucí faktory (a to je třeba v první řadě vyloučit):

 • neplatná příprava pacienta před výzkumem krve;
 • nadváhu;
 • užívání léků (třeba varovat lékaře o všech léků, které pacient nucen konzumovat trvale);
 • specifický způsob stravování (vegetariánská);
 • pokud жгутом velmi silně mačkání žíly v procesu sání krve;
 • pokud se před návštěvou laboratoře pacient dělal ranní cvičení.

Pokud jsou hlavní příznaky nemoci zmizely, to neznamená, že je člověk zdravý a je mu to třeba обследоваться. Minimálně po 3 měsíce po uzdravení je nutné opakovat biochemický rozbor krve, protože umožňuje odhalit známky infekce — imunoglobulinů.

U переболевшего эхинококкозом člověka, krev na analýzu berou ještě po 4 letech po uzdravení. V tomto období existuje zvýšené riziko vzniku recidivy onemocnění. A pokud se po celou tuto dlouhou dobu v těle, aniž by byl odhalen imunoglobulinů, lze se domnívat, že člověk je vyléčen a relapsu u toho už nebude.

Testy na эхинококк jsou velmi důležité pro určení přítomnosti u člověka infekce эхинококками. Není třeba ignorovat potřebu klinického vyšetření krve. Faktem je, že pouze v případě správného určení původce onemocnění, je možné, přiměřeně a účinně léčit nemoc.

A začít dělat to se musí co nejdříve. Existují případy, kdy альвеолярный эхинококкоз nelze vyléčit v důsledku intenzivní šíření původce všech tkání a orgánů lidského těla.

Video

MAXCACHE: 0.4MB/0.00116 sec