Analýza krve na токсокароз a vyhodnotit jeho výsledky

Analýza krve na токсокароз přiřazen k pacientům s cílem detekce infekce токсокарами — parazity, který se dostal do těla pacienta z некачественными potraviny a při porušení hlavních pravidel hygieny. Stanovení konečné diagnózy závisí na prováděném průzkumu, jeho kvality a přesnosti.

Důvod k obavám

Ve většině případů, penetrace токсокар v GIT pacienta nezpůsobuje výrazná příznaky, jako jsou атакуются imunitní systém. Ve vzácných případech uvedených paraziti způsobují zánět jater, očí.

Konat testy je třeba všem dětem a dospívajícím. To je způsobeno tím, že u malých pacientů zánět se vyvíjí velmi agresivně.

Kromě toho migrace токсокар způsobuje nebezpečné příznaky. Pokud čas není zahájit léčbu, pak při silném napadení těmito prvoky (vysoká titulek) děti mohou zemřít. Je třeba projít diagnostiku v následujících případech:

 • Při neklidné spaní.
 • Neustálé bolesti hlavy, břicha, poruchy trávení.
 • Pokud dítě se stává podrážděný a dokonce i agresivní. Teplota prudce stoupá nad 37,5 °C.
 • Zánět plic (pneumonie).
 • V případě zvětšení lymfatických uzlin po celém těle.
 • Při trvalé bolesti v oblasti kloubů.
 • Pokles pohledu.
 • Zarudnutí jednoho (obou) očí, šilhání.

Dnes je známo několik případů pronikání parazita do mozku. V tomto případě vznikají záchvaty epilepsie a dalších patologických příznaků.

Provádění analýzy

Studie na токсокароз probíhá metodou иммуноферментного analýzy. Používá žilní krev. Neměly kouřit během půl hodiny do sání krve. Před tímto postupem obvykle hladoví po dobu 8 hodin. Pacientům je povoleno pouze pít vodu. Den před uvedením analýzy je třeba zcela vyloučit z menu alkoholické nápoje, tučná jídla. Contra těžké fyzické zatížení, stres.

Na výsledek analýzy mají vliv i takové faktory:

 • příjem většiny antibiotik (v případě, že pacient užíval antibiotika, krevní test na tohoto parazita probíhá pouze po vysazení léků);
 • zobrazovací vyšetření (rentgenové paprsky, mění výsledky analýz na токсокары);
 • některé fyziologické faktory (menstruace u žen).

Není vyloučeno, že bude muset provádět opakované analýzy, neboť získané výsledky mohou být pochybné, a dokonce i negativní výsledek diagnózu nevylučuje pravděpodobnost infekce.

Dekódování výsledky

Chcete-li zjistit,, zda člověk nakažený a jak dlouho trvá jeho onemocnění, jsou přiřazeny testy. Pro tuto krev je převzat z žíly. Podrobné vyšetření krve na protilátky proti takovým паразитам vám umožní objevit u člověka budičů, protože oni vydávají specifické antigeny. Dešifrování musí být provedeno pouze odborníkem.

Analýza se děje s cílem detekce v krvi antigen TES Ag. Při zasažení jeho krev se vyskytuje výrazná aktivace imunitní systém. Buňky určují tyto antigeny jako cizí. V těle začnou tomu imunoglobuliny. Tyto látky jsou navrženy tak, aby vypořádat s antigeny. Hromadí se v těle, a jejich množství je tím větší, čím intenzivnější napadení a stupeň manifestace příznaků té či oné patologie (v tomto případě — токсокароза).

READ  Немозол: návod k léku, analogy, indikace, kontraindikace, pro dospělé a děti

Čím vyšší je koncentrace imunoglobulinu v krvi, tím infikování organismu intenzivnější. Různé laboratoře používají ke stanovení titulky jiné metody, tak, že hodnoty normální a zvýšené титра někdy mírně liší v závislosti od místa konání výzkumu. Pro diagnózy lékař bere v úvahu metodu, pomocí které byla získána hodnota титра. Titulek je pozitivní v případě, je-li jeho výsledek je více normou. Když při analýze se ukázalo, že titulek je v mezích normálu nebo níže — výsledek negativní. Stává se také, že titulek nulový — v takových případech je v těle vůbec ne uvedeného typu imunoglobulinu.

Pokud je výsledek pozitivní

Je třeba vědět, že imunoglobuliny — je to takové protilátky, které začnou je produkován buňkami imunitního systému v případě vniknutí do těla patogenů v té nebo oné koncentrace.

Když průzkum ukazuje zvýšené titulek, to znamená, že pacient je v kontaktu se zdrojem nákazy. Bez ohledu na to, zda příznaky токсокароза nebo ne, takovému pacientovi je třeba se obrátit na офтальмологу. Na recepci je nutné sdělit výsledek vyšetření. To je zvláště důležité, pokud na recepci jsou děti. V případě infekce токсокарозом, u většiny dětí žádné příznaky onemocnění, ale když larvy dosáhnou orgánu zraku, případně jeho zhoršení.

Zjistit, kolik času uplynulo od okamžiku kontaktu člověka s parazity, zda je takový člověk zdravotní problémy a jak jsou závažné, pacientům je třeba:

 • darovat krev na imunoglobulin typu Ig-E;
 • složit общеклинический krevní testy, aby určit počet eozinofilů;
 • znovu složit testy na IgG-antigen prostřednictvím 2 týdny pro zpřesnění výsledků průzkumu.

Když v krvi zvýšit obsah ІдЕ imunoglobulinu a opakované testy na IgG ukazují větší titulek, pak to znamená, že tato infekce токсокарами se stalo teprve nedávno. Navíc, v lidském těle v takovém případě mohou být dokonce i jejich životaschopné larvy.

Pokud máte podezření, že токсокароз, analýza je zkratka pro upravené na zdraví. Zde je nutné se zaměřit na dva typy případů:

 • Pokud se u pacienta jsou příznaky napadení токсокарами, a tam jsou příznaky léze jinými typy červů (v krvi je zvýšený počet eozinofilů), a analýza IgG dává důvod si myslet, že pacient je v kontaktu se zástupci, pak se napadení stalo nedávno. V takovém případě je třeba se obrátit na očního lékaře.
 • Projevy onemocnění neexistuje, a analýzy na IgG pozitivní, pak researchable napaden parazity v dávné minulosti. Vyskytují se určité případy, kdy titulek IgG u člověka rozšířeny, nicméně, on ani neslyšel o takovém onemocnění, tak jak je u něj nikdy nedošlo zdravotních problémů a příznaků potvrzujících možnost infekce токсокарами.
READ  Škrkavka: velikost a délka

Při rozluštění celkového vyšetření krve je možné tyto změny:

 • эозинофилия (při zvýšení počtu eozinofilů možné vysoké riziko vzniku alergické reakce);
 • snížení počtu hemoglobin je jasně poukazuje na rodící se v důsledku infekce anémie;
 • zvýšení počtu leukocytů v krvi svědčí o intenzivním воспалительном procesu;
 • rychlost (reakce) sedimentace červených krvinek.

Při biochemické studie krve o развившемся infekci svědčí následující patologické změny v těle:

 • zvýšení množství bilirubinu v krvi (ukazatel poukazuje na to, že v těle začíná proces intenzivního rozpadu červených krvinek);
 • obsahu vzestup jaterních enzymů v krvi;
 • nárůst množství gama-globuliny v krvi je spojena s růstem počtu patogenních mikroorganismů.

Negativní výsledek

Pokud analýza ukazuje negativní výsledek, a pacient nemá žádné příznaky nemoci, to hovoří o tom, že on nikdy инфицировался parazity. Nebo kontakt odehrálo velmi dávno, nicméně to není vykouzlil žádné zdravotní problémy.

Ale v případě, že pacient nebyl v kontaktu s токсокарами a podařilo se jim proniknout do očí, je pravděpodobné, že studie krve neukáže zlepšení титра. To je důvod, proč lékaři věnovat větší pozornost na to, jaké příznaky jsou u toho či onoho člověka s podezřením na toto onemocnění.

Pro stanovení protilátek v séru se uplatňují dvě metody:

 1. Vazba komplementu. Když protilátka připojí k antigenu, dochází revitalizace zvláštní látky — komplementu. Podaří dostat celý komplex. Vyšetření krve je zaměřena na to, aby měla možnost zjistit, tentýž komplex. Pokud se určují v krvi, pak se celková reakce analýzy je negativní.
 2. Иммуноферментное studie na dnes je nejcitlivější ze všech ostatních metod, a umožňuje zjistit, zda existuje v lidském těle antigeny a protilátky, také pomáhá jasně definovat titulek.

Diagnostika tohoto onemocnění je poměrně složitá. Souvisí to s tím, že v lidském těle se parazit nedosáhne pohlavní zralosti. Dospělých jedinců nelze zjistit v calais, obsahu střev, jak se to stává v případech napadení jinými druhy odčervení. To je důvod, proč hlavní způsob diagnostiky infekce токсокарами — to иммунологический metoda s detekcí v séru specifických imunoglobulinů.

Při stanovování diagnózy je třeba vzít v úvahu titulek: to se odvíjí od závažnosti onemocnění. Osoby s vysokou úrovní титра potřebují léčbu. Pokud se u pacienta zjištěna nízká titulek, ale u něj žádné příznaky nemoci, pak se za ním nastaven диспансерное pozorování. Při projevení příznaků nemoci, je přiřazena specifická terapie. Kritérium účinnosti léčby — snížení титра až 1:800 a méně. Tento ukazatel je možné dosáhnout najednou. Musí být provedeno курсовое léčbu trvající několik měsíců. Terapii opakovat pro dosažení normálních ukazatelů. Референтное hodnota — 1:100.

READ  Projímadlo pro seniory na každodenní používání

Další průzkum

Nedostatek některých specifických příznaků токсокароза těžké diagnostikovat, takže se ujistěte, že je třeba provádět další instrumentální a laboratorní metody výzkumu. Třeba povinné potvrzení analýzy tím, že provádí biopsie. Materiál sledováno po odběru kus jaterní tkáně. Důležitá je primární vizuální vyšetření pacienta. Poutají pozornost jako vnější příznaky:

 • Změna příkrovů kůže. Dodávají se v deštné v důsledku zvýšení teploty těla, a při kreslení v chorobný proces v játrech, rychle získat nažloutlý odstín. Pokud se slaví anémie, kůže je obvykle bledá.
 • Nemocní si stěžují na ospalost a letargie.
 • Často jsou dýchací obtíže, kašel. Lékař upozorňuje na změny vnitřních orgánů při pohmat orgánů dutiny břišní a выслушивании srdce.

Pro zlepšení účinnosti analýz ukazuje instrumentální diagnostika:

 • hrudníku x-ray (dává možnost posoudit porážka plic při токсокарозе);
 • ULTRAZVUKOVÉ vyšetření orgánů dutiny břišní, která je высокоинформативным výzkumem, a dává možnost zhodnotit stupeň léze žaludku a jater;
 • během počítačové tomografie lékař provádí xray vyšetření jater, plic, centrálního nervového systému, výsledné snímky se vyznačují velmi vysokou kvalitou, která dává možnost rozeznat i ty nejmenší změny;
 • bez výjimky se provádí vyšetření fundu, s cílem určit stupeň poruchy oka při токсокарозе, a detekce možného nebezpečí отслоения sítnice);
 • v офтальмологическом ordinaci děje povinné stanovení zrakové ostrosti.

Vyšetření je nezbytné pro všechny pacienty při podezření na nákazu tímto nebezpečným parazitem. Všechny diagnostické opatření je třeba provést co nejdříve, aby se zabránilo progresivní léze vnitřních orgánů.

Zvláště pečlivě je třeba brát k diagnostice dětí. Při výskytu podezřelých příznaků, dítě musí být naléhavě ukázat инфекционисту. Nestojí za to odložit návštěvu, protože diagnostika токсокар ve většině případů затруднительна.

Pokud člověk nemá příznaky, pak to neznamená, že u něj nemůže být původce onemocnění. Носительство токсокар možné při absenci příznaků patologie. Pokud analýza ukáže, že v těle je přítomen parazit, je třeba, bez zpoždění, zahájit léčbu. V žádném případě nelze cvičit самолечение, protože to je extrémně nebezpečné a může způsobit trvalé následky.

Video

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.4MB/0.00093 sec