Africké trypanosomiázy: příčiny, příznaky, schéma léčby, prevence

Důvody pro rozvoj trypanosomiázy

Africké trypanosomiázy není bez příčiny. Vleklé затяжному onemocnění s možnými fatálními následky předcházejí negativní změny v lidském těle. Сонную onemocnění způsobují paraziti – трипаносомы. Tam jsou jen dva typy onemocnění:

 • гамбийский;
 • rhodéský.

Podmíněné rozdělení formy onemocnění pochází z geografické rysy šíření nemoci. Životní cyklus трипаносомы začíná pronikání parazita v kůži člověka. Vajíčka parazitů jsou v подкожном vrstvě několik dní, a pak se pohybují přímo do krevního oběhu. Poté, co v příznivých podmínkách, v лимфе nebo mozkomíšního moku, parazit se začne dělit. Za celý životní cyklus трипаносома se mění, přechod z jedné fáze vývoje do druhé. Zatímco v полиморфном stavu, parazit je zaúčtován v celém těle člověka. Паразитарное onemocnění se odkazuje na слюнным трипаносомозам, a jeho inkubační doba je dva měsíce. Trypanosomiázy vyskytuje v Afrických zemích, ale spolu s nositelem může být detekován v jiných zeměpisných oblastech. Rozdíly mezi třemi hlavními zástupci trypanosomiázy menší. Nebezpečné parazity, infekce, kterým by se měli obávat:

 • трипаносомы bruceibruce;
 • parazit typu bruceirhodesiense;
 • трипаносомы bruceigambiense.

Různé druhy parazitů napadají lidi nebo zvířata. Pro stanovení původce se používají speciální metody diagnostiky parazitární onemocnění.

Sleepy onemocnění a jeho šíření

Трипаносома se projevuje v lidském těle v prvních dvou týdnech vlastní životní cyklus. Způsob přenosu onemocnění způsobuje vznik celé epidemie, a to zejména v těch oblastech rozvojových zemí, kde chybí náležitou zdravotní péči. Člověk nakazí od mouchy цеце, která se přes kousnutí přenáší parazita na člověka. Hmyz – patogen onemocnění, která žije v blízkosti řek a vodních nádrží. Moucha цеце se liší od jí podobných hmyzu – přední tvar těla v podobě podlouhlého хоботка, který je schopen prorazit kůži i nosorožec, a epitel člověka ještě více tak. Pro parazitů dobytka, člověk se stává jen dočasným nositelem, ale z výrazného симптоматикой.

Epidemie, způsobené nemocí, se vyskytují hlavně v obydlených oblastech Afriky. Poslední ohniska nebezpečné onemocnění je datován rokem 1970. K dnešnímu dni, při správné léčbě a včasné pomoci, trypanosomiázy léčitelná. Mezinárodní zdravotnické organizace podniká všemožné kroky, aby se zabránilo šíření parazitární nemoci. Boj s potenciálně nebezpečným onemocněním platí nejen pro obyvatele afrických zemí a lidí z celého světa.

Během nemoci

Africká паразитарная nemoc představuje nebezpečí pro každého, kdo se rozhodl navštívit horkých zemí černého kontinentu. Díky své struktuře, moucha цеце absorbuje velké množství krve. Za životní cyklus hmyzu je schopen infikovat desítky lidí. Zabránit infekci трипаносомозом velmi obtížné. Žádné speciální sítě proti fondy nemohou chránit lidskou pokožku. Většina трипаносом, поглощенные насекомым, že umírá, a zbývající paraziti se množí ve střevě mouchy.

V počátečních stádiích onemocnění, parazit je pokryta ochrannou membránou a pohybuje po těle spolu s krví. V lidském těle vylučují dvě fáze onemocnění:

 • гемолимфатическая;
 • terminál.

Гемолимфатическая fáze začíná ode dne nákazy a trvá tři týdny. Za tu dobu трипаносомы разносятся na lymfatický a oběhového systému. Počáteční porážku kožního krytu, kde zůstává ránu od kousnutí mouchy, projevuje se jen o dva týdny později. Externě místo kousnutí připomíná uzlík, podobných фурункулом. Uvnitř pružného červeného zánětu chystá lymfa s трипаносомами. Uzlík zmizí bez léčby, ale na jeho místě tvořil charakteristický tmavá jizva. Sleepy nemoc dává o sobě vědět prostřednictvím kožní atypické dermatitidy. Po vzniku primární vliv na končetinách pacienta, objevují se skvrny obklopené отеками. S prvními příznaky u pacienta začíná horečka, свидетельствующая o zasažení parazita v oběhu. Období náhlých změn teploty těla se střídají s oslabením symptomatologie. Postupem času se slaví zduření lymfatických uzlin.

READ  Olej černý kmín od červů a parazitů

Populární článek: Principy prevence leishmanióza

Druh africké trypanosomiázy

Africké trypanosomiázy je charakterizován dvěma základními fázemi. Гемолимфатическая forma onemocnění je vyjádřena slabost v těle člověka. K celkovému nepohodlí se připojí:

 • hubnutí;
 • rychlé hubnutí;
 • bolesti v kloubech.

Nepříjemné příznaky jsou odepsány na celkové apatie nebo poruchy trávicího traktu. Přechod trypanosomiázy v менингоэнцефалитическую fáze je doprovázena porušení v práci centrálního nervového systému. Na осложненной stadiu onemocnění se vyskytuje otok mozku a psychické poruchy. Pacienta neustále клонит spát, a v noci ho trápí nespavost. Formy trypanosomiázy se projevují v závislosti na vlastnostech lidského těla a způsoby nákazy parazitem.

Родезийская forma, která se vyznačuje sleepy nemoc, patří k зоонозным chorobám. Hostitelem pro parazity druhu jsou antilopy, kozy nebo ovce. Переносчиком parazita je moucha цеце, která žije v podstatě v savannah (miluje světlo a nemůže se stát, zvýšená vlhkost). Na lidi, hmyz, výkonu parazitů родезийского typu, útočí mnohem méně často. Člověk se stává náhodně переносчиком nebezpečného parazita. V ohrožení se ocitnou cestující, rybáři a lidé, увлекающиеся lovu. Симптоматика родезийского nemoc je více akutní, a inkubační doba je jen dva týdny.

Гамбийский trypanosomiázy teče mnohem jednodušší, než rhodéský. Horečka, porážku centrálního nervového systému se projevují v pozdějších stádiích onemocnění. Projev infekce se vyskytuje prostřednictvím několika měsíců od infekce. Nemoc je vyjádřena v konstantní nespavost a мигренях. Na pozadí ostatních příznaků vzniká tachykardie.

Příznaky a komplikace onemocnění

Africké trypanosomiázy podle vývoje se projevuje v nejvíce neočekávaných příznacích. Propojit negativní změny v těle, člověk bez znalostí v паразитологии, nemůže. Přesný mechanismus vlivu parazita na těle člověka až do konce není zkoumán. Známé základní, typické pro fázi ospale onemocnění. Шанкр zůstává primární lézí při všech formách trypanosomiázy. Místo přisátí pravidelně zánět, stává бугристым, a pod kůží se chystá lymfa s vajíčky parazitů. Není oznámení bolest uzlík, který bolí, je velmi obtížné.

Po průniku parazita v krevním řečišti objevují se první záchvaty nevolnosti a zvracení. Tělesná teplota neustále stoupá, což způsobuje horečku. Na pozadí příznaků intoxikace, vzniká slabost. Pacient je doslova vždy chce spát. Jakmile sleepy nemoc projeví, diagnóza bude výrazně jednodušší, protože různé formy onemocnění se vyskytují zcela jinak. Postupem času k nespavosti se přidává bolest hlavy, kterou nelze odstranit léky proti bolesti léky. Dále se příznaky šíří na končetiny. Болящие svaly a neustále se vynořující fleck brání člověku vést obvyklý způsob života. Infekce se šíří z matky na dítě, nebo přenášen přes pohlavní styk s infikovaným partnerem, takže po objevení prvních příznaků je třeba dávat pozor na vlastní chování.

READ  Správná strava a menu při léčbě лямблиоза u dětí

Diagnostika trypanosomiázy

Diagnóza onemocnění je klíč k rychlé rekonvalescenci pacienta bez komplikací. Předběžná diagnóza «sleepy nemoc» potvrzeno na základě laboratorních studií.

Diagnostikovat onemocnění se vyskytuje v několika po sobě jdoucích fází. První věc, kterou se provádí screening, který odhalí potenciální infekci. Pro identifikaci parazitů tráví серологические testy a vyšetření krčních žláz, které zduřená. Pro identifikaci parazita (druhá fáze diagnostiky) se používají následující metody:

 • studie шанкра (místo kousnutí насекомым) a jeho obsahu, kde bude napadeno lymfa;
 • studie zanícené lymfatických uzlin;
 • obecná analýza krve;
 • studie bere биоматериала (mozkomíšní mok).

V závěrečné fázi diagnostiky, je určena запущенность onemocnění. Provádí люмбальная punkcí. Jen na základě všech získaných výsledků se určí individuální průběh léčby, která bez výjimky prochází pacient. Diagnostikovat ospale onemocnění se vyskytuje v krátkém čase, do toho, jak k poškození z přítomnosti parazita není projeví neurologickými příznaky.

Populární článek: Příznaky присутсвия лямблий u dětí a léčba nemoci

Účinná léčba onemocnění

Africké trypanosomiázy vyžaduje urgentní léčbu. Aby se nebezpečné onemocnění až závažné komplikace za to nestojí. Pro vyhlazení se používají silné léky:

 1. «Сурамин». Účinný lék, jak se zbavit parazitů na гемолимфатической fázi. Je nebezpečný «Сурамин» vedlejšími účinky, s nimiž je těžké se vyrovnat ослабленному tělu. Je vhodné jmenovat zkušební dávku (ne více než 200 mg). Průběh léčby «Сурамина» se skládá z 21 dnů, a pak je třeba udělat přestávku. Koncentrovaný roztok přípravku není brán v neředěné formě. Vedlejší účinky od přijetí finanční prostředky jsou vyjádřeny jako nevolnost, zvracení a známky intoxikace organismu. Při prvních projevech negativních reakcí na lék, příjem «Сумарина» končí.
 2. «Эфлорнитин». Přípravek, který pomůže vyrovnat se s parazitem v jakékoliv fázi onemocnění. Denní dávka prostředky ve výši 400 mg každých 6 hodin po celý týden). Celkový průběh léčby je dva měsíce. K nežádoucím účinkům užívání lék patří průjem, anémie a záchvaty epilepsie. Nevýhodou «Эфлорнитина» v trvání léčby.
 3. «Пентамидин». Přípravek, který doplňuje komplexní terapii, působí na všechny kmeny parazita. Uvádíme přípravek intramuskulárně nebo intravenózně, na 4 mg denně. Reakce organismu na aktivní složky drogy léku jsou vyjádřeny v neustálém zvracení a тахикардии. Pokud vznikne alespoň jeden nežádoucí účinek, příjem léku je zrušena naléhavě.
 4. Arsen.

Léčba závisí na typu patogenu, který vedl k rozvoji trypanosomiázy. Sepsána anamnéza umožňuje určit stupeň zanedbávání onemocnění. Porážka CNS svědčí o těžkou formu trypanosomiázy. Když dojde k гемолимфатическая fáze паразитарного onemocnění, odborníci jsou jmenováni «Сурамин» nebo «Эфлорнитин». Dále během nemoci způsobené размножением parazita, není kompletní bez příjmu silně léku «Пентамидин».

READ  Ланцетовидный сосальщик: životní cyklus, struktura, příčiny a příznaky infekce

Prevence onemocnění

V boji s krční choroby je třeba dodržovat všechna určení ošetřujícího lékaře. Onemocnění, které hrozí fatálními následky, nemusí zůstat bez pozornosti ze strany obsluhy. Aby se zabránilo onemocnění, takže je třeba podniknout všechny možné kroky. Včasná prevence by zajistila plnohodnotný život bez parazita.

Jediný možný způsob, jak se vyhnout trypanosomiázy – to vyloučit kontakt s nositelem onemocnění. Moucha цеце se vyskytuje v některých oblastech Afriky, takže není třeba navštěvovat místa, kde údajně žije hmyz. Speciální oblečení není ušetří od kousnutí mouchy, ale zvýší šance na osoby, zabránit infekci parazitem. K prevenci lze připsat intramuskulární injekce пентамидинового roztoku (jednou za šest měsíců).

Pomoc pacientovi

Pokud v Africe s lékařským ošetřením věci úplně špatně, ve více rozvinutých zemích jakékoliv příznaky onemocnění a intoxikace organismu (zánětlivé a hnisavé procesy) musí být závažný důvod pro odvolání k specialistovi. Kdo vám pomůže s vzniklou problém? Primární vyšetření může provádět terapeut nebo lékař, v případě, že místo přisátí mouchy цеце воспалилось, a byl uzlík s bledou kapalinou uvnitř. Další léčbu pacienta a jmenování účinné terapie se zabývá паразитолог (v případech epidemie, všechny lékařské určení procházejí эпидемиолога).

Onemocnění, které může přerůst v opravdovou, nebezpečné pro stovky životů epidemii, jsou studovány příslušnými mezinárodními organizacemi ve zdravotnictví. Roky výzkumu umožní důkladně zvážit všechny etapy života původce trypanosomiázy. Vypuknutí epidemie v minulosti zanechali nesmazatelnou stopu v historii Kongo (epidemie na počátku devatenáctého století). Nešťastní lidé pociťovali slabost, pak se části jejich těla postupně, наступал ochrnutí a bezprostřední, těžká smrt. V roce 1903 důvod trypanosomiázy byl nainstalován. Následné studie umožnily stanovit přesné období rozvoje nemocí souvisejících s životním cyklem parazita. Po sedm let byl nalezen lék na trypanosomiázy, který, nicméně, je nemohlo přivést zpět duše unavený onemocnění lidí zpět do života. První léky cestu a zabíjeli parazita, ale jen poměrně málo vedlejších účinků. Moderní metody léčby trypanosomiázy více bezpečné a účinné.

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

MAXCACHE: 0.41MB/0.00192 sec