První známky a příznaky rakoviny rtu

Rakovina rty – onemocnění, které se vyskytuje poměrně zřídka. Hlavními důvody, приводящими k rozvoji této patologie, jsou škodlivé návyky (kouření, žvýkání tabáku) a pobyt na slunci.

Tuto патологию onkologové často označována jako «nemoc stáří», protože to se vyvíjí nejčastěji u pacientů starších 65-70 let. Ve vzácných případech, je nemoc diagnostikována u lidí středního a mladého věku: příčinou zhoubné transformaci buněk v takových případech je piercing rtů.

Zvažte, jak se projevuje onkologie rty v debutu onemocnění a fázi distribuce: příznaky, patologie se dělí na 2 skupiny – specifické a nespecifické.

Nespecifické příznaky

Ujít začátek nemoci je poměrně obtížné, ale problém je v tom, že první příznaky onemocnění mohou připomínat jiné onemocnění sliznic a kůže – včetně neškodné. Nespecifické příznaky mohou být u pacientů v omyl: doufat, že postavit na rtu, doprovázené pálení a svědění, se bude konat sám o sobě, že odkládají návštěvu na kliniku, dokud se nádor není dosáhne stupně šíření.

Svědění

První příznaky rakoviny rtu se mohou projevit ve formě безобидного svědění. Má zásadní význam ani intenzita tohoto zdání, a jeho trvání.

Pokud onemocnění není nosí maligní charakter, je nepravděpodobné, svědění na kůži nebo sliznice shell bude trvat déle 1-2 týdnů. Pokud jeden a ten stejný úsek зудит již delší dobu, stojí za to obrátit se na lékaře.

Je třeba vždy pamatovat na základní pravidlo týkající se všech nádorových onemocnění: včasná a přesná diagnostika je základem úspěšné léčby. Není to stojí za to odkládat návštěvu lékaře, pokud má alespoň sebemenší důvod pro to – lepší, aby se ujistil, že obavy byly marné, než podstoupit bolestivou léčbu ve fázi метастазирования a šíření nádoru.

Bolest

Bolest nelze zařadit do určitých představoval rakoviny, nicméně ve fázi šíření nádoru a tvořit metastázy v kostní tkáň pocity bolesti mohou být velmi intenzivní, a dokonce i мучительными.

READ  Obrázky rakoviny plic

V počátečních fázích – při určité lokalizaci nádoru – žádná bolest může vůbec vzniknout: pouze již uvedeno výše, svědění a mírný pocit pálení. Симптоматика obvykle zintenzivňuje při jídle, kouření a žvýkání tabáku (pro ty, kteří praktikují tento zvyk).

Otoky

Otoky často je důsledkem šíření nádoru na okolní zdravou tkáň. V některých případech otok je dost rozsáhlé a je doprovázen zarudnutí. Přítomnost edému, který se koná na dlouhou dobu – další důvod, proč navštívit odborný léčebný ústav.

Loupání

Odlupování, suchost a огрубление каймы horní nebo dolní ret, samozřejmě, není vždy svědčí o zhoubných procesech v hlenu membrán, ale jsou dost znepokojující symptom.

Zvýšené slinění

Poměrně častým příznakem, která na toto onemocnění při počátečních fázích.

Zvýšený obor slin je doprovázen pocitem neustálého nepohodlí v ústech, který je zesílen během jídla.

Všechny nespecifické příznaky snadno zaměnit za příznaky простудного onemocnění, herpes nebo dermatitidu. Je důležité, aby se chyba v diagnostice nebyl přijat a zdravotními pracovníky.

Specifické příznaky

Specifické příznaky trochu – a téměř všechny se vyskytují hlavně v pozdějších fázích onemocnění.

Těsnění

Pohyblivý uzlík na kůži, nebo malé těsnění, které s krustou nebo bez ní, může svědčit o tvorbě primární zhoubné krbu. V počáteční fázi je těsnění zcela bezbolestné a nezpůsobuje zánět a infiltrace.

Typickým znakem je také přítomnost валикообразного okraje kolem krbu. S progresí onemocnění se objevují prodlev původního krbu, nastává krvácení, otok a bolestivost. Při tomto nádor neléčí, ale naopak, zvyšuje ve velikosti.

Zvýšení регионарных лимфоузлов

Lymfatický systém je první reaguje na přítomnost v těle rakovinné buňky. V případě rakoviny rtu trpí подчелюстные lymfatických uzlin. Při метастазировании nádorovým procesu регионарные lymfatických uzlin výrazně zvyšuje ve velikosti a stává bolestivé.

Sám pacient nebo lékař může snadno objevit při pohmat подчелюстной oblasti. Objevit vředy, praskliny a specifické těsnění na rtu (nejčastěji rakovina локализуется na dolní ret), poměrně jednoduše – to je důležité v tomto případě, je zapojit self-léčit, a požádat o radu odborníka na kožní nebo онкологическим chorobám.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00079 sec