Лимфангиома: léčba, příznaky u dětí a dospělých

Лимфангиома představuje доброкачественное новообразование, se skládá z lymfatických cév. Onemocnění představuje až 25% všech cévních nádorů dětského věku, выявляясь ve věku 1-4 let.

Nádor je poměrně časté, a i když obvykle nepředstavují ohrožení života pacienta, nicméně, je schopen výrazně ji zhoršit. Časté recidivy a nedostatek účinku od tradiční chirurgické operace dělají problém odstranění лимфангиомы nesmírně důležité, a vědci různých zemí pokračovat v hledání bezpečný a efektivní způsob léčby nádorů.

Лимфангиома roste pomalu, ale je schopen dosáhnout obrovských rozměrů, сдавливая sousedních orgánů a tkání a vést k narušení jejich funkce. Oblíbený lokalizace nádoru jsou považovány za obličej, krk, podpaží, ale možná jeho detekce v oblasti средостения, брыжейки střev, забрюшинном prostoru.

Vzniká již v prenatálním období, новообразование se postupně zvyšuje a stává patrný v prvních letech života dítěte. U dospělých je také možné vzdělání лимфангиомы, ale děti – hlavní přispěvatelé s tímto onemocněním. Лимфангиома připomíná гемангиому, která se také může vyvinout jako vady vývoje cév, a postihuje větší část malé děti, ale гемангиома obvykle lépe vzdoruje terapie.

Vrozené лимфангиома může být zjištěn již v době těhotenství při průchodu plánované ULTRAZVUK. U plodu se obvykle nachází v oblasti krku a средостения. Prognóza v těchto případech určuje přítomnost jiných vývojových vad a сочетанная patologie. Pokud лимфангиома jedinou, dalších anomálií nejsou zveřejněny, pak žena je znázorněno dynamické sledování. V případě více malformace lékař nucen položit otázku o ukončení těhotenství.

Příčiny a druhy лимфангиом

lymfatický systém člověka

Důvody лимфангиомы nejsou nainstalovány, a vědci vedou neustálé spory o původu tohoto novotvary. Stejně jako v případě гемангиом, vznikající často ještě v děloze, лимфангиома může představovat jakýsi zlozvyk vývoj lymfatických cév. Tato cévní dysplazie vede k narušení lymfatického toku, скоплению tekutiny v lymfatických cévách, což v posledních rozšiřují a zase do dutiny.

Лимфангиома u dětí se obvykle tvoří podle typu vady vývoje cév v prenatálním období. Do okamžiku narození je nádor již existuje a roste co do velikosti, takže oznámení lze ji i v prvních měsících života dítěte. Obvykle je detekován v oblasti obličeje, krku a средостении.

Druhý názor považuje лимфангиому jako pravou nádor. Tento názor je založen na стадийном průběhu onemocnění, kdy se první etapou je пролиферация (množení) buněk novotvary, a také na přítomnosti v неоплазии růstových faktorů a receptorů pro ně, že se o typické malformace.

Pravděpodobně na cestě vzdělávání pravé nádory jdou лимфангиомы u dospělých. V tomto případě na pozadí zánětlivého procesu, infekční onemocnění nebo jiný nádor se vyskytuje vypínací proud lymfatický oběh, čímž se ona stagnuje, buňky lymfatických cév se začínají množit, tvoří konglomerát nádorových onemocnění lymfatických cév nebo dutin, vyplněných лимфой.

V závislosti na vlastnostech budovy лимфангиомы vydávají několik druhů:

  • povrchová лимфангиома

    Žilky – se skládá z lymfatických kapilár a obvykle se nachází v kůži a podkoží, navenek se podobá malé bledé uzliny měkké konzistence;

  • Кавернозная – je zastoupena cévním dutinami, které jsou odděleny přepážkami a plněné лимфой, navenek připomíná uzel, kůže nad nádorem je tenká, může obsahovat bubliny s čirou tekutinou, která vytváří kosmetickou vadu; časté lokalizace – paže a předloktí;
  • Onemocnění – ve formě jedno — nebo многокамерной dutiny s jemnými hladkými stěnami, pravděpodobná lokalizace – krk, mediastinum, axilární oblast.

Povrchová kapilární лимфангиома vypadá jako místní těsnění kůže nebo podkožní vrstvy, hranice novotvary nejasné. Кавернозная odrůda se obvykle připomíná uzel jemnou konzistenci, která спадается při надавливании a obnovuje své rozměry alespoň vyplnit dutiny лимфой.

Cystické лимфангиома je dutina, která může dosáhnout až několika desítek centimetrů ve velikosti. Kůže nad útvarem není změněn, ale při velkých nádorů je tenčí, a přes to просвечивают drobné cévy.

cystická лифангиомы

Zvláštní nebezpečí představuje onemocnění лимфангиома krku nebo средостения, kdy velké množství novotvary сдавливает velké cévy, трахею, průdušky, což vede k narušení jejich práce.

Projevy лимфангиомы

Povrchově se nachází nádor často доставляешь jen kosmetické nepohodlí, skládající se v přítomnosti опухолевидного vzdělávání a změny na kůži v podobě bublin.

kosmetická лимфангиома kůže

Velké cystická неоплазии jsou schopny vyvolat vážná vada vzhledu, přičemž se nachází v oblasti obličeje nebo krku. Новообразование je bezbolestné a při pohmat je možné odhalit několik dutin vyplněných tekutinou.

Лимфангиомы obličeje jsou patrné u batolat v podobě lokálního zvýšení objemu tkáně. Někdy z nádoru je možné výběr čiré tekutiny.

Лимфангиома v krku, zvláště velká, může сдавливать трахею, jícen, cévy, takže nemocní mají poruchy dýchání, zažívání, krevní oběh.

Zvláštní odrůda tvoří лимфангиома jazyka, vedoucí k tzv. макроглоссии. Jazyk se zvyšuje ve velikosti, špatně se vejde do úst, a pacient má potíže s жеванием, polykání, přehrávání внятной řeči.

лимфангиомы jazyka

Nebezpečné komplikace лимфангиомы je zánětlivý proces s инфицированием a нагноением. Při tomto новообразование se zvyšuje, zhutněný, se stává bolestivé. Kůže v místě růstu лимфангиомы červenat. Mění se celkový stav pacienta, se objeví horečka, slabost, příznaky intoxikace, což je zvláště vyjádřen u malých dětí.

Punkce a evakuace hnisu, ne vždy dávají pozitivní výsledek, protože дренировать podaří ne všechny cévní dutiny. Proces může рецидивировать a vyžaduje chirurgickou léčbu.

Diagnostika лимфангиом je založena na kontrole a ощупывании novotvary, provádění by x-ray a ultrazvukové studie je to možné – лимфографии. Definitivní diagnóza je stanovena podle histologický výzkum fragmentů vzdáleného nádoru.

Léčba лимфангиомы

Léčba лимфангиомы znamená kompletní odstranění nádoru. Ozařování a chemoterapie při takových новообразованиях neúčinné, proto ještě do nedávné doby, hlavní způsob, jak se zbavit nádoru byla chirurgická operace.

jednoduché odstranění — není nejlepší způsob léčby лимфангиомы

Standardní operace k odstranění лимфангиомы často komplikuje лимфореей (eflux séra) a нагноением. Лимфорея může trvat několik týdnů, a v řadě případů je to důvodem k re rušení. Zvláště nebezpečné jsou takové komplikace při lokalizaci nádoru v oblasti средостения, krku, obličeje. Zjištěno, že po operaci trvalé vyléčení lze dosáhnout více než u 75% pacientů, ostatní potřebují opakované léčbě a odstranění komplikací.

Neuspokojivé výsledky chirurgického přístupu nutí odborníky hledat nové způsoby léčby, jsou více účinné a bezpečné. Takže, малоинвазивные způsoby, jak odstranit лимфангиомы se používají stále častěji a ukazují vysokou účinnost. Malá травматичность podobné zákroky umožňuje vyhnout se komplikacím a nevyžaduje dlouhé rehabilitaci pacientů.

«lepení» ohřátého lymfatické nádoby склерозирующим látkou

Ruskými vědci vyzváni k postupné ošetření, skládající se v zahřátí опухолевой tkáně a následné склерозировании. Klinické zkušenosti ukazují dobré výsledky a minimum komplikací, nicméně západní odborníci vyhýbají skleroterapie v samostatné podobě ohledem na možný systémový akce склерозантов, tumor nekrotizující faktor a bolestivosti ošetření.

Slibně se jeví léčba pomocí пицибанила (OK-432). Zavedení tohoto léku vede ke zmenšení nádoru, při minimu vedlejších účinků. Léčba je snášena dobře a nevyžaduje delší hospitalizaci. Nevýhodou tohoto přístupu je považován za něco, co není vždy možné dosáhnout očekávaný výsledek. Někteří pacienti vyžadují opakované opakované injekce пицибанила, ale vzhledem k relativní bezpečnosti metoda je považována za terapii volby v mnoha evropských zemích. Bohužel, přípravek registrován a je k dispozici zdaleka není všude, takže pacienti jsou nuceni jít na ošetření na zahraniční kliniky.

Přístup v minimálně invazivní terapii různých druhů лимфангимы se liší, protože struktura nádoru určuje a možnosti jeho odstranění.

Při cavernosa лимфангиомах možné postupně léčba pomocí MIKROVLNNÉ hypertermie a následné склерозирования nádorové dutiny. Kontrola každé fáze ošetření se provádí s pomocí ultrazvuku, který zaznamenává postupné snížení velikosti nádoru a její nahrazení pojivové tkáně. Pro léčbu cavernosa лимфангиом může vyžadovat několik sezení MIKROVLNNÉ terapie a склерозирования, prováděných v intervalech 3-4 měsíce.

Při cavernosa лимфангиомах средостения nebo krku MIKROVLNNÉ trouby-ohřev může být provedena přímo během chirurgické operace, při této nepřístupné oblasti nádoru podlehnou склерозированию.

Akce MIKROVLNNÉ terapie vedený a / c, topení tkáně nádoru, které je doprovázeno деструкцией lymfatických cév a jejich sklerózou. Postup nezpůsobuje žádné nepohodlí, protože pro ničení nádorových cév dost teploty 42 stupňů. Pro zesílení účinku MIKROVLNNÉHO ohřevu v nádor uvádíme sklerotizující lék (фибро-вейн, этоксисклерол), «запаивающий» cévní dutiny a navodit nahrazení nádory pojivové tkáně.

U větší části pacientů s tímto minimálně invazivní metody lze dosáhnout vyléčení, a třetina potřebuje další operace na odstranění jizevnaté tkáně, zbytek na místě růstu nádoru. Operace je spíše kosmetická cíl a není doprovázen komplikacemi, protože nádory jsou pryč, ale viditelná jizva na otevřených oblastech těla může dodávat nepohodlí k dítěti, jeho rodičům nebo dospělý pacient.

Vlastnosti léčby cystické лимфангиом

Cystická лимфангиомы předložené dutinu, naplněné лимфой, vyžadují zcela jiný přístup. Pro jejich ošetření je třeba provést evakuaci obsahu, a teprve poté je možné MIKROVLNNÉ terapie a kornatění. Obvykle se vyrábí aktivní аспирация séra z žilní dutiny (nebo dutiny), po kterém nádor je naplněna рентгеноконтрастным látkou. Na рентгенограмме lékař posuzuje tvar, velikost a vlastnosti umístění cysty, pak se provádí odstranění kontrastu a kornatění.

cystické лимфангиома na noze

Pro склерозирования cystická лимфангиом vhodnější použít přípravky ve formě pěny, která poskytuje větší plochu pro styk склерозанта s cévní dutinu. Během několika dnů po zahájení склерозирования z cysty pokračuje аспирация obsahu a ukončení platnosti csf je považován za údaj pro odstranění katétru z oblasti růstu лимфангиомы.

Používaná až do nedávné doby, propichování лимфангиомы bez склерозирования dal neuspokojivé výsledky léčby především z důvodu toho, že v nádoru probíhal neustálý předmět séra, která расправляла stěny cysty a dokonce vedla ke vzniku nových srdečních dutin. Celoživotní vzdělávání lymfatický oběh podporován рецидивам novotvary a nedovolila, rychle se toho zbavit. Aktivní odstranění obsahu s následným склерозированием nedává prostor nádoru obnovit své rozměry, лимфорея ukončena asi po týdnu, a cévní dutiny рубцуются.

Při malých лимфангиомах, který se nachází v ústech, možné použití laseru, криовоздействия, koagulace elektrickým proudem nebo радиоволновое léčba.

Popsané малоинвазивные metody léčby лимфангиом použitelné při cavernosa a cystická новообразованиях velmi různá lokalizace. Komplikace jsou vzácné a minimální a vyléčení je možné dosáhnout u většiny pacientů se po několika sezeních horečku a склерозирования.

I přes malou инвазивность popsané postupy, léčba лимфангиом by mělo být provedeno pouze v nemocnici a v ambulantních podmínkách je povoleno pouze punkci cysty naléhavosti, kdy je nádor způsobuje vážné poruchy funkce vnitřních orgánů a cév. Děti léčba лимфангиом se doporučuje provádět po dosažení půl roku. Лимфангиома není náchylný k озлокачествлению, předpověď po účinné léčbě příznivý.

Video: reportáž o operaci k odstranění лимфангиомы

READ  Léčba rakoviny slinivky břišní

Pokračováním v používání tohoto webu souhlasíte s používáním souborů cookie. více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close